Jump to content

Da li je lorazepam zaista jači od rivotrila?

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 Dead Like Me

Dead Like Me

Član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 posts

Posted 20 December 2012 - 08:35

E pa ovako, kroz terapiju mi je promenjeno dosta antiksilotika, tek, posle xanaxa dobila sam rivotril u koji sam se uzdala jer xanax više nije delovao sve i da popijem celu tablu. Sa rivotrilom, nešto malo bolje, ali opet ništa. Sada sam dobila lorazepam kao poslednju nadu da će nešto da me smiri, inače prolazim kroz užasnu fazu i neophodno mi je nešto jako. Pa me zanima, da li je moguće da će lorazepam delovati ako rivotril nije?

#2 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 20 December 2012 - 10:20

Pio sam i jedan i drugi i moje licno misljenje je da je lorazepam mnogo bolji za smirenje od rivotrila iliti klonazepama jer je on klasicni anksiolitik a rivotril je svasta nesto,prvenstveno lijek za epilepsiju.Ja trenutno pijem rivotril ali nesto ne vidim da me bas opusta,u sustini,velika je to navlakusa od lijeka i treba ga se cuvati.

#3 nnnn

nnnn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 626 posts

Posted 20 December 2012 - 10:36

Ja koristim praxiten, a ponudjeno mi je da ako me on dovoljno ne umiri da prijedjem na zyprexu. Ovo je samo moje iskustvo, posavjetuj se sa svojim lijecnikom, ne sugeriram nista.

#4 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 20 December 2012 - 11:39

I ja tragam za nekim dobrim anksiolitikom jer mi je iskreno pun q vise i doktora i njegovih sranja.Prvo sam pio godinama bromazepam koji mi je ekstra pasovao ali je vremenom poceo da slabi pa mi je dr prepisao lorazepam.Lorazepam me je smirivao ali kao sto vec gore navedoh jako je sporo ispoljavao dejstvo za razliku od bromazepama koji je nakon sto bih ga u krizama sazvakao djelovao cini mi se odmah.Posto nisam bio bas zadovoljan njegovim sporim djelovanjem uzeo sam rivotril koji mi je u pocetku djelovao lijepo ali nakon 3-4 sedmice je poceo da slabi,zato i kazem da je taj lijek opasna navlakusa i da ga se treba paziti.Znaci,nisam dovoljno dugo pio lorazepam mada se neki ljudi kunu u njega ali je svakako bolji za opustanje od rivotrila iz prostog razloga sto je za to i namjenjen za razliku od rivotrila koji je izmedju ostalog i anksiolitik.
@nnnn kakav je lijek taj praxiten,jel brzodjelujuci ili ne,opusta li?

#5 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 665 posts

Posted 20 December 2012 - 15:23

koristila sam lorazepam i nije bas delovao.sada pijem rivotril 3x1 i kao zombi sam ne mogu da se maknem , msm da je rivotril ipak jaci od lorazepama.mada moguce je da zavisi od osobe do osobe.

#6 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 20 December 2012 - 16:48

Koju miligramazu rivotrila pijes Freak?
Cudi me,meni je rivotril na pocetku bio skroz kul,nije me nikad uspavljivao,ono,najnormalnije sam funkcionisao,ali,kao sto vec rekoh,nesto mi je brzo prestao da djeluje kako treba.U pocetku mi je skroz otklanjao nemir,anksioznost,sve strahove ai sve sto je dobro valjda kratko traje....

#7 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 665 posts

Posted 20 December 2012 - 18:12

ukupno uzimam 6mg..a to da sve sto je dobro kratko traje slazem se u potpunosti.

#8 vudi alen

vudi alen

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 20 December 2012 - 20:34

Lorazepam izaziva jako veliku zavisnost, ako se koristi duže od nekoliko nedelja, uopšte nije lek za igru

#9 nnnn

nnnn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 626 posts

Posted 20 December 2012 - 21:19

View PostShone, on 20 December 2012 - 11:39 , said:

@nnnn kakav je lijek taj praxiten,jel brzodjelujuci ili ne,opusta li?

Izvoli upute praxitena: http://www.centar-zd...3899910_738.pdf . Sto se tice mojeg osobnog dojma prvo sam ga pio po potrebi i odmah mi je djelovao znaci umirio me, otklonio tjeskobu i malo me uspava sve ovisi koje je doba dana bilo, ako sam ga pio jer sam bio tjeskoban navecer prije spavanja onda me je uspavalo, ako je bilo po danu onda me i nije tako jako uspavalo. Od kad sam popio tabletu do pocetka djelovanja trajalo je u pocetku odmah mi je djelovao, ali kad sam se polako navikao na njega, evo otprilike poceo mi je djelovati unutar 10-15 minuta i onda djelovanje jaca i kako vrijeme odmice slabi. Sada ga vec neko vrijeme pijem kontinuirano i to po jednu tabletu dva puta na dan.

#10 Dead Like Me

Dead Like Me

Član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 posts

Posted 20 December 2012 - 22:06

Hvala na odgovorima... zapravo, pošto je naš zdravstveni sistem tako uređen da i najteži bolesnici umru čekajući na lečenje, lorazepam mi je dat da mi zaustavi afekte na nedelju dana i spreči me da se ubijem dok sledeće nedelje ne vide šta će i kako će sa mnom. A ja imam dovoljno svojih muka da bih svaki dan visila po institutu i molila nekog da me primi. Rečeno mi je da ga uzimam po potrebi tj. svaki put kada osetim da ću izgubiti kontrolu. Pa, za nedelju dana se neću navući a i da se navučem to je trenutno najmanje zlo od svega što može da me snađe.

#11 rijad11

rijad11

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Posted 20 December 2012 - 22:27

View PostFreakElixir, on 20 December 2012 - 15:23 , said:

koristila sam lorazepam i nije bas delovao.sada pijem rivotril 3x1 i kao zombi sam ne mogu da se maknem , msm da je rivotril ipak jaci od lorazepama.mada moguce je da zavisi od osobe do osobe.
pijes po 3 x1 rivotrila (kolzepam)  ako ti ne pomaze oko nemira i panike znaci da ti vise ne deluje verovatno ,,,zbog dugotrajnog uzimanja
da je jaci jeste od lorzepama (lorama) ..
kak kome ali trebalo bi ta doza od 2 miligrama da te obori jer je mene obaralo od 1 miligram i stvarno je pomagalo dugo i do godinu je sve uredu ,,
jedino sto je posle jebada da se skines od njega nekome i nije sve zavisi opet od jake volje kao i cigare ili trip koji kaze jos sta cu sad da pijem
kad nemam vise rivotril sta ce da bude nista nece biti ..
oce da se javi opet panika cim je priziva svest ...
rivotril je olaksanje svesti ali kod epilepticara a i pomaze isto kod depersije i biopolarnog poremecaja ili menicne depresije...
on u stvari sanira konvuzivno stanje u mozgu i smiruje neurone i opusta sve u mozgu sto uzrokuje napetost.
jer to je najosetljiviji organ ili trafo naseg organiznma....
ima dobrih lekova dosta ali svakome ne pase isti lek ..
i ne treba da se traga za lekovima mada i lekari sami uce na nama i daj mu ovaj lek pa daj mu onaj pa da mu zemenimo ovim pa onim pa normalno je da ce to da ti pomogne kod terapije da ti da antipsihotik i antikonvulziv ili antidepresiv bice ti dobro ali dokle jer i sam sebi moras pomoci ....

#12 bit

bit

fuck you you fucking fuck

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 22 December 2012 - 02:08

baš tako rijad11.
Samo, koji je lijek "jači"?  Valjda se podrazumijeva da je jači onaj koji će otkloniti tegobe, a da pri tome ima što manje popratnih pojava. A ne da je jači onaj lijek koji djeluje na širi spektar blokatora pa su, neizbježno i popratne pojave učestalije. Kao ono, nemogu se koncentrirati na učenje pa sam popio Leponex i sad sam sabran, ali neznam kako da čitam i pišem.
Za razliku od gore izrečenih, meni je lorazepam jači od rivotrila. Od lorazepama osjertim nemire, a rivotril me smiri i osjećam se ugodnije.

#13 radoznao

radoznao

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 22 December 2012 - 22:29

mislim da je rivotril klorazepam,ovo lorazepam(sanval jel tako)...mislim da je onda ovaj sa k ispred jaci :D

#14 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 24 December 2012 - 11:34

Klonazepam je genericko ime za Rivotril,Sanval je hipnotik iliti lijek za spavanje dok je Lorazepam klasicni anksiolitik poput Bensedina npr.

#15 Dead Like Me

Dead Like Me

Član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 posts

Posted 26 December 2012 - 16:38

Da, jači je. U petak sam progutala 15 lorazepama + 8 panadola i onesvestila se i išla na ispiranje, posle na infuziju. To mi dosad još nije pošlo za rukom. Woohoo, napredujem.

:blush:

#16 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 29 December 2012 - 12:03

Uh jbt,dobro si ziva ostala :wacko:

#17 radoznao

radoznao

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 04 January 2013 - 14:38

View PostShone, on 29 December 2012 - 12:03 , said:

Uh jbt,dobro si ziva ostala :wacko:
opet kao sto kazem alien,niko ne gura lijekove u usta nego sami sebi...ali sta ces

#18 Aravil

Aravil

Baby

• Members
  • Pip
  • 17 posts

Posted 04 February 2013 - 01:12

Pio sam kratko lorazepam (par dana) 2*25mg i vise meseci rivotril 2*0.5mg...ono sto je bar kod mene bio slucaj je da me je Lorazepam umrtvio, kao zombi sam bio, dok sa rivotrilom to nije bio slucaj, cak sta vise, kada sam poceo da uzimam rivotril osecao sam se fenomenalno...ali sad, iako ga nisam uzimao duze vremena, vise nema takav uticaj. Tako da, ako uporedimo ove dve doze, ova dva leka, rekao bih da je Lorazepam mnoooogo jaci.

#19 Dead Like Me

Dead Like Me

Član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 posts

Posted 04 February 2013 - 20:47

Jeste, jači je. Nije za svakodnevni život.

Šteta što mi nije uspelo...

#20 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 posts

Posted 04 June 2015 - 23:04

Kada uzmem recimo 12 mg Rivotrila odjednom osećam euforiju počinjem nekontrolisano da se smejem.
Na 6 mg mi već stvari ispadaju iz ruke i udaram u zidove dok se kreće. ali se zato budim kao nov.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users