Jump to content

* * * * * 1 votes

Vasa iskustva sa psihozom

psihoza sizofrenija sizoafektivni

• Please log in to reply
1395 replies to this topic

#1381 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,035 posts

Posted 21 May 2019 - 15:10

Dobro lupus kaže,oni sve uzimaju za ozbiljno.Čak donose zaključke iz konteksta,prate mimiku,ponašanje,držanje.Onda kad pogledaš nalaz se šokiraš,misliš si pa ništa od toga nisam rekao.To im je posao,istrenirani su.

#1382 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,035 posts

Posted 21 May 2019 - 15:25

Jedna zanimljiva stvar,na koju mnogi od vas ne obraćaju pažnju,a psihijatri prate.Način na koji im ulazite u ambulantu,način na koji sjednete,što radite s rukama.Ako su slučajno dvije stolice,prate na koju ste sjeli.Ima tu puno stvari,a ovo pišem jer mi je jedan psihijatar to sve rekao.

#1383 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,636 posts

Posted 21 May 2019 - 15:56

View Postjoed, on 21 May 2019 - 15:25 , said:

Jedna zanimljiva stvar,na koju mnogi od vas ne obraćaju pažnju,a psihijatri prate.Način na koji im ulazite u ambulantu

Na mom prvom posjetu psihijatru (onaj što je bio nevjerojatna legenda, stručnjak ali mi i otvoreno bez uvijanja govorio sve), upravo to.

Pročitao me za par sekundi. Tako da mi je i rekao - Znaš li kakvog sam ja čovjeka vidio kada si ulazio u ordinaciju? Vidio sam takvog, takvog, i takvog (i bio je potpuno, sto postotno u pravu).

#1384 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,035 posts

Posted 21 May 2019 - 16:11

@M&M..Naravno,zato sam i pisao.Drago mi je da si komentirao post. ;)

#1385 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,636 posts

Posted 21 May 2019 - 16:18

Morao sam. :)

Morao sam jer se i sa svim ostalim slažem. Iskreno više se ne sjećam da li sam ja uopće pisao to iskustvo, ali čitajući tvoje eto, kada je nešto tako i kada bih isto napisao jer sam isto i doživio.

Ništa za oduzeti ništa za dodati. Baš  je tako kako si ti napisao.

Drago mi je i da jesi jer svi bi to trebali imati na umu i ako je doktor stručan upravo na te stvari i obrača pažnju. Mislimo mi da oni ne gledaju ili ne vide. Da čitaju nešto na papiru ili s monitora ali oni iskusni prate svaki naš pokret i svaku našu gestu. :)

#1386 Fenix.

Fenix.

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,494 posts

Posted 21 May 2019 - 16:34

View Postjoed, on 21 May 2019 - 15:25 , said:

Jedna zanimljiva stvar,na koju mnogi od vas ne obraćaju pažnju,a psihijatri prate.Način na koji im ulazite u ambulantu,način na koji sjednete,što radite s rukama.Ako su slučajno dvije stolice,prate na koju ste sjeli.Ima tu puno stvari,a ovo pišem jer mi je jedan psihijatar to sve rekao.
Ulazim kao da obijam ordinaciju. Sedam šti bliže izlazu i uvek gledam u utičnicu i gajtane. Uvek uvek.
Inače se stalni ljuljam al tamo se suzdržim zato ne piše koliko sam zaisza anxiozna.

Meni je napisala da sam impulsivna, alogična blabla al pola zaključaka donela je u hodniku kad sam se svađala sa bivšim drugom debilom.
Ja sam ga samo gledala, treptala a onda bez upozorenja vrisnula.

Ali već sledeća kontrola je sve normalnije pisalo. Na prvom nalazu me uništila... Ali nijr promašila.. Stvarno su mi misli haotične..

#1387 Fenix.

Fenix.

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,494 posts

Posted 21 May 2019 - 16:35

Ali odakle joj ideja za psihozu nije mi najjasnije...

#1388 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,035 posts

Posted 21 May 2019 - 20:02

Ne znam fenix otkud joj ideja o psihozi,ali uvijek možeš promjeniti psihijatra.Ja jesam promjenio prije pet godina, i dobio sasvim drugu dijagnozu.

#1389 Fenix.

Fenix.

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,494 posts

Posted 21 May 2019 - 20:27

View Postjoed, on 21 May 2019 - 20:02 , said:

Ne znam fenix otkud joj ideja o psihozi,ali uvijek možeš promjeniti psihijatra.Ja jesam promjenio prije pet godina, i dobio sasvim drugu dijagnozu.
Ma menjala sam ih i isto.

#1390 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,260 posts

Posted 23 May 2019 - 12:01

a ja sam psihicki dobro i borim se doktor mi daje kontrolu na 4 meseca, a ranije je bilo na 1 mesec,

al sta mi to vredi kad imam gomilu drugih, onih fizickih problema.

juce sam od 4 -- 11 uvece bila na hitnoj sluzbi u kbc zvezdara

necu ni da pisem sta mi je , necu da smaram, samo cu reci da sam se onesvestila u stanu dok mi je muz bio u prodavnici...

#1391 Jefimija30

Jefimija30

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 23 May 2019 - 15:33

yup mico, pa šta je sa tobom?

Ne smaraš - piši, ako možemo da olakšamo...

#1392 Fenix.

Fenix.

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,494 posts

Posted 23 May 2019 - 18:32

A da. Kada sam je pitala za invidualnu psihoterapiju odbila je i da čuje zbog te psihoze.
E sad ću fino da je smaram da mi skine tu dg.
Ili da mi dokaže da to imam.

#1393 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,260 posts

Posted 23 May 2019 - 19:14

Jefi...

imam autoimunu bolest Hasimoto,u poslednje vreme me mnogo muci...

imam gomilu problema, mozda cu morati na operaciju

ne mogu se popeti na drugi sprat

odavno ne radim, jednostavno ne mogu ni da stojim na nogama, u autobusu molim za mesto da sednem, a sramota me...

i gomila drugih simptoma.

danas sam shvatila da mi se zivot smucio

a porodica me ne razume, osim muza

#1394 Jefimija30

Jefimija30

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted Yesterday, 09:40

View Postyup, on 23 May 2019 - 19:14 , said:

Jefi...

imam autoimunu bolest Hasimoto,u poslednje vreme me mnogo muci...

imam gomilu problema, mozda cu morati na operaciju

ne mogu se popeti na drugi sprat

odavno ne radim, jednostavno ne mogu ni da stojim na nogama, u autobusu molim za mesto da sednem, a sramota me...

i gomila drugih simptoma.

danas sam shvatila da mi se zivot smucio

a porodica me ne razume, osim muza

Ne kloni duhom...eto kad budeš otišla na kontrolu kod endokrinologa i na tu operaciju...daće ti pravu terapiju pa će se normalizovati stanje. Verovatno ti treba veća doza tog eutiroxa...verujem da će to pomoći.

I ja kuburim sa Hašimotom ...ali..."život je ko bicikl, ako želiš da održiš ravnotežu moraš da se krećeš" . Ta bolest obično ide ruku pod ruku sa depresijom...ne znam moraš naći način da ne misliš o bolesti već da se pokreneš malo. Promeniti misaoni tok..tako bar ja pokušavam. Dobro je da vas muž razume, za ostale ne reba da se brinete. To teško kretanje hoće od hipotir. ... samo treba to izložiti dr. i oni će već korigovati th.

Život je lep...ima toliko lepih stvari koje možemo da radimo i da u njima da uživamo...da ne razmišljamo o onome šta ne možemo, već da se bacimo na to šta možemo. Pronađite šta vas čini srećnom... i to radite.

#1395 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,035 posts

Posted Yesterday, 10:28

Lijepo si sve rekao Jefimija.I ja imam hoshimoto,i vježbam i radim fizički,i da,jako teško mi ide.Za koji sat me čeka 4 sata fizikalije,i znam da budem se radi hoshimota umorio puno više,nego da ga nemam,ali nema veze.
Kod yup je to trenutno malo ozbiljnije i hoshimoto joj baš radi probleme trenutno,samo nek napravi što lječnici preporučuju,pa makar i operaciju ako treba,Nitko ne voli operacije,ali nekad nemam izbora.Sretno Yup i drži se.

#1396 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,260 posts

Posted Yesterday, 10:55

Jefi, i Joed

hvala vam dragi ljudi :D

boricu se, nedam se, moram biti jaka

opet mi opada kosa proredila se, opet...ma briga me, izgubila sam kosu, zube, telo, nesto o cemu sanja svaka zena!! ha, ha, ha, mogu da se zaposlim kao strasilo za ptice, ha, ha!!! kada se ne bih zezala na svoj nacin pukla bi, ali to je moj kontra napad, borim se kroz humor i smeh, --- a sta mi drugo preostaje :D
da kukam i cmizdrim necu, necu,, necuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Google