Jump to content

Socijalna fobija-molim savjet

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 damir12345

damir12345

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 16 June 2018 - 20:14

Ovako imam 19 godina i imam problem taj da kada hodam napolju imam strah da gledam druge u oci. Sve mislim da cu zbog toga imati problema. Odnosno da ce mi neko od njih reci "sta je sta gledas". Na sta cu ja reagovati naravno burno zato sto sam jos kao mali bio ponizavan od strane drugih ljudi. Uvijek su me ismijavali i ponizavali. Sada stvarno ne trpim vise to. Ne diram nikoga al cim mi neko nesto kaze. Reagujem eksplozivno. Sve gledam negativno. To me dosta sputava u medjuljudskim odnosima. Ne znam sta da radim. Danas je dosta svijeta bezobrazno i nema kulture. U sred grada mi se desi da me neke zakaci ramenom i to namjerno. Sto u meni izazvove toliki bes da ne mogu da vam opisem. U redu je kada se nesto desi pa se osoba izvine zbog toga. Ali ovaj bezobrazluk ne mogu da podnesem. Volio bi kada bi mi neko mogao pomoci oko ovoga. Osjecam da sam postao skroz anti-socijalna osoba zbog togaa i da me drugi vide tako.

#2 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 16 June 2018 - 20:30

Veruj mi damire sve sto si napisao iste simptome imam godinama, izbegavam nocni provod koliko god je moguce, tacnije nisam izasao u provod ima sigurno 3,4 godine, bas iz razloga da me neko ne napadne, da mi ne kaze sta gledas i slicno, znam da bih reagovao eksplozivno ( jer sam imao jedon 10tak takvih siutacija i svaku sam precutao) jer ne volim te ljigave ljude, huligane i nasilnike, sve bi ih pobio.. to sam i psihijatru rekao, nazalost tu nema neke "pomoci" ako bih precutao takvu neku verbalnu provokaciju osecao bih se popisano i jadno, onda bi me to izjedalo danima, ne bih mogao da spavam stalno bih mislio "e pajseru jedan sto si precutao" probao sam sam sebi da budem psiholog, ali ne vredi... to je u meni i jace je od mene... probao sam razne lekove , stabilizatore ali nista nije pomoglo, to sam ja i takav sam... znas.. doce sada ovde razni filizofi i davati ti savete, ali prema mom iskustvu nema tu nikakve pomoci, ako si bas kao ja sto se tice toga... ili ces napraviti neko veliko sranje ili ces izbegavati takve situacije kao ja.. da ne izlazis uopste u nocni provod... ako ima neke trunke nade u tebi sredices ti to sam... ali u mom slucaju nada je umrla i nema pomoci... kao sto sam rekao to sam ja i to je to... i kada bih izasao u nocni provod posle ovih 3,4 godine nedaj boze da me neko napdne bez ikavih razloga, da se nadje neko djubre, poslao bih ga na vma, ( jer znam ako bih precutao danima ne bih spavao )ali namerno izbegavam te nocne provode jer ima raznih budala... i ne zelim da se takva situacija desi i onda sam primoran da sedim kuci i da se druzim sa mojim drustvom, kod mene, kod njih... ali u grad / nocni provod ne idem sa njima... inace sto se tice ovakvih situacija to i psihijatri znaju da nema pomoci, ne smeju da kazu pacijentu da ne bi izgubili licencu i slicno... i onda filozofiraju davaju razne savete koji su bespomocni... kazem ti ja prosto ne mogu da se pomirim sa tim, da kazem sebi ma bas me briga... cak sta vise probao sam i to .. ali ne ide :)

#3 jastr

jastr

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPip
  • 127 posts

Posted 16 June 2018 - 20:56

Neznam sta bi ti rekao ,neznam da l se obracam zensku ili muskarcu s o obzirom da citam bipolarne postove vec neko vrijeme xD.Neznam sta bi ti rekao ,kace ljude namjerno ramenom ? Pa onda promjeni sredinu , s obzriom da nisi bio/la u psihijatra  ja bi ti savjetovo i da ne odes  oni ti nece pomoc da rjesis taj problem.

#4 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 16 June 2018 - 21:24

Hahaha ako sam ja ovog jastr-a nesto razumeo nek me bog ubije, i ja znam da zabrljam tekst jer kucam brzo.. brze od mozga :) ali ti si i mene zajebao

- inace "neznam" se pise odvojeno, i ja sam bezao sa srpskog al ' ti ga pretera :)

- izvinite za offtopic, ali morao sam ovo da napisem ha ha

#5 damir12345

damir12345

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 16 June 2018 - 21:25

@Skenderbeg
A koliko ti imas godina ako nije tajna? Posto ja se sve nadam da ce me to vremenom proci. Ja inace volim da se druzim,nikad nisam pravio nikome nikakve probleme. Ali jednostavno okolina je dovela do toga da budem ovakav kakav jesam. Stalno sam sutio i sutio. Ali ne mogu visee. Proslo je svaku granicu. Mene je iskreno strah mog ponasanja,posto ja u takvoj nekoj situaciji dobijem ogromnu kolicinu besa i adrenalina da to nije normalno. Malo je reci da bi tu osoobu ubio. A bas kao i ti,kada presutim onda danima budem nervozan,razmisljam o tome. Sam sebi govorim kako nemam mudaa,kako sam vakav,nakav. A tek kada uradis nesto,kada npr nekom kada te dirne,razbijes nos. Svi te gledaju cudno i govore da nisi normalan. Ja jednostavno ne dam na sebe vise. Prije sam trpio,vise necu. Al problem je u tome sto mene jednostavno te stvari ubise u pojam. Puno razmisljam o tome. A ne mogu drugacije zato sto se te stvari stalno desavaju. Kada izadjem u grad stalno sam ozbiljan i napet,samo cekam kada ce se desiti nesto. A cim se opustim,desi se. Ili neko dobacivanje,guranje...

#6 jastr

jastr

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPip
  • 127 posts

Posted 16 June 2018 - 21:26

Learn 2 swim.

#7 damir12345

damir12345

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 16 June 2018 - 21:34

@jastr
Pa ono visok sam 180,63 kg. I sad kad drugi vide takvu osobu,naravno da ce hteti da budu frajeri. Ja sam se godinama,ovakodok sam hodao kroz grad,izmicao ljudima da prodju. Ono jedno rame nagnem na stranu da se ne bi zakacili. Posto odmah eto ti problema. Ovdje gdje zivim sve su seljaci,koji su dosli sa sela i glume neku gospodu. A znas kakvi su ti frajeri,traze belaja,namjerno te zakaci da bi se potukao sa tobom. Sredinu ne mogu menjati. Onda bi se morao odseliti.

#8 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 16 June 2018 - 21:35

jastr ....jes, lern tu svim :) ha ha

- Damire

Imam 28 godina, razumem ja tebe u potpunosti , isti smo tipovi sto se tice toga...ali u mom slucaju nema pomoci, i maksimalno pokusavam da izbegavam...ali opet znam ako mi neko nesto dobaci i ja precutim, osecacu se jadno... onda bolje da mu razbijem njonjaru i to bi me zadovoljilo mnogooooooo... i osecao bih se kul i zadovoljno... a policija posle neka radi svoj posao...

- nemoj da mislis da ja tebe nagovaram posto ce se ovde Djene ubacit i reci opet kako ja nagovaram ljude da urade to i to.... NE , ja prosto iznosim svoj stav i misljenje sta bih uradio... valjda imam pravo to da kazem jebem mu lebac :)

#9 jastr

jastr

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPip
  • 127 posts

Posted 16 June 2018 - 21:46

@damir Pazi ,jedan jedini nacin je promjena sredine ,kolko imas godina na zadnjem postu gdje si bio na she bilo je 19?Promjena sredine ,pa faks,pa onda nesto trece.Da se mene pita  pita nikog s soc fob nebi slao u psihijatra ,sreca imam svoju "glavu" ,ja sam dobio probleme zbog nespavanja   i imao soc fob i aneks ,al bi savjetovao i psihijatra jedino onda ako bas moras.Druge alternative nema ,rad na sebi sta znam i tako to - to je must.

#10 damir12345

damir12345

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 16 June 2018 - 21:47

@Skenderbeg
Drago mi je da sam naisao na neku osobu poput sebe. Nekako mi lakse. Ja sam mislio da stvarno samo ja imam taj problem. Posto druge,slicne meni,nisam upoznao.
Pa meni ti tipovi poremete raspolozenje. Bude super raspolozen. Dodjem u kafic,kao npr danas. Sjedim i dodje frajer i preko mene se pozdravlja sa tipom koji sjedi iza mene. Ja njemu de samo pazi malo,on nista. Ja njega malo gurnem,de bolan reko guras mee. On meni jel ptoblem neki? Reko jest problem je. I tu je nastao problem. Poludio sam. Jarani me uhvatili i odveli iz kafica.i ja odem kuci. I od tada sam nervizan i ljut,razmisljam o tome citavo vrijeme.
Mislim ne znam kako da postupim drugacije. I ja znam da cu biti nervozan narednih 5-6 dana.svi mi govore da sam previse agresivan,to i jest tako al kako da budem drugaciji? Nema sanse.
Osjecam se nekako bezpomocno sto ne mogu da uticem na to. Zbog toga ne mogu imati ni djevojku ni nista. Bas me remeti. Jbg

#11 damir12345

damir12345

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 16 June 2018 - 21:52

@jastr
Redovno radim na sebi. Al to je nesto sto ne mogu da popravim. Jednostavno to me sputava u svim sferama zivota. Pogotov kada je hajde da kazem,socijalni zivot u pitanju. Zbog toga nemam ni drustva,posto niko nece da bude sa osobom koja je tako agresivna i negativna. Sto je logicno.

#12 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 16 June 2018 - 21:57

Damire, ne znam da li imas psihijatra, psihologa neuropsihijatra , psihoterapeuta , kuraca palaca... ako nemas nadji nekog i objasni mu problem, ja znam da ce on krenuti da filozofira, i da ti daje savete. (jbg to mu je posao).. ali vidi sa njim da ti da neke stabilizatore mozda ti to pomogne, u mom slucaju nista mi nije pomoglo

- jastr , ovaj tvoj drugi post uopste nisam razumeo, izvini :)

#13 damir12345

damir12345

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 16 June 2018 - 22:00

@Skenderbeg
Hocu,hvala na savjetu. Vidit cu da nadjem nekog.

#14 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 16 June 2018 - 22:02

Damire, i ja sam imao slican problem. Ja sam kasno sazrio kao muskarac, sve do neke 20 godine imao sam djeciji karakter. Tek kasnije sam se trgnuo i prestao da cutim, okrecem drugi obraz, zaobilazim potencijalno problematicne tipove, uopste poceo da djelujem kao muskarac. U pocetku te nove faze u mom sazrijevanju i ja sam bio asocijalan, gledao potencijalne neprijatelje u svakome ko me krivo pogleda, zakaci laktom itd. Ali vrijeme ucini svoje, sad uposte nemam potrebu da imam taj odbrambeni stav prema bas svima, cak sta vise dobrocudan sam a u isto vrijeme muzevan i kad me dobri sretu znaju da sam dobar, a seronje prepoznaju muskarca u meni. Jedino djevojke obicno imaju utisak da sam "previse ozbiljan" i nerijetko me pitaju zasto sam takav.
Uglavnom, neka te ne brine ta tvoja situacija, to je prolazna faza i vrijeme ce to sve poravnati i staviti sve stvari na svoje mjesto.

#15 doomaaciin

doomaaciin

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,094 posts

Posted 16 June 2018 - 22:05

Ima nas sličnih dosta...jbt upao ovdje nikoga nema od starih clanova skoro, ne mogu se snaci :D...kosto kaze Skender ne treba ni popustati uvijek, ako pretjera nekad se valja i marisati, ne treba nikog pustati preko neke granice da prelazi...ja pustao godinama i sta sam postigao nista a tako bi volio neke osobe spucat da patos obrisem sa njima :D.

#16 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 16 June 2018 - 22:11

Damire iz ovoga što pišeš mislim da je problem u tebi. Čini mi se da si previše ogorčen i agresivan (''Malo je reci da bi tu osoobu ubio''). Mislim da to ima veze koliko sa problemima iz tvog detinjstva, toliko i sa godinama. 19 godina nije puno. Mnogima sranja počnu baš u tom periodu, oko punoletstva. To je, bar po mom ličnom iskustvu, vrlo nezgodan period života.

Upravo zbog tvojih godina sada i shvataš sve preozbiljno. To je kod mlađih ljudi naročito izraženo. Mislim, guranje ramenom i sl. i loženje na isto je tako srednjoškolski fazon. Trebalo bi s godinama da te prođe razmišljanje o takvim stvarima. Ako nastaviš da tražiš čarku, napravićeš sebi veliki problem. Nije ti pametno uopšte da izlaziš iz kuće sa takvim stavom. Jednom ćeš naleteti na nekoga luđeg od sebe i izbušiće te.

Kada uđeš u zrelije godine (a to može biti i za godinu-dve) i odbaciš razmišljanje o respektovanju, a ujedno i dobiješ na samopouzdanju, videćeš da će ti život biti lepši. Kada te neko gurne i ne čuješ izvini, nećeš na to da obraćaš pažnju niti ćeš od toga da praviš problem. Boleće te kurac. To se zove odrastanje.
Ja to vidim po boravku u teretani. Većina nas je nagruvana, a ja sa svojih 25 nisam ni najmlađi a sigurno ne i najstariji tamo. Ali se svi respektujemo. Postoji određeni nepisani kodeks poštovanja, koji se u teretani praktikuje. Ali u kafiću ili gradu toga nema. Moji su drugovi još kao srednjoškolci dobili batine samo jer su pitali neke budale koliko ima sati. Ja, brat i drug smo dobili batine jer je drug pijan rekao nekima ''gde su moje cigare pičke''.
Kapiraš? U gradu valja otvoriti četvore oči i NIKAKO ne glumiti agresiju i tripovati respekt. To je odlika mladih i zelenih. Zreli izlaze na mirnija mesta i znaju kad se treba povući, a ne nasedati na gluposti.
Doći će ti to s vremenom.
Samo te molim za tvoje dobro da u bilo kakvim neprijatnim situacijama budeš onaj pametniji, koji popušta, i iskuliraš, ako ne želiš da ti otvore glavu kao što su mom drugaru (sam je to tražio).

#17 damir12345

damir12345

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 16 June 2018 - 22:39

E hvala vam svimaa na odgovorimaa. Drudit cu se da budem drugaciji,da pormjenim nacin razmisljanja.

#18 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 17 June 2018 - 10:34

Nez zasto Skendi laze da ima 28 godina. Svi dobro znamo da ima 8 g.
Anyway... Ja sam mislio da ja Imam soc fobiju Ali ovo Mi djeluje jos ekstremnije. Ne bih rekao da te netko stvarno namjerno zakaci ramenom. Zasto bi to neki stranac uradio? Posto si imao puno losih iskustava mozda sada sve tumacis na negativan nacin. Ne kazem da trebas Pustiti da te drugi ljudi zajebaju Ali probaj nekako promjeniti nacin razmisljanja.

#19 damir12345

damir12345

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 17 June 2018 - 14:56

Pa ja znam da nece svi namjerno zakaciti,ali bilo je mnogo puta namjerno da s desiti. Ono osjetis da te neko pukne ramenom. Onda kada se okrenem,dobijem mrke poglede ili pitanja "stav je,sta gledas", sto mene izbaci iz takta skroz.
Al ne desava mi se to tako stalno,visemi problema pravee pogledi dok hodam.
Mislim ja znam da i ka to sebi nekad umislim zato sto sve gledam negativno. Al eto.

#20 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,087 posts

Posted 17 June 2018 - 17:05

Dakle, ovo već izmiče kontroli.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users