Jump to content

- - - - -

Negativna slika o GPL/BPD u masovnim medijima i ljudi koji u to veruju - OVDE BESNIMO!

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,050 posts

Posted 20 June 2018 - 08:29

Dakle, poludela sam. Koljem. Ubijam. Ne verujem više dvema bliskim ženama. ĆAOZDRAVO.

Imam dve drugarice u Americi, pričamo svaki bogovetni dan. Jedna od njih, ona koja je Trumpovka i teški desničar, povremeno je sklona histerisanju i kukanju, traženju pažnje i paranojama tipa "ti ne komentarišeš na moje priče, da li me ne voliš?". Druga je sangvinik, smirena osoba, obično je medijator u takvim situacijama, ali...pre dva meseca su mi napravile TEŠKO sranje.

View PostHyperdrive, on 14 April 2018 - 15:38 , said:

Dve najbliže drugarice su mi odjednom, ni od kud, uradile nešto odvratno. Plačem. Nisam dobro. Neće se desiti ništa sem tog plakanja, ali ne mogu da oprostim ovo.

View PostHyperdrive, on 14 April 2018 - 21:47 , said:

Hvala svima. <3

Da pojasnim. Znate onaj američki bingo gde imate jedan kvadrat u sredini gde piše "free", a u ostalim kvadratima su razne stvari karakteristične za nekoga, nešto, neki događaj?
Vide se dve različite olovke, dakle čak su to i odštampale i igrale ovako.

Žene imaju 38 i 45 godina.

Plus, ovo prvo čak nije ni istina.

PLUS STE I VI NA TAPETU. EJ.

View PostHyperdrive, on 15 April 2018 - 15:53 , said:

Plus toga, mama je na kraju bila u nesvestici oko jednog minuta noćas, zbog ovoga što mi se dogodilo. Ja sam imala shutdown, jer imam kakav-takav filter, ona je jednostavno izgubila dah i morala sam da je lupkam po licu i polijem vodom.

Brzo se dignem, što ne znači da ožiljaka nema. I onda čujem da nemam dušu. Imam je, samo moram da štitim kako sebe, tako i majku.

View PostHyperdrive, on 15 April 2018 - 15:12 , said:

Obe su udate, imaju decu, jedna je lepotica (izgleda kao ženski John, maltene...teško opisati, prelepa), druga je baš ružna. Ova lepotica je akademac, suva inteligencija, govori silne jezike, pismena do daske, profesionalni lektor. Druga je bibliotekar sa faksom, takođe studirala slikanje, crtanje i vajanje, ne radi, jer je kćerka autistična. Nisu klasične američke voline, UTOLIKO ČUDNIJE.

Bile su sa mnom celo leto. Bukvalno celo. I 2016. Ova lepa i 2015. Nju volim neizmerno, drugoj je ovo već drugi ispad ove godine.

No opet...moje su... :(

Evo te slike:

Posted Image

I to sam oprostila. Ostao je taj osećaj da me zezaju iza leđa.

Pet dana kasnije sam shvatila da sam se početkom marta zaljubila u nekoga ko me je nervirao kad sam bila mlađa, a razlozi su bili neke WTF prirode. Nekih nedelju dana posle toga, Tougenkyou je išla na njegov profil - jer ja, i pored toga što smo prijatelji na FB, nisam to smela zbog anksioznosti - i videla da je zauzet, i to dooobrano. Ja sam dva dana mrzela sebe i htela da se krstim, a toliko krajem te iste sedmice, bili smo oči u oči, grlio me je i shvatila sam da ne mogu protiv sebe. Par sedmica kasnije, namerno se našao negde gde nije bilo nikoga sem mene i otvoreno flertovao.

Posle toga se nismo videli nešto više od mesec dana, a ove drugarice su me slušale kako balavim, kako je divan, kako ovo, kako ono. Ponekad bi me podsetile da je zauzet. Mislim, jbt, žene, znam. I, u petak opet naletimo jedno na drugo i svi kojima sam to ispričala kažu da me muva. Drugarica je bila prisutna i nije mogla da veruje, jer je momak u našim krugovima ono, kao, maltene svetac. Nema ko ga ne voli.

Neki kažu da je za sve potrebno dvoje, da nema crno-belog.

Neki kažu da njega treba da bude sramota, jer kod kuće ima suprugu, dete školskog uzrasta (nebiološko) i bebu.

No, moje drugarice spadaju u grupu onih koje misle da se samo i jedino ja ponašam nedolično. Jedna me je kompletno ignorisala kad sam krenula da balavim o tom flertu, druga mi je rekla da "neće da laže" i "MI mislimo da si nedolična".

Hajde to. Svi tvrde da su širokih shvatanja, dok se ne dogodi nešto što pokaže da nisu. Nije prvi put da vidim tako nešto.

Problem je u tome što sam, dva dana kasnije, razgovarala sa onom koja je sangvinik i širih shvatanja nego ova druga i moje sumnje su se obistinile.

Moje emocije nisu legitimne, kaže. A ZNA DA SAM PLAKALA PSIHOLOŠKINJI PO TOM PITANJU I DA MI JE ŽENA REKLA DA JESU.

Za njih dve, ja sam hodajući granični poremećaj ličnosti. Luda borderlajnerka.

No, opet, hajde to.

Priznala mi je da se raspitivala o mom poremećaju, od kako sam zvanično dobila dijagnozu u septembru. Od kako sam se zaljubila i od kako je K... počeo da uzvraća, počela je da čita o određenom simptomu, tj. riskantnom ponašanju.

Prvo je riskantno ponašanje povezala sa mojim rigoroznim treningom, a potom i sa mojim flertom sa K.

I...došla je do ALEX FORREST, PROTAGONISTKINJE "FATALNE PRIVLAČNOSTI".

Priznala mi je to. Tog trenutka sam htela da plačem, ali nisam mogla...baš kao ni tog dana kad su mi uradile ovo prvo.

Dakle, ja sam stereotip. Ja sam nalepnica. Ja sam ono što ljudi MISLE da je granični poremećaj ličnosti i ne shvataju da je Alex ustvari psihopata, da samo na početku filma ima simptome koji lične na GPL.

Istovremeno, ja sam svesna da između mene i K... ne mora da se dogodi ama baš ništa. Svesna sam da ta zaljubljenost može da prestane. Svesna sam da može, i ne mora. Svesna sam da između nas može da dođe do nečega. Svesna sam da može da dođe do sranja, sranja velikoga. Ne moraju one to da mi kažu. Odrasla sam žena.

Pored svega toga, jednostavno se ne uklapam u tu sliku "loše devojke sa graničnim poremećajem ličnosti".

- Imam 35 godina.

- Poslednju vezu sam okončala u aprilu 2014.

- Imala sam malo veza, ni u jednoj nije bilo stvari poput rough play, sextinga, ma, nićega

- Nikad nisam imala one night stand i sl. Nikad se nisam, tipa, 'vatala sa nekim tipom u diskoteci, reda radi.

- Nisam žurila da se dokažem po pitanju seksa i sl.

- Ne pamtim kad sam poslednji put nekoga poljubila, poslednja veza mi je bila sa tipom u Americi, preko neta.

I sad me boli. Uvređena sam. Besna. Dakle, one meni i dalje zabranjuju stvari. A ako dođe do nečega, bilo čega, ispade da ne mogu da računam na njih.

POLUDELA SAM OD BESA. :(

#2 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 20 June 2018 - 18:30

Ne znam Hyper, razmisli dobro sta radis, nije ti ta dijagnoza data bez razloga

kao sto ni moja nije meni

Mi smo vise od nasih dijagnoza ali je tesko razluciti sta je dijagnoza a sta smo mi sto narocito vazi kod poremecaja licnosti.

Ako hoces realan savet nekoga ko je sve supotno od granicnog

Imas bitnijih briga u zivotu trenutno od flertovanja sa ozenjenim covekom. Tu su ti te drugarice apsolutno u pravu kad negoduju. To ponasanje je riskantno, ne zbog nekih moralnih nacela nego zbog tebe same gde ti mozes najvise da zaglibis i ispastas emocionalno.

#3 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,050 posts

Posted 20 June 2018 - 18:36

To mi je sve jasno, ali one mene vide kao psihopatu. U tome je problem. Ja nisam Alex Forrest.

#4 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 20 June 2018 - 18:59

Ja koliko sam skontala iz price one ti uopste i nisu rekle ni direktno ni indirektno da si psihopata

Nego da licis na tog lika a sama si rekla da ne shvataju da je taj lik psihopata a ne granicarka

iz cega se izvlaci zakljucak da uopste i nisu htele niti imale nameru da ti kazu da si psihopata

#5 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 20 June 2018 - 20:12

Trazis utehu na forumu...Vidi, svakog boli K.. za tebe ili za mene ili za peru , miku ,  lazu... ovo se odnosi na clanove foruma.. to ne treba da te brine jer je to tako...

- kao sto realno i mene boli K za ostale ovde na forumu....

- neces dobiti iskrenu utehu, cisto ce neko nesto napispati da te skine sa dnevnog reda i onda ce kao da se uzive u tvoju ulogu.. i kao jaoo pa strasno, jaooo ne verujem.. Alo ljudi :) to ne treba da te cudi to je realnost

-  pa vidi, te tvoje drugarice ako su primetile neki hendikep kod tebe i rekle, ne vidim razlog zasto bih se ti nasla uvredjena kao i onaj clan foruma kad ti je napisao "ribo" pa si ga kasnije blokirala .... eto i to je jedaan razlog  da si ustvari ti problem a ne drugarice

- sto se tice tog tipa, sto si bila zaljubljena u njega, pa vidi, kod nas postoji jedna stara izreka za koju su svi culi "nadje krpa zakrpu" tako da neboj se za sve nas postoji neko

- moja uteha? nemam... ne znam sta bih ti napisao, iskreno...ne zelim da kenjam i da ti serem ... ako nesto nije iskreno onda bolje da cutim... mislim da je to realno i posteno , ali eto dobila si dve iskrene utehe u vezi prijateljice i u vezi tog zaljubljenog decka :)

- jbg, ja sam surovo realan

#6 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,050 posts

Posted 20 June 2018 - 20:38

Skenderbeže, ne kapiraš poentu. Iimitless je ukapirala.

View PostSkenderbeg, on 20 June 2018 - 20:12 , said:

ne vidim razlog zasto bih se ti nasla uvredjena kao i onaj clan foruma kad ti je napisao "ribo" pa si ga kasnije blokirala .... eto i to je jedaan razlog  da si ustvari ti problem a ne drugarice

Lep pokušaj da sve bude lično. Eto, ne volim da me stalkuju, ne volim da prelaze MOJE granice.

#7 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 20 June 2018 - 20:41

jbg nisam citao te recenice sto si tavila  pod "quote" jer sam se bacio odmah na tekst

#8 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,291 posts

Posted 20 June 2018 - 22:26

Hyp..ja jako malo znam o graničnom poremećaju ličnosti i to priznajem, ali takođe znam da ljude ne treba posmatrati kroz dijagnoze.

Ja bih prekinula kontakt sa te dve drugarice prvenstveno zbog onoga šta su uradile, sa tom američkom Bingo igricom. Jako je ružno družiti se sa nekim a onda ga ogovarati iza leđa i podsmevati mu se.

Stičem i utisak da obe imaju predrasude kada su psihički poremećaji u pitanju.

Razumem tvoj bes.

I ne mislim da si nemoralna jer si se zaljubila u oženjenog. Srce ne zna za granice, za ograničenja, zabrane i srce ne bira u koga će se zaljubiti. To se desi ili se ne desi.

Možda ćete biti u vezi, možda i nećete..ko zna. Možda ćeš biti povređena, ali preživećeš. Odbolovaćeš tu ljubav i nastaviti dalje.

I opet ponavljam, bez obzira što je ovo forum posvećen psihičkim poremećajima, ne možemo sve gledati kroz dijagnoze. Ako stalno gledamo na to i osluškujemo naše misli, onda stvarno možemo teško da flipnemo.

Ja imam CP ali ne posmatram sebe kao cerebralca. Imam i te F dijagnoze ali se trudim da ne mislim na njih, one nisu JA...Nadam se da razumeš šta želim da kažem.

Eto, dala sam neki svoj stav, ne mora da bude tačan, možda i grešim...ko zna..

#9 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 21 June 2018 - 09:49

Ne znam sad da li sam pristrasna prema tebi Hip, verovatno jesam, ali malo preteruju te tvoje drugarice,  što ne znači da su one mnogo loše, nego mislim da ste negde počele da se razilazite...
Jesi sigurna da nije do tvoje procene njihovog stava, možda si preburno shvatila neku blagu kritiku, mada mislim to poređenje sa Aleks, ne znam kako bih i ja to shvatila ako ne burno :dry:

Mislim, briga za nekog može lako da postane klizav teren, jedno je neka zdrava mera opreza,  ovo što kaže Limitless, razlučiti do koje mere si nerealna u odnosu na gpl, i to može biti jako teško, jer i zdravi ljudi imaju ovakve situacije, uopšte ne mora da bude nikakva ''manična faza'' gpl-a, može svima da se desi... a drugo je ovako neki maltene ucenjivački pritisak, znači po njima ponašaš se ''nedolično''  i one imaju nameru da ti okrenu leđa ako ne prestaneš ili ako dođe do neznamčega, a sve pod plaštom toga što su se one ''dobro informisale'' o gpl... e jes, sve su postale eksperti, na osnovu par pročitanih stvari :wacko:  mislim, ja ovde čitam već godinu i po, lična iskustva ljudi, pa ne mogu reći da imam celu sliku kako to funkcioniše...

#10 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 449 posts

Posted 21 June 2018 - 12:39

Ma odhebes te kokosi i zivot ide dalje. Ne treba se trositi na objasnavanje bilo cega ljudima koji sve znaju cak i onda kad pojma nemaju.
Krizirala sam i ja ranije radi takvih a sad ih samo iskljucim iz svog zivota. Ili ce doc novi ljudi ili cu biti sama. I jedno i drugo je bolje od takvog drustva.

#11 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,050 posts

Posted 21 June 2018 - 14:11

Da se razumemo - ne tražim utehu ni od koga. Skenderbeg nema pravo da ljudima stavlja reči u usta, niti da ih vređa (ona prva poruka je na samoj granici pristojnosti) pa da se posle čudi zbog čega se ljutimo.

No, ova tema nije o njemu, već o meni i drugima kojima se dešavaju ovakve stvari. A u mom slučaju, poenta je poređenje osobe sa graničnim poremećajem ličnosti i filmskog psihopate, kome su mediji "dodelili" dijagnozu" GPL. Ima li sad smisla? Ne tražim nikakvo opravdanje za ovo što se do sad dogodilo - Iimitless je u pravu. Ta dijagnoza mi je data sa razlogom, samo neke GPL stvari nisam pre radila, ili bar nisu stigle ovoliko daleko.

borderija - Eto splittinga, ako smem da primetim. Mislim, svi splittujemo samo tako, kao da smo rođeni u Splitu. Ne mogu da se tako ponašam prema osobama koje su bile sa mnom u trenucima kad mi je bilo najgore, kao i tokom mog poslednjeg meltdowna, u julu 2016. Po ceo dan smo zajedno. Ova finija mi je par puta dala lovu kad mi je trebalo i nije tražila tu lovu nazad. Da ne spominjem koliko se volimo. Druga jeste problematična.

Cicina gazdarica - Ta "igrica" me je dovela do stanja gde me je sramota kad napravim zez facu na selfijima, kad spomenem sve vas, a ovo sa mamom je bilo PREVIŠE, jer svi koji me dobro poznaju zna da me majka emocionalno zlostavlja i tu jednostavno NEMA SPRDNJE. Istovremeno, tu je ovo što sam rekla borderiji...

pogresna

View Postpogresna, on 21 June 2018 - 09:49 , said:

mislim to poređenje sa Aleks, ne znam kako bih i ja to shvatila ako ne burno :dry:

To je to. To me je uvredilo i razbesnelo. Da koljem i ubijam bespomoćne? Svako normalan zna kad treba da se povuče, ume da ispita teren, a može i da prođe.

jer i zdravi ljudi imaju ovakve situacije,

I to. Moja rođena baka je napravila ogromno sranje, utoliko sam i svesnija i umem da prikočim.

a drugo je ovako neki maltene ucenjivački pritisak, znači po njima ponašaš se ''nedolično''  i one imaju nameru da ti okrenu leđa ako ne prestaneš ili ako dođe do neznamčega, a sve pod plaštom toga što su se one ''dobro informisale'' o gpl... e jes, sve su postale eksperti, na osnovu par pročitanih stvari :wacko:  mislim, ja ovde čitam već godinu i po, lična iskustva ljudi, pa ne mogu reći da imam celu sliku kako to funkcioniše...

Bukvalno sve što si rekla.

Ja sam direktno ovu finiju pita da li bi mi okrenula leđa ako dođe do neznamčega. Rekla je da ne bi. Sad, možda sam je saterala u ćošak.

Inače, GPL nema manične faze, ima ih bipolarni. GPL ima euforije koje traju kratko, i dalje pratiš svoje misli bez problema, svestan si šta radiš. Takođe ima i tzv. disocijacije, ali ja mislim da to nikad nisam imala - one su i najgori simptom.

Mnogo, mnogo komplikovani poremećaj ličnosti - ponekad ga ni mi, graničari, ne kapiramo. No, bitno je da ljudi koji su jednom nešto guglali znaju bolje.

#12 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 449 posts

Posted 21 June 2018 - 14:30

Nemam pojma sta je spliting al nisam rodjena u Splitu...samo sam zivila u njemu vecinu zivota :P
Ti ces naravno napraviti kako ti smatras da je najbolje za tebe a ja kako mislim da je najbolje za mene :)

#13 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,925 posts

Posted 21 June 2018 - 14:53

Borderline- foliram, dramatiziram lažem. Iakon ima crno na belo snimak.
Buntovna sam i zato oderi sa najačim aPom. Pazi da neću da ih pijem. Agresivna navodno. A nisam. Impulsivna. A nisam toliko koliko govore. Od autodestrukcije samo pušim cigarete i tabletiram se(više ni to al danas svakako hoću jer sam ispizdela)...

Zašto moram zbog takvih budala da upadam u depresije?

#14 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 21 June 2018 - 22:08

View PostHyperdrive, on 21 June 2018 - 14:11 , said:

...
A u mom slučaju, poenta je poređenje osobe sa graničnim poremećajem ličnosti i filmskog psihopate, kome su mediji "dodelili" dijagnozu" GPL. Ima li sad smisla? Ne tražim nikakvo opravdanje za ovo što se do sad dogodilo - Iimitless je u pravu. Ta dijagnoza mi je data sa razlogom, samo neke GPL stvari nisam pre radila, ili bar nisu stigle ovoliko daleko.
....
Ne mogu da se tako ponašam prema osobama koje su bile sa mnom u trenucima kad mi je bilo najgore, kao i tokom mog poslednjeg meltdowna, u julu 2016. Po ceo dan smo zajedno. Ova finija mi je par puta dala lovu kad mi je trebalo i nije tražila tu lovu nazad. Da ne spominjem koliko se volimo. Druga jeste problematična.

Za ovo što kažeš: mediji dodele nekom liku dijagnozu, to me sve manje čudi, kad ne znaju kako da rade svoj posao dobro, pa da ispadnu pametni kao... mada nisam do sad čitala da je baš gpl dodeljen tom konkretnom liku, Alex, niti mi liči na to, ona je klasičan psihopata, ali - znam da ti je slaba uteha ali evo pogledaj samo dijagnozu depresije :unsure:  malo malo pa neko kaže da je depresivan, a da pri tom, pojma nema šta zapravo podrazumeva ta dijagnoza..
Mnogo vole iz tog medijskog sveta da se frljaju sa stručnim izrazima a blage veze nemaju, slaba ti je danas odgovornost za izgovorenu reč, samo im je gledanost/čitanost u mislima i ništa više :dry:

Sad za tvoje dve prijateljice, možda je njima mnogo teško padalo da te gledaju ili slušaju tad kad si bila u jako lošem stanju, pa sad ih neki strah spopao za tebe, da se ne vratiš u to opet, pa su počele da preteruju :unsure:  možda bi mogla da ih pitaš šta konkretno vide kod tebe, u tvom ponašanju, što ih navodi na takav stav, eto ako hoće da budu od koristi, da li imaju nešto konkretno da su uočile a što bi tebi bilo dobro da ramisliš o tome... šta misliš?

#15 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,050 posts

Posted 23 June 2018 - 07:06

Because it's me and my crush?

Whom you can't have, you know.

I know!

I am fine with this.

Just being near him makes me hppy.ž

I just fear that even all the mental energy you seem to spend crushing on him is going to lead to disappointment, is all.

I wouldn't want something to happen that someone takes the wrong way and leads to you or he or both of you being miserable.

What could happen? I think we're moral people.

I mean, this is not coveting.

That's not what I'm concerned about. I think cultivating him as a friend is fine, if that's fine with him (and it seems to be). But quite honestly, I think that obsessing over him THIS MUCH is not a healthy or productive use of mental energy. If you can get to a place where you just enjoy the friendship you have with him in a casual manner, then that's great.

I hope to get to that place.

I really do. It's better for, well, everything.

But I want the permission to drool around you. I guess the tension wears out at some point.

Why is the drooling so, so important, is what I guess I'd ask next?

I'm attracted. I like to talk about it.

I see that!

I enjoy seeing a beautiful man.

I mean, him, yeah.

And you would like us to acknowledge it, and I'm guessing the reason behind that is that you know that it's inappropriate and it would be validating somehow if we acknowledged it more?

Just trying to understand.

Please, don't scold me. Ypu are one of the most important people in my life. You make my life better with your existance.

I thought you were angry.

And you know how afraid to lose you I am.

I love yoz so much.

Love DRUGO IME, too. But I love you more than anything.

You have always been a spark of sunshine.

And you enriched my life.

I mean it.  <3

I know. <3

And I love you too and want the best for you. I'm not really angry, but I was kind of frustrated about being taken to task for not paying sufficient attention to one interaction of yours just because it's of you and K.

STUPID LAPTOP BATTERY.

And again, definitely pursue the friendship with him, that's great. But I'm not going to lie—it IS an inappropriate crush, and the sooner you can transform it from that into a regular old easygoing friendship, I think everyone will be happier. (It seems to give you a good bit of stress sometimes, for one thing.)

I know that it is. And I do hope that it will wear out.

don'z want to lose him as a pal.

Understandably. He seems like a swell guy.

Just take it easy as you go.

And yeah, having him as a pal and thinking that he is handsome is a fair end. Right?

I mean, a fair compromise?

Sure, I have plenty of platonic friends of both sexes that I consider good looking.

Hope the fainting feeling and getting tongue-tied passes.

#16 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,050 posts

Posted 23 June 2018 - 07:12

Do ovoga smo došle na kraju. Kucala sam sa laptopa, zato sam pravila greške.

I jeste, plašim se da ne izgubim nju, plašim se da ne izgubim ovu drugu, plašim se da ne izgubim njega. KLASIČNA GRANIČARKA. I posle se neko pita odakle mi ta dijagnoza? Jbg, nemamo svi iste simptome.

#17 C_C

C_C

Član

• Banned on request
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted 30 June 2018 - 18:59

Ako ti je dijagnoza Granicni poremecaj licnosti,onda ne vidim razlog stereotipa.Jer uopste nije toliko ozbiljna dijagnoza.Ovo kazem jer sam stazirao na neurologiji,i vidio mnoge koji zive godinama s navedenom dijagnozom,a terapija im je samo topiramat.Dakle,u biti,sam "poremecaj" nuzno ne zahtjeva neuroleptike,jer ne ispoljava psihozu.ukoliko se psihoza ispolji onda se dijagnoza mijenja.

Ne zelim reci da su ljudi sa psihozom "poremeceni" vec da samo naziv tvoje dijagnoze nije toliko strasan koliko simptomi iste.S toga,nemoj biti uvrijedjena jer ti znas da nisi ono cime te drugi predstavljaju.Zivi u svojoj istini,a ti sto pricaju "iza ledja",pa Zakon Uzroka i Posljedica ne pravi greske,i vjerovatno ces jednoga dana shvatiti da postiji razlog zasto su uvijek iza tebe.

P.S-Neko je napisao kako "nikoga nije briga",pa mene je briga,za svakoga.Tu sam kao otvoren prostor,da saslusam,bez predrasuda,dam misljenje pokusam pomoci,onoliko koliko mogu.Jer ja doslovno i apsolutno prihvatam Univerzalni Zakon-All is One-One is All,i to me za razliku od mnogih koji su opsjednuti sami sobom(bez uvrede) cini ljudskim bicem.

Pozdrav i svako dobro <3

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users