Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

ksalol

• Please log in to reply
551 replies to this topic

#181 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,621 posts

Posted 24 July 2009 - 21:06

nedostaje mi... kao sto mi Dzoni nedostaje...
znam da je u Holandiji, znam da nece da snima vise, znam da je ozenjen, znam da bi delovalo svaki put kad ponovo uzmem "dozu" ali vuce me na dole, vuce na dno, "ravno do dna"...
kakva bolesna paralela...

#182 ljiljan

ljiljan

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 807 posts

Posted 25 July 2009 - 00:23

U,odlican je,ali to je kao kad stavis pink naocare pa ti je onda svet cool.Kada ih skines,postanes slep i uplasen jer nista ne raspoznajes.Moj lekar je kategorican da se mora uzimati samo po potrebi i to retko.U suprotnom izaziva veliku zavisnost!

#183 La_mamma

La_mamma

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 posts

Posted 25 July 2009 - 08:09

Uzimala sam ga , da...jedno vrijeme 3x 0,50 mg...sto nije mnogo , kao sto vidim.
Sada uzimam 0,25 2x dnevno  i dovoljno mi je ...Bogu hvala , da ne cuje zlo.

Slatka mala bombonica wink.gif

#184 Merso

Merso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 posts

Posted 30 July 2009 - 17:18

Meni nije odgovarao, pio sam dva puta po 1mg...

#185 filin

filin

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 17 August 2009 - 00:32

QUOTE(psyspirit @ 19 Jul 2009, 08:09 PM) View Post
@ filin ... znam  vrlo  dobro na koju  si  situaciju ,  ja  sam  prosho  kroz  sve  to ( ali  josh  nije  se  sve  zavrishilo ) isto navucen na xanaxe godinama ,  bilo je i  12-13 mg  na  dan !!!!  sad sam  bolje  skinem  se  sa  toga na  2-3 mg  sam trenutno  ,  evo dugo  vreme ...
shto brzije  shto mozesh makini  se  sa  te   hemije , xanax  zna da  igra  igru  stobom i  ti  to ne  primetish ,  tako  te  on navuce !!    i  ako on   ispada u  grupu  ankisoltika  on  ima  i  snazno antidepresivno dejstvo to je  neka  druga  vrsta  anksioltika  od  ostalih ...  valjda  zbog  toga  je  takav ?!
nemoj te miligrame i  alkohol ,  znam  da je  teshko  da  se  skinesh ali  polako  probaj  da  smanjujesh  dozu i  alkohol  tako ..  uzasne  su  krize  ovog  tipa ,  znam sam  sam porosho kroz  jebeni pakao ...  kodinama  se  borim da  se  skinem . ne  bi ni  zamislio  dokle  cu  da  stignem kada sam poceo  na   te  xanaxe  , pocetak  super  extraaa , spavanje  super , nema  panike  , nema  depresije  ,  sve opushteno ...  ali  svai  put  vidish  da  doza  nije  dovoljna  da  bi  se  osecao ''OK'' ...  i  shta  sam  stigo  time  nishta  ,  apsolutno  nishta , za malo  da postanem  tabletoman  ili  narkoman sve  jedno !,  samo  josh  vece  frke ...
od  kojeg  perioda  si  se  navuko na  njih  ??
sve  najbolje ...

pozzzz

Ne pijem ja to dugo.. Tek neka 2--3 ,jeseca. Ali u zadnje vrijeme , prefd spavanje  dvije one plocice 10mg. I sutra mi sve vibrira , pogotovo oko usta, ruke, ko neka struja. Skino sam se sa zolofta , pa mislim je li to toili je do xanaxa. Mislim da se nisam navuko. Ne pijem ih dugo , a i ne djeluju mi vise. NE usapva me ni 10 mg plus fluzepam one od 30 mg 10 komada i opet nema spavanja. Tj . popijem 10mg xanaxa i 10 tableta fluzepama od 30 i ne zaspim kako treba. Veceras ev nema nisata, vec od majke posudio 7,5 mg lexiliuma i nista. NE osjecam neku ovisnost da mi treba. Presto mi je djelovati i sad mi djeluje tako sto imam... kako bih objsasnio.. osjecaj da mi je lice ko nateklo pa onda kapilari ponovo se pune krvlju. Struja roka svuda, ali najvise na predjelu lica.
Sutra moram traziti apoteku gdje da uzme lijek. Provalile me sve apoteke, uzimam na jedan recept a oni fol to kkopiraju i tako. Meni je problem insomnia, meni treba lijek za spavanje. Tako da sam skonto da me xanax ukine pred spavanje i onda da fluzepam nastavi sa snom. Sad ni jedno ni drugo ne radi. Ako ima neki lijek za spavanje ali bas da me skine sa nogu., to mi treba. Fluzepam ,ambien i to nista. Treba mi nesta trece. A ovo za xanaxe stvatno , sam kreten sta radim moram priznati. Citam i strane stranice gdje pisu ljudi da su umirali od ovisnosti od xanaxa.. Koji sam ja kreten.
XAnax koristim za ulazak u san a fluzepam za san. <-idiot..
Hvala na savjetu.. Pokusat cu ih piti 1,5 mg i 30 fluzepama pred spavanje. To sam pokusavao i prije pa onda malo po malo ih copkam dok ne popijem dvije table.

#186 ivana:)

ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 09 September 2009 - 07:02

ksalol-extra čarobnjak!

#187 Gavrila

Gavrila

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 09 September 2009 - 09:55

Za razliku od bensedina, koji me je samo spolja stondirao, dok sam u sebi i dalje dozivljavala pakao, ksalol me je maksimalno opustao psihicki i inhibirao moje strahove. Ali, posle 8 meseci koriscenja  minimalne doze, jedva sam se skinula" sa njega, bas sam imala psihicku zavisnost.

#188 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,621 posts

Posted 09 September 2009 - 10:49

na samo pominjanje imena krene mi voda na usta..............

#189 Betmen

Betmen

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 165 posts

Posted 14 September 2009 - 11:35

QUOTE(ljiljan @ 25 Jul 2009, 01:23 AM) View Post
U,odlican je,ali to je kao kad stavis pink naocare pa ti je onda svet cool.Kada ih skines,postanes slep i uplasen jer nista ne raspoznajes.Moj lekar je kategorican da se mora uzimati samo po potrebi i to retko.U suprotnom izaziva veliku zavisnost!

Dok sam ga pio,uzimao sam ga samo po potrebi,i to samo da brze zaspem...

#190 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 14 September 2009 - 11:46

ja ne mogu bez ksalola! zavisna sam i fizički i psihički. pijem ga dugo,dugo...3x0.5mg,ponekad i 4 puta...da zaspim...
ne znam kako ću jednom bez njega....

#191 Betmen

Betmen

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 165 posts

Posted 14 September 2009 - 11:50

QUOTE(ivana:) @ 14 Sep 2009, 12:46 PM) View Post
ja ne mogu bez ksalola! zavisna sam i fizički i psihički. pijem ga dugo,dugo...3x0.5mg,ponekad i 4 puta...da zaspim...

Ja sam ovako radio,nikom ne preporucujem,ali drugacije nisam mogao.Nisam pio po 7,8 dana,i onda za jedno vece popijem 2 mg odjednom,i spavam 15 sati...Ne mogu se setiti jesam li uzimao vise..Zato sto me muci nesanica.

#192 Merso

Merso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 posts

Posted 15 September 2009 - 09:25

QUOTE(ivana:) @ 14 Sep 2009, 12:46 PM) View Post

Samo postepeno smanjivanje pod nadzorom lekara

#193 La_mamma

La_mamma

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 posts

Posted 15 September 2009 - 12:25

I ja evo ne mogu bez njega...odmah panika....
Ali ja uzimam male doze 2x 0,25 ....nikada 0,50
Nekad mi se desi da moram i treci put uzeti jos jednu , ali to samo ako je neki stres ili nesto....dogadjaj neki pa ja preventivno prije nego odem , popijem jedan , da sam sigurna..
Nadam se da moje doze nisu strasne ...i da ce mi lakse pasti skidanje jednog dana ...
AKO BOG DA'

#194 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 15 September 2009 - 13:34

QUOTE(La_mamma @ 15 Sep 2009, 01:25 PM) View Post
I ja evo ne mogu bez njega...odmah panika....
Ali ja uzimam male doze 2x 0,25 ....nikada 0,50
Nekad mi se desi da moram i treci put uzeti jos jednu , ali to samo ako je neki stres ili nesto....dogadjaj neki pa ja preventivno prije nego odem , popijem jedan , da sam sigurna..
Nadam se da moje doze nisu strasne ...i da ce mi lakse pasti skidanje jednog dana ...
AKO BOG DA'

a mamma,mogu ti samo reći,svaka ti čast! ja ksalole jedem kao bombonice...toliko sam navikla na njega,da,kada bi mi nestao,mislim da bih odlepila skroz.

#195 TamaraM@M

TamaraM@M

boje duge

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 755 posts

Posted 15 September 2009 - 14:57

QUOTE(ivana:) @ 15 Sep 2009, 02:34 PM) View Post
a mamma,mogu ti samo reći,svaka ti čast! ja ksalole jedem kao bombonice...toliko sam navikla na njega,da,kada bi mi nestao,mislim da bih odlepila skroz.

Ne bi odlepila, samo je pitanje snage i volje da ga smanjis.
A za to je potrebno da se posavetujes sa dr.
Pila sam ga i ja pre rivotrila i seroxata, ali nisam imala nikakav problem da ga ostavim. Verujem da neces ni ti.
Nemoj da razmisljas u smeru da je bez njega zivot propast, vec naprotiv - da ce ti bez njega biti bolje.
Nije resenje u lekovima, to je samo privremena pomoc.
A sa problemima je neophodno suociti se.
Razmisli malo o tome.

Pozz

#196 La_mamma

La_mamma

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 posts

Posted 15 September 2009 - 23:47

Uzasni su..kako se navuces...
pocela sam jedan , ajde poslije operacije..lagano, da  budem ok, mirna...
pa drugi dan opet...pa sad , svaki dan....
Pihhh

#197 saka

saka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 24 September 2009 - 17:16

ksalol ili xanax jeli to isto ??

#198 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 24 September 2009 - 21:23

QUOTE(saka @ 24 Sep 2009, 06:16 PM) View Post
ksalol ili xanax jeli to isto ??

ja mislim da nisu isti.
xanax sam pila radi drugih stvari,a ksalol za smirenje..
pitaj dr. ili pogledaj na netu..

#199 Boyne

Boyne

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 24 September 2009 - 22:46

Definitivno deluje , ali samo kratkorocno.
Posle 1-2 meseca stvara zavisnost...Ja sam ga uzimao prosle godine, skoro 8 meseci (1 mg, pa onda 0.5 mg dnevno).
Jedva sam se skinuo...pocnes da mislis da nisi nista u stanju da uradis ako nisi popio tabletu. A to te onda dodatno ubije u  pojam...

#200 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 25 September 2009 - 08:34

pila sam isti 2005. i nije mi puno pomogao, poceo je da deluje posle 2 mesecaredovne terapije, i na kraju  (kad se , mozda, organizam navikao) nekako sve je bilo isto. nisam zadovoljna.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users