Jump to content

Moze li psiholog da me posalje kod psihijatra?

psiholog psihijatar lekovi

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 oejzis

oejzis

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 01 November 2018 - 11:27

Uskoro krecem na razgovore kod psihologa prvi put kako bi resio problem, ali mislim da su mi potrebni lekovi od psihijatra.Tesko funkcionisem iz dana u dan, i treba mi privremeno resenje sto pre, a nastavio bih da idem na razgovore kod psihologa.
Pa je moje pitanje, moze li psiholog da me posalje kod psihijatra kako bih dobio neke lekove, i da li je bitno to sto nemam 18?

#2 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 posts

Posted 01 November 2018 - 11:49

Dobro nam došao . :D

Može naravno. a može te i doktor opće prakse uputiti kod psiijatra. uglavnom je dovoljno da mu jednostavno kažeš da bi želio ići kod psihijatra jer se osjećaš tako i tako i uputit će te.

e nez kako to ide ako imaš manje od 18 godina ali vjerujem da će ti se uskoro ovdje javiti netko tko to zna.

Možeš nam reći nešta više o sebi? Kako teško funkcionišeš? Ideš na razgovor kod nekog psihologa u školi? ili?

#3 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,729 posts

Posted 01 November 2018 - 12:00

Ćao!

Ne znam koliko tačno godina imaš, ali možeš da ideš kod psihologa. Ukoliko psiholog proceni da ti je potrebna pomoć psihijatra verovatno će tražiti da razgovara sa tvojim roditeljima, mislim da će to tražiti i psihijatar.

I primićete te psihijatar koji radi sa mladima i adoloscentima, po potrebi ćeš dobiti određene lekove.

Šta te muči, kako si, u kakvom si odnosu sa roditeljima?

#4 Riot

Riot

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,456 posts

Posted 01 November 2018 - 12:45

A dusa malaaa :lol: Dobrodosao :D
Slazem se sa postovima gore, najbolje da trazis uput od doktora opste prakse, ako ides kod drzavnih. Mislim da ni ne moze drugacije.
Mozda je bolje da prvo popricas sa psihologom, da proceni da li su ti uopste potrebni lekovi.

#5 oejzis

oejzis

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 01 November 2018 - 14:42

Hvala svima na dobrodoslici i odgovorima :)
Pa 99 % sam siguran da je u pitanju socijalna anksioznost, ali ne volim da sam sebi postavljam dijagnoze. Svi simptomi su tu jos od vrtica, mada se taj neki strah povecao u poslednje vreme pa ga sad konstantno osecam i smeta mi sta god radio, cesto izbegavam skolu ili bilo sta gde su ljudi, iako bih u stvari voleo da se druzim.
Odnos sa roditeljima je okej, ni sa njima ne pricam puno, ali kada sam im objasnio to jednom razumeli su i trude se da pomognu.
Jos jednom hvala na informacijama!

#6 baronesa desinhronesa

baronesa desinhronesa

i mirisljavi stapici

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,046 posts

Posted 01 November 2018 - 15:20

ne znam zasto zelis "privremeno resenje sto pre"? da li se blizi neki poseban datum ili ti je prosto dojadilo i ne mozes vise trpeti?

mislim da u psihijatriji  nema takvih resenja
a u psihologiji jos manje

naoruzaj se strpljenjem dakle
a inace mi delujes pismeno i ok pa ces uspeti da se iskobeljas... ivensuli...

#7 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,146 posts

Posted 01 November 2018 - 15:58

Pozdrav.

Nemam baš nešto preterano pametno da dodam, osim možda...

Mislim da je Oejzis bio dobar bend !

Pozdrav.

#8 oejzis

oejzis

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 02 November 2018 - 10:02

View PostWANNABE, on 01 November 2018 - 15:20 , said:

ne znam zasto zelis "privremeno resenje sto pre"? da li se blizi neki poseban datum ili ti je prosto dojadilo i ne mozes vise trpeti?

mislim da u psihijatriji  nema takvih resenja
a u psihologiji jos manje

naoruzaj se strpljenjem dakle
a inace mi delujes pismeno i ok pa ces uspeti da se iskobeljas... ivensuli...

#9 oejzis

oejzis

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 02 November 2018 - 10:09

Definitivno mi je dojadilo jos par godina nazad,a takodje imam par vaznih dogadjaja i smeta mi zbog skole i usmenih ispita.
Razmislio sam i mislim da cu otici kod psihijatra samo ukoliko mi psiholog to preporuci.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users