Jump to content

danas se obeležava SVETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

10. oktobar

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 ĐeneĐene

ĐeneĐene

ajdontgivafakastično

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,270 posts

Posted 10 October 2017 - 11:24

neke statistike kažu da četvrtina ljudi na planeti iskusi neki mentalni problem u toku životu
druge kažu da jedna osoba od šest trenutno prolazi kroz problematičan period života

ove statistike variraju od podneblja do podneblja
Posted Image

svetska zdravstvena organizacija tvrdi da približno 450 miliona ljudi trenutno boluje od neke mentalne bolesti

zato se svakog 10. oktobra obeleževa dan mentalnog zdravlja koji ima neku temu
prošlih godina je to bila "depresija - ajde da pričamo" i "živeti sa šizofrenijom"
ove godine je to "mentalno zdravlje na radnom mestu"

zanimljiv je jedan od zaključaka njihovih istraživanja da normalan posao dovodi do boljeg mentalnog zdravlja!
naravno loše okruženje na radnom mestu će dovesti do većih problema

pa evo nekih pitanja za vas koji radite...
da li vam posao odmaže ili pomaže?
da li vaš posao trpi zbog vaših mentalnih problema odnosno da li radite vašim punim kapacitetima?
da li ste bili žrtva stigme ako vaše kolege znaju za vaše oboljenje?

Posted Image

#2 Peti Element

Peti Element

Stvaran Svet Oko Mene

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 552 posts

Posted 10 October 2017 - 13:12

Danas mi praznik ! Jeeeee !

#3 slepi putnik

slepi putnik

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 737 posts

Posted 10 October 2017 - 16:04

Kazu da ce do 2020.godine depresija biti na prvom mestu kao razlog za odlazak u invalidsku penziju.

Inace, ja ne znam nikoga ko voli svoj posao. Svi koje znam ili su depresivni, ili su preumorni, ili piju zbog posla ili su bar malodusni. Ok, da ne budem toliko iskljuciv, mislim da na 100 nesrecnih ljudi kojima posao doprinosi tom osecaju ide 1 koji je zadovoljan onim sto radi, kako je placen i kako je tretiran od strane kolega.
Sto se drugog pitanja tice, znam gomilu ljudi koji su bili izuzetni radnici iako su imali mentalnih problema i najcesce bili eksploatisanih od strane onih bez mentalnih problema.
A sto se trece stvari tice, mislim da i nema toliko stigme koliko se misli da ima. Bices iscedjen onoliko koliko ima soka u tebi, bio mentalno bolestan ili ne. Mislim da poslodavce vise ne vide razliku. Ionako se uopsteno misli da smo svi pomalo "odlepili".

#4 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,221 posts

Posted 10 October 2017 - 18:22

logično je da posao može utjecati pozitivno i negativno na mentalno zdravlje ipak je to mjesto na kojem provodimo veći dio dana, a da ne govorim da nam gotovo sve drugo ovisi o poslu. Meni moj posao nekad utječe pozitivno nekad negativno na mene ovisi o događajima na poslu. Voljela bih raditi nešto drugo, ako budem na ovakvim poslovima duže vrijeme to nikako neće biti dobro. Ne bi rekla nikome da imam psihičkih problema na poslu, ovdje još mnogi misle kad imaš psihičkih problema da si izgubio svaki dodir sa stvarnošću i ne znaš za sebe

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users