Jump to content

- - - - -

Radna viza iz Srbije za Nemacku

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Baltazar87

Baltazar87

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 14 April 2019 - 23:21

Postovani, clanovi imam jedno pitanje postoji li ikakva mogucnost da ja dobijem radnu vizu za Nemacku? Posto imam oca tamo i hoce da mi sredi radnu vizu i papire,jedini problem sa srbijom je to sto sam trajno nesposoban zarad.Da li ce to uticati na moju radnu vizu za preko? Hvala

#2 maza

maza

sasvim mala biba

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,046 posts

Posted 14 April 2019 - 23:38

Možda ne bi bilo loše da iščitaš malo i ovu temu:
http://www.depresija...l=nemacka&st=60

Sad na temu, proglašen si trajno nesposobnim za rad, a da ti sredi radnu vizu?
Kakvi su to zakoni u Nemačkoj?

#3 Baltazar87

Baltazar87

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 14 April 2019 - 23:55

View Postmaza, on 14 April 2019 - 23:38 , said:

Možda ne bi bilo loše da iščitaš malo i ovu temu:
http://www.depresija...l=nemacka&st=60

Sad na temu, proglašen si trajno nesposobnim za rad, a da ti sredi radnu vizu?
Kakvi su to zakoni u Nemačkoj?

Srbija nije u evropskoj uniji, dok moze slobodno da se krece sa pasosem kroz celu evropu. Znam za sve procedure osim te jedne, vadim izvod iz maticne knjige rodjenih, drzavljanstvo, da nisam osudjivan, kopija licne karte. Trebace mi od suda i Apostil pecat, posle toga na mail dobijam ugovor od poslodavca, i sa tim ugovorom idem u Beograd u ambasadu za radnu vizu jer drugacije ne mogu da je dobijem jer nemaju osnova za to, ali u ovom slucaju imam osnova samo ne znam kada bi ona moje podatke tamo u ambasadi unela plasim se da nece izaci moja dijagnoza i totalna nesposobnost za rad. I jos jedno pitanje, da li ja tu nesposobnost za rad mogu da ukinem ako bih angazovao advokata,dva. Koliko god bude trebalo

#4 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

Carica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,927 posts

Posted 15 April 2019 - 00:02

Baltazare, da li imaš Rešenje od PIO Fonda da si trajno nesposoban za rad?  Tu radnu nesposobnost ne može da ukine advokat. Može jedino PIO Fond ili Centar za socijalni rad- te dve institucije donose rešenja o trajnom lišenju radne sposobnosti.

Možda bi najbolje bilo da se tvoj tata, pošto je već u Nemačkoj, raspita o svemu, na licu mesta. ili da pita nekog pravnika ili advokata tamo.

Pogledaj ovaj sajt..tu je i obrazac koji se popunjava. Postoji pitanje o zdravstvenom stanju ali ono se odnosi na bolesti: ptičiji grip, velike boginje, plućna kuga..etc..

https://belgrad.diplo.de/rs-sr

Nema F dijagnoza.

#5 maza

maza

sasvim mala biba

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,046 posts

Posted 15 April 2019 - 00:02

Ljudi, ispravite me ako grešim, u Beogradu će ti definitivno u ambasadi izaći podatak o nesposobnosti za rad.
Postoji mogućnost da izađeš na komisiju za ponovno procenjivanje radne sposobmosti.
Mislim da bi oko ovoga definitivno, ali definitivno morao da se konsultuješ sa odličnim pravnikom.

#6 Baltazar87

Baltazar87

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 15 April 2019 - 00:08

View PostCicina gazdarica, on 15 April 2019 - 00:02 , said:

Baltazare, da li imaš Rešenje od PIO Fonda da si trajno nesposoban za rad?  Tu radnu nesposobnost ne može da ukine advokat. Može jedino PIO Fond ili Centar za socijalni rad- te dve institucije donose rešenja o trajnom lišenju radne sposobnosti.

Možda bi najbolje bilo da se tvoj tata, pošto je već u Nemačkoj, raspita o svemu, na licu mesta. ili da pita nekog pravnika ili advokata tamo.

Pogledaj ovaj sajt..tu je i obrazac koji se popunjava. Postoji pitanje o zdravstvenom stanju ali ono se odnosi na bolesti: ptičiji grip, velike boginje, plućna kuga..etc..

https://belgrad.diplo.de/rs-sr

Nema F dijagnoza.

Imam resenje o PIO Fondu da sam trajno nesposoban za rad. Ako oni jedino mogu da poniste to onda je odlicno sto znaci jedan manje sa grbače, odem tamo sa drugom dijagnozom i kazem da je ona prosla bila falš, da se osecam sada bolje i da mogu da radim i da mi se ukine to iako mi na papiru stoji da revizija nije potrebna. Ja koliko znam sve F dijagnoze ostaju u tajnosti, jedino ko moze doci do F dijagnoze jeste policija,tacnije inspektor, ne moze cak ni inspektor da se pojavi u ustanovi i da trazi karton od bolesnika, nece ga dobiti,mora da ima sudski nalog. Sada ne znam da li to isto vazi i za nesposobnost za rad

#7 maza

maza

sasvim mala biba

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,046 posts

Posted 15 April 2019 - 00:23

Budi dobar, pa nam javi ovde, kad budeš mogao, kako to sve zapravo ide.
Puno sreće.
Nadam se da će se javiti neko ko ima iskustva sa ovim.
Puno sreće, stvarno.

#8 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

Carica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,927 posts

Posted 15 April 2019 - 11:54

@Mazo..ne znam koje sve podatke o nama imaju strane ambasade. Da li se provere vrše samo na osnovu lične karte? Ili...

Baltazare, za ponovni odlazak na komisiju PIO Fonda, dogovori se sa lekarom opšte prakse-na koje sve preglede treba da ideš. Svi ti lekari treba u izveštaju da napišu da si ponovo radno sposoban.

Onda zakazuješ pregled u PIO Fondu, oni će te pozvati, ne znam koliko sada traje procedura za te preglede i donošenje Rešenja.

Srećno i javi šta se dešava :)

#9 Baltazar87

Baltazar87

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 15 April 2019 - 20:21

View PostCicina gazdarica, on 15 April 2019 - 11:54 , said:

@Mazo..ne znam koje sve podatke o nama imaju strane ambasade. Da li se provere vrše samo na osnovu lične karte? Ili...

Baltazare, za ponovni odlazak na komisiju PIO Fonda, dogovori se sa lekarom opšte prakse-na koje sve preglede treba da ideš. Svi ti lekari treba u izveštaju da napišu da si ponovo radno sposoban.

Onda zakazuješ pregled u PIO Fondu, oni će te pozvati, ne znam koliko sada traje procedura za te preglede i donošenje Rešenja.

Srećno i javi šta se dešava :)

Ja sam prvo dobio prvi stepen invalidnosti u birou, posle toga sam isao u novi sad na vestacenje i bio odbijen i treci put dobijem trajnu nesposobnost

#10 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

Carica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,927 posts

Posted 15 April 2019 - 21:47

Ne znam koje sve dijagnoze imaš na osnovu kojih se dobio Rešenje o trajnoj radnoj nesposobnosti..ne moraš javno da ih navodiš, možeš u pp ako želiš..

Da li primaš invalidsku penziju? Sve ovo pitam jer pokušavam da shvatim..Ako si ovde radno nesposoban, šta planiraš da radiš u Nemačkoj?

Iskreno, mislim da se u PIO Fondu do sada nisu susretali sa ovim..da neko traži vraćanje radne sposobnosti.

I ti i tvoji roditelji, dobro se raspitajte o svemu, najbolje sa advokatom.

#11 Baltazar87

Baltazar87

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 15 April 2019 - 23:20

View PostCicina gazdarica, on 15 April 2019 - 21:47 , said:

Ne znam koje sve dijagnoze imaš na osnovu kojih se dobio Rešenje o trajnoj radnoj nesposobnosti..ne moraš javno da ih navodiš, možeš u pp ako želiš..

Da li primaš invalidsku penziju? Sve ovo pitam jer pokušavam da shvatim..Ako si ovde radno nesposoban, šta planiraš da radiš u Nemačkoj?

Iskreno, mislim da se u PIO Fondu do sada nisu susretali sa ovim..da neko traži vraćanje radne sposobnosti.

I ti i tvoji roditelji, dobro se raspitajte o svemu, najbolje sa advokatom.

Nemam invalidsku penziju,dobio sam na osnov f29 dijagnoze ali ja se osecam skroz sposobnim za radom. Radio bih kao vozac u DHL-u

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users