Jump to content

Potreban doktor koji bi mi prepisao nootropic koji sam narucila

• Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 Noni

Noni

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 13 November 2017 - 17:11

Dragi svi,potrebna mi je pomoc.Narucila sam phenibut iz Rusije,medjutim saznam da se ne smeju primati lekovi iz inostranstva preko poste.I eto,zaplenice ga,od carine jedino mogu da ga dobijem ako mi neko napise recept.Ovaj nootropic nije zabranjen kod nas,nego jednostavno ne sme niko da ti posalje lek iz inostranstva.Pa ako neko zna nekog docu u Bg ko bi bio voljan da mi ispise recept neka mi posalje u pp  ime doktora.:)

#2 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 13 November 2017 - 17:51

pa to nije lijek, to je suplement, niko od doktora to ne propisuje

#3 Noni

Noni

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 13 November 2017 - 18:47

Pa znam..Ali na carini ce ga deklatisati kao lek..Jer sam uzela prave ruske tablete.Ne ono u prahu kristalima I slicno.Sad procitah da ne mogu ni suplimenti za bodybuilding da se narucuju.🙄Kao..Sve je zabranjeno.

#4 ĐeneĐene

ĐeneĐene

butterfly wannabe

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,739 posts

Posted 13 November 2017 - 19:27

niko od dr se neće baviti s tim

gde si pročitala da ne smeš ništa da primaš iz inostranstva?
možda su nešto promenili ali ja sam normalno naručivao sarkozin ove godine i stigao mi bez ikakvih peripetija

#5 Hyperdrive

Hyperdrive

BABA SERA // Внимание: зло куче!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,488 posts

Posted 13 November 2017 - 19:37

Meni su 2015. pozvali da potpišem krivičnu odgovornost za zubnu pastu u tableticama (Lush), tako da se nikad ne zna.

#6 Noni

Noni

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 13 November 2017 - 19:41

1. Da li mogu iz inostranstva da poručim lekove za ličnu upotrebu putem pošte?

Lekovi se ne mogu u Republiku Srbiju poručivati putem pošte. Možete ih poručiti samo preko ovlašćenog distributera lekova.

Da podsetimo, Zakonom o lekovima i medicinskim sredstvima propisana je zabrana prometa lekova poštom. To podrazumeva da je zabranjeno slanje, odnosno prijem, prenos i uručenje poštanskih pošiljaka koje ih sadrže. Građani i dalje u skladu sa Zakonom o spoljnotrgovinskom poslovanju mogu nositi sa sobom lekove za ličnu upotrebu, u količinama potrebnim za uobičajenu terapiju, dok iz navedenih razloga iste ne mogu primati putem poštanskih pošiljaka iz inostranstva, niti ih slati drugima.

E sad fora je sto sam ja to narucila od lika sa longecity-ja,ima sajt preko koga se narucuje.Ali kaze da ne smem da spominjem odakle sam narucila jer nisu registrovani.Napisace da je poklon.Inace je dosta ljudi sa reddita i longecity-ja narucivalo kog njega,I sve je ok.Ali sad nesto summjam da ce ovi nasi to propustiti,jer pise da je poklon,znaci nije ovlasceni distributer,sto je za Srbiju problem izgleda.

#7 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 468 posts

Posted 13 November 2017 - 19:44

baš šteta ...izgleda kao zanimljiva droza....

i ja bi toga jeo ali da u Srbiji nađemo nekoga da nam to prepiše...hm ..sumnjičav sam.

obišao bih sve privatnike prvo

#8 Noni

Noni

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 13 November 2017 - 19:44

View PostFoggy, on 13 November 2017 - 19:37 , said:

Meni su 2015. pozvali da potpišem krivičnu odgovornost za zubnu pastu u tableticama (Lush), tako da se nikad ne zna.
Salis se?I?Je l si platio  neku kaznu?A pastu vratili nazad?Ahahahaaaa,joooj Srbijo..

#9 Noni

Noni

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 13 November 2017 - 19:47

View PostGraničniHisterDistimić, on 13 November 2017 - 19:44 , said:

i ja bi toga jeo ali da u Srbiji nađemo nekoga da nam to prepiše...hm ..sumnjičav sam.

Hahahaa,izgleda k'o savrsena droza Ako prodje carinu javljam ti

Izvinjavam se na manijackom pritiskanju "post"

#10 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 468 posts

Posted 13 November 2017 - 19:53

obavezno javi ,nemoj sama da se doziraš jer nećeš imati povratnu informaciju iz više izvora :D,

#11 plavo

plavo

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 128 posts

Posted 13 November 2017 - 20:24

U svi ovim državama :rolleyes:  isti je zakon.
Meni su stizali lijekovi preporučeno, znači da moram otići u poštu sa ličnom i nikada nisam imao problema jer nisu ni otvarali.
To funkcioniše po sistemu lutrije, pregledaju možda svaku stotu.
BiH

#12 Noni

Noni

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 13 November 2017 - 20:31

E pa upravo..Ti si u Bih..Kod vas je takav zakon,tj da mozes da primas lekove iz inostranstva za licnu upotrebu,a kod nas takav da ne smem ni da primam ni da saljem.Sto si me ti ustvari i naveo da istrazim.Kod vas mozes I da saljes i da primas,a kod nas ni jedno ni drugo :/

#13 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 13 November 2017 - 20:51

reci ti njima da to nije lijek niti medicinsko sredstvo i da ne postoji doktor koji će to propisati jer nije lijek

#14 Life

Life

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 13 November 2017 - 20:59

Mene bi iskreno bilo strah narucivati bilo sto takve vrste online i unijeti u organizam. Ali to sam samo ja.

#15 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,759 posts

Posted 13 November 2017 - 21:02

I mene bi isto bilo strah.

#16 Noni

Noni

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 13 November 2017 - 21:04

Draga,ovo sto ja narucujem je pravi,original ruski fenibut,lek,u tabletama..Iz apoteke,jedino oni tamo I imaju pravi fenibut.Svaki drugi koji se prodaje se ne zna sta je.A to je kod njih jako jeftino,tako da se sigurno niko ne uvaljuje lazne tablete.

#17 ĐeneĐene

ĐeneĐene

butterfly wannabe

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,739 posts

Posted 13 November 2017 - 21:05

što vas je strah to se lepo proizvede u kini ko zna kako i onda se onim oooogromnim brodovima preveze do zapada gde se to prepakuje na ko zna koji način i onda se prodaje širom sveta ako stigne do odredišta

#18 Hyperdrive

Hyperdrive

BABA SERA // Внимание: зло куче!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,488 posts

Posted 13 November 2017 - 21:15

View PostNoni, on 13 November 2017 - 19:44 , said:

Salis se?I?Je l si platio  neku kaznu?A pastu vratili nazad?Ahahahaaaa,joooj Srbijo..

Ispitala me je carinica, onda sam morala da uzmem tablet i ispišem sve sastojke, i da napišem izjavu. Paket je sledećeg dana poslat u moju matičnu poštu, odakle mi je donet na kućnu adresu - dakle, nisu mi ga dali na ruke na carini.

#19 Noni

Noni

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 13 November 2017 - 21:21

E upravo sam to i htela da izbegnem.Zato sam bas iz rusije narucila,htela sam da probam "pravi",rusi su ga i napravili prvi,za astronaute,a sad se proizvodi u susednoj im Latviji.

#20 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,710 posts

Posted 13 November 2017 - 21:21

phenibut sam naručivao puno puta bez ikakvih problema

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users