Jump to content

Udruženje psihijatrijskih bolesnika "Duša", Beograd

udruženja duša

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Iimitless

Iimitless

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,003 posts

Posted 04 December 2017 - 18:27

Evo teme za Caku41, posto se ne snalazi bas najbolje na kompu :)

Caka je clan psihijatrijskog udruzenja Dusa u Beogradu. Ako je neko clan nekog drugog drustva neka slobodno postuje. Takodje komsije iz susednih zemalja neka otvore svoje teme, podele linkove, pisu ili sta god vezano za udruzenja u svojim zemljama.

Edited by Hyperdrive, 04 December 2017 - 19:41 .
Dodala dve-tri reči. - Hyperdrive

#2 Hyperdrive

Hyperdrive

BABA SERA // Внимание: зло куче!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,488 posts

Posted 04 December 2017 - 18:32

Tema pinovana. :) Cako, ako ti treba bilo kakva pomoć, poslaću ti mejl, pa da znaš gde da me nađeš.

Ja bih predložila posebnu temu za linkove po zemljama, i da se ažuriraju kad god je to moguće - ali ja sam perfekcionista, ne slušajte me. ;)

#3 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 558 posts

Posted 04 December 2017 - 18:38

Hvala ljudi divni ste!!!!!!!!!!!!1 :) :) :)

#4 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 558 posts

Posted 04 December 2017 - 18:53

sada cu sve sta se dogadja pisati ovde :)
evo nesto o udruzenju  

postojimo od 2009 godine, nas nekoliko pacijenata je osnovalo ovo udruzenje i nazvalo ga Dusa
sada imamo mnogo clanova i aktivnih i ne aktivnih. mi smo humanitarna neprofitna nevladina organizacija tj udruzenje gradjana koje se bori protiv diskriminacije psihijatrijskih bolesnika.
imamo razne aktivnosti, drzimo predavanja, snimili smo dva tematska filma, idemo na seminare konferencije simpozijume govorimo o nama i nasim problemima, uslovi lecenja losa finansijska situacija, malverzacije oko ukidanja poslovne sposobnosti zbog preuzimanja imovine i primanja, mislim na vece porodicne penzije, stanove, a osoba sa oduzetom poslovnom sposobnoscu bude poslata u dom, nema osnovna prava itd protiv cega se borimo jer ko bude lisen poslovne sp. nema pravo da raspolaze novcem, potpis mu ne vazi, ne moze da se venca, da predje drzavnu granicu, da glasa i td itd...to je uzasno sta se radi ne znate sta sve moze da im se priredi....
e mi se borimo protiv toga.

sada su nam prostorije u sali iza dnevne bolnice Laza Lazarevic u visegradskoj ka dispanzeru sa leve strane, i sastajemo se subotom u 14h do 16 h, imamo grupe samopomoci za koje su neki clanovi obuceni da budu facilitatori, i imamo organizacioni deo gde se dogovaramo oko aktivnosti,
toliko za sad pozdrav :) :) :)

I DOBRODOSLI!!!!! :) :) :)

PREBAČENO SA DRUGE TEME:

View Postcaka 41, on 04 December 2017 - 17:57 , said:

potpisali smo ugovor o saradnji i Laza ce od vlade dobiti finansije trebalo bi da budu projekti za resocijalizaciju psih bolesnika, ili socijalno preduzetnistvo, pa psihoterapija, predavanja, bice svasta, samo da ministarstvo prihvati da finansira projekte, sve u svemu boricemo se da se neki koji nisu sposobni da brinu o sebi da se osposobe, da oni sa malim primanjima zarade koji dinar i slicno.

ako neko hoce da dodje u Dusu, neka pise na mejl udruzenjedusa@gmail.com ja cu odgovoriti
a Laza nam je dala prostorije pa cemo u subotu imati sastanak u 14 h ko zeli da dodje neka posalje meil da mu kazem gde smo :)

View Postcaka 41, on 04 December 2017 - 18:09 , said:

sledeci sastanak je u subotu u 14h, ko hoce neka me obavesti

View PostGoksy, on 04 December 2017 - 19:15 , said:

Cako jel imate saradnju sa klinikom za psihijatriju klinickog centra srbije?

View Postcaka 41, on 04 December 2017 - 19:33 , said:

Saradjujemo sa prof.dr. Nadjom Maric iz kcs, ali sa samom klinikom jos nemamo saradnju samo sa Lazom.

Edited by Hyperdrive, 04 December 2017 - 19:39 .
Editovala da ubacim pitanja i odgovore i sa druge teme, gde je Caka pružila i kontakt-informacije.

#5 Hyperdrive

Hyperdrive

BABA SERA // Внимание: зло куче!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,488 posts

Posted 04 December 2017 - 19:48

Mislim da sam uspela da pokupim sve sa druge teme. Ako sam propustila nešto bitno, slobodno mi kažite.

Svi koji žele da prate ovu temu, a ne piše i se na njoj - imate u gornjem desnom uglu, iznad prve poruke, dugme gde piše FOLLOW TOPIC.

Cako, ja još uvek nisam odustala od želje da te intervjuišem, samo sam u međuvremenu krenula da radim za jedan magazin, pa mislim da bi to tamo bilo efektivnije nego kod mene na blogu. Pitaću urednike šta misle o tome.

#6 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 558 posts

Posted 05 December 2017 - 13:30

vazi Hiperdrive, sa zadovoljstvom :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users