Jump to content

- - - - -

Povratiti interesovanje

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 17 April 2018 - 17:20

Da li je iko od vas depresivaca uspio vratiti interes za neke stvari koje ste prije voljeli, a onda izgubili svako svako zanimanje za njih tijekom depresije?

Edited by Hyperdrive, 17 April 2018 - 17:46 .
Razjasnila naslov, jer ovako neko može da misli da je o kamatama.

#2 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,494 posts

Posted 17 April 2018 - 17:27

Osam godina je prošlo kako sam rasprodao gitare i pojačala.Znao sam cijele dane vježbati,htio sam biti vrhunski gitarista.Nekad me malo primi volja kad nabasam negdje na gitaru,ali ono glavno da ju kupim se još nije desilo.Očito nisam vratio dovoljno volju,znam kolko truda i odricanja treba da se nešto postigne,a ja sam prestar i nemam više živaca.Glazbu volim i dalje,stalno istražujem novu glazbu,ali slušati nije teško.
Dakle Kruško,nisam vratio interes za nešto što mi je nekad bilo skoro sve.

#3 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,197 posts

Posted 17 April 2018 - 17:41

Obožavala sam da slušam muziku sa neke radio stanice. Od 2012. skoro da ne slušam muziku...slušam retko i to 10-15 minuta i gasim. Ne osećam više tu strast koju sam imala kada je radio u pitanju.

#4 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,120 posts

Posted 17 April 2018 - 17:49

da, kroz komunikaciju sa ljudima su mi se vratila neka interesovanja...

#5 VanjaCro

VanjaCro

JA SAM EGZISTENCIJA - Dr.Stojke

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 17 April 2018 - 18:13

bavio sam se racunalnim servisiranjem, glazbenom produkcijom, fotografijom i obradom

bye bye forever

#6 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 17 April 2018 - 18:33

hyperdrive objasni mi kakve veze ima vračanje interesa s kamatama? Ja riječ povratiti koristim samo kod fizičkog povračanja :lol:

znači većina nas ima taj problem s gubitkom interesa

#7 VanjaCro

VanjaCro

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 17 April 2018 - 18:37

View Postkruška, on 17 April 2018 - 18:33 , said:

znači većina nas ima taj problem s gubitkom interesa
vrlo vjerojatno
ja znam da sam izgubio interese za gore navedeno maksimalno
zadnju konfiguraciju mi je prijatelj morao slagati od kojeg se dosta bolje razumijem u informatiku
to dovoljno govori

#8 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,494 posts

Posted 17 April 2018 - 18:40

Vanja,ja sam radio ko sistem administrator,imao mreže u malom prstu.Sad nemam pojma.Isto tako sam radio glazbenu produkciju u nuendu i cubaseu,sad isto nemam pojma.Sve je to bilo prije 13 godina,tad je došla psihoza i ošlo sve u k...c.

#9 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,120 posts

Posted 17 April 2018 - 18:41

View Postkruška, on 17 April 2018 - 18:33 , said:

hyperdrive objasni mi kakve veze ima vračanje interesa s kamatama? Ja riječ povratiti koristim samo kod fizičkog povračanja

A jel bilo vratiti interesovanje

Onda povratiti vratiti :P

#10 VanjaCro

VanjaCro

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 17 April 2018 - 18:42

View Postjoed, on 17 April 2018 - 18:40 , said:

Vanja,ja sam radio ko sistem administrator,imao mreže u malom prstu.Sad nemam pojma.Isto tako sam radio glazbenu produkciju u nuendu i cubaseu,sad isto nemam pojma.Sve je to bilo prije 13 godina,tad je došla psihoza i ošlo sve u k...c.
e tako i meni
fruity loops i cubase "rasturao"
sklapao racunala sa "povezom na ocima"
sada nemam pojma sta se uopce odvija u svijetu a kamoli da ista radim
najgore od toga je sto zapravo "sve zaboravis" kao da nikada nisi radio ili si naglo postao "glup" za tako sta

#11 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 17 April 2018 - 19:07

View Postweirdo, on 17 April 2018 - 18:41 , said:

A jel bilo vratiti interesovanje

Onda povratiti vratiti :P

u osnovi promijenila je naslov istog značenja samo moj bio na hrvatskom jeziku, a ovaj kako se isto kaže na srpskom :lol: nije bitno ali mi smiješno

meni užasno nedostaje nešto da se udubim u to, kako sam nekad prije čitala nešto i svijet oko mene bi nestao, kako je nekad bilo lako ispuniti vrijeme produktivno, a sad sve što počnem nikad da završim jer me ne zanima, ništa me ne zanima, kako se čovjek može pretvoriti u tako bezveze osobu koju ništa ne zanima :dry:

#12 archaic_tiger

archaic_tiger

Danger On the Road

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,571 posts

Posted 17 April 2018 - 19:46

Biće da smo u međuvremenu jednostavno-odrasli...A jednom kada odrasteš,tada nekako sve na svetu izgubi svoju čar :(

#13 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,197 posts

Posted 17 April 2018 - 19:58

View Postjoed, on 17 April 2018 - 18:40 , said:

Znači, od psihoze se zaboravlja? Baš ništa nisi zapamtio što se tiče računara?

Pitanje važi i za Vanju..

Pitam ovo, jer tamo gde sam radila bilo je potrebno neko znanje..i bez obzira na depresiju nisam zaboravila posao..Čak ga i sanjam ponekad..

I nikada nisam izgubila interesovanje kada su čitanje i pisanje u pitanju. Imam veliku biblioteku, mnogo knjiga..i pišem...E, jedino kada sam bila u najgoroj fazi depre nisam pisala ništa...a kažu da je pisanje lekovito..

#14 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 17 April 2018 - 20:01

View Postarchaic_tiger, on 17 April 2018 - 19:46 , said:

Biće da smo u međuvremenu jednostavno-odrasli...A jednom kada odrasteš,tada nekako sve na svetu izgubi svoju čar :(

ne bi rekla da ima ikakve veze s odrastanjem, nego isključivo sa depresijom i sad mi nešto djeluje zanimljivo nekih 5 minuta :lol: razlika je što sad mislim previše na cilj, prije nije bilo bitno postići nešto bilo je bitno saznati nešto, prije sam voljela taj proces učenja nečega sad samo želim da obavim što prije to,

#15 VanjaCro

VanjaCro

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 17 April 2018 - 20:12

View PostCicina gazdarica, on 17 April 2018 - 19:58 , said:

Znači, od psihoze se zaboravlja? Baš ništa nisi zapamtio što se tiče računara?

Pitanje važi i za Vanju..

mozda sam se krivo izrazio, sada sam pomucen malo u glavi atm.
nisam doslovno zaboravio vec su to poslovi s kojima moras biti u toku a i dosta su teski a narocito moj glavni fokus sto je bila produkcija glazbe recimo (nesto sto sam mislio raditi profesionalno)
posto sam izgubio interese gubi se i znanje s vremenom posto tehnologija i software napreduje a mene to vise nista ne zanima a niti pratim
takodjer posto se nisam dugo bavio sa tim stvarima skoro pa sam "zaboravio" vecinu toga (nemam pojma kako da objasnim tocno)

#16 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,494 posts

Posted 17 April 2018 - 20:30

Vanja,dobro si objasnio.Ako nisi u toku,vrijeme te pregazi,a radi bolesti nemaš interesa.I ja sam skoro sve zaboravio.Da me netko opet uvodi u taj posao i da vremena,vjerojatno bi se nekih stvari sjetio,i s vremenom uhodao,ali Djed Mraz nažalost ne postoji.Danas vecina poslodavaca traži od tebe da znaš,ako ti ne znaš,zna netko drugi.

#17 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,197 posts

Posted 17 April 2018 - 20:40

Da, razumem vas. IT sektor se stalno menja, tj menja se tehnologija..Šteta je što ste morali da prekinete sa tim poslom. :(

#18 jastr

jastr

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPip
  • 127 posts

Posted 17 April 2018 - 22:50

Vratili su se neki prosli interesi kod mene,mada nije to ono preko noci ,mislim  da za depresivce i soc fobicare ima lijeka.Duga je to prica heh,ugl sta reci   ,sve je moguce.

#19 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,808 posts

Posted 18 April 2018 - 00:20

Letos nisam mogla ništa. Sad mogu sve, ali s obzirom na to koliko sam propustila, treba da se uhodam...

#20 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 11 May 2018 - 22:11

Ja sam pre trenirao oko 2 sata dnevno od ponedeljka do petka, a subotom u teretanu. Ponedeljak i sreda su bili rezervisani za kondicione treninge od po 2 sata, a utorak, cetvrtak i petak za boks. Voleo sam sve to. Od 2015 do sredine 2017 sam isao u teretanu i nabio ekstra formu i izgled. Danas sam izgubio skroz interes, a za boks i kondiciju jos davno.

Ovih dana ne mogu ni da potrcim kako treba za busom. Imao sam i neke hobije. Samo jedan je ostao, ali za to ne treba mnogo koncentracije i vremena. Ovo nase stanje me izmenilo i oduzelo dosta volje. I danas volim sport, ali ga vise gledam. Voleo bi da treniram nesto ali me mrzi.

Voleo bi da se stara volja vrati, ali ne verujem da ce skorije.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users