Jump to content

- - - - -

F23 - akutna psihoza

• Please log in to reply
103 replies to this topic

#21 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 02 May 2011 - 16:02

najveća greška je guglati o dijagnozi

ostaviti se toga

#22 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 02 May 2011 - 16:06

QUOTE(angela_delamorte @ 2 May 2011, 05:02 PM) View Post
najveća greška je guglati o dijagnozi

ostaviti se toga

To mi je i doktor rekao , ali sta da radim kad sam po ceo dan u krevetu i nista me neionteresuje :)

#23 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 02 May 2011 - 16:09

jaoo, znam, znam. isto sam radila
to me je i ubilo
na kraju skapiraš nekako kako je sve to kul, kao da negde pripadaš..čitaš o bolesti i kao "woow to imam, da da to su simptomi" i kao eto je jedna konstantna stvar, to sam ja, negde sam napokon definisan, negde pripadam.. tako mi se čini da sam ja sebe dovela do nekog fetišizma bolesti. kad već ničemu nisam do kraja dosledna onda ću valjano da budem "luda" Posted Image
batali to, misli o nečem drugom, iskoristi "bolest" na kreativan način, izbaci je na papir, ili bilo gde. samo izbaci i ne udubljuj se u to

#24 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 02 May 2011 - 16:41

QUOTE(angela_delamorte @ 2 May 2011, 05:09 PM) View Post
jaoo, znam, znam. isto sam radila
to me je i ubilo
na kraju skapiraš nekako kako je sve to kul, kao da negde pripadaš..čitaš o bolesti i kao "woow to imam, da da to su simptomi" i kao eto je jedna konstantna stvar, to sam ja, negde sam napokon definisan, negde pripadam.. tako mi se čini da sam ja sebe dovela do nekog fetišizma bolesti. kad već ničemu nisam do kraja dosledna onda ću valjano da budem "luda" Posted Image
batali to, misli o nečem drugom, iskoristi "bolest" na kreativan način, izbaci je na papir, ili bilo gde. samo izbaci i ne udubljuj se u to

hhmmm , odlicno si ovo rekla , negde pripadam i neko ima slicne siptome kao ja ..............:)nikad nisam koristio komp dlok mi se ovo nije desilo , sada mi nekako dojaja da se dopisujem sa svim tim ljudima koji pate od neceg slicnog kao ja  :)

#25 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 03 May 2011 - 07:56

na kraju sam bila ponosna što sam "bolsna", Čudno je ljudsko biće.
sebi to tek sad mogu da priznam

#26 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 03 May 2011 - 10:03

QUOTE(angela_delamorte @ 3 May 2011, 08:56 AM) View Post
na kraju sam bila ponosna što sam "bolsna", Čudno je ljudsko biće.
sebi to tek sad mogu da priznam

znas sta i meni tako neki dani lepi dolaze , kao da mi se nikad nista nije desilo i kontam boze u kakvom sam ja tripu bio . Ali mani ga bas koliko sam puta lezao i u nicem nisam smisla video , doslo mi je  da se ubijem .Tako sam se trulo osecao da to nije moguce .Nije jos kraj sa lecenjem jedan dan mi bude kul , drugi los i sve tako .....nako bi rekao da foliram , ceo dan lezim u sobi ni da se maknem citam samo ove glupe forume...... a nekad mi bde odlicno , hteo bi odma da radim , negde putujem , bas sam juce bio u Bg sa devojkom na Kalemegdanu i bilo nam je kul  :)

#27 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 03 May 2011 - 17:33

na kraju mi je glavni krivac vreme i meteoropatija  biggrin.gif

#28 lonelyheart

lonelyheart

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 03 May 2011 - 18:08

Znam tacno kako se osecate... smile.gif

A inace, koje su vase dijagnoze?

#29 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 03 May 2011 - 18:18

QUOTE(lonelyheart @ 3 May 2011, 07:08 PM) View Post
Znam tacno kako se osecate... smile.gif

reci kako se osecas mocno kad sve to prodje , prosao si kroz neki trip koji retko ko prolazi ..... msm strasno , oce nko da te ubije , da te jbe , maltretiera xaxaxaxax koje smo mi budale bili :)inace nemam dijagnozu , samo psijhoza , nadam se da je epizoda , sada kada mi je bolj kontam kako j kul bilo proci kroz sve to smile.gif

#30 lonelyheart

lonelyheart

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 03 May 2011 - 22:47

QUOTE(guga @ 3 May 2011, 07:18 PM) View Post
reci kako se osecas mocno kad sve to prodje , prosao si kroz neki trip koji retko ko prolazi ..... msm strasno , oce nko da te ubije , da te jbe , maltretiera xaxaxaxax koje smo mi budale bili :)inace nemam dijagnozu , samo psijhoza , nadam se da je epizoda , sada kada mi je bolj kontam kako j kul bilo proci kroz sve to smile.gif

hahahahahah, e bas si me nasmejao  biggrin.gif
pa u sustini jeste tako kad me uhvati ona "dobra faza", tj kad je sve kao ok, sve mi je super i stvarno imam utisak kao da sam sve utripovala, da mi nije nista i da nece da se pogorsa stanje... ali uvek se pogorsa, posle par dana, nedelja, meseci... i onda opet sve strasno, neizdrzivo... kao zacarani krug. ovo je tek treci mesec kako sam na terapiji, i iako mi je drugi mesec terapije bilo stvarno super, nisam mogla osmeh da skinem sa usana, zbog alergije sam morala da menjam terapiju i opet mi se stanje pogorsalo... i to mnogo sad.gif plus sto sam jedva uspela da stupim u kontakt sa svojom doktorkom zbog ovih silnih praznika da mi opet da novu terapiju posto ova ocigledno ne deluje...

ja kroz sve ovo prolazim unazad 3, 4 godine, tako da sam se nekako privikla, ali sad imam ogromnu nadu da cu uz adekvatnu terapiju da prebrodim ovo, jer ako mi je dijagnoza tacna, u pitanju je akutna psihoza, sto znaci bude sad i (zdravlje boze) nikad vise!

#31 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 03 May 2011 - 23:51

QUOTE(lonelyheart @ 3 May 2011, 11:47 PM) View Post
hahahahahah, e bas si me nasmejao  biggrin.gif
pa u sustini jeste tako kad me uhvati ona "dobra faza", tj kad je sve kao ok, sve mi je super i stvarno imam utisak kao da sam sve utripovala, da mi nije nista i da nece da se pogorsa stanje... ali uvek se pogorsa, posle par dana, nedelja, meseci... i onda opet sve strasno, neizdrzivo... kao zacarani krug. ovo je tek treci mesec kako sam na terapiji, i iako mi je drugi mesec terapije bilo stvarno super, nisam mogla osmeh da skinem sa usana, zbog alergije sam morala da menjam terapiju i opet mi se stanje pogorsalo... i to mnogo sad.gif plus sto sam jedva uspela da stupim u kontakt sa svojom doktorkom zbog ovih silnih praznika da mi opet da novu terapiju posto ova ocigledno ne deluje...

ja kroz sve ovo prolazim unazad 3, 4 godine, tako da sam se nekako privikla, ali sad imam ogromnu nadu da cu uz adekvatnu terapiju da prebrodim ovo, jer ako mi je dijagnoza tacna, u pitanju je akutna psihoza, sto znaci bude sad i (zdravlje boze) nikad vise!

pa da upraavo ti o tome pricam , lepo je kad si zdrav ..... trenutno mislim da sam se dobro oporavljam i da sam na dobrom putu ka oporavku , neke me sitnice zezaju , ali eto nije kao pre mesec i  nesto vise ....... malo sam se promenuo , moje osobine moj karakter , dosta sam stalozeniji , nisam vise impulsivan kao pre , ne treniram odbojku , ne svadjam se sa istom devojkom sa kojom sam pre toga bioo 3 godine i sa kojom sam se uzaqsno svadjao ....Nisam vise ljubomoran , nemam one strasti za sexom , dosta sam u njemu nezadovao , ali dobro , nadam se da je to samo prolazna faza . Bpolje se osecam , mislim da ce jos bolje biti u narednih 6 meseci do godinu dana , mada ko to zna . Najgore od svega sto samo mi mozemo znati nas problem i nikoo vise ............ Reci mi sta pijes od lekova , meni je doktor rekao da ja uzimam trnutno najbolju terapiju , a to su risar , zoloft i lamal . Lekovi koji se daju i medjunarodno su prihvaceni , pitao sam ga za metotem  cini mi se ili metoten depo , kaze da je to stara generacija lekova , jebem li ga ja mu verujem io nadam se da ce ovo ispasti sve oikj i da je ovo samo jedan los period zzivota i da cu moci posle normalno da zivim neosvrcuci se u zivotu na to kakav sam pre bio , a kakav sam sada smile.gif poz puno zdravlja i ljubavi :*

#32 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 04 May 2011 - 16:51

QUOTE(lonelyheart @ 3 May 2011, 07:08 PM) View Post
Znam tacno kako se osecate... :)

ja sam BPD i anorexia  Posted Image
i još svašta nešto

mada, to je sve lupetanje gluposti. ja sam samo jedna mlada žena koja drži do sebe, a malo je temperamentna i nekad pretera Posted Image

#33 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 04 May 2011 - 17:55

QUOTE(angela_delamorte @ 4 May 2011, 05:51 PM) View Post
ja sam BPD i anorexia  Posted Image
i još svašta nešto

mada, to je sve lupetanje gluposti. ja sam samo jedna mlada žena koja drži do sebe, a malo je temperamentna i nekad pretera Posted Image

Ja sam pre skroz bio drugaciji ,lakse sam ulazio u konflikte , vise se svadjao  .NA neki nacin bio temperamentniji , sada sam suvise miran i stalozen , malo me to zabrinjava , nisam onako raspevan i veseo ko pre , skoro mi je umro deda imam osecaj kao da mi se nista nije desilo.NE znam da li je to od lekova ili je to samo etapa u lecenju ,. nemam zelju za treninzima iako sam ko manijak trenirapo po dva puta dnevno i za sexom mi je mnogo manja zelja , jednostavno je nekako kilav kao u nekog 80  togodisnjaka , sve me to malo streca , nisam nikad bio takav ........

#34 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 04 May 2011 - 18:50

QUOTE(guga @ 4 May 2011, 06:55 PM) View Post
Ja sam pre skroz bio drugaciji ,lakse sam ulazio u konflikte , vise se svadjao  .NA neki nacin bio temperamentniji , sada sam suvise miran i stalozen , malo me to zabrinjava , nisam onako raspevan i veseo ko pre , skoro mi je umro deda imam osecaj kao da mi se nista nije desilo.NE znam da li je to od lekova ili je to samo etapa u lecenju ,. nemam zelju za treninzima iako sam ko manijak trenirapo po dva puta dnevno i za sexom mi je mnogo manja zelja , jednostavno je nekako kilav kao u nekog 80  togodisnjaka , sve me to malo streca , nisam nikad bio takav ........

Sta ti je bpd ?

#35 lonelyheart

lonelyheart

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 04 May 2011 - 19:25

QUOTE(guga @ 4 May 2011, 07:50 PM) View Post
Sta ti je bpd ?

BPD - borderlajn, odnosno granicni poremecaj licnosti. Inace sto se tice tvog stanja, razumem te u potpunosti, od nekad vesele devojke, postala sam kao tetka neka, ne ineresuju me izlasci, provod, drustvo, momci... Po onome sto citam, imas divnu devojku koja te razume, i zato nemoj mnogo da se opterecujes zbog toga sto vas se odnos promenio i sto se sexa tice, jer ce sigurno jednom da krene na bolje. Mora!  smile.gif

#36 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 04 May 2011 - 19:59

QUOTE(lonelyheart @ 4 May 2011, 08:25 PM) View Post
BPD - borderlajn, odnosno granicni poremecaj licnosti. Inace sto se tice tvog stanja, razumem te u potpunosti, od nekad vesele devojke, postala sam kao tetka neka, ne ineresuju me izlasci, provod, drustvo, momci... Po onome sto citam, imas divnu devojku koja te razume, i zato nemoj mnogo da se opterecujes zbog toga sto vas se odnos promenio i sto se sexa tice, jer ce sigurno jednom da krene na bolje. Mora!  smile.gif

i ja se nadam , sta ti pijes od lekova ...... nekako kao da se svi brzr oporavljaju od mene , inace imao sam tu psihoticnu epizodu , pa nakon toga postpsihoticnu depresiju koja je strasna ..... pa onda stanje oporavka to neko dobro stanje koje je krenulo od pre dva meseca , msm ne mogu da se zalim da mi nije bolje u odnosu na period od pre , ali i dalje  to nisam ja , nisu to moje osobine i moja zajebancija ..... stalno se divim nekim ljudima obicnim kako zive , a u sgtvari sam i ja tako ziveo trenirao , bio hiper aktivan , ucio ...... sve mi je jos to nekako strano i zanimale su me mnoge druge razne stvari imam osecaj kao da ja mogu otprilike rzumeti o cemu meni neko prica , ali da mene nikako nemogu razumeti i moje stanje .......koliko uzivas u gledanju filmova i koliko ih kontas i koliko te pogadjasju neke pesme i jel uopste izazivaju neke emocije ? Mislim da nemam nikakvih emocija !

#37 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 04 May 2011 - 22:57

QUOTE(guga @ 4 May 2011, 08:59 PM) View Post
i ja se nadam , sta ti pijes od lekova ...... nekako kao da se svi brzr oporavljaju od mene , inace imao sam tu psihoticnu epizodu , pa nakon toga postpsihoticnu depresiju koja je strasna ..... pa onda stanje oporavka to neko dobro stanje koje je krenulo od pre dva meseca , msm ne mogu da se zalim da mi nije bolje u odnosu na period od pre , ali i dalje  to nisam ja , nisu to moje osobine i moja zajebancija ..... stalno se divim nekim ljudima obicnim kako zive , a u sgtvari sam i ja tako ziveo trenirao , bio hiper aktivan , ucio ...... sve mi je jos to nekako strano i zanimale su me mnoge druge razne stvari imam osecaj kao da ja mogu otprilike rzumeti o cemu meni neko prica , ali da mene nikako nemogu razumeti i moje stanje .......koliko uzivas u gledanju filmova i koliko ih kontas i koliko te pogadjasju neke pesme i jel uopste izazivaju neke emocije ? Mislim da nemam nikakvih emocija !

smo ostaje nada da vreme sad leci sve rane smile.gif

#38 lonelyheart

lonelyheart

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 05 May 2011 - 00:11

QUOTE(guga @ 4 May 2011, 11:57 PM) View Post
smo ostaje nada da vreme sad leci sve rane smile.gif

Vise me ni muzika ne interesuje, ni filmovi ne mogu da mi odrze paznju... skrpz jedno bezvpljno i melanholicno stanjei ja sam nekad bila puna zivota, stalno u toku sa dogadjajima, zurke, koncerti, sportska desavanja, svuda me je bilo, a sad.... vise mi nije jasno sta me je ranije tu privlacilo, ali i dalje imam nadu da ce biti bolje...
od lekova pijem  Leponex, flunirin, ksalol i eftil, to mi je najnovi ja terapija, koja ce , nadam se, da me digne konacno!

#39 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 05 May 2011 - 11:20

QUOTE(lonelyheart @ 5 May 2011, 01:11 AM) View Post
Vise me ni muzika ne interesuje, ni filmovi ne mogu da mi odrze paznju... skrpz jedno bezvpljno i melanholicno stanjei ja sam nekad bila puna zivota, stalno u toku sa dogadjajima, zurke, koncerti, sportska desavanja, svuda me je bilo, a sad.... vise mi nije jasno sta me je ranije tu privlacilo, ali i dalje imam nadu da ce biti bolje...
od lekova pijem  Leponex, flunirin, ksalol i eftil, to mi je najnovi ja terapija, koja ce , nadam se, da me digne konacno!

valjda smo svi mi isti slucaj i ceznemo za nekim zivotom kad smo bili zdravi i opet se nadamo njemu .Ja nemogu reci da se ne oporavljam dobro , ali vreme ce pokazati nekako  sam smireniji , kilaviji , manje emotivniji .Predlozicu doktoru tu kombinaciju lekova , da cujem sta ce on o tome reci .Inace pio sam ksalol , on je za rtu prvu fazu lecenja , pa se posle polako gubi ......Stalno ocekujem da mi se nesto desi , neki bum , emotivno neko ludilo , da nekog volim ko pre , da u nekog budem zaljubljen , da me opale emocije kad slusam neku pemu , da krenem da tcim i treniram ko pre...... da se napijem i dva dana ne izlazim iz kafane smile.gif Boze kako je sve to bilo lepo smile.gif

#40 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 05 May 2011 - 12:48

uz rizik da ću da zvučim otrcano reći ću da je možda to samo faza
imamo faze u životu
znam šta je izgubiti bliskog čkana porodice i još ako si na lekovima, tek sam nedavno ukapirala da mog ujaka više nema (barem ne fizički)
ali reći ću ti nešto, tj svima vama: svaka kriza je podtsicaj za nove pobede
i ne treba odustajati
ne, ne pričam ovo jer je danas moj dan, i jer sunce sija i slično već je zaista tako

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users