Jump to content

* * * * * 1 votes

Solucija za hiperseksualnost

bipolar sex hypersexuality abilify

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 12 July 2015 - 22:03

Pozdrav narode!
Ako se mozda neko kojim slucajem seca mene ovde na forumu, seca me se po tome sto sam mrzeo svoj preveliki seksualni nagon i po tome sto sam bio toliko ocajan i suicidalan zbog toga.

Posle toliko godina patnje i mrcvarenja kroz zivot i suzdrzavanja od tog prokletog zivotinjskog nagona, mogu s ponosom da kazem da sam svoj problem KONACNO RESIO! :D :D :D

Problem je bio u tome sto se ispostavilo da ja ipak pripadam nekom neobicnom tipu bilpolarnog spektruma (Bipolar Not Otherwise Specified), gde nema ni manije ni hipomanije vec samo depresija i hipersexualnost (hipersexualnost je tipican simptom bipolarnog poremecaja).
Moj dragi psihijatar je predlozio lek po imenu Aripiprazol (poznatiji svima kao Abilify) koji je atipicni antipsihotik...I HVALA BOGU posle toliko pokusaja i ocaja, kada sam poceo uzimati ovaj lek moj seksualni nagon je pod kontrolom, sada znam zapravo kako je normalnim ljudima. Sada vise ne moram da se borim sam sa sobom kada god vidim atraktivno gradjenu zenu, ili bilo sta na njima sto me uzbudi, sada sam onako bas normalan, i cak i nezainteresovan u mnogo slucajeva...sto sam ustvari potpuno ja 100% onakav kakav sam uvek hteo da budem.
HVALA BOGU sto NI JEDNOM nisam posustao pred iskusenjima koje mi je zadavao taj zivotinjski nagon i sto sam time sacuvao svoj obraz a eto sada izgleda i mozak :)

Zelim da ovaj topic ostane na ovom forumu da bi podsetio sve one koji pate da nikada ne treba odustati i da se nenormalno veliko strpljenje ipak isplati na kraju. Doziveo sam i ja ovaj trenutak koji sam toliko cekao i za kojim sam toliko ocajnicki vapio i jako sam srecan zbog toga i zelim svoju srecu podeliti sa vama! Osecaj je neopisiv :) Svako ko ima ovaj problem ili bilo koji drugi, molim vas ne odustajte dok ne nadjete lek koji radi za vas, za mene je to Aripiprazol! Hvala Japancima sto ga izmislishe! :D

@matilda, FROJD IPAK NIJE UPRAVU MWAHAHAHAHAAA! :D

#2 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 13 July 2015 - 07:42

Ja očekivala Tinder ili Grindr.

HVALA BOGU sto NI JEDNOM nisam posustao pred iskusenjima koje mi je zadavao taj zivotinjski nagon i sto sam time sacuvao svoj obraz a eto sada izgleda i mozak
Za ovo maksimalni respect, ali sad bez zezanja.

#3 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,026 posts

Posted 13 July 2015 - 08:47

mene je "manjak" sexa doveo do psihijatra. imala sam decka, cak i zivjeli skupa. samo u mom slucaju nije nikad bila poanta u samom sexu nego u toj zelji da me zeli. tako je i dan danas, sada s drugim deckom, znao je reci da mi je samo to bitno, ali nije to hipersexualnost jer bih si inace nasla nekog sa strane ako 3 dana nema nicega. doduse, mozda me to sto ga volim sprijecava  :D  
problem je sto u takvim slucajevima najcesce upadnem u jaku depresivnu epizodu, jer ono: ako ne zeli znaci da sam odvratna. (sto realno, naravno, nije istina) i onda sam luda tj. zbog bilo kakve glupe sitnice pobjesnim, a ti ispadi su pogubni i za mene i za njega i za ostale ljude s kojima imam kontakt i na koncu, za sve predmete oko mene, a takodjer dolazi i do suicidalnih promisljanja.
ne znam kako bi bilo da nisam u vezi, prije 6 godina je bilo zadnje da nisam imala nikoga, ali koliko se sjecam, u to vrijeme sam htjela iskljucivo sex, tjelesna veza bez obaveza, ali nikad nisam dobivala jer sam pretiha i uvijek sa strane, a i kad sam imala prilike nisam dopustala tek tako, ne znam zasto... i to me ubijalo, isto je bio taj osjecaj "ocito sam toliko odvratna da nitko nece".  

ne znam tocno kakvu si ti situaciju imao i imas sad, jel se radilo bas samo o tjelesnoj potrebi (tj. dosta ti je bilo da sam moras, bez tudjeg dodira, recimo to tako) ili i osjecajima vezanima uz to, ne mislim na ljubav, nego strast i saznanje da si pozeljan, ako se to uopce razlikuje...

u svakom slucaju, drago mi je da si bolje i ipak ostao medju nama zivima  ;)

#4 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 July 2015 - 09:51

ja nemam hiperaktivnost vise jedno vreme... cekam je, mada volela bih da budem prisutna tad. nego jbt da budem onako "high" ali korisna, a ne da zabodem u neke svoje hobije i ne obracam paznju na ostatak sveta koji i imam kao problem kad sam kao na spidu

#5 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 13 July 2015 - 18:41

Hvala na odgovorima ljudi! :)

@empire-of-dirt, hvala druze, drago mi je da cujem da neko danas ceni obraz.
P.S. da tvoj username slucajno nema neke veze sa pesmom Hurt by NIN? :)

@green_eye, Zanimljiva mi je tvoja prica, ali je dosta razlicita od moje, tj nasi nagoni i zelje su dosta razliciti.
Kod mene je to bio onaj suvi, divlji nagon i opsesija zenskim atributima i jos po nekim zenskim karakteristikama itd...kao droga, ali BUKVALNO, zameni rec droga sa recju sex u bilo kom opisu narkomana i dobices savrsen opis onoga sto sam ja bio u tim hiperseksualnim momentima.
Tu strasti i ljubavi ne da nije bilo nego bih se usudio reci da je to mozda i suprotno od ljubavi, zato sam i mrzeo toliko taj prokleti nagon, to nisam prosto bio ja, bio sam neko drugi kada me uhvate ti talasi hiperseksualnosti.

S druge strane ja imam veliku potrebu da imam romantican odnos sa nekom devojkom i da se vezem i da to bude prava ljubav itd...takav sam po prirodi prosto, ali eto po prirodi sam dobio i ovaj poremecaj pa sam morao da nadjem nacin da ne budem vecito u konfliktu sa samim sobom, sto je neopisivo tesko i teralo me u suicidalnost.
Za mene licno ljubav nikad nije imala IKAKVE veze sa seksom, seks je samo tu kao eto...zacin...kao jagoda na vrh torte...u smislu - ako ga ima - lepo, ako ne ko ga shisha!

A sto se tice tog da se osecas "nepozeljnom" to sam toliko puta primetio kod zena da to nije moguce, i nikad mi nece biti jasno ZASTO, pa da si mu nepozeljna ne bi se zabavljao sa tobom :D

@angela_delamorte, da, to o cemu pricas zvuci kao bipolarna manija, ja to nikada nisam iskusio, niti onu blazu "hipomaniju" al eto ipak spadam u bipolarni spektrum ocigledno.
Ne znam zasto cekas hiperseksualnost? Zasto ce ti to u zivotu? Nista dobro od toga dobiti neces, bar je tako meni bilo...

#6 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,026 posts

Posted 13 July 2015 - 19:16

pa zabavlja se jer prije mene nije imao curu godinu dana i ja sam se nasla tu tako usput i eto da bude bar s nekim.
ne razumijem kako vi ne shvacate, nisi jedini.  cura zeli, pokusava, izaziva, a ti neces i odbijas i tako danima, a kao musko si jos, pa kako da se osjeca ?

#7 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 July 2015 - 19:52

View PostBezimeni_, on 13 July 2015 - 18:41 , said:

Hvala na odgovorima ljudi! :)

@empire-of-dirt, hvala druze, drago mi je da cujem da neko danas ceni obraz.
P.S. da tvoj username slucajno nema neke veze sa pesmom Hurt by NIN? :)

@green_eye, Zanimljiva mi je tvoja prica, ali je dosta razlicita od moje, tj nasi nagoni i zelje su dosta razliciti.
Kod mene je to bio onaj suvi, divlji nagon i opsesija zenskim atributima i jos po nekim zenskim karakteristikama itd...kao droga, ali BUKVALNO, zameni rec droga sa recju sex u bilo kom opisu narkomana i dobices savrsen opis onoga sto sam ja bio u tim hiperseksualnim momentima.
Tu strasti i ljubavi ne da nije bilo nego bih se usudio reci da je to mozda i suprotno od ljubavi, zato sam i mrzeo toliko taj prokleti nagon, to nisam prosto bio ja, bio sam neko drugi kada me uhvate ti talasi hiperseksualnosti.

S druge strane ja imam veliku potrebu da imam romantican odnos sa nekom devojkom i da se vezem i da to bude prava ljubav itd...takav sam po prirodi prosto, ali eto po prirodi sam dobio i ovaj poremecaj pa sam morao da nadjem nacin da ne budem vecito u konfliktu sa samim sobom, sto je neopisivo tesko i teralo me u suicidalnost.
Za mene licno ljubav nikad nije imala IKAKVE veze sa seksom, seks je samo tu kao eto...zacin...kao jagoda na vrh torte...u smislu - ako ga ima - lepo, ako ne ko ga shisha!

A sto se tice tog da se osecas "nepozeljnom" to sam toliko puta primetio kod zena da to nije moguce, i nikad mi nece biti jasno ZASTO, pa da si mu nepozeljna ne bi se zabavljao sa tobom :D

@angela_delamorte, da, to o cemu pricas zvuci kao bipolarna manija, ja to nikada nisam iskusio, niti onu blazu "hipomaniju" al eto ipak spadam u bipolarni spektrum ocigledno.
Ne znam zasto cekas hiperseksualnost? Zasto ce ti to u zivotu? Nista dobro od toga dobiti neces, bar je tako meni bilo...

jaooo ja sam mislila hiperaktivnost

malo sam izgubljena zbog ADa ijahahhahaa

pa pazi, mozda imam i to na sve

nisam dobro procitala isuse

da, kod mene jeste bipolarna manija... khm ili sshizoafektivna psy. manican tip, naravno.

cekam presudu.. mada, hm, isto je.. samo drugi f

#8 Saša23

Saša23

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 13 July 2015 - 22:48

Ej,hvala ti,druže.Drago mi je da si to rešio.

#9 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 14 July 2015 - 15:52

Ima, ima, Cashova verzija (mada kapiram koliko su se ovi iz nin-a smorili kad je matori samo došao i još nabudžio slavu na osnovu njihovog odličnog teksta :lol: )

Nego, jel možeš da kažeš o čemu je tačno bilo reč?

#10 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 14 July 2015 - 17:03

@Green_eye, pa lepo, nismo svi isti, neko prirodno ima jako nizak seksualni nagon isto kao sto sam ja nazalost neko ko ima nizak u jednom momentu a u drugom momentu pre pre pre pre previsok (tj tako je bilo pre Aripiprazola, sada je hvala Bogu sve uredu). Mozda tvoj momak ima prirodno mali seksualni nagon, zasto o tome nisi razmisljala umesto da stalno razmisljas o tome kako te ne voli, kako si nepozeljna itd itd. Na kraju krajeva ako imas utisak da je on sa tobom eto cisto zato (ali STVARNO a ne zato sto nema sex sa tobom) onda ne znam sta ce ti takva veza uopste al ajd.

@angela_delamorte, sve je ok i ja sam slicnu gresku napravio na jednom stranom forumu samo obrnuto :D Usput imam i ja ADD i to zestok slucaj (drugim recima jedva osetim poboljsanje koncentracije cak i na 54 mg Concerte)

@Sasa23, drago je i meni, zeleo bih da svi mozete sve svoje probleme da resite kao ja ovaj. Posle ovoga me niko ne moze razuveriti da se borba za ono u sta verujes ipak nekako posle duuugog vremena isplati.

@empire-of-dirt, meni je NIN jedan od omiljenih bendova ikad, i siguran sam da su se smorili kad je Cash obradio pesmu, al ajd, nije smak sveta :)
Nisam siguran za sta pitas? Za situacije i iskusenja koja sam imao?

#11 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 14 July 2015 - 17:32

Da, nisam bila na forumu kad si verovatno o tome pisao, a vidim da je u tagovima i bipolar, pa ... ako te ne smara da objasniš? Jel piješ samo za ovo Abilify?

#12 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 14 July 2015 - 18:21

Da, naravno, zasto bi me smaralo.

Pa ovako, neretko su me dve poznanice (komsinice manje vise) kao onako "slucajno" seksualno provocirale, ne bih bas ovde na sred teme da pricam o detaljima iako sam anoniman. Uglavnom pravile su se da je to sve slucajno a ja sam video iz aviona da to namerno rade. Da stvar bude jos gora u srednjoj skoli jedna devojka je jako cesto radila tako neke slicne stvari koje su me uzbudjivale i kao da je znala tacno na sta sam bio slab tada, bas neverovatno precizno, kao da je mogla da mi cita misli. Ja sam bio u ogromnom iskusenju da nekako mozda zavrsim sa tom devojkom zajedno, ali posto mi se ona nikako nije svidjala ni na jedan drugi nacin sem tog, nisam mogao sebi to da dozvolim.
Samim tim, malo je reci da je moj zivot bio konstantna borba sa samim sobom u tim momentima, a bilo ih je ihahaaa.
Isto vazi i za te komsinice i za jos mnogo mnogo indirektnih slucajeva, sve su to bile devojke koje mene ne zanimaju, ali eto uzbude me sa te strane gledista itd...

Muka mi dodje kada vidim sta sve rade ljudi koji nemaju ni blizu jak nagon kao sto sam ja imao...sta sve rade zato sto, eto moze im se i ne zanima ih obraz niti bilo kakav red, princip ili poenta. A opet ja koji sam imao neuporedivo jaci nagon od tih ljudi nisam sebi dozvoljavao ni najmanje kiksove, i to me je toliko bolelo uvek, zasto ja, zasto bas ja, koji se drzim tih principa i takav sam po prirodi, da imam toliki nagon a drugi koje boli uvo da imaju prosecan, zasto ne mozemo da se menjamo i svi bi bili zadovoljni! :)

Sto se tice Bipolarnog, kao sto sam pomenuo, moj Bipolar je Not Otherwise Specified, jer ja prakticno nikada i nisam imao ni maniju ni hipomaniju. Imao sam samo nekada neke jako kratke momente kada sam bio normalan i veoma srecan i momente teske ili blze depresije koji cine 70 - 80% mog zivota do sada.
Jedini manicni simptom koji sam imao je upravo ta hiperseksualnost. Ali eto Abilify koji se kod nas zove Zolprix na neki nacin znatno blokira tu moju jako snaznu zudnju za seksualnom stimulacijom. Pijem njega za hiperseksualnost (i picu ga do kraja zivota ako treba) probao sam Lamictal za onu donju stranu tj depresivnu, ali nisam primetio neki napredak (iako mnogi drugi hvale taj lek), pa ga polako sad smanjujem i iskljucujem, pijem Wellbutrin koji pomaze toj blazoj depresiji i ponekad uzmem Concertu jer imam zestok slucaj ADHD-a pa ponekad kada je tezak dan na poslu uzmem i Concertu koja mi ne samo pomogne malo toku misli vec i drasticno pomogne raspolozenju iz nekog razloga...(ali preskupa je)
Inace kazem "blazoj depresiji" zato sto je sve to naspram one agonije nista, i moj najbolji antidepresiv sada je to sto sam konacno resio svoj najveci zivotni problem (hiperseksualnost) ! :)

Kako ti stojis sa Bipolarnim? Da li si ikada probala Litijum, meni moj psihijatar predlaze litijum jer je kako on kaze najefektivniji iako se mora redovno kontrolisati nivo litijuma u krvi i ostale zavrzlame.

#13 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,026 posts

Posted 14 July 2015 - 20:03

View PostBezimeni_, on 14 July 2015 - 17:03 , said:

@Green_eye, pa lepo, nismo svi isti, neko prirodno ima jako nizak seksualni nagon isto kao sto sam ja nazalost neko ko ima nizak u jednom momentu a u drugom momentu pre pre pre pre previsok (tj tako je bilo pre Aripiprazola, sada je hvala Bogu sve uredu). Mozda tvoj momak ima prirodno mali seksualni nagon, zasto o tome nisi razmisljala umesto da stalno razmisljas o tome kako te ne voli, kako si nepozeljna itd itd. Na kraju krajeva ako imas utisak da je on sa tobom eto cisto zato (ali STVARNO a ne zato sto nema sex sa tobom) onda ne znam sta ce ti takva veza uopste al ajd.

ne mislim to, pa ne bih bila s njim da mislim da me ne voli i jos da nema sexa, toliko luda nisam :D  to je samo jedno od objasnjenja koje je moguce za takve situacije. jer znam neke takve slucajeve, boje se prekinuti iako veza nema smisla, ni emotivnog ni fizickog.
znam da me voli, to nije upitno. nema prirodno nizak nagon, nego ja imam previsok, a on radi od jutra do sutra i ima faze kad hoce i kad ne, pod prevelikim stresom je. samo sto bih ja svaki dan cijeli dan (nisam nimfomanka, inace bih si vec nasla nekog sa strane, samo uzasno volim i samo s njim).  ugl, nebitno, ovo je tvoja tema, samo sam htjela ne znam sta, dodati neko drugo iskustvo valjda.

ja pijem lamictal, zbog naglih promjena raspolozenja. to je dosad jedini lijek koji mi pase. ad-ove u principu mijenjam svakih par mjeseci jer mi prestane djelovati, a ne smije se povecavati doza. ugl, lamictal je "dizalica", bar meni, ali mene na neki nacin smiruje tj. unormaluje. jer ako ga slucajno 3-4 dana zaboravim popiti sam luda, najcesce u tim slucajevima dolazi do onih gore spomenutih misli da sam nepozeljna i onda bijes zbog toga.

#14 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 15 July 2015 - 06:14

View PostBezimeni_, on 14 July 2015 - 18:21 , said:

Kako ti stojis sa Bipolarnim? Da li si ikada probala Litijum, meni moj psihijatar predlaze litijum jer je kako on kaze najefektivniji iako se mora redovno kontrolisati nivo litijuma u krvi i ostale zavrzlame.

E pa super, drago mi je da si konačno našao rešenje za to, i slažem se s tobom oko principa, jbg ti si svoju bolest iskontrolisao a mnogi svoju bahatost neće. :dry:

Meni je dr htela da uvede litijum ali sam htela da ga izbegnem, pa pijem lamictal, pomaže mi i oko hipomaničnih epizoda (nisam imala nikad manije, psihotične...), tj. izvukao me je iz jedne pre malo više od godinu dana, i od tada nisam imala ni jednu ep. A inače pijem isto wellbutrin i remeron uz lamictal. Kako stojim sa bipolarnim, pa valjda dobro, ne znam, nisam ni depresivna ni hipomanična, sa graničnim i ne stojim najbolje :rolleyes: ali to je već druga tema.

#15 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 15 July 2015 - 19:38

@green_eye, i dalje ne razumem zasto se onda nerviras, ima normalan nagon ali nema vremena ili je pod stresom pa mu ponekad na trenutke nije do seksa...(ili kako vec normalni ljudi funkcionisu :D meni je bilo sto sam depresivniji to vise trazim seksualne stimulacije... :D). Kako god okrenes nije da si mu nepozeljna ili bilo sta slicno. Te misli ocigledno dobijas time sto ti raspolozenje ode dole i onda pocnu negativne i opsesivne misli i prvo sto ti padne na pamet oko toga ces se nervirati opsesirati i kriviti, a buduci da cesto mislis na seks onda ces se oko toga nervirati. To je bar neka moja teorija jer tako je meni bilo samo suprotno :D u smislu ja am bio ocajan sto imam veliki nagon i zeleo sam da ga nekako smanjim.
I opusteno, nisi skrenula sa teme u opste, sve je to povezano, ja ionako uvek volim cuti tudja iskustva.

@empire-of-dirt, Drago mi je da cujem da si ipak dobro uz svoj Bipolarni poremecaj. Ono sto sam ja shvatio kroz moje iskustvo je da se definitivno moze ziveti normalno sa ovim poremecajem, ali moramo da se pridrzavamo pravila i da pijemo lekove redovno (ali prvo treba ubosti pravu kombinaciju lekova i biti jako strplji u tome).
Cuo sam da je taj remeron dobar za spavanje a ne razvija zavisnost (od benzodiazapina bezim ko djavo od krsta zbog adiktivnih karakteristika) a ja imam dosta problema sa spavanjem, mozda bih mogao da pitam psihica pa da probamo.
Ja sam izbegavao litijum u startu, ali posto vidim da i dalje imam epizode depresije i nekih cudnih raspolozenja a lamictal i drugi nisu bas pomogli, definitivno sam odlucio da u jednom trenutku probam litijum da samo vidim kakav ce efekat imati, kad ga vec tolko hvale.
Kada kazes "granicni", mislis na borderline personality disorder? Ne znam puno o tom poremecaju sem to da se tretira sa istim lekovima kao i Bipolarni i da je to kao dvostruka ili visestruka licnost. Ali ja iskreno mislim da je to sve samo neki mali vid psihoze koji sa leci stabilizatorima ili slicnim lekovima. Mislim tako zato sto sam ja imao trenutke zestoke depersonalizacije (verovatno najgori simptom depresije/anksioznosti) gde nisam bio siguran ni ko sam ni sta sam, u odredjenim trenucima, ali to je proslo kada je prosao taj nenormalni stres a stres je prosao kada sam konacno resio svoj problem. Tako da rekao bih da je kod tebe to sve deo i simptomatike Bipolarnog poremecaja, ali hej, ko sam ja da dajem diagnoze, to je bilo samo moje misljenje :)

Sve u svemu jedno je sigurno - ako je ovo sto ja imam stvarno Bipolarni poremecaj, onda Bipolarni poremecaj ima neke zestoke veze sa bioritmom, spavanjem smene jave i sna itd...to je nesto sto sam zakljucivao iznova i iznova godinama. Ubedjen sam u to.

#16 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,026 posts

Posted 16 July 2015 - 15:40

ma, ja imam jaci nagon nego ijedna osoba koju sam upoznala u zivotu, muska il zenska. i to je problem samo zato sto kad se nekome ne da sam si ja odvratna automatski (a to je zbog kompleksa, sve su cure uvijek bile ljepse, sve dobivale poklone za valentinovo, imale neke simpatije, decke, meni nikad nitko nista) i onda postanem depresivna. a i obrnuto, kad sam depresivna mi se smanji nagon, ali ne skroz, i ne uvijek zapravo. ne znam. skoro nikad ne nestaje. ali generalno nikad nisam na to gledala kao na problem. jer npr. mene ne uzbudjuju drugi, iskljucivo moj decko. cak ni pornice ne mogu gledati da mi ovaj nije u glavi :D i ne zelim da se to moje smanji, nego ne zelim imati taj osjecaj odbojnosti, jer zasto bi onda uopce inace ikad htio. nedavno je bila faza od 2 tjedna po 7-8 sati u komadu plus 5-6 brzih tijekom dana. ali onda odjednom skoro nista. a ja bih tako stalno.  ok, previse detalja. ali kako je tad mogao, isto je radio i bio umoran ko uvijek, i onda ove faze (puno duze) kad skoro nista. to meni nije jasno. valjda je takva osoba, iz krajnosti u krajnost.

tebi se ovo sad stabiliziralo na "normalnu" razinu jel ? nije ono da si skroz potkopao libido, samo sveo na podnosljivo stanje ? jer na onoj temi ad i libido ima ljudi koji zele potpuno ugasiti libido, a neki se zale da im fali. razliciti smo svi.

#17 Nero

Nero

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 329 posts

Posted 16 July 2015 - 17:10

ma, ja imam jaci nagon nego ijedna osoba koju sam upoznala u zivotu, muska il zenska. i to je problem samo zato sto kad se nekome ne da sam si ja odvratna automatski, i ne zelim da se to moje smanji, nedavno je bila faza od 2 tjedna po 7-8 sati u komadu plus 5-6 brzih tijekom dana. ali onda odjednom skoro nista. a ja bih tako stalno. ali kako je tad mogao, isto je radio i bio umoran ko uvijek, i onda ove faze (puno duze) kad skoro nista. to meni nije jasno. valjda je takva osoba, iz krajnosti u krajnost.
I dalje ti sebe smatraš da nisi nimfomanka? :blink: :D

#18 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,026 posts

Posted 16 July 2015 - 17:33

pa da sam nimfomanka bacala bih se na sve sto se mice i bila ovisna o sexu. nisam. samo ga volim i to samo sa svojim deckom.
znam sto znaci biti prava nimfomanka, deckova najbolja prijateljica je :P  mislim, sad se rijetko vidjaju tj. vidjamo svi skupa, ali znam kako to izgleda

#19 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 16 July 2015 - 19:48

Slažem se, i ja mislim isto što i ti oko lekova i držanja pod kontrolom. Uspela sam da ubedim sebe u to da se lekovi ne zaboravljaju. Imala sam ranije mnogo perioda kada lekove nisam ni pila redovno, jer me "mrzelo da ustanem" pa sam zaboravila i onda sam lošije pa me još više mrzi da ustanem itd. Sad, zna se, pred spavanje i po buđenju se uzima toliko i toliko tableta toga i toga. Nisam inače preterano disciplinovana osoba, ali ovo sad već doživljavam kao neku nužnost jer prosto znam tačno kako više ne želim u životu da se osećam. Uz lekove, trenutno nisam ni depresivna ni hipomanična
.
Remeron mene više uopšte ne radi na spavanje, mogu biti budna bez ikakve pospanosti nakon što ga popijem. Mislim da se kod većine ljudi desenzitivišu ti receptori, pa je pitanje da li ti je to optimalan izbor. Šta je uzrok tvoje nesanice?

Što se tiče graničnog, da, mislim na to, ali bih htela da ti kažem da se ne tretira istim lekovima kao bipolarni i da nije nikakva dvostruka ili višestruka ličnost u pitanju. Ono kako prosečna osoba, neinformisana o bipolarnom poremećaju, zamišlja bipolarni - to je granični :D :( Nagle ali kratkotrajne promene raspoloženja, rascepi - nisam dve osobe, samo se ponašam nekonzistentno tj. istovremeno radim ili mislim stvari koje su međusobno kontradiktorne, a toga nekad budem svesna tek kasnije (mada sad već znam da prepoznam dosta toga), sveopšta nestabilnost, identitetske krize (ja zapravo ne vidim da imam identitetske krize, ali mislim da ne razumem šta taj pojam znači jer mi je to više puta rečeno). Inače se granični por. ličnosti tretira pre svega psihoterapijom, uz eventualnu pomoć lekova u zavisnosti od simptoma (anksiolitici, antidepresivi, stabilizatori, antipsihotici nekad...). Nisam imala nikad psihozu ali imam te graničarske pseudopsihotične epizodice kad npr. nema te sile koja će me ubediti da se neki ljudi nisu urotili protiv mene ako to umislim, da kriza "nikad neće proći i zauvek će biti loše, a i ako prođe vratiće se, biću večito nesrećna" i sl.

Imam iskustva i sa dp/dr, ne mislim da je to psihotično. Mene ta iskustva užasavaju i dan danas iako ih sad ređe doživim - mislim da sam naučila da prepoznam neke trigere ili opasnost da će do toga doći u nekoj situaciji pa se sklonim. Trudim se da ne budem neispavana, primetila sam da je neispavanost odlično tlo za disocijativne probleme.

Otežavajuća okolnost kad se ove dve dijagnoze iskombinuju jeste da je u toku svake epizode bipolarnog granični samo više podivljao, npr. u depresiji sam se samopovređivala, bila užasno autodestruktivna, ubeđena žestoko u to da nikada neće biti bolje; a u hipomaniji sam bila hiperseksualna* (ne u meri i na način na koji si ti, ali recimo da mi je bilo prilično stalo da imam s kim da se jebem i da sam uvek imala osećaj da nikad nije dosta), sklonija ekscesima, raznim rizičnim ponašanjima i sl. Ovako kad je bar bipolarni smiren, i dalje granični okrene sve protiv mene, ali bar mi je lakše da poverujem recimo da će kriza proći ili šta je već u tom trenutku aktuelno.

*da ne bude baš da offtopicujem 100% :D

#20 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 18 July 2015 - 10:43

@green_eye, Pa bogami ako je tako kao sto ti kazes nije ni cudo sto tvoj momak ne moze da isprati to, ne bi smela imati osecaj da te zapostavlja sto se toga tice. Prosto se covek mozda umorio i dostigao svoju neku granicu pa zato sad ne moze toliko a pre je mogao. To nikako ne moj gledati kao bilo kakav vid zapostavljanja.
A sto se tice mog libido-a, da rekao bih sada je normalan (mada iskreno cak i da je 100% nestao ne bi mi smetalo, ne bi mi nedostajao definitivno! :D), i dalje zna da bude visok, sto je valjda normalno kod nas muskaraca zbog testosterona, ali nikad visok da ne moze da se kontrolise ili da mi pravi bilo kakve probleme. Ja iskreno mislim, uzimajuci u obzir ovo sto si sad rekla, da bi tebi savrseno dosao taj lek, ne bi bilo lose da ga probas. Ali kako god ti hoces, tvoj zivot je samo tvoja stvar. E sad, razliciti lekovi deluju razlicito na razlicite ljude, tako da treba naci onaj tip antipsihotika koji na tebe radi, ili cak nekad to bude i SSRI ili drugi lekovi, ali ne bi bilo lose da probas Abilify prvo, ako zelis naravno.

@empire-of-dirt, Joj ja sam samo jednom zaboravio da popijem Abilify, srecom nisam nista primetio, ali uvek gledam da pijem redovno i da budem kao vojnik sto se toga tice.

A eto nisam znao to za granicni poremecaj, vidis bas kao sto ti rece isto kao sto prosecna osoba posmatraj bipolarni tako deluje i granicni nama koji ga ne poznajemo. Jer ako sam sta naucio za moj Bipolarni poremecaj to je da to nema VEZE sa Gore - Dole, Dobro - Loshe, itd to je ustvari: chudno - chudno, Loshe chudno - jedva dobro chudno, loshe chudno - loshe chudno, ultra loshe chudno - loshe chudno i ostale kombinacije :D Mozda ovo sto ja imam nije bipolarni ali ako jeste onda je to definitivno bolji opis Bipolarnog od onog standardnog.

"nikad neće proći i zauvek će biti loše, a i ako prođe vratiće se, biću večito nesrećna" i sl.
To je klasican simptom koji sam imao u tim depresivnim momentima, i sada mi je jasno da je to obicna iluzija, jer se prosto covek lose oseca u tom trenutku i prirodno je da kada se lose osecas da ces tako i da gledas na zivot. Isto kao sto kada je nekome muka (hoce da povrati) pa nema volje ni energije ni zasta i ne zeli nista drugo u tom trenutku, samo zeli da ga vise prodje jednom ta mucnina, ili da povrati ako treba itd...
Obicno stanje svesti, koje se prevazidje ili vremenom uz terapiju ili beg od stresa, ili u krajnjem slucaju lekovima, kao sto je to slucaj kod nas koji bas imamo hronican tip tih padova, tj bioloski, i nezavisan od spoljnjih uticaja. Moze biti sve super spolja, ako je nama hemija u mozgu poremecena mi cemo se lose osecati...zato postoji psihijatrija :/ I hvala im na tome.

za DP/DR slazem se, po meni je to, usudicu se da kazem, najgori simptom depresije/anxioznosti ubedljivo (posle hipersexualnosti, koja mi je sve to i prouzrokovala). Reci ne mogu da opisu koliko je to odvratno chudno odvratan osecaj :D
DR ne toliko, jer to je vise kao brain fog, ne osecanje potpune budnosti, nije strasno ali nervira me jer poslednjih 10 godina se tako osecam i nista mi nije pomoglo sem malo Concerta ili Wellbutrin + kafa.
Ali zato DP, blagi Boze....ne bih pozeleo to ni najgorem neprijatelju. Srecom DP je prosao i on uglavnom prodje kada stres i anksioznost prodju, to je jedna od onih stvari koja se psiholoski moze prevazici i nije hronicna (dok god se preterani stres izbegava naravno).