Jump to content

- - - - -

Da li su psihoze izlečive?

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 05 February 2018 - 19:28

Evo nakon 3 godine opet mene psihoza uhvatila,1 mjesec hospitaliziran i sad se nalazim u fazi shvaćanja �to je realno jo� do kraja,sreća pa depresija ne dolazi a ni ne tra�im ju. Prestao sam uzimati terapiju koju sam uzimao 2 godine i bilo mi je super u početku ali me je onda slomilo i vratila se psihoza u bla�em obliku nego prvi put. Ima li spasa i dali ću ikad vi�e moći bez lijekova? Sad se polako normaliziram,previ�e pusim cigareta ali i to je vi�e od psihe i nervoze nego potrebe. Nerviraju me lijekovi vi�e i ne bih ih pio,a znam da moram da ostanem normalan, f20 mi je ovaj put dijagnoza. Mirno sam odradio cijelu hospitalizaciju ipak imam iskustva Sad,sad kad sam kući jo� imam psihoticne misli koje polako blijede uz pomoć normalnih razgovora i porodice i lijekova. Psihoza se opet vratila i pukla me na isto,iste misli isto sve. Dali ću ikad pozdraviti i jeli to moguće uopce ili ću biti bolestan do kraja �ivota?

#2 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,445 posts

Posted 05 February 2018 - 19:50

Eto,meni se psihoza ni nakon 13 godina nije vratila,i to samo zato da kolko god nekad bio super,nikad mi nije palo na pamet da ne pijem lijekove.Nagledao se previse slucajeva poput tebe koji su pomislili da im lijekovi ne trebaju i apsolutno baš svi završilo u bolnici.Želim ti da se oporaviš i ovaj put pamer u glavu.

#3 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 05 February 2018 - 19:56

Ne postoji. Sorry.

#4 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,445 posts

Posted 05 February 2018 - 20:00

S obzirom da imas F20 dijagnozu,lijekove ces najvjerovatnije piti doživotno,ali ne vidim u čemu bi to bio problem.Ja doživotno moram osim antipsihotika piti i lijekove za štitnjaču,drugi ljudi za tlak,srce,šećer.Mene to iskreno ne zabrinjava,probaj se i ti nekako pomiriti s time.

#5 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 06 February 2018 - 12:38

Znaci doivotno na lijekovima,ako tako mora biti neka je,sa najnovijom terapijom mi je doista bolje,ne osjeam toliki umor iako je velika doza kao sa prijanjim na manjoj dozi. Funkcionira normalno i nema antidepresiva koje sam pio zadnje 2 godine,njih su mi na hospitalizaciji izbacili. Zaista mi nitko nikad nije rekao od doktora u posljednje 4 godine otkako je sve poelo hocu li ikad moi bez lijekova,samo govore o reduciranje i promjeni terapije,ve znai 6 ili 7 razliita terapija. Sad e valjda isto reducirati i ostati na tome do kraja,stara terapija me umrtvila i kao da mi je oduzela moc rasudivanja i pasivno sam ivio,zato sam si i preskakao doze i bilo mi je dobro kad ne bih pio.sa novom to nije sluaj za sada i dobro mi ide iako u velikim dozama. Sad samo pametno naprijed i sve demone kako ih ja nazivam izbaciti iz glave i pokuati ivjeti u miru. Hvala svima na podrki i rijei razuma.

#6 Uzalud_je_budim

Uzalud_je_budim

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 214 posts

Posted 06 February 2018 - 16:02

joed, imam pitanje za tebe, pošto mi je ukinuta dijagnoza akutne psihoze koja je bila tu dve do tri godine, da li to znači da sam u remisiji?
Rečeno mi je da ču AP piti još dve-tri godine.

#7 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,445 posts

Posted 06 February 2018 - 16:08

To je samo privremena dijagnoza,obično je promjene u shizofreniju ili neku drugu psihozu.Da,u remisiji si,ako se u sljedece 2 godine ne ponovi valjda ce pokusati brez lijekova.

#8 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,445 posts

Posted 06 February 2018 - 16:11

Ja sam 13 godina u remisiji,imao 8 godina dijagnozu shizofrenije,sad imam F29,ali o ukidanju lijekova ne razmisljam jer su mi lijekovi puno pomogli,a posebno mi trebaju za spavanje, jer mi je to najveci problem.

#9 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,263 posts

Posted 07 February 2018 - 14:30

Ne.

#10 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted 09 February 2018 - 00:21

Evo nove teme - molim vas, bez prepucavanja na temu toga šta je gore. Još ne znam šta ću sa ostalim postovima...

#11 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 13 February 2018 - 07:54

Hvala adminu na čićenju teme.

#12 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted 13 February 2018 - 08:06

View Postbobano, on 13 February 2018 - 07:54 , said:

Hvala adminu na či�ćenju teme.

Nema na čemu. :) Još samo da provalimo zašto slova ostaju ovakva. O_O

#13 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 13 February 2018 - 16:51

Ja kao laik mislim da su psihoze izlecive samo je potrebno dovoljno dugo lekovi da se piju kako se bolest ne bi vratila

#14 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,445 posts

Posted 13 February 2018 - 16:59

Točnije bi bilo da su zalječive.Baš danas bio kod psihijatra.Ja sam ti primjer,jer je prošlo 13 godina od moje psihoze i redovito pijem ljekove.Dakle,nije mi se ponovila.E sad,da prestanem piti lijekove i vratim se u ono okruženje u kojem je nastala,postoji mogučnost da bi se ponovila.

#15 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 13 February 2018 - 17:04

Postoji mogucnost ali to ne znaci da bi se vratila meni je psihijatar rekla da se lekovi za psihozu piju do godinu dana i posle toga lek se ukida  nakon prve psihoze

#16 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,830 posts

Posted 13 February 2018 - 17:17

izlječenje znači da se bolest ne vrati nikad više nakon liječenja, sve ostalo nije izlječenje. Da li se iko izlječio tako od psihoze ne znam, ali ne bi rekla

#17 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,263 posts

Posted 13 February 2018 - 17:28

Druže moj, remisija, "zalječenje" što neko ovde reče, to postoji.

Izlečenje, kao od prehlade kad prođe kao da je nije ni bilo, u psihotičnom sprektru, nažalost ne postoji... :(

#18 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 13 February 2018 - 17:50

Mislite da je bilo koji oblik psihoze neizlecivo i da se lekovi piju ceo zivot?

#19 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,445 posts

Posted 13 February 2018 - 17:56

Zašto to ne pitaš psihijatra.Svi ljudi koje sam upoznao u bolnici,a lječe se od psihoze su na lijekovima od početka bolesti.Nisam upoznao nikoga kome su ih ukinuli,što ne znači da nema takvih ljudi.

#20 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 13 February 2018 - 18:03

Nakon prve psihoze lekar mi je rekao da cu lekove piti do godinu dana nakon toga lekovi se ukidaju e sad mozda me je ona slagala

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users