Jump to content

- - - - -

Usamljenost

• Please log in to reply
497 replies to this topic

Poll: Da li ste usamljeni ? (223 member(s) have cast votes)

Da li ste usamljeni ?

1. a./ Da, cesto i to mi smeta (116 votes [52.02%])

Percentage of vote: 52.02%

2. b./ Povremeno (55 votes [24.66%])

Percentage of vote: 24.66%

3. c./ Ne, puno je ljudi oko mene (12 votes [5.38%])

Percentage of vote: 5.38%

4. d./ Volim samocu, ne smeta mi kad sam sam/a (40 votes [17.94%])

Percentage of vote: 17.94%

Vote Guests cannot vote

#1 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 16 March 2007 - 22:04

Odakle dolazi osjecaj usamljenosti ?

Netko bi mogao pomisliti da su usamljeni ljudi bez drustvenih kontakata i bliskih medjuljudskih odnosa, medjutim, isto tako mogu biti usamljeni i ljudi u braku, u obitelji, koji imaju puno prijatelja....

Usamljenost je egzistencijalni problem suvremenog covjeka, neke vrste signal da ne zivimo u skladu s vlastitom dusom, da fali neki nektar inspiracije, smisla, itd.

No taj problem po meni nije rjesiv na uobicajenoj razini svijesti, vec predstavlja svojevrsni duhovni zadatak, poriv da sagledamo dublji smisao sebe kao pojedinaca i naseg ucesca u zajednici s drugim ljudima.....opet je u pitanju neka potraga za smislom, koja se valjda javlja periodicno tokom zivota, kad se stari putevi istrose i kad treba zapoceti nesto novo.

Sta vi mislite ?

P.s. Ovo je malo druk?ije od onog drugog topi?a.

#2 aike

aike

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,840 posts

Posted 16 March 2007 - 22:47

View Posthauba, on 16 Mar 2007, 10:04 PM, said:

Usamljenost je egzistencijalni problem suvremenog covjeka, neke vrste signal da ne zivimo u skladu s vlastitom dusom, da fali neki nektar inspiracije, smisla, itd.

Trenutno ne mogu razmisljati, ali da, meni definitivno fali taj nektar inspiracije i smisla.
Tesko je biti sam sa sobom kad u sebi ne pronalazis nikakav smisao. Ma ne samo u sebi, nego ni oko sebe. Cak vise ne znam niti sto bi se trebalo dogoditi da pronadjem smisao...u necemu, bilo cemu.

#3 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 17 March 2007 - 08:41

Mislim da usamljenost dolazi od osje?aja nerazumjevanja okoline. To što ?ovjek može biti usamljen, a da je hrpa ljudi oko njega mislim da je u biti neshva?en od okoline. Možda je druk?iji. (to sam ja). Recimo ovdje na forumu se ne osje?am usamljeno. (ne?u ulazit u dubinu jer ?u po svom obi?aju sve zakomplicirat). :dzukela:

#4 Marsovac

Marsovac

svemirski otkaÄŤena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,559 posts

Posted 17 March 2007 - 12:46

Ja sam odabrala odgovor: b) povremeno. Nekako sam se ve? navikla biti sama, ?ak mi ponekad i više odgovara samo?a. Vezu sam imala samo jednu prije dosta godina. Doduše, imam dosta prijatelja, ali katkada kad bi meni trebao razgovor s nekim/nekom od njih, onda su oni baš u nekoj gužvi i nemaju vremena za mene i tada se osjetim usamljeno.

#5 powerpuff

powerpuff

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,711 posts

Posted 17 March 2007 - 12:58

ne osje?am se baš usamljeno...ponekad, neshva?eno, da..i ponekad bih ?ak voljela da mogu odbiti neke ljude jer bih htjela imati vremena i za sebe..eto, koliko to mogu opisati

#6 drina

drina

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 17 March 2007 - 15:32

ne volim samocu i ne umem da budem sama. ponekad se plasim svojih misli i onoga sto bih mogla da uradim kad sam sama. zato se trudim da uvek budem okruzena ljudima, a u beogradu (u kom sam trenutno) to i nije toliko tesko postici. samo tu postoji jedan drugi problem-cesto se u gomili ljudi osecam mnogo usamljenije nego kad sam sama  :D uh, sad sam i sebe zbunila

#7 bokica

bokica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 102 posts

Posted 17 March 2007 - 16:00

Cesto sam usamljena bez obzira sto sam retko sama!
Koliko god trazila krivicu u drugima na kraju shvatim da sam ja sama kriva za to.
Nemam o cemu da razmisljam jer su moja interesovanja za sve totaalno nestala,i normalno d sam usamljena,kada me ne interesuju ni ljudi koji su non stop uz mene...katastrofa!

U Beogradu bar ima milion mesta za zabavu i ostale aktivnosti,na zalost ja sam veci deo vremena u stanu na lap topu,kuckam,ili ispijam kafe sa drugaricama.....

Smaracina ziva!!!!!!!1

#8 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 17 March 2007 - 21:20

S ljudima ili bez njih ja se cesto osecam usamljeno. U principu, vecinu vremena okruzena sam s ljudima, i to vecinom dobro poznatim ljudima. Ali, to ne igra nikakvu ulogu. Negde postoji taj osecaj usamljenosti, kao da jedan veliki deo mene uopste ne pripada i ne postoji na ovom svetu.

Da li mi to smeta?

Ne.

#9 ljolja

ljolja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 17 March 2007 - 21:37

U poslednje vreme se osacam usamljeno dosta cesto i to mi smeta. Verujem da kada bih resila ove unutrasnje sukobe i taj ruzni osecaj da sam sama na svetu bi iscezao. Nikada pre nisam bila usamljena jer i kada sam bila sasvim sama imala sam sebe. Negde sam se usput izgubila

#10 antilopa

antilopa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 989 posts

Posted 17 March 2007 - 22:33

Usamljenost....
Radiš u poduze?u u odjelu s nekoliko kolegice. Sve zajedno s tobom, vrijedne, marljive, brze, to?ne, korektne, osje?ajne i odra?uju sav posao daju?i sebe 100%. Što se zbiva, posao samo dolazi, sve više i više, vi radite. sve više i više. Ne uspjevate, zbog posla i odgovornosti potrošiti svoje godišnje. I stalno vu?ete svoje dane. I slažete se u tome da dalje tako ne možete.
Jedna odlazi voditeljici i objasni situaciju. Voditeljica kaže: izdržite još malo. To malo traje godinama. Gun?ate, tražite promjenu dok za to vrijeme vaše kolegice iako nezadovoljne,  šute i s osmjehom uzimaju posao od voditeljice i klimaju glavom da što im je teže bolje rade..... Postaju sve nervoznije, nezadovoljnije, ali to sve ostaje u kancelariji i iz nje ne izlazi. Shvatite da vas nitko ne doživljava i ne podržava, i po?nete se odvajati...jer i voditeljica misli da pretjerujete, kad ostale dvije sa smješkom rade i dalje i dalje..... razboljevaju se, nerviraju, a vi sve gledate i razumijete i ostajete sami u svojim stavovima.

Vegetarijanac ste, dodatan problem. Nekim ljudima je teško pozvati vas k sebi jer ne znaju što bi vam dali jesti. To im predstavlja velik problem. U poduze?u, ako se razbolite, to je zato što ne jedete meso. Svi drugi teško bolesni na želudac, debelo crijevo,žu?, bubrege, problemi s kilažom, prehlade. S vama sve u redu, ali zbog iscrpljenosti dobijete prehladu ili gripu, ha to je zato što si vegetarijanac. Normalni ljudi to nisu. Ako je kakva fešta drže se predavanja o ludim vegetarijancima i neprimjetno se izvla?ite iz sobe, jer ne propagirate vegetarijanstvo, ve? samo živite svoj život.

Ne pijete alkohol, hu, pa kako ?emo se s vama zabavljati. Do?ete u goste, pripreme vam vegetarijansko jelo, svi ga dijele s vama, no ?udno gledaju jer ne pijete alkohol. Pogotovo ako ste još i muškarac vegetarijanac, koji ne pije, ne puši..... Onda se pijana svita razvali i glavna tema ste vi, druga?iji, i bodete o?i svima....

Dijelimo jedni druge na crne, bijele, žute, crvene, na vegetarijance, svejede, zelene, pripadnike ove ili one stranke, branitelje, poreme?ene..., Zar je to toliko bitno.

Bitno je da smo svi ljudska bi?a, ranjiva, nježna, željna ljubavi, razumijevanja i pažnje. Osmijeha, zagraljaja i podrške. Nismo savršeni i radimo greške, ali ih i ispravljamo i kroz vlastite živote rastemo. Susre?emo se i rastajemo. U kona?nici naš nutarnji život je samo naš i teško to s nekim možemo podijeliti. Pa i kad smo zajedno, naši se životi samo doti?u, ali i dalje ostajemo odvojeni, zasebni, posebni i jedinstveni.

Rodili smo se sami i sami prošli put iz maj?ine utrobe u vanjski svijet. I u trenutku smrti bit ?emo sami.
Mi jesmo dio ne?eg beskona?nog ijedinstvenog i dobro je osje?ati se i pripadati tom beskraju i vje?nosti.

Tek kad prona?emo mir u sebi i postanemo zadovoljni sobom takvima kakvi jesmo, kad zavolimo sebe tako nesavršene i male u beskrajnom svemiru, ne?emo se osje?ati usamljeno...

#11 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 17 March 2007 - 23:22

Joj, Antilopa, prekrasno. Stvarno si stavila to?nu na i s ovim postom. :aha:

#12 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 18 March 2007 - 23:18

Antilopa, sve je to iz ljubomore..Kad kažem da ne pušim, ili ne pijem, ili ne jedem crveno meso, pa po?nu zajebancije oko toga, ja ZNAM da ih irititra njihova nemogu?nost da se bore ili promjene neke nezdrave stvari u životu..otuda taj otpor ili napadi na ljude koji nisu kao oni..

mene to ne dira, samo trebalo je vremena da steknem sigurnost u sebe i da me ne dira više ,tj jednostvano ne družim se s takvima ..osim na poslu , gdje moraš..teško je, i to gutanje je imalo veze sa zdravstvenim problemima koji su me snašli, tipa prehlade, ciste, lupanje srca..itd..sad trenutno ne radim i nema toga..

#13 Guest_Dzudi (Gost)

Guest_Dzudi (Gost)
  • Guests

Posted 18 March 2007 - 23:43

@ Antilopa, predivan post. Sve je u njemu re?eno.

I ja se ose?am usamljeno i kada mi je stan pun gostiju, ili kada sam na nekom slavlju sa kolegama...ili na kafi sa prijateljicama.

Usamljenost je onaj ose?aj kada shvatiš da se razlikuješ. Da slušaš druga?iju muziku, da voliš druga?iju vrstu humora, to je onaj ose?aj kada shvatiš da je bolje ?utati nego pri?ati neke prazne pri?e, ili ogovarati druge ( što se obi?no radi uz kafu ).

I nisam zadovoljna što sam usamljena. Želim da me neko razume, da ose?a moju tugu, moju bol, ili da me razume u nekim sasvim obi?nim stvarima...kao što je muzika npr.

Jedino se na ovom forumu ne ose?am usamljeno.

#14 una

una

una

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,629 posts

Posted 19 March 2007 - 04:27

Ja sam izabrala opciju c, iako mi ni posljednja nije strana.
Volim biti okruzena ljudima, ali nije mi tesko, niti dosadno ni kad sam sama.
Zapravo mi je samoca cesto potrebna da se raskusuram sama sa sobom.
Naravno da nijedna krajnost nije dobra i ja znam da se ne bih osjecala dobro, kad bih znala da svi ovi ljudi oko mene zapravo ne postoje. Ovako, uvijek mi ostaje da pozovem nekog kad mi je tesko, ili dosadno, ili kad samo ne zelim biti sama...for any reason...

#15 antilopa

antilopa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 989 posts

Posted 23 March 2007 - 22:16

Trenutno mi jako paše biti sama sa sobom. Osje?ati svoje vlastito tijelo, procese u njemu, njegove, boli, patnje, pa se isprazniti od toga i samo postojati, sama sa sobom, bez i?ijeg uplitanja...

#16 mackica

mackica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 350 posts

Posted 24 March 2007 - 01:35

Obicno se osecam usamljeno. Ali, kada sam na Forumu uopste se tako ne osecam. Da ne kazem da mi sve ovo ne deluje stvarno, mislim da svi vi koji pisete zaista postojite, ali ipak se sa vama osecam nekako stvarno i imam zelju da vas sve upoznam. Pored cinjenice da sam pocela i da gajim osecanja prema vama - stvarna.  :srce:

#17 Ina

Ina

ZvonÄŤica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 24 March 2007 - 10:23

pod b.
to naravno zavisi od mene, može biti 1000 ljudi tu, ako se ose?am usamljeno...ništa mi ne pomaže....

#18 Fluka

Fluka

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 664 posts

Posted 28 March 2007 - 01:21

Samo_?a u?init?

#19 stefan brown

stefan brown

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 28 March 2007 - 12:55

u poslednje vreme se cesto  osecam usamljeno i to mi sve vise smeta.  :rolleyes:  :cry:

#20 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 28 March 2007 - 18:07

Imam potrebu samo za pravim prijateljima, poznanici me uopce ne zanimaju. Fali mi iskreni razgovor, a ne komentari o vremenu...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users