Jump to content

Modafinil (PROVIGIL)

• Please log in to reply
233 replies to this topic

#21 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 09 April 2016 - 06:35

Rano ne jos uvek, danas pijem celu pa cu napraviti neko poredjenje

#22 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 09 April 2016 - 12:02

Popio celu, tesko je opisati osecaj, sve je normalno, isto se osecam. Samo fokus ludacki pojacan, sposobnost zadrzavanja paznje na jednu stvar pojacana, odluke donosim u sekundi, mozda i pogresne ali nema dvoumljenja. Odlican je lek za situacije kada imate mnogo da ucite, vazne razgovore, mnogo posla, dugacka voznja,.... Samo mislim da kada bih ga u kontuitetu koristio duze, da bih fizicki pukao. Mnogo sam produktivniji sa njim. Sve bih to mogao i nez njega, samo on te uskrati za to razmisljanje da li uraditi i kako.
@2b
Tesko da moze da se poredi sa wellbturinom, potpuno su drugaciji. Well deluje dosta i na emocije, nema trenutno dejstvo, digne te i drzi. Kod ovog leka dejstvo je trenutno i funkcionise odlicno 10-ak sati, mozda i neato duze. Jedina nuspojava je nesanica, tesko sam zaspao ali se nisam budio i lepo sam spavao.

To bi bilo to, ne mislim da ga koristim ali lepo ga je imati ako zapne. :)

#23 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,708 posts

Posted 09 April 2016 - 12:19

jel to sa modafinilcat.com/uk?

kažu da je to najsigurniji izvor za naručiti modafinil.
40 komada dođe 57 funti.

nisam imao priliku probati, ali ono što sam čitao o iskustvima drugih koji su ga koristili učinak je sličan kofeinu ili ritalinu. Navodno jako dobro djeluje na koncentraciju i fokus. ne bi ga trebalo koristiti svaki dan jer se kao i na sve stimulanse stvara tolerancija nakon određenog perioda.
imam dosta problema sa umorom na Nardilu pa sam razmišljao da naručim modafinil, ali trenutno mi je malo preskup.
Osim toga ne znam kako bi mi djelovao.

#24 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 09 April 2016 - 12:22

uh maoi i dopaminergik... :unsure:

#25 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,708 posts

Posted 09 April 2016 - 13:02

View Post2Bavailable, on 09 April 2016 - 12:22 , said:

uh maoi i dopaminergik... :unsure:

znam puno osoba koje kombiniraju maoi (Nardil, Parnate) i modafinil. Neki čak vrlo dobro funkcioniraju i u kombinaciji MAOI + Adderall. To bi po meni već bilo jako opasno jer može dovesti do nagle hipertenzije.

Dr. Ken Gilman koji je propisao maoi više od 1000 puta ovdje opisuje kombiniranje maoi i stimulansa  http://www.psychotropical.com/maois-and-cns-stimulants. Tu također opisuje i najčešće zablude koje vladaju u vezi s mao inhibitorima.

#26 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 09 April 2016 - 13:21

ok pročitaću ovo kada budem imao više koncentracije

a od čega li je umor na tom maoi?

#27 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 09 April 2016 - 13:22

@zeus 20
Ja dobio preko drugara iz Bugarske, 20kom malo preko 25evra. Ne lici dejstvo na kofein nimalo, kofein te samo drzi budnim ali dize i nervozu, gubis fokus, ritalin ne znam kako deluje.

Ima ljudi koji ga recovno godinama piju i nisu stvorili toleranciju, bar oni tako tvrde. Ali po meni lek ni u kom slucaju nije za svakodnevnu upotrebu.

#28 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,708 posts

Posted 10 April 2016 - 09:21

View Post2Bavailable, on 09 April 2016 - 13:21 , said:

ok pročitaću ovo kada budem imao više koncentracije

a od čega li je umor na tom maoi?

Nardil je prilično sedativan. Zato što osim djelovanja na serotonin, noradrenalin i dopamin podiže i razinu GABA amino kiseline (slično kao benzosi). To pridonosi anksiolitičkom učinku.

Zanimljivo je i to da Nardil ujutro djeluje blago stimulativno, popodne dolazi do umora i sedacije, a onda navečer opet djeluje stimulativno. Zbog toga popodne moram popiti barem 2 kave da ne zaspim. Ali isplati se u svakom slučaju, jer je to prvi AD koji je djelovao na socijalnu fobiju i depresiju a probao sam više od 25 različitih lijekova.

View Postserafim, on 09 April 2016 - 13:22 , said:

@zeus 20
Ja dobio preko drugara iz Bugarske, 20kom malo preko 25evra. Ne lici dejstvo na kofein nimalo, kofein te samo drzi budnim ali dize i nervozu, gubis fokus, ritalin ne znam kako deluje.

Ima ljudi koji ga recovno godinama piju i nisu stvorili toleranciju, bar oni tako tvrde. Ali po meni lek ni u kom slucaju nije za svakodnevnu upotrebu.

ok, hvala na infu. Javljaj povremeno kakvi su dojmovi i pomaže li.

#29 arika_

arika_

Član

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 760 posts

Posted 15 April 2016 - 08:40

Uzimaju ga ljudi i za lajmsku boreliozu u sklopu terapije mislim da je u Belgiji oko 70 eura....

#30 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 16 April 2016 - 12:14

ej serafim kakvi su utisci nakon nekog perioda

#31 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 16 April 2016 - 12:38

Ne pijem ga stalno, ali pio sam 5-6 puta. Utisak je da mi onaj novi nekako bolje deluje, od modafinila 200mg dobijam neki čudan osećaj kao hiperzenitivnosti i ako popijem celu ne osećam se ok, sve je dobro ali taj neki čudan osećaj treperenja ne prestaje. Armodafinil kada popijem, 150mg, bude sve ok. Sve otprilike kao što sam napisao, ne letim nema manija ili tako nekog raspoloženja, jednostavno sam efikasniji u svakom smislu. I na njemu možeš da legneš i ležiš, ali ako se imalo pokreneš, radiš i razmišljaš mnogo bolje. nesanica ostaje kao jedina nuspojava, isključivo piti ujutro.

E da, jako bitna stvar je da kada sam dole, odnosno kada uletim u depresivno stanje, ne pomaže nikako, čak mi se čini da i odmaže.

#32 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 26 October 2016 - 15:32

probao modafinil juče
nije neki jak nootropics ali dobar je za funkcionisanje u sleep deprivation modu

#33 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 26 October 2016 - 15:45

Koji je to mod?

Ja sam svoju turu odavno popio i nisam vise narucivao i nemam nameru. Nekad mi je bio super, nekada los, radi ali nista spektakularno

#34 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 26 October 2016 - 16:01

pa pečenjerakije24satabezprestanka mod lol
uzeli po 200 mg modalerta

#35 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 26 October 2016 - 16:07

E to nisam probao, ne sumnjam da je za to kao stvoren. :D

#36 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 26 October 2016 - 18:08

View Post2Bavailable, on 26 October 2016 - 15:32 , said:

probao modafinil juče
nije neki jak nootropics ali dobar je za funkcionisanje u sleep deprivation modu

Gde si nabavio zivota ti :D

vec duze vreme ga trazim, nasla negde na fejsu ali mi se to stvarno ne isprobava...

#37 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 26 October 2016 - 21:18

doneo drug par komadaa o on je naručivao online iz indije na sivo
što je trenutno jedini način da ja znam osim ako nemaš druga u apoteci kao serafim da može to na belo da ti nabavi

#38 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 27 October 2016 - 17:56

Da, na netu vidim da narucuju uglavnom iz Turske i Indije ali nigde nemam siguran izvor da znam da je to provereno...

#39 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 27 October 2016 - 19:09

ne znam zašta ti treba
nije nešto kao nootropics jedino je dobar za da ostaneš budan...

#40 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,708 posts

Posted 15 February 2017 - 14:28

Modafinil je super. Možda mi je čak bolji od Ritalina jer je nekako više "smooth".
Osim što smanjuje nuspojave Nardila (hipotenzija, konstipacija) pomaže pri koncentraciji, fokusu, motivaciji, energiji.
Na mene čak djeluje nekako smirujuće, valjda zbog toga što imam ADD. Ali ne smirujuće u smislu benzosa koji me samo otupe i pogoršaju depresiju/anhedoniju nego smirujuće u smislu da obične svakodnevne sitnice kao odlazak u trgovinu ili pisanje seminara sada činim daleko lakše jer se mogu bolje koncentrirati na to što  radim. Također imam i više motivacije da radim neke stvari koje su nama ADD-ovcima dosadne i činim to s više zadovoljstva.

U svakom slučaju super lijek za ADD s minimalno nuspojava.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users