Jump to content

- - - - -

Da li sam ,,Aspi,, ili nešto drugo?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#21 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 09 June 2013 - 23:44

View Postsunlight, on 09 June 2013 - 19:01 , said:

I ja sumnjam da mozda imam Aspergerov sindrom. Oduvek sam bila stidljiva, povucena, cutljiva, introvertna tesko se snalazim u drustvu i sklapam nova prijateljstva, nikada nisam imala mnogo prijatelja, u kakvoj god sredini da se nadjem izuzetno mi je tesko da se uklopim. Bila sam ubedjena da imam neki oblik socijalne fobije, ali citajuci razne tekstove na internetu, saznala sam da postoje jos neki poremecaji koje karakterisu slicni ili isti simptomi koje imam; jedan od tih poremecaja je i Aspergerov sindrom.

Da li neko mozda zna koje su to karakteristike/simptomi na osnovu kojih moze da se dodje do zakljucka da nije samo u pitanju stidljivost, povucenost, nesnalazenje u drustvu i socijalna anskioznost, nego Aspergerov sindrom ili mozda neki drugi oblik autizma.

ne pripadati nigde, a kao imas drugare i sve- veoma poznat osecaj, kao da nigde ne pripadam, moj odbrambeni mehanizam je bio ponasati se kao divlja zver od osnovnoskolskih dana jer su me uvek cudno gledali ili sam milila da je tako

u novom drustvu, ne mogu, ne znam sta da pricam
sedim na kafi, nemam strpljenja, pusim na nervnoj bazi

nigde nikada.. i stidljivost, povucenost, i dan danas na neki nacin me drzi u kombinaciji sa nekom prodornoscu, valjda sam progutala neke kompleske ne znam

ja sam BPD,OKP, hipomanija , sa nekim blazim depresivnim stanjima
i f.60.1 ili 2. ne znam sad

to od nagadjanja nema nista
mnoge dijagnoze imaju slivne simptome i manifestuju se na drugi nacin od osobe do osobe

moje takozvane manicne epizode bile su prozete bahatlukom, alkoholisanjem, tucama, svadjama, pucanjima po savovima i derealizacijom ili spremam po kuci, slikam, pisem po 200 strana za sat vremena, naslikam 40 radova za sat vremena i ubacim se i neki trip i cvrsto se toga drzijm dok neko ima idedeo velicini i sta vec, takozvane grandiozne ideje.

navedeni simptomi su karakteristicnii za takav neki tip povucene licnosti, nesigurne, sto nije dijagnoza svakako.
autizam je nesto sasvim drgo, kao i socijalna fobija.
sa ovim sto je navedeno nema neke  veze.

moj savet ici kod psihologa na razgovor, jer kazem- sve je individualno

i jedemo govna nasih roditelja, kolega iz skolskih klupa, ranjivosti u pubertetu... i tesko varimo
posebno, mi, takoreci, labilniji ili kakvi vec

ja sam totalno anti-psihijatrijski nastrojena i protiv sam lekova , ali ja jednostavno nekad nisam funkcionalna, odnese me neko stanje toliko da se pocnem ponasati zaista uzasno.
a ipak sam majka, radim u skoli.. ne smem da nemam snage, da se svadjam i umisljam da je sve sto se kaze usmereno ka meni
sa tim se jako tesko noism
mozda jer sam egocentricna i kao paranoicna ili uplasena.
ne znam. pijem jel jer me eto bas zabole za sve i imam energije koja se usmerila u pravom smeru, kako da kazem

a problem mi je crno-belo da-ne, nema sredine, zato sam BPD valjda izmedju svega ostalog sto sam po misljenju strucnjaka, preciznije neuropsihijatra... legalno se drogiram, pa sta jebg idemo dalje

ako bas ne moras lek, idi na razgovore, kod dobrog psihica i bice kul

fali samopouzdanja? neki rad na sebi? skontas cime si nezadovoljan i menjas,napises na papir i ides prvo spolja da si sebi lep pa posle je lakse...

i ovo ,da, F33.3 Povratni depresivni poremećaj, sadašnja epizoda teška, sa psihotičnim simptomima

a sa ovim sam pocela

F51.3 Mjesečarenje /somnambulizam/

F51.4 Noćni strahovi

F51.5 Noćne more

#22 Dalija

Dalija

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 15 June 2013 - 15:34

Sumnjam da imam ovaj sindrom. Nemam problem sa razumevanjem  mimike i dobro prepoznajem tudja osecanja. Empatija mi je jaca nego kod vecine ljudi koje poznajem. Sumnjam na ovaj sindrom jer imam problem sa sopstvenom mimikom i gestikulacijom. Cini mi se da neke stvari previse naglasavam, da mi govor i mimika nisu uskladjeni. Nespretna sam. Kazu da imam cudan hod. Koordinacija mi nije jaca strana. Oduvek sam bila cutljiva, mada to je vise bilo zbog plasljivosti da ce me neko ismejati ako kazem nesto gupo. Vise volim da  slusam. Cesto sam u nedoumici kako treba da se ponasam u nekim socijalnim situacijama. Cesto kada sam napeta kazem nesto sto posle sekunde shvatim da je neprikladno, pa se posle zderem kako ljudi misle sigurno da sam glupa ili cudna.
Da li je ovo socijalna anksioznost ili aspergerov sindrom?

#23 Aziz

Aziz

Baby

• Banned
  • Pip
  • 18 posts

Posted 10 July 2013 - 00:42

Hmmm gle imas simptome aspergerovog ali moze biti i samo nespecifican autizam to je kada imas samo neke simptome autizma,predlazem ti da uradis jedan pouzdan test preko interneta ali moras znati engleski dobro http://rdos.net/eng/Aspie-quiz.php

#24 Dalija

Dalija

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 10 July 2013 - 22:51

Hvala na odgovoru! :)
Radila sam taj test. Ispalo mi je da nemam. Ove simptome imam samo kada sam napeta. Najvervatnije su to samo tikovi. U drustvu ljudi kojima verujem ponasam se sasvim opusteno, spontano, nisam smotana, ali cim je neko nepoznat u mojoj blizini sva se zgrcim. Ne znam sta cu sa sobom, sa rukama, cackam kosu ili nokte, grce mi se misici  na licu, osecam se dezorijentisano, glava me boli, utanji mi se glas...
Da li aspergerov sindrom i socijalna fobija cesto idu zajedno, odnosno da li aspergerov sindrom moze da bude uzrok fobije?

#25 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 04 August 2013 - 09:46

I ja nemam 2, 5 i 11,sve ostalo imam ...ijaoo menii :o
Ne brt to moraš pitati svog doktora...ovde to niko ne može da ti kaže...
Te simptome imaju mnogi ljudi...
Osim dodir...to je malo ređe ... sve ostalo se često dešava...
možda imaš malo viši IQ,pošto su to imptomi ljudi koji su tako malo pametniji :D

#26 Aziz

Aziz

Baby

• Banned
  • Pip
  • 18 posts

Posted 02 September 2013 - 00:33

View PostDalija, on 10 July 2013 - 22:51 , said:

Hvala na odgovoru! :)
Radila sam taj test. Ispalo mi je da nemam. Ove simptome imam samo kada sam napeta. Najvervatnije su to samo tikovi. U drustvu ljudi kojima verujem ponasam se sasvim opusteno, spontano, nisam smotana, ali cim je neko nepoznat u mojoj blizini sva se zgrcim. Ne znam sta cu sa sobom, sa rukama, cackam kosu ili nokte, grce mi se misici  na licu, osecam se dezorijentisano, glava me boli, utanji mi se glas...
Da li aspergerov sindrom i socijalna fobija cesto idu zajedno, odnosno da li aspergerov sindrom moze da bude uzrok fobije?
  Ne, ne idu zajedno to su dve potpuno razlicite dijagnoze, i ako simptomi mogu biti naizgled isti, aspergerovi nemaju osecaj nervoze straha ili stidljivosti od drugih oni samo nemaju urodjene sposobnosti za socijalizaciju tj teze se socijalizuju, dok socijalna fobija ima ove simptome izrazene samo u drustvu novom znaci kada osecas strah nervozu stidljivost tako nesto, aspergerovima je svejedno sa kim pricaju oni ce imati iste probleme ili neprobleme, dok ljudi sa socijalnom fobijom mogu pricati najnormalnije i opusteno sa ljudima koje znaju,dok sa ljudima koje ne znaju ili su okruzeni vise ljudi unervoze se i uplase, pre da je socijalna fobija u pitanju kod tebe, meni je isto pricao sa majkom ili sa osobom koju ne poznajem, imam iste poteskoce u komunikaciji ali mi je i ponasanje isto,nema stidljivosti niti straha...uporedi ti ta dva pa ako se osecas drugacije onda je soc.fobija...

View PostThe dark side, on 04 August 2013 - 09:46 , said:

I ja nemam 2, 5 i 11,sve ostalo imam ...ijaoo menii :o
Ne brt to moraš pitati svog doktora...ovde to niko ne može da ti kaže...
Te simptome imaju mnogi ljudi...
Osim dodir...to je malo ređe ... sve ostalo se često dešava...
možda imaš malo viši IQ,pošto su to imptomi ljudi koji su tako malo pametniji :D
  Sta nemas? to nije pouzdano, kao sto sam napisao gore uradi onaj test ako dobro poznajes engleski to ti je merodavno, mada bi se aspergerov do sada vec primetio i bila bi ti data strucna dijagnoza, ne mora za ovo doktor da ti kaze,mnogi aspergerovi su sami sebi otkrili da imaju tu dijagnozu pa tek onda otisli da to i potvrde kod lekara, nije to isto kao psihoza i neuroza ovo je perverzivni poremecaj u razvoju...mada neretko aspergerovi razviju i psihozu kao sizofrenija ili manicna depresija, pa onda to ide skupa... tacno je da ljudi sa nadprosecnom iteligencijom u vecini jesu aspergerovi ali to nije nuzno... ljudi cija je iteligencija veca od proseka imaju problema sa druzenjem jer im je jednostavno dosadno da pricaju takve teme prosto jer su na visem intelektualnom nivou,ali to mogu biti samo simptomi aspergerovog sindroma, ili moze biti aspergerov sindrom od blage do teskog oblika, klasican autizam da ni ne pominjem on se otkriva jos u ranom detinjstvu jer su simptomi dosta izrazeniji nego kod aspia

#27 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 02 September 2013 - 12:14

View PostAziz, on 02 September 2013 - 00:33 , said:

Ne, ne idu zajedno to su dve potpuno razlicite dijagnoze, i ako simptomi mogu biti naizgled isti, aspergerovi nemaju osecaj nervoze straha ili stidljivosti od drugih oni samo nemaju urodjene sposobnosti za socijalizaciju tj teze se socijalizuju, dok socijalna fobija ima ove simptome izrazene samo u drustvu novom znaci kada osecas strah nervozu stidljivost tako nesto, aspergerovima je svejedno sa kim pricaju oni ce imati iste probleme ili neprobleme, dok ljudi sa socijalnom fobijom mogu pricati najnormalnije i opusteno sa ljudima koje znaju,dok sa ljudima koje ne znaju ili su okruzeni vise ljudi unervoze se i uplase, pre da je socijalna fobija u pitanju kod tebe, meni je isto pricao sa majkom ili sa osobom koju ne poznajem, imam iste poteskoce u komunikaciji ali mi je i ponasanje isto,nema stidljivosti niti straha...uporedi ti ta dva pa ako se osecas drugacije onda je soc.fobija...

Sta nemas? to nije pouzdano, kao sto sam napisao gore uradi onaj test ako dobro poznajes engleski to ti je merodavno, mada bi se aspergerov do sada vec primetio i bila bi ti data strucna dijagnoza, ne mora za ovo doktor da ti kaze,mnogi aspergerovi su sami sebi otkrili da imaju tu dijagnozu pa tek onda otisli da to i potvrde kod lekara, nije to isto kao psihoza i neuroza ovo je perverzivni poremecaj u razvoju...mada neretko aspergerovi razviju i psihozu kao sizofrenija ili manicna depresija, pa onda to ide skupa... tacno je da ljudi sa nadprosecnom iteligencijom u vecini jesu aspergerovi ali to nije nuzno... ljudi cija je iteligencija veca od proseka imaju problema sa druzenjem jer im je jednostavno dosadno da pricaju takve teme prosto jer su na visem intelektualnom nivou,ali to mogu biti samo simptomi aspergerovog sindroma, ili moze biti aspergerov sindrom od blage do teskog oblika, klasican autizam da ni ne pominjem on se otkriva jos u ranom detinjstvu jer su simptomi dosta izrazeniji nego kod aspia

Ja se ne bih igrala sa tako ozbiljnim stvarima. U pitanju je psiha, ne valja se stim igrati.