Jump to content

- - - - -

Asperger, depresija, aksioznost

asperger

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 Hans Asperger

Hans Asperger

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 7 posts

Posted 07 May 2009 - 10:36

Pozdrav svima!

Imam 22 godine. Nedavno sam otkrio da imam aspeger sindrom �to je kasnije i potvr?eno od stru?ne osobe. Radi se o neurolo�kom poreme?aju iz spektra autizma. To mi znatno ote�ava socijalnu interakciju. Nemam nikakva iskustva s suprotnim spolom, a i ostali socijalni kontakti su zaista oskudni. Frustiran sam u emocionalnom i seksualnom smislu. Situacije koje uklju?uju vi�e osoba i du�e trajanje toliko su mi nepodno�ljive da inkliniram konzumaciji alkohola. Oduvijek sam znao da ne�to nije u redu, ali godinama sam se zavaravao da mi to nije bitno. Ipak, bio sam nezadovoljan situacijom. Me?utim, u posljednje vrijeme to nezadovoljstvo je kulminiralo. Postao sam poprili?no nezadovoljan i frustriran zbog te razli?itosti i zakinutosti u mnogim sferama. Sada ve? imam i elemente depresije. Prestao sam se bavit bilo kakvim aktivnostima, odbijam ?ak i gledati tv i ?itati novine jer me sadr�aj ?esto iritira i podsje?a na bolne to?ke, a namjeravam prestati i s kori�tenjem interneta. ?esto upadam u tzv. faze ludila kad razbijam stvari, vi?em, vrije?am uku?ane itd. Paradoksalno, postigao sam uspjeh koji se mo�da od osobe s takvom dijagnozom ne bi o?ekivao, me?utim to nije utjecalo niti na samopouzdanje, niti raspolo�enje, niti je na bilo koji na?in promijenilo pona�anje. Ipak, u zadnje vrijeme odlu?io sam potra�iti pomo? psihijatara i psihologa, me?utim za sada to ne daje nikakve rezultate. Pijem i tablete, me?utim ne osje?am ba� nekakav u?inak. Uz asperger dijagnosticiran mi je i opsesivno-kompulzivni poreme?aj i anksiozno-depresivni simptomi. ?esto imam i suicidalne misli, ali nisam spreman to u?initi. Jednostavno se ne osje?am sposobnim za bilo kakav radikalni korak. Zanima me �to mi je ?initi i postoji li jo� osoba sa sli?nim problemima i dijagnozama, po mogu?nosti u �enskom obliku? Mogli bi se zajedno lije?it.

#2 Mad for red

Mad for red

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Posted 07 May 2009 - 14:03

razumem te druze...ali ne znam sta da ti kazem jedino da ti dam podrsku jer znam kako se osecas...budi uporan i strpljiv sa lekovima valjda ce se isplatiti...pozdrav

#3 japanskajuha

japanskajuha

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 18 May 2009 - 21:30

gle meni zvu?i ko da bi ti trebalo da poseksa neto smile.gif ... budi objektivan prema sebi pogledaj se u ogledalo i mjenjaj stvari koje ti smetaju ili zbog kojih misli da si nezanimljiv enkama. ako nosi cvikere a ti opali le?e, promjeni frizuru, debel si? tr?i i malo se ubildaj, promjeni garderobu, i nemoj bit njonjo, ene to ne vole, samopouzdanje ti treba! njima je jednako neugodnu vjeruj mi, barem onima ta su normalne... radi na sebi ako treba i prezentiraj se kad bude zadovoljan sobom, ja sam isto depresivni drek ali mi ne smeta to s curama, ako to simpati?no isfura moda ih to i privu?e, sumnjam da ba sve cure vole de?ke koji su ludi za dinamom, motorima, autima i stalno pri?aju o ekipi s kvarta i uji, zajebi to.... Isfuraj se superirorno u odnosu na te idiote, ja isto ne gledam tv nit ?itam novine, to te ne treba mu?it, 90 posto toga u medijima je sranje i ne misli da si lud ta bojkotira tu poplavu glupsoti. ne znam u kojem gradu ivi? to me zanima... ja sam isto uasan depresivac al to moe bt doma prika, pred enama samo kuuul... bi?e to okej

#4 asha

asha

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 02 June 2009 - 14:39

?ao drue. Razumem te, i ja sam ?esto imala sli?ne probleme kao ti.
Tako?e imam Asperger sindrom.

Pokuaj da se negde u?lani, u koje drutvo, pa probaj da bude malo vie aktivniji. Mislim da bi ti to pomoglo.
A za Asperger... probaj prihvatiti to kao deo sebe i znaj da si poseban takav kakav si.

#5 asha

asha

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 02 June 2009 - 18:57

QUOTE(Hans Asperger @ 7 May 2009, 11:42 AM) View Post
Pozdrav svima!

Imam 22 godine. Nedavno sam otkrio da imam aspeger sindrom to je kasnije i potvr?eno od stru?ne osobe. Radi se o neurolokom poreme?aju iz spektra autizma. To mi znatno oteava socijalnu interakciju. Nemam nikakva iskustva s suprotnim spolom, a i ostali socijalni kontakti su zaista oskudni. Situacije koje uklju?uju vie osoba i due trajanje toliko su mi nepodnoljive da inkliniram konzumaciji alkohola. Oduvijek sam znao da neto nije u redu, ali godinama sam se zavaravao da mi to nije bitno. Ipak, bio sam nezadovoljan situacijom. Me?utim, u posljednje vrijeme to nezadovoljstvo je kulminiralo. Postao sam poprili?no nezadovoljan i frustriran zbog te razli?itosti i zakinutosti u mnogim sferama. Sada ve? imam i elemente depresije. Prestao sam se bavit bilo kakvim aktivnostima, odbijam ?ak i gledati tv i ?itati novine jer me sadraj ?esto iritira i podsje?a na bolne to?ke, a namjeravam prestati i s koritenjem interneta. ?esto upadam u tzv. faze ludila kad razbijam stvari, vi?em, vrije?am uku?ane itd. Paradoksalno, postigao sam uspjeh koji se moda od osobe s takvom dijagnozom ne bi o?ekivao, me?utim to nije utjecalo niti na samopouzdanje, niti raspoloenje, niti je na bilo koji na?in promijenilo ponaanje. Ipak, u zadnje vrijeme odlu?io sam potraiti pomo? psihijatara i psihologa, me?utim za sada to ne daje nikakve rezultate. Pijem i tablete, me?utim ne osje?am ba nekakav u?inak. Uz asperger dijagnosticiran mi je i opsesivno-kompulzivni poreme?aj i anksiozno-depresivni simptomi. ?esto imam i suicidalne misli, ali nisam spreman to u?initi. Jednostavno se ne osje?am sposobnim za bilo kakav radikalni korak. Zanima me to mi je ?initi i postoji li jo osoba sa sli?nim problemima i dijagnozama, po mogu?nosti u enskom obliku. Mogli bi se zajedno lije?it.

Hej!
Evo opet da se malo javim  cool.gif

Potpuno znam kako ti je poto sam i sama jednom prela kroz sli?no.
Za razli?itost, prouzrokovanu Aspergerovim sindromom, nemoj toliko da brine.

Budi zadovoljan sobom takvim kakav jesi. I veruj, bi?e ti mnogo bolje.

Ja kad sam ?ula da imam tu dijagnozu, odn. kad mi je i potvr?ena, bila sam u jakoj depresiji, samo mi se plakalo, htela sam se i unititi, samo da nestanem, daleko od ljudi koji ne prihva?aju moju druga?ijost ve? od pamtiveka...

Onda sam se u?lanila na razne forume gde su ba Asspergerovci, ina?e na engleskom, al mi je to najmanji problem. Polako sam po?ela shvatati da nisam jedina na tom svetu i da nema smisla da se samopomilujem kako sam jadna to sam takva.

A jo kad sam videla koliko je poznatih ljudi to imalo i jo imaju... postala sam sre?na to to imam. I, iskreno, sad sam nekako ponosna to imam taj sindrom, nebih ga prodala ni za ta na svetu, poto sam shvatila kako posebnom i simpati?nom me ?ini.
One slabosti koje imam, ne obra?am panju mnogo na njih. Uvek mogu nekog da pitam za savet, tako?e sam drugarica sa svojom psihologinjom pa se ?esto i onako ?ujemo, kad mi neto treba ili treba njoj, mi se zovemo kad god. Mislim da je to veliki plus.

Tako?e imam mnogo drugara i drugarica (ne tinejdera, nego ve? odraslih, tamo 22, 25, 30, 40, ili starijih...), pa mogu valjda nekog da pitam za savet. Kako su oni zreliji, a i ja (iako imam tek 17), oni me mogu razumeti.

Za tebe bi trebalo da prihvati svoje razli?itosti kao svoje posebnosti, valjda ima tu i dobrih strana...
Samo treba da ih na?e..

U vezi devojaka... to ti je tako. Ili ose?a neto do nekog ili ne. I meni je teko da na?em nekog de?ka, prosto mi je pomalo nezgodno.
Ali ja se time ne optere?ujem nego kaem ovako : bi?e nekad, ali tada bi?e ono pravo. O?ito treba jo da ?ekam.
Ovajjj... ako se nekome svidim ba takva kakva jesam, sa svim vrlinama i manama, onda je dobro, al ako ne, tad nemam vie ni ta da radim sa tom osobom. To ti je sve tako... nita ne moe da predvidi.
Moda ti je zato toliko tee, poto mi kao takvi volimo da je sve predvi?eno. No, pokuati nije greh.

Zna ta bi trebalo da pokua...?
Probaj ponekad da sakrije svoje slabosti, iako je to vrlo zahtevno, pa ti bude bolje. Ne treba odmah da pokae sve svoje slabosti.

Javi kakva je situacija.

#6 Khan

Khan

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 10 July 2013 - 19:06

ja imam isto sve sperger depresiju i ank

#7 Worth

Worth

zen štetočina

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 439 posts

Posted 17 April 2014 - 22:32

"If there was a social development disease, you wouldn't call it "Aspergers."  That's just-- that's just mean."
South Park :)
Da nije njih nikad ne bih saznao da tako nešto postoji.