Jump to content

* * * * * 1 votes

poremećaj pažnje (ADHD, ADD)

škola/fakultet

• Please log in to reply
130 replies to this topic

#21 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 01 July 2015 - 10:46

Ne ne, meni je receno bas, kada sam bila mala.... Izgubljeno ovo dete, nisu mogli da me smire.... e sad depresija i ADHD .... p.s jos sam na lekovima... nemam ja misli pa da mi skrecu... nema sta da skrece.... ali koce mi se npr. ali to nemaju samo ovi sa poremecajem paznje....
ja mislim da su simptomi manje vidiljivi sto si stariji....

#22 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 01 July 2015 - 12:46

ma ne kazem tebi kazem neru.. ne treba da brine..

#23 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 01 July 2015 - 14:19

View PostNero, on 21 June 2015 - 15:26 , said:

Nisam siguran imam li ADHD jer to se često rezervira za djecu i jedva za tinejdžere a kamoli za odrasle.

Imas i poremecaj paznje u sklopu depresije, a to nije ni ADD ni ADHD ... verovatno ti je to simptom depresije, mnogi depresivci to imaju ...

#24 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 01 July 2015 - 16:50

Imam ja poremećaj pažnje i fokusa i koncentracije, tj. dolazi u talasima, pretpostavljam zajedno sa depresijom. Nekad ovako, nekad onako.
Htedoh da mi psihićka da Wellbutrin, a ona kaže da nije imala iskustva sa njime tako da ne može da ga prepiše.
Sledeći put ponovo tražim.
Mislim u svakom slučaju mi treba nešto na bazi amfetamina, jebeš više ove AD, metar dana je OK, posle ide sunovrat, pa novi AD, i kuče nikad da uhvati svoj rep.

#25 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 01 July 2015 - 17:48

View Postlightning, on 01 July 2015 - 16:50 , said:

Imam ja poremećaj pažnje i fokusa i koncentracije, tj. dolazi u talasima, pretpostavljam zajedno sa depresijom. Nekad ovako, nekad onako.
Htedoh da mi psihićka da Wellbutrin, a ona kaže da nije imala iskustva sa njime tako da ne može da ga prepiše.
Sledeći put ponovo tražim.
Mislim u svakom slučaju mi treba nešto na bazi amfetamina, jebeš više ove AD, metar dana je OK, posle ide sunovrat, pa novi AD, i kuče nikad da uhvati svoj rep.
Meni na klasicnim ADovima tacno dodje sa mosta lepo pa na beton. E toliko mi "pomazu". Samo me jos vise ubiju. -.-
Al welbic je welbic :D

#26 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 01 July 2015 - 18:51

View PostVeronika, on 01 July 2015 - 17:48 , said:

Meni na klasicnim ADovima tacno dodje sa mosta lepo pa na beton. E toliko mi "pomazu". Samo me jos vise ubiju. -.-
Al welbic je welbic :D

SSRI su gomno, mada koliko sam informisan, fifti fifti da uspeju da urade nešto. Nekom baš pomognu, nekog sjebu.
U stvari, kada bolje porazmislim, oni ubiju pojam, tako da imaš manje materijala za razmišljanje, pa samim tim i manje šanse za deprepizodu.
Da ne pričam za ove šireg spektra, što kad banu u mozak ko UBPOK u preduzeće koje je vršilo malverzacije sa prijavljivanjem poreza LOL

#27 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 01 July 2015 - 18:57

View Postlightning, on 01 July 2015 - 18:51 , said:

SSRI su gomno, mada koliko sam informisan, fifti fifti da uspeju da urade nešto. Nekom baš pomognu, nekog sjebu.
U stvari, kada bolje porazmislim, oni ubiju pojam, tako da imaš manje materijala za razmišljanje, pa samim tim i manje šanse za deprepizodu.
Da ne pričam za ove šireg spektra, što kad banu u mozak ko UBPOK u preduzeće koje je vršilo malverzacije sa prijavljivanjem poreza LOL

E pa mene nema koji nije sjebao osim welbica... na njemu razmisljam lepo....
Ostali pamet na nivou zlatne ribice, kao i pamcenje....
Druzicu se sa zlatnim ribicama ako odem  u bolnicu xD

#28 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 01 July 2015 - 19:05

Dobro, da ne grešim dušu, ne može i jare i pare u svakom slučaju.
Drže mi depresiju na nekom blagom nivou, toliko da ne odem u pičkovac.
Al ostaje mi ovaj welbić kao sledeća destinacija, mada znam da je sve to slabo.

Meni treba ovo:

Posted Image

C9H13N

:D

#29 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 01 July 2015 - 19:22

View PostVeronika, on 01 July 2015 - 14:19 , said:

Imas i poremecaj paznje u sklopu depresije, a to nije ni ADD ni ADHD ... verovatno ti je to simptom depresije, mnogi depresivci to imaju ...

ovo sam zelela da kazem, to je tacno
hipovigilna paznja ;) zo je to

#30 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 01 July 2015 - 20:30

View Postlightning, on 01 July 2015 - 19:05 , said:

Dobro, da ne grešim dušu, ne može i jare i pare u svakom slučaju.
Drže mi depresiju na nekom blagom nivou, toliko da ne odem u pičkovac.
Al ostaje mi ovaj welbić kao sledeća destinacija, mada znam da je sve to slabo.

Meni treba ovo:

Posted Image

C9H13N

:D/>
Hahahha e ne moze!

#31 Winter vol 2

Winter vol 2

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 836 posts

Posted 13 September 2015 - 13:40

Imal itko dijagnozirano ovo cudo i kako se lijeci?

#32 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 13 September 2015 - 17:53

View PostAstral, on 13 September 2015 - 13:40 , said:

Imal itko dijagnozirano ovo cudo i kako se lijeci?
Imam ja. I to ne add vec adHd znaci hiper..
Lekovima i vezbanjem...

#33 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 16 September 2015 - 20:58

Moj drug imao tu dijagnozu u dvadeset-i-nekoj godini, odrasli adhd i pio je Wellbutrin. Privremeno. Više ne pije. Ali mislim da je možda išao i na psihoterapiju uz taj lek, nije mi rekao ništa o tome, samo smo o Wellbutrinu pričali, bio je zadovoljan tim lekom.

#34 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 16 September 2015 - 22:33

kako se ovaj poremećaj uopće dijagnosticira, budući da gotovo svi sa psihičkim bolestima imaju problema s pažnjom

#35 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 17 September 2015 - 07:09

Nemam pojma :D recimo na primeru ovog lika, nije mogao da zadrži posao niti diplomira a nije bio depresivan nego nije mogao da se fokusira. Nikad. Pa možda ako ne vidiš problemu s pažnjom neki drugi uzrok? Nagađam.

#36 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 17 September 2015 - 09:36

može biti ako nema drugog uzroka jer evo ni ja ne mogu zadržati posao niti diplomirati :D, pažnja mi je očajna već dugi niz godina, ali kad razmislim to se desilo još vrlo rano u djetinjstvu i prije depresije

#37 Saša23

Saša23

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 17 September 2015 - 16:27

Ovaj poremećaj se dijagnostikuje tako što pacijent nema nijedan drugi poremećaj koji obuhvata poremećenu pažnju tipa anksiozni poremećaj, depresiju, maniju itd. a opet mu je pažnja poremećena. Zato ga nikad ne može imati osoba s bipolarnim poremećajem pogotovo ne u jednoj od epizoda jer je onda to u sklopu poremećaja, a ne ADHD ili ADD sam za sebe.
Međutim, ukoliko je osobi poremećena pažnja i van nekog od poremećaja, onda osoba ima ADD ili ADHD.
Šifra je F90, koja se ne sme napisati uz F32 ili F30, ili F40-F43.
Česti su slučajevi poremećaja u ishrani i ADHD-a ili ADD-a. Zato se deci dok su mala ne može dati dg manija, nego se daje ADHD/ADD, a onda se kasnije u starijem dobu vidi da li je manija bila ili je ADHD/ADD.

#38 Winter vol 2

Winter vol 2

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 836 posts

Posted 17 September 2015 - 16:39

ja imam poremećaj u ishrani od kad znam za sebe, ne mogu mirno sjest da jedem i mrsko mi je ukoliko radim nešto što mi odgovara, gladujem, kasnije se pojavio poremećaj sa spavanjem, bukvalno mi treba opasna disciplina da se fokusiram bar 40 posto na nešto

ko djete sam znao šetat po sobi kad mi je bilo dosadno, ukrug lol pratio crte na tepihu, često se znam dignut i šetat okolo pa mi ljudi stalno govore da sjedem jer im se zamanta

u školi nikad nisam mogao pratit, sve sam kući nadoknađivao, i bio sam odličan đak kad se bar malo posvetim

i generalno ne mogu ljude pratit ni u razgovoru često zbog nedostatka pažnje, kao da pričaju strani jezik, i kad tu dodaš i derealizaciju i dp iskreno ne znam kako uopće funkcioniram, više glumim funkcioniranje, nekad ne komprehendam obične jednostavne instrukcije lol, pogubljen sam

i ako počnem nešto radit dosadi mi vrlo brzo

zatim prekidanje drugih dok pričaju, nestrpljivost, odlutalost, impulsivnost, konstantno razmišljanje

al et psih kae poremećaj ličnosti samo još uvijek mi nije precizirana dijagnoza, mada nisam joj stigo sve ispričat ovo, zapravo nisam joj spomenuo možda ništa od ovog jer mi je bio cilj da joj prijavim druge stvari kojim sam bio zaokupljen tad, kako god ad mi pomaže u nekim stvarima tako da sam zadovoljan terapijom

#39 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 17 September 2015 - 17:08

sad sam pročitala da se može imati ovaj poremećaj uz druge samo simptomi se moraju pojavljivati u djetinjstvu, ako se ne pojavljuju u djetinjstvu nego samo u odraslom dobu onda ne može biti ADD ili ADHD, a ADD se teže prepoznaje jer djeca nisu hiperaktivna

Ovo su glavni simptomi poremećaja koncentracije u odrasloj dobi:

· problemi sa organizacijom (plaćanje računa ili poreza, obaveze na poslu ili na fakultetu)

· nemarna vožnja i prometne nesreće (ADHD smanjuje sposobnost duge koncentracije na jednu stvar kao što je vožnja)

· lako odvlačenje pažnje (ovaj simptom može djelovati loše na vašu karijeru, naročito ako radite u bučnim uredima gdje su telefonski pozivi i poruke česti jer konstantno se borite da se skoncentrišete na posao)

· slaba sposobnost slušanja (mnoge odrasle osobe sa ADD-om imaju problem sa praćenjem razgovora i zaboravljanjem onoga što im je rečeno, npr. kad vas neko nazove i kaže vam da prenesete poruku nekome i vi to zaboravite)

· nemir i problemi sa opuštanjem (djeca sa ADHD-om su hiperaktivna, a kod odraslih se ovaj simptom ne pokazuje fizičkom aktivnošću nego unutarnjim nemirom i napetošću, ponekad i brzim nesvjesnim micanjem stopala)

· problemi sa započinjanjem zadataka i poslova (odgađanje posla postane začarani krug)

· kašnjenje (najčešće je razlog za ovo taj što je osobi sa ADHD-om neka misao odvukla pažnju prije polaska ili na putu)

· ispadi bijesa (ADD često vodi do problema sa kontroliranjem emocija i osobe mogu “eksplodirati” zbog sitnih stvari, a onda se ohladiti brže nego što su se naljutili)

· loše određivanje prioriteta (kao npr. propuštanje rokova za ispite ili rokova na poslu, a u isto vrijeme provođenje desetine sati na igranje video igara ili čitanje o nečemu sporednom)

· sanjarenje (koje se može desiti u sred nekog posla ili čak u sred razgovora s nekim)

· loša samokontrola i spontano djelovanje bez razmišljanja o posljedicama

· žudnja za uzbuđenjem i česta dosada

imam svaki od ovih i imala sam ih u djetinjstvu osim ispada bijesa, to je došlo kasnije, a za vožnju ne znam nisam vozila u tom periodu :D, čini bi se da bi jednom trebala uložiti puno da nađem dobrog psihijatra koji će htjeti ispitati sve, saslušati i dati dijagnozu, ovako mislim da je previše propušteno, imala sam probleme sa pažnjom već sa 7 godina ne znam baš da sam tad bila u depresiji

#40 Saša23

Saša23

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 17 September 2015 - 18:14

Ja mislim da je najbolje konsultovati se sa lekarom kao što si i rekla kruška i reći konkretno šta mislite: "Izvinite, ja mislim da imam taj poremećaj, možemo li da malo popričamo o tome?" i vidite šta jei kako je, a dobar lekar će vam uvek i sve objasniti :)

Also tagged with škola/fakultet

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users