Jump to content

* * * * - 4 votes

Granicni poremecaj licnosti (BPD, Borderline)

• Please log in to reply
1451 replies to this topic

#1441 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,291 posts

Posted 22 December 2018 - 11:35

GPL jeste neuroza.

#1442 celofan

celofan

Telling it like it is since forever

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 22 December 2018 - 14:32

Nisam to znao,nikad nisam bio ni na kakvoj psihoterapiji niti kod psihologa,samo kod psihijatra i onda ono poznato "evo ti brdo lekova i ae pali"...Mislis bas GPL = neuroza ili se samo bas dosta preklapaju?

#1443 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Skituljko

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 596 posts

Posted 05 February 2019 - 20:41

#1444 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 05 February 2019 - 20:54

Trenutno ne mogu pratit pricu. Dekoncentrirana sam. Pogledacu opet kad mi bude bolji dan.

#1445 Kraljica drame

Kraljica drame

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 02 April 2019 - 16:42

Eto mene, nakon duzeg vremena. Trazila se, lutala sa dijagnozama...da bi mi konacno postavili pravu, te anksioznost, depresija, anoreksija, bipolarni...nista potvrdjeno. I na kraju, kad se zbrojilo i oduzelo, tek u 48-oj god prava dijagnoza---granicni, borderline....a slutila sam i sama, da je to. Eto, sad je crno na belom. Pa, kad analiziram svoj nazovi zivot, to je to, svi simptomi
su bili prisutni.Terapija i dalje 2 fluksetina ujutro i 1,5 rivotril uvece.

#1446 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

Carica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,898 posts

Posted 02 April 2019 - 16:48

Kraljice,

Dijagnoza kao dijagnoza i nije toliko važna. Važno je da li tebi lekovi pomažu i u kojoj meri.

#1447 Kraljica drame

Kraljica drame

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 02 April 2019 - 16:59

onako, mislim da je tu najvise borba sa samom sobom u pitanju.a i utesna okolnost, nema izlecenja, ali sa godinama popusta, staris, pa ti i divljanje slabi...

#1448 archaic_tiger

archaic_tiger

GTA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,654 posts

Posted 05 April 2019 - 02:22

View PostKraljica drame, on 02 April 2019 - 16:59 , said:

staris, pa ti i divljanje slabi...

Koliko je ovo istinito,toliko je i žalosno... :unsure:

#1449 Kraljica drame

Kraljica drame

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 07 April 2019 - 11:44

Tačno.Taj poremećaj je jedini razlog, zbog kojeg jedva čekam da još ostarim. Jadno :wacko:

Edited by maza, 07 April 2019 - 16:35 .
Ćirilični tekst prebačen na latinicu. Na forumu koristimo isključivo latinično pismo, da bismo se svi razumeli. :)

#1450 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,291 posts

Posted 08 April 2019 - 12:42

U principu, to se odnosi na nas koji smo na vreme krenuli sa psihoterapijom. Ne znam kako stvar stoji sa tako kasnim dijagnozom.

#1451 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,337 posts

Posted 08 April 2019 - 16:20

Stoje loše. Mit jr da prolazi samo od sebe.. Tu se ljudi najviše zajebu.

#1452 Kraljica drame

Kraljica drame

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 08 April 2019 - 18:39

Ne znam,meni je to rekla doktorica kad je konstatovala dijagnozu, da me utesi. Ocigledno da ja ovaj poremecaj imam odavno, a najgori period je bio pre 10 god, tada su se izdesavale najgore stvari. Sama osecam da su simptomi  jos tu, ali nema vise tako prestrasnih manifestacija, mnogo su blazi . Nekako mi je lakse kad su definisani i mislim da cu se uz lekove, psihoterapiju i zdrav zivot uspeti odrzati u pristojnom stanju. Svesna sam da ce to uvek biti tu,ali sam u jednom momentu previse izgubila u zivotu i godinama se trudila da ponovo dostignem ono sto sam imala. Donekle sam uspela da sve dovedem u normalu. pristojno zivim uz tesku borbu koju sam prosla , pa se trudim da to odrzim. Jedino sto smatram da bih mogla nekako jos kvalitetnije ziveti, ali to ne mogu bas da postignem.Ne mogu da sredim emocije, odnose sa suprotnim polom, volela bih da nadjem nekoga, ali sam svesna da je to najtezi deo za mene. Inace, zivim sa sinom, imam svoj stan, posao, par prijateljica. Puno radim, a malo se krecem i @uzivam@ u zivotu. Samopuzdanje je sada mnogo stabilnije, nego ranije i u tome mi mnogo pomaze duhovnik, odlasci u crkvu, Sveto Pricesce...Krajem meseca krecem i na psihoterapije, pa se i tu nadam boljitku.Pozdrav svima!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users