Jump to content

- - - - -

Prvi odlazak kod psihijatra

Prvi odlazak kod psihijatra

• Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 pandax6

pandax6

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 04 December 2017 - 17:59

Sutra imam prvi sastanak, sta bih mogao da ocekujem?

#2 Iimitless

Iimitless

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,003 posts

Posted 04 December 2017 - 18:04

Jedini savet: Budi iskren, ne krij nista i nemoj da lazes.

Prihvati sve sto ti se kaze kao dobronameran savet strucnjaka.

Ima raznih psihijatara, mozda te zapadne neki dobar a mozda i neki kojeg uopste ne zanima njegov posao.

#3 pandax6

pandax6

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 04 December 2017 - 18:11

Kako da budem iskren kad ne znam o cemu da pricam, smoricu doktoricu, mislice da izmisljam i preuvelicavam situaciju, strah me da pomenem suicidalnost, mozda me hospitalizuje? (idem kod privatnog psihijatra pa mozda i ne moze da me hospitalizuje, ne znam kako stoje stvari tu)

#4 Iimitless

Iimitless

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,003 posts

Posted 04 December 2017 - 18:14

Niko nece misliti da izmisljas narocito ne psihijatar. Mnogo toga ce doktor saznati o temu putem neverbalnog govora, kako izgledas, kako pricas itd.  Samo budi iskren i razlozi problem kako ga ti vidis. Privatni te ne moze strpati u bolnicu, ali ako si bas suicidalan, dace preporuku da ides. Zavisi od slucaja do slucaja. Posto je privatni psihijatar u pitanju, svakako ce ti biti vise posvecen od drzavnog, veruj mi.

#5 pandax6

pandax6

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 04 December 2017 - 18:24

SnowPeach, on 04 December 2017 - 18:14 , said:

Niko nece misliti da izmisljas narocito ne psihijatar. Mnogo toga ce doktor saznati o temu putem neverbalnog govora, kako izgledas, kako pricas itd.  Samo budi iskren i razlozi problem kako ga ti vidis. Privatni te ne moze strpati u bolnicu, ali ako si bas suicidalan, dace preporuku da ides. Zavisi od slucaja do slucaja. Posto je privatni psihijatar u pitanju, svakako ce ti biti vise posvecen od drzavnog, veruj mi.
u redu hvala ti

#6 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,502 posts

Posted 04 December 2017 - 22:36

Pozdrav Pandax6 :)

pandax6, on 04 December 2017 - 18:11 , said:

Kako da budem iskren kad ne znam o cemu da pricam, smoricu doktoricu, mislice da izmisljam i preuvelicavam situaciju, strah me da pomenem suicidalnost...

Jednostavno se potrudi da što bolje opišeš kako se osećaš i šta te sve muči, eto :)
Nemoj da prećutkuješ ako imaš pomisli o samoubistvu, to je bitno da kažeš, kako bi ti dr što bolje pomogao..
Verovatno će ti postaviti dosta pitanja, samo iskreno odgovori, nemoj se plašiti, jeste malo neugodno u početku, tako pričati sa nekim strancem, ali posmatraj to kao da si otišao kod bilo kog drugog lekara na pregled :)

#7 pandax6

pandax6

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 05 December 2017 - 00:03

Predomislio sam se necu mu/joj reci nista, izmislicu nesto, ne osecam se dobro kad pricam o svojim stanjima itd, samo neka mi da lekove i bicu zadovoljan, vec pijem brom od 3mg a pije mi se rivotril/ksalol/lorazepam bilo koji od tih nekoliko

#8 Hyperdrive

Hyperdrive

BABA SERA // Внимание: зло куче!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,488 posts

Posted 05 December 2017 - 00:22

pandax6, on 05 December 2017 - 00:03 , said:

Predomislio sam se necu mu/joj reci nista, izmislicu nesto, ne osecam se dobro kad pricam o svojim stanjima itd, samo neka mi da lekove i bicu zadovoljan, vec pijem brom od 3mg a pije mi se rivotril/ksalol/lorazepam bilo koji od tih nekoliko

Ne znam ni odakle da počnem da te kritikujem, ali sve što si rekao je pogrešno.

#9 pandax6

pandax6

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 05 December 2017 - 00:48

A ne moras niko te ne tera, lepo kazem suicid je resenje.

#10 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,488 posts

Posted 05 December 2017 - 00:54

Čekaj, ideš kod lekara da lažeš, da ne kažeš o čemu se radi, a hoćeš da se urokaš anksioliticima? Koliko god da razumem tvoje očajanje, to je kontraproduktivno. Treba ti psihoterapija, ili makar dobar psiholog. Razmisli još jednom i nemoj odmah da planeš.

#11 pandax6

pandax6

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 05 December 2017 - 01:08

Hyperdrive, on 05 December 2017 - 00:54 , said:

Čekaj, ideš kod lekara da lažeš, da ne kažeš o čemu se radi, a hoćeš da se urokaš anksioliticima? Koliko god da razumem tvoje očajanje, to je kontraproduktivno. Treba ti psihoterapija, ili makar dobar psiholog. Razmisli još jednom i nemoj odmah da planeš.
Moj status nije resiv pa idem po jace anksilotike dok ne nadjem adekvatan nacin za suicid, a i da mu ispricam istinu o problemima itd.., nece mi verovati, mislice da preuvelicavam situaciju itd tj. potcenice me kao i svi drugi ljudi sto me potcenjuju, i ja sam malo zbunjen, polovina mene bi htelo da resi situaciju, druga polovina bi samo lekove i suicid.

#12 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,786 posts

Posted 05 December 2017 - 02:55

Koji to status nije riješiv dok si živ? I zašto misliš da psihijatar ne bi vjerovao?

Misliš da psihijatar samo sluša tvoje riječi? Varaš se.
Više gleda tvoj govor tijela, tvoje nesvjesne pokrete i izraze.

Ako budeš muljao biti ćeš lako pročitan i sumnjam da ćeš dobiti što želiš osim ako ideš kod nekog šarlatana.

Nije mi jasno. Zar zaista ne želiš da ti bude bolje?

#13 pandax6

pandax6

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 05 December 2017 - 03:06

Macak, on 05 December 2017 - 02:55 , said:

Koji to status nije riješiv dok si živ? I zašto misliš da psihijatar ne bi vjerovao?

Misliš da psihijatar samo sluša tvoje riječi? Varaš se.
Više gleda tvoj govor tijela, tvoje nesvjesne pokrete i izraze.

Ako budeš muljao biti ćeš lako pročitan i sumnjam da ćeš dobiti što želiš osim ako ideš kod nekog šarlatana.

Nije mi jasno. Zar zaista ne želiš da ti bude bolje?

Nemam volje da mi bude bolje lakse mi da umrem.

Mislim da psihijatar samo slusa i posle ode na kafu s drustvom i prica kako je imala/o kakvog pacijenta i ismejavaju to.

Drugo, sutra ako me pita da krenem ja prvi da pricam, ja sta da pricam? o cemu? kako? kad me uhvati anksioznost ili sta vec jedva progovorim

#14 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,786 posts

Posted 05 December 2017 - 03:47

Osobno sam blizak sa jednim psihijatrom i nikad nisam čuo ni riječi o nekom pacijentu. Oni su se toliko toga u životu naslušali da im pacijenti nisu tema. A ime i prezime se nikad ne spominje.

Privatnost pacijenta je svetinja. Daj mu priliku da ti olaksa zivot.

Meni su puno pomogli.

#15 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,502 posts

Posted 05 December 2017 - 09:02

Neće ti on/ona reći: hajd pričaj... skoro uvek počinje sa: ''jel je ovo prvi put da si kod psihijatra''  i  '' zbog čega si došao, kako se osećaš''  i nastaviće sa pitanjima...
Zašto misliš da će dr pričati nekom o tebi, da li si iz malog mesta..?
Mislim kao i Mačak, dosta je njima pacijenata i na poslu a gde još i u privatno vreme da su im u glavi :)
Videćeš i sam kad počneš da radiš, jedva čekaš da se baviš drugim stvarima čim izađeš s posla, dosta ti je 8 sati svaki dan :D

#16 pandax6

pandax6

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 05 December 2017 - 12:18

View Postpogresna, on 05 December 2017 - 09:02 , said:

Neće ti on/ona reći: hajd pričaj... skoro uvek počinje sa: ''jel je ovo prvi put da si kod psihijatra''  i  '' zbog čega si došao, kako se osećaš''  i nastaviće sa pitanjima...
Zašto misliš da će dr pričati nekom o tebi, da li si iz malog mesta..?
Mislim kao i Mačak, dosta je njima pacijenata i na poslu a gde još i u privatno vreme da su im u glavi :)
Videćeš i sam kad počneš da radiš, jedva čekaš da se baviš drugim stvarima čim izađeš s posla, dosta ti je 8 sati svaki dan :D
iz malog mesta sam, oko 100.000 ljudi grad
sta cu da vidim kad pocnem da radim, vec idem u skolu po ceo dan sam tamo i kad dodjem kuci nista ne radim

#17 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,488 posts

Posted 05 December 2017 - 13:20

To nije malo mesto. Ne brini se.

#18 pandax6

pandax6

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 05 December 2017 - 13:42

View PostHyperdrive, on 05 December 2017 - 13:20 , said:

To nije malo mesto. Ne brini se.
Uskoro idem, vec me hvata panika ne znam sta da kazem znaci sve sam se izgubio u mislima trenutno.

#19 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,488 posts

Posted 05 December 2017 - 18:06

Nadam se da si ipak rekao sve.

#20 Dereal

Dereal

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted 05 December 2017 - 18:14

Također se nadam da si uspio opisati kako se osjecas jer im nisi niti prvi niti zadnji sa takvim simptomima tako da te vrlo brzo “provale”. Smrt nije rjesenje, stoput sam grebao po dnu i stoput se dignuo ponovno. Za svaki problem postoji rjesenje i to nije samo obicna floskula. Nazalost, nigdje nije pisalo da ce biti lagano...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users