Jump to content

* * * * * 1 votes

Isijavanje prazninom

predmeti i njihova energija

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Worth

Worth

zen štetočina

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 09 October 2017 - 16:33

Secam se da sam prosle zime gotovo svakodnevno razmisljao o ovoj pojavi.
To je kada vam pogled padne na neki predmet, bilo sta u vasoj okolini, i osetite kako iz tog istog predmeta izbija nekakva prazna negativna energija, nekakvo sivilo, odnosno nesto sto vas ubija svojom prazninom.
Primer 1: Osecaj sam stekao kada sam se silom prilika zatekao u nekoj zadimljenoj kafani gde sam posmatrao predmete koji me okruzuju i slusao glasove ljudi za okolnim stolovima. Nisam uspeo da pronadjem nikakvu vezu izmedju sebe i tih ljudi i izmedju sebe i tih predmeta. Ali sam bio u stanju da shvatim da moram da upijem u sebe sav taj smrad alkohola i dima, sve te promukle izvestacene osmehe, sve te izmascene karirane stolnjake, i nasao se u paradoxu situacije, da su ti ljudi srecni, srecniji od mene, iako jesu to sto jesu, na mestu na kome se nalaze. To je kao kada neku zivotinju izvucete iz prirodnog stanista i stavite u neku sredinu kojoj nije i ne moze biti prilagodjena. Svaki delic te neprijateljske atmosfere budi osecaj depresije.
Primer 2:  Ili - dok sam radio zavarivanje u fabrikama koje su me unistile prosle zime, u varnicama, argonskim isparenjima i uzarenom gvozdju, u svoj toj prljavstini sam crpeo nesto energije iz (ovo ce biti smesno) zelenih jabuka koje sam svakog dana nosio na posao. Ne toliko u tome sto bi ih pojeo koliko u cinjenici da kada uzmem tu zelenu jabuku u ruku osetim nesto zivo i smisleno, nesto sto je u apsolutnom kontrastu prema predmetima i ljudima koji me okruzuju. U toj fabrici nije bilo prirodnog svetla, niti ma cega drugog osim gvozdja, masina i boca gasova pod pritiskom. Svi ljudi su radili sa maskama, tako da ni delic tela nije otkriven.  I ta jabuka koju bih uzeo s vremena na vreme bila bi prost dokaz da negde izvan postoji i nesto za sta se vredi boriti.
Poenta - predmeti mogu da uticu na psihicku energiju i to u velikoj meri. Uglavnom kao rasterecenje. Verovatno zbog toga ljudi nose sa sobom razlicite verske simbole ili male fotografije clanova porodice koje drze u novcaniku. Tome sluze i ikone na zidovima, ili umetnicke slike ili fotografije. To mogu da budu suveniri osoba koje su vam drage i koji su vam poklonjeni pa vas tako vezuju za njih. Uglavnom, od velike pomoci moze da bude da se okruzite takvim stvarima, i izbacite sve ono sto iz vas izvlaci energiju.
Recimo, prosta staklena posudica sa biljcicama koje ste nabrali negde u okolini postavljena na pravom mestu moze da bude sjajna stvar.

ps. predmeti gube dejstvo posle nekog vremena. Kad se naviknete da se neki predmet nalazi na nekom mestu vi ga vise ne vidite, on prakticno ne postoj. Zato je dobro uvek praviti nekakve izmene.

#2 Skenderbeg

Skenderbeg

Član

• Members
  • PipPip
  • 49 posts

Posted 09 October 2017 - 17:36

Bato moj to se zove demonizovanje ljudi, niko ovde nije bilestan svi smo mi demonizovani

#3 Worth

Worth

zen štetočina

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 09 October 2017 - 18:41

Ko je demonizovan? Ja od strane njih, ili ja njih percipiram kao demone? :)

#4 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,620 posts

Posted 09 October 2017 - 19:09

dešavalo mi se da mi stvari oko mene deluju hororifično, ali moguće da je to bilo zato što mi nije bilo dobro.
ponekad, možda često, možda uvek, je ono kako doživljavamo stvari ustvari refleksija našeg unutrašnjeg stanja.

#5 Skenderbeg

Skenderbeg

Član

• Members
  • PipPip
  • 49 posts

Posted 09 October 2017 - 21:21

View PostWorth, on 09 October 2017 - 18:41 , said:

Ko je demonizovan? Ja od strane njih, ili ja njih percipiram kao demone? :)

ne od strane njih, nego si demonizovan pa ti demon svasta ubacuje u glavi

#6 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 795 posts

Posted 09 October 2017 - 21:50

Nije nitko demonizovan.Worth lijepo primjećuje stvari koje drugi ne vide i znam o čemu priča,samo što za takvo nešto treba izaći iz zone udobnosti.

#7 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 824 posts

Posted 09 October 2017 - 22:12

Ovo itekako ima smisla. Meni samo odjeća i druga frizura mijenjaju percepciju i raspoloženje. Da ne pričam o ljudima i predmetima.

#8 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,509 posts

Posted 09 October 2017 - 22:13

Worth, svaka cast, napisao si jasno sto ja ne bih znao napisati.
Imam biljku, veliki hibiskus u loncu. Ne znam zasto mi je tako vazan, nekad bas kao da crpim energiju gledajuci ga.

Prekrasan cajnik i moju lijepu salicu iz Kine, nikad nisu dosadili. Skuham caj, smjestim se udobno. Na trenutke odem u neke daleke krajeve gdje je zivot skroz drukciji, gdje je netko rukama stvarao te predmete.

#9 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,264 posts

Posted 09 October 2017 - 23:38

Ovaj topik je odličan!

#10 Shadow96

Shadow96

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 103 posts

Posted 10 October 2017 - 22:43

Nisam siguran da li sam shvatio, mislim da jesam.
Ja sam zaludjen sa predmetima, abijentom i interijerom. Kada dodjem sa posla najvise vremena provodim u sobi. U sobi roletne su uvijek spustene, bio dan ili noc. Mala nocna lampa uvijek mora biti upaljena, nikad svijetlo. Znaci ambijent mi je jako vazan, ne znam zasto, ali nekako se osjecam bolje i mirnije. Samo cu reci da sam krevet mico jedno 4 puta u zadnjih 2 tjedna.

#11 Worth

Worth

zen štetočina

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 11 October 2017 - 09:26

:) vecinom ste me razumeli
meni je u ovo doba zanimljivo da sakupljam orahe, kestenove, jesenje lisce, i sl, cisto ukrasa radi.
Nekad sam voleo i da slikam, ali sam poskidao sve to sa zidova jer je izgubilo efekat posle sveg vremena.

Neopagani imaju svoje male oltare koji izgledaju otprilike ovako (izbor predmeta je u potpunosti na pojedincu, dakle, stavite sta vama odgovara (a ovo je neko ko ocigledno obozava svece) ):
Posted Image

Izbor predmeta je na pojedincu.
A i ova soba mi se bas dopada:
Posted Image

#12 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,301 posts

Posted 11 October 2017 - 11:38

I meni ceo moj stan ima neku pozitivnu energiju, to nije da samo ja osećam već i drugi... više puta već se desilo da neko kod mene pita: jel mogu malo da se izvalim na trosedu, sve ja tebe slušam šta pričaš :D :D
To je moja mala oaza mira i mesto gde punim baterije, da nije toga sigurno bih bila u mnogo gorem stanju, nemam puno stvari jer volim kad ima dosta praznog prostora, volim slike i grafike koje su mi na zidovima, iza svake je neka priča meni značajna, volim moju kuhinju koja je urađena kako sam htela itd..
I još nešto, imam par stvari koje su moje živuljke ''načele'' recimo jedan sto ima sve donje ćoškove izgrižene, to je moj prvi pas Arno, izgrizao dok je bio štene - nikad to neću da popravljam, jednu stazicu je Koka, drugi pas, izgrizla i napravila rese :D  to se sad malo po malo osipa, al baš me briga, i još tako neke stvari su dobile svoj personaliti i to mi je super :happy:

#13 Worth

Worth

zen štetočina

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 11 October 2017 - 13:44

To je ql, kad mogu da svratim, i koliko naplacujes seansu :P?
:)
aham, stvari imaju svoju energiju, ja sam pobacao gomile knjiga kad sam odustao od doktorskih studija jer bi me samo podsecale na neuspeh (ne neuspeh da ma sta naucim, vec neuspeh da pronadjem sopstveno mesto medju ljudima na fakultetu, i ma gde budem prihvacen). Zamisljam kako je neko dete od onih sto skupljaju stvari na djubristu naslo te knjige i pocelo da se edukuje :D.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users