Jump to content

Modafinil (PROVIGIL)

• Please log in to reply
233 replies to this topic

#41 Fantastik

Fantastik

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 16 February 2017 - 13:49

Pozdrav svima! :)
Došao sam na ovaj forum da razmenimo iskustva.
Naime, evo već 2 meseca redovno konzumiram Modafinil.
Nisam imao neke veće nuspojave, jedino što su mi povremeno izninknu bubuljice tj čirevi, onda napravim pauzu od 2 dana i to se povuče.
Da li je neko od vas imao nekakve nuspojave?

#42 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,548 posts

Posted 16 February 2017 - 14:28

kako ga nabavljaš? jel iz indije?

#43 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,705 posts

Posted 16 February 2017 - 15:59

View Post2Bavailable, on 26 October 2016 - 15:32 , said:

probao modafinil juče
nije neki jak nootropics ali dobar je za funkcionisanje u sleep deprivation modu

Slažem se, nije jak ali izaziva manje anksioznosti i nuspojava od Ritalina.
Ipak, ritalin daleko bolje djeluje na fokus i motivaciju. Modafinil skoro da uopće nema nuspojava. Jedine dvije nuspojave koje sam imao su povremena mučnina (ako ne pijem dovoljno vode) i insomnia (ako ga uzmem kasno popodne). Probao sam i Modvigil i Modalert ali puno mi je bolji ovaj drugi jer izaziva manje stimulacije, a ima i blagi antidepresivni efekt.

#44 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,705 posts

Posted 16 February 2017 - 16:01

View Post2Bavailable, on 16 February 2017 - 14:28 , said:

kako ga nabavljaš? jel iz indije?

sunmodalert.ru

provjereno i sigurno, osim toga prilično jeftino.
Šalju iz Indije. Ako uzmeš bez trackinga ne plaćaš poštarinu

#45 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,548 posts

Posted 16 February 2017 - 16:03

hvala za info

a meni baš treba nešto za motivaciju (a da nije ritalin tj concerta kojoj nemam više pristup)
s motivacijom imam najveći problem

#46 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,705 posts

Posted 16 February 2017 - 16:26

View Post2Bavailable, on 16 February 2017 - 16:03 , said:

hvala za info

a meni baš treba nešto za motivaciju (a da nije ritalin tj concerta kojoj nemam više pristup)
s motivacijom imam najveći problem

Meni je ta Concerta bez veze.
Concerta i Ritalin kao da su potpuno različiti lijekovi iako im je sastav isti. Ritalin djeluje super motivirajuće, stimulirajuće, ekstreman fokus, čak lagana euforija (na samo 10 mg) dok je concerta kao da popiješ malo više kave.

Ako te muči motivacija probaj Phenylpiracetam (Phenotropil) ili Ladasten, imaš oba na rupharma.com. Phenylpiracetam je jači, ali brzo izaziva toleranciju. To su po meni 2 najbolja nootropica za motivaciju i ADD/ADHD i koristio sam ih prije nego što sam prešao na Modafinil/Ritalin.

#47 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,548 posts

Posted 16 February 2017 - 16:45

nisam to znao za ritalin i concertu
ritalina i nema u srbiji tako da ništa od toga

pogledaću ladasten
fenilpiracetam znam šta je ali sam mislio da takođe deluje samo u stanjima umora

#48 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,705 posts

Posted 16 February 2017 - 16:55

View Post2Bavailable, on 16 February 2017 - 16:45 , said:

nisam to znao za ritalin i concertu
ritalina i nema u srbiji tako da ništa od toga

pogledaću ladasten
fenilpiracetam znam šta je ali sam mislio da takođe deluje samo u stanjima umora

razlika između ritalina i concerte je ista kao između "običnog" piracetama i phenylpiracetama, Phenylpiracetam super djeluje na energiju, motivaciju, fokus, dok piracetam nije ništa bolji od placeba. Barem u mom slučaju. Nije čudo što ga još zovu i "baby adderall".

Iako, ako uspoređujem PP i Ritalin razlika je velika. Ritalin je daleko superiorniji.

#49 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,548 posts

Posted 16 February 2017 - 16:58

meni je piracetam davao super fokus ali je onda prestao delovati
kao i aniracetam i oksiracetam

zato ću da pogledam ladasten

koliko je sigurna kupovina sa rupharma?

#50 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,705 posts

Posted 16 February 2017 - 17:58

nisam probao druge racetame osim piracetama koji nije djelovao i phenylpiracetama koji je bio vrlo dobar,
iako možda preslab za sve moje ADD simptome.
npr. za fokus je bio ok, ali za motivaciju je slabiji u odnosu na modafinil, a pogotovo ritalin.

rupharma je 100% sigurna web trgovina. prije su u ponudi imali samo nootropice, a sad su proširili ponudu pa tako imaju i mnoge rx lijekove.
naručivao sam od njih više puta bez ikakvih problema (Ladasten, Modvigil, Phenibut). većinu proizvoda šalju iz UK-a tako da pošiljka u prosjeku putuje 5-7 dana.

#51 Fantastik

Fantastik

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 19 March 2017 - 19:12

View PostFantastik, on 16 February 2017 - 13:49 , said:

Pozdrav svima! :)
Došao sam na ovaj forum da razmenimo iskustva.
Naime, evo već 2 meseca redovno konzumiram Modafinil.
Nisam imao neke veće nuspojave, jedino što su mi povremeno izninknu bubuljice tj čirevi, onda napravim pauzu od 2 dana i to se povuče.
Da li je neko od vas imao nekakve nuspojave?

Isto je i kod mene. Jedino što bih dodao u vezi sa tim "čirevima", iritacijama na koži, da se taj problem kod mene stiče redovnom upotrebom dužom od 7,8 dana u nizu. Pauzom od 2,3 dana problem nestaje.
  Takođe problematičnije nuspojave nisam imao..

#52 Fantastik

Fantastik

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 19 March 2017 - 19:19

View Postzeus20, on 16 February 2017 - 15:59 , said:

Slažem se, nije jak ali izaziva manje anksioznosti i nuspojava od Ritalina.
Ipak, ritalin daleko bolje djeluje na fokus i motivaciju. Modafinil skoro da uopće nema nuspojava. Jedine dvije nuspojave koje sam imao su povremena mučnina (ako ne pijem dovoljno vode) i insomnia (ako ga uzmem kasno popodne). Probao sam i Modvigil i Modalert ali puno mi je bolji ovaj drugi jer izaziva manje stimulacije, a ima i blagi antidepresivni efekt.

Slažem se jer je delom isto stanje stvari i kod mene.
Svakako je bolji od Ritalina ili Concerte, mislim u pogledu zdravlja. Ipak je metilfenidat narkotik, a modafinil nije.

#53 Fantastik

Fantastik

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 19 March 2017 - 19:42

View Post2Bavailable, on 26 October 2016 - 21:18 , said:

doneo drug par komadaa o on je naručivao online iz indije na sivo
što je trenutno jedini način da ja znam osim ako nemaš druga u apoteci kao serafim da može to na belo da ti nabavi

Koliko ja znam kod nas još uvek Modafinil ne postoji u apotekama (mislim na Srbiju).
Imam prijateljicu koja radi u apoteci.
Sve dok ga ne registruju moći će da se uvozi iz Indije ili neke druge zemlje jer ga uopšte nema na listi zabranjenih lekova tj. supstanci.

Sam sam ga jedno vreme naručivao od SunPharma, sve po 100 komada. Ali skupo i poprilično se "čekića", a nije ni rentabilno.

#54 Fantastik

Fantastik

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 19 March 2017 - 19:56

View Postzeus20, on 16 February 2017 - 16:26 , said:

Meni je ta Concerta bez veze.
Concerta i Ritalin kao da su potpuno različiti lijekovi iako im je sastav isti. Ritalin djeluje super motivirajuće, stimulirajuće, ekstreman fokus, čak lagana euforija (na samo 10 mg) dok je concerta kao da popiješ malo više kave.

Ako te muči motivacija probaj Phenylpiracetam (Phenotropil) ili Ladasten, imaš oba na rupharma.com. Phenylpiracetam je jači, ali brzo izaziva toleranciju. To su po meni 2 najbolja nootropica za motivaciju i ADD/ADHD i koristio sam ih prije nego što sam prešao na Modafinil/Ritalin.

Concerta je ozbiljna droga koja stvara ozbiljne nuspojave. Lekari je zovu i "kokain za decu".
  Sastav, generičko ime je Metilfenidat. Concertu sam koristio godinu i kusur meseci, od 36mg, povremeno od 18mg zbog alergijskih reakcija.
Mogu da kažem da je to najjači psihostimulans koji sam probao iza Kokaina (kokain sam probao jednom 2010 negde u europi).
Stvara jaku psihičku zavisnost i konstantno stimuliše CNC kroz 10-12 sati zahvaljujući svom super-sporootpuštajućem efektu, samo zbog toga se i razlikuje od Ritalina koji deluje svega oko 3h pa su ga deca morala uzimati 2,3 puta na dan, a i veliki je rizik za zloupotrebu dok se Concerta ne može zloupotrebljavati tako lako.

Ja sam se lično odrekao Concerte i posegnuo za nečim lakšim, trenutno konzumiram Modafinil modafokus i odmorih dušu.

Mada me privlači i taj Ladasten. Mada prema tome da poštujem svoje principe morao bih naći razlog da prestanem sa Modafinilom, jer verujem da je jedino ispravno konzumiranje lekova monoterapijom, odnosno samo jednim lekom - nikad ne mešati lekove.
:)

#55 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,705 posts

Posted 20 March 2017 - 08:06

View PostFantastik, on 19 March 2017 - 19:56 , said:

Concerta je ozbiljna droga koja stvara ozbiljne nuspojave. Lekari je zovu i "kokain za decu".
  Sastav, generičko ime je Metilfenidat. Concertu sam koristio godinu i kusur meseci, od 36mg, povremeno od 18mg zbog alergijskih reakcija.
Mogu da kažem da je to najjači psihostimulans koji sam probao iza Kokaina (kokain sam probao jednom 2010 negde u europi).
Stvara jaku psihičku zavisnost i konstantno stimuliše CNC kroz 10-12 sati zahvaljujući svom super-sporootpuštajućem efektu, samo zbog toga se i razlikuje od Ritalina koji deluje svega oko 3h pa su ga deca morala uzimati 2,3 puta na dan, a i veliki je rizik za zloupotrebu dok se Concerta ne može zloupotrebljavati tako lako.

Ja sam se lično odrekao Concerte i posegnuo za nečim lakšim, trenutno konzumiram Modafinil modafokus i odmorih dušu.

Mada me privlači i taj Ladasten. Mada prema tome da poštujem svoje principe morao bih naći razlog da prestanem sa Modafinilom, jer verujem da je jedino ispravno konzumiranje lekova monoterapijom, odnosno samo jednim lekom - nikad ne mešati lekove.

slažem se da je concerta puno "prljaviji" lijek sa više nuspojava. osim toga izaziva anksioznost i paranoju u višim dozama.

Što se jačine tiče, modafinil bi stavio negdje između concerte (ritalina) i wellbutrina. ipak, za razliku od wellbutrina ne treba mu mjesec dana da počne djelovati, nego djeluje od prve doze.

osim što pomaže kod fokusa i motivacije modafinil ima i antidepresivni učinak. Ima bolji skor od većine drugih antidepresiva. https://www.drugs.co...depression.html može se kombinirati sa svakim AD-om

#56 Fantastik

Fantastik

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 22 March 2017 - 18:54

Pozdrav :)

Može li neko da navede još neke preparate kao što su Modafinil, Armodafinil itd pa da navede razlike?
Svi oni lekovi koji nisu narkotici a na neki način stimulišu CNC, zanimljivo bi bilo da ih saupimo na jednom mestu i utvrdimo razlike između njih. :)

#57 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,960 posts

Posted 26 March 2017 - 19:11

View PostFantastik, on 19 March 2017 - 19:56 , said:

Nikada nisam probala nijedan stimulans, ali me je uvek kopkalo kako deluje kokain?
Ako ti nije glupo, bilo bi kul da napišeš.
Neću ga uzeti, niti imam para za to, niti se krećem u tim krugovima, a i pijem lekove koji su kontraindikovani.
Samo me jako zanima.

#58 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,548 posts

Posted 26 March 2017 - 20:24

to na pm nek ti piše haha

#59 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,705 posts

Posted 26 March 2017 - 21:28

View PostAruena, on 26 March 2017 - 19:11 , said:

Nikada nisam probala nijedan stimulans, ali me je uvek kopkalo kako deluje kokain?
Neću ga uzeti, niti imam para za to, niti se krećem u tim krugovima, a i pijem lekove koji su kontraindikovani.
Samo me jako zanima.

Kokain je SNDRI.  This substance acts as a reuptake inhibitor and prevents dopamine from being recycled, causing excessive amounts to build up in the synapse, or junction between neurons. The result is an enhanced and prolonged post-synaptic effect of dopaminergic signaling at dopamine receptors on the receiving neuron. To a lesser extent, cocaine also exhibits functionally similar effects of reuptake inhibition upon the neurotransmitters of serotonin and noradrenaline.

Najbrži efekt postiže se intravenozno (djelovanje počinje kroz par sekundi). Osjeti se jaka stimulacija, fizička i psihička euforija, pojačana energija i motivacija, pojačan seksualni nagon. Intranazalno odnosno "šmrkanjem" efekt se postiže kroz 5-10 minuta. Učinak kokaina traje između 60 i 90 minuta.
Nakon toga nastupa tzv. "crash" odnosno stanje anksioznosti, depresije, niskog samopouzdanja, umora i problemi sa spavanjem.

Terapeutski potencijal po meni ravan je nuli budući da efekt traje manje od sat vremena, a nakon toga nastupa stanje sniženog raspoloženja i depresije.

#60 Fantastik

Fantastik

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 27 March 2017 - 11:06

View PostAruena, on 26 March 2017 - 19:11 , said:

Samo me jako zanima.

Šta da velim o toj drogi. :rolleyes:
Probao sam je samo jednom i mislim da je štetnija od Heroina (koji naravno nisam probao).
Ovisnici, pajdomani mogu očuvati svoju inteligenciju godinama (to ne znači da odobravam Heroin, lično nemam nikakvu emociju prema toj vrsti konzumenata i droga), a kokainomani vrlo brzo razore nervni sistem i pucaju od psihoza, ludila i najtežih psihijatrijskih oboljenja.

- Dejstvo je trajalo između pola sata i 45 minuta. Spuštanje je naglo i odmah se javlja želja za ponovnim uzimanjem.
Sećam se, konzumirao sam ga celu noć na svakih 45 minuta od 23h do 8-h ujutru, bio sam pijan, pijan a ne pripit pre nego što sam uzeo kratku liniju. Nakon 5-7 sekundi sam se razbistrio, otreznio, kao da nisam ništa ni pio. Ujutru sam imao par jačih zahvata grčeva u predelu vrata i teško sam zaspao.
Bio je poprilično čist, sigurno nekih 70% (da vam ne objašnjavam ovde iz kog razloga i zbog čega).
  Kod nas u SRB nema čistijeg Kokaina od 30% na ulici.
Priča da Kokain deluje duže od 45 minuta nije istinita. Oni koji mogu da kažu da dejstvo traje više od 60 minuta, varaju se.
Delovanje u tom slučaju, kad je produžen osećaj zadovoljstva mora biti posledica neke druge supstance koju mešaju sa kokainom kako bi dobili kvantitativnu vrednost i zaradili više novca (inače, kilogram kokaina da se napravi košta oko 1000-1200$ a kada se taj isti kilogram rasturi na ulici, ima ukupnu vrednost od oko 120.000$ čistog Kokaina).  Kokain je veoma skup 1 gr pure kokaina je oko 100e od tog jednog grama se prave 4, možete zamisliti šta se dobija i kakva je kvaliteta.
  Sve u svemu to je razarač CNC. Složio bih se sa Zevsom da je terapeutski potencijal ravan nuli :Laie_44: .

Mene zapravo trenutno iznimno interesuju psihostimulansi kao i halucinogeni, ali u samom startu sam odbacio teške droge, razarače mozga.
- Kokain je loša droga - isto koliko je loš i Heroin.
Ja sam nameravao da nabavim lišće žbuna Koke, to bi imalo smisla isprobati.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users