Jump to content

- - - - -

oduzimanje poslovne sposobnosti i nametanje staratelja

• Please log in to reply
100 replies to this topic

#101 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,300 posts

Posted 13 September 2018 - 16:57

Hyperdrive, on 13 September 2018 - 16:02 , said:

Da li bi iko sa dijagnozom koja nije iz psihotičnog spektruma ikad i mogao to da doživi? Sumnjam.

Mogao bi. Svako ko ima malo teži psihički poremećaj može to da doživi.

Pisala sam ranije da sam se susretala sa osobama lišenim poslovne sposobnosti.

Jednu stariju ženu ću zauvek pamtiti. Bila je u depresiji i bila je užasno nervozna. Sama ta nervoza je činila agresivnom. I verbalno i fizički. Napravila je incident na poslu, šefovi su zvali njenu sestru, završila je u bolnici.

Nakon više hospitalizacija zbog pokušaja samoubistva dobila je invalidsku penziju. U to vreme je i pokrenut postupak za lišenje poslovne sposobnosti.

Lišena je poslovne sposobnosti iako nije imala psihozu. Sestra joj je postala staratelj.

Tri godine je dolazila u moju kancelariju sa pitanjem da li joj je vraćena poslovna sposobnost. Jeste u četvrtoj godini i to delimično. Satima je plakala u mojoj kancelariji, sreća pa nisam imala druge stranke i mogla je da sedi kod mene.

Vratila sam je u birački spisak, jer joj je vraćeno to pravo glasa.

Bilo je i susreta sa drugima koji su dolazili sa starateljima. Videla sam kako se ponašaju ti staratelji, :(

I nisu svi imali psihoze i bolesti iz tog spektruma.

Morala sam da čitam stranice i stranice nalaza, rešenja iz suda i CZR pre brisanja iz b.spiska i donošenja Rešenja o brisanju..

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users