Jump to content

Zivotinje nas lece!

kućni ljubimci Slike ljubimci zivotinje

• Please log in to reply
289 replies to this topic

#1 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 20 March 2012 - 15:50

Odnedavno sam ostala bez leka sa kojim se "druzim" veoma dugo. I sada sam (nadam se, ipak, privremeno) ostala bez tog "stapa" kojim se potpomognem kada naidju losi dani (ili sati, ili minute).
Isto tako je odnedavno, zbog loseg vremena i one strasne zime, nas pas u kuci sa nama, danju je bila manje prisutna, ali je veceri i noci provodila sa nama.
Ja je jako puno mazim, milujem, pricam sa njom, uzmem njeno malo telo i privijem se uz nju ili je stavim u krilo i onda slusam njeno disanje. Ona dise tako pravilno, njen stomak se izdize kada uzdise i uvlaci se kad izdise vazduh. Prija mi taj pravilan ritam, prija mi njena toplina, prija mi osecaj ljubavi izmedju nas, osecaj poverenja i bezuslovnog predavanja.
Pa tako, otkad nemam moj tabletomanski spas, ja prigrlim moju kucu i posebno onda kada osecam strah, kada osecam da anksioznost narasta i preti da predje u panicni napad (a to jako dobro znam kako izgleda) onda privijem njeno telo uz sebe, mazim je, pricam joj, slusam je kako dise, gledam njene okice pune poverenja i ta neizmerna ljubav ucini da se strah polako istopi.
Ovo nije nikakvo naucno otkrice, znam i od ranije da zivotinje osete kada nam nije dobro i onda pomazu onako kako one mogu, ovo je tek slucajno saznanje da ta draga zivotinja moze da mi pomogne da se taj strah razveje

Zaista bih preporucila mnogima od vas da, ako vec nemate, nabavite nekog kucnog ljubimca, kucu, macu, pticicu (hrcke i zeceve ne preporucujem, pojedu vam pola kuce :) ) i potrazite utehu i mir u toj ljubavi.
I jos nesto, nikada necete biti sami, a njihova cista ljubav ce vam pomoci da istu takvu ljubav i sami osetite, a kada osecate ljubav, strahu mesta nema.
Eto, moja topla preporuka :heart:

#2 Vodafone89

Vodafone89

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 posts

Posted 20 March 2012 - 15:55

Ovo apsolutno podrzavam i slazem se sa svim napisanim :) :) :) :)
Bas me je prijatno iznenadila tema :) :) :) :)
:1st:

#3 nnnn

nnnn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 627 posts

Posted 20 March 2012 - 17:02

Alien drago mi je sto si nasla nacin da se opustis na prirodan nacin. Ponosi se sobom ne bi se svatko toga sjetio. :)

#4 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,320 posts

Posted 21 March 2012 - 07:33

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! To su mali anđelići puni ljubavi... :heart:

#5 bobo1

bobo1

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 21 March 2012 - 07:42

Moj kućni ljubimac ima 53 grama i zna reći svoje ime. :)

#6 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 922 posts

Posted 21 March 2012 - 12:58

View PostVodafone89, on 20 March 2012 - 15:55 , said:

Ovo apsolutno podrzavam i slazem se sa svim napisanim :) :) :) :)
Bas me je prijatno iznenadila tema :) :) :) :)
:1st:

potpisujem! I dodajem: životinje su moja terapija,najdivnija stvorenja koja postoje. Bilo bi mi idealno kada bi mi njihova prisutnost otklonila anksioznost,ali ne ide...kada dođe,prejaka je i mogu je eventualno tablete otjerati. Valjda ovdje mogu pričati o svojoj ljubavi prema životinjama,takva je tema. Ja s njima uvijek pričam,golubovima se mičem na cesti kao i svakom čovjeku,drugi ih ljudi ni ne primjećuju... Čudna sam po tom pitanju,ali takva sam... Volim ih jako.

#7 Vodafone89

Vodafone89

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 posts

Posted 21 March 2012 - 15:00

@ little miss

mnogo toga covek kaze o sebi kroz stav o zivotinjama... kad bih mogla sve da ih zbrinem ,dovedem kuci ili makar uvek nahranim ja bi bila srecna... Kad onako prodjem na ulici i samo nekom kucetu kazem hej kuco i nasmejem mu se a ono zamase repom :) nema lepseg osecaja :)
i ja sam cudna po tom pitanju, ne shvataju svi ljudi to... a golubove hranim gde god i kako god mogu, kao i ostale zivotinje :)
I mislim da ne mogu nigde da izadjem a me neka zivotinja ne prati :)
uvek imam drustvo :)

#8 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 21 March 2012 - 18:22

View Postbobo1, on 21 March 2012 - 07:42 , said:

Moj kućni ljubimac ima 53 grama i zna reći svoje ime. :)

Kad sam pisala gore o pticicama, ti si mi bio na pameti :) . Mislim da sam negde ovde procitala da imas pticicu. Ja sam nekada imala papagaje koji su mi doletali na rub kasike i srkali ono sto jedem, jedan je (naravno) bio Kiki (uobicajeno ime za papagaja) i taj je znao da prozbori i svoje ime, bio je jako pametan i mio, plavo bele boje. Uginuo je davno, a sahranili smo ga propisno u dvoristu kuce u kojoj smo stanovali.
I kao devojka sam dovlacila sve i svasta u kucu, moji su dobijali nervne slomove tipa: ja odem na faks, mama udje u sobu kad na mom jastuku lezi uginulo pace, ona ostane :o ...
Tako je bilo svega u toj mojoj menazeriji i puzeva i glista i jedan jez, ne znam ni sama koliko hrcaka, zeceva...
Evo predlog da pogledate jedan film, meni se jako dopao i gledala sam ga dvaput, uvek odlicni Nicolas Cage, zivotinje, ludnica (prava ludara), ma taman film za nas :D
http://www.youtube.c...h?v=qTJBDNATcDw

View Postlittle miss of sadness, on 21 March 2012 - 12:58 , said:

potpisujem! I dodajem: životinje su moja terapija,najdivnija stvorenja koja postoje. Bilo bi mi idealno kada bi mi njihova prisutnost otklonila anksioznost,ali ne ide...kada dođe,prejaka je i mogu je eventualno tablete otjerati. Valjda ovdje mogu pričati o svojoj ljubavi prema životinjama,takva je tema. Ja s njima uvijek pričam,golubovima se mičem na cesti kao i svakom čovjeku,drugi ih ljudi ni ne primjećuju... Čudna sam po tom pitanju,ali takva sam... Volim ih jako.
Ovde mozemo pricati sta god zelite o zivotinjama i nasim i njihovim emocijama i o svim mogucim vezama koje uspostavljamo sa njima, kako nam pomazu, sta rade, sta nas zesmejava kod njih, itd. Dakle...SVE! :)
Draga @miss, nisam mislila da zivotinje i nasa ljubav prema njima i njihova prema nama mogu zauvek oterati ove nase probleme, mogu nakratko, kao sto to, uostalom, cine i tablete.
Ja sam primetila da sam mnogo intuitivnija, mnogo posvecenija mojoj kuci nego mnogim ljudima iz mog okruzenja. Da li sam se vremenom naucila KONCENTRACIJI na stvari koje cinim? pa, u velikoj meri jesam i to je ono sto spasava nas koji imamo ove probleme. Stalno vrtenje jednih te istih "filmova" u glavi nam i cini zlo, zato kada uspemo da se usredsredimo na nesto drugo (testirajte sebe, makar nakratko, prepustite se, ali zaista PREPUSTITE necemu sto vam se trenutno desava) "losih" misli nema, jer ih mi prosto tada nemamo u glavi! Vrlo jednostavno, ali nimalo lako za ciniti.
Zato i mislim da mozemo to da cinimo upravo sa tim malim dlakavim, pernatim zivotinjama, da im se predamo, da se igramo sa njima (oni su kao mala deca, moja kuca stalno trazi da ide negde nesto da cunja, da se igra, opasna je "fudbalerka" :) ), da tu svoju neznost koju svakako nosimo u sebi poklonimo i njima, jer oni bezuslovno vracaju-mnogostruko.
Neka bude samo kratko, neka bude to samo na par minuta, mozda cemo, ako naucimo da izrazavamo neznost i ljubav prema njima, jednog dana biti u stanju da to cinimo nama samima. A to je za nas lek-dozivotan.

#9 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 22 March 2012 - 21:46

Evo, odlomak iz jednog teksta sa neta

Životinje znače bolje zdravlje

Ljubimci igraju važnu ulogu u rehabilitaciji žrtava seksualnog nasilja. Baker je 1997. otkrio da su neke od žrtava doživjele svoje ljubimce kao najveću podršku tijekom rehabilitacije.
Proučeni su i učinci unošenja nepoznatih životinja pacijentima u bolničko okruženje. Terapijske aktivnosti obuhvaćale su posjete vlasnika s ljubimcem pacijentu te dugoročno uključivale životinje u liječenje. Ispostavilo se da prisutnost životinja pospješuje postizanje terapijskih ciljeva.

Pozitivno djelovanje životinja uočeno je u ambulantama, domovima za starije i nemoćne te u psihijatrijskim ustanovama. U domovima za starije štićenici su manje depresivni nakon posjeta životinja - pacijenti u psihijatrijskim ustanovama imaju manje psihijatrijskih smetnji ako su na grupnoj terapiji prisutne ptice, bolesni od Alzheimera uspostavljaju bolje društvene veze u prisutnosti psa.

O potencijalu životinjske terapije kod mentalnih bolesti izvijestio je i kanadski dječji psihijatar Boris Levinson, koji je u terapijske seanse uključivao svog psa. Promatrajući ophođenje svojih malih pacijenata sa psom, zaključio je da je pas poslužio kao posrednik u komunikaciji, pružao djetetu osjećaj sigurnosti u terapijskom okruženju i ubrzavao proces liječenja. Utvrdio je da je terapija sa životinjama učinkovita kod djece koja su povučena, opsesivno-kompulzivna, zakočena, autistična ili shizofrenična. Pas je bio osobito djelotvoran u pomaganju autističnoj djeci da ojačaju doticaj sa stvarnošću.

Kasniji pokusi potvrdili su učinkovitost životinjske terapije u okviru liječenja djece od pomanjkanja pažnje s hiperaktivnošću i poremećaja ponašanja. Istraživanje Katchera i Wilkinsa iz 1994. označilo je životinjsku terapiju djelotvornom za smanjivanje usplahirenosti i agresivnosti te poboljšanje suradnje s terapeutom.

Uz životinje, pacijenti doživljavaju terapijsko okruženje manje prijetećim te služe za odvlačenje pažnje tijekom rasprave o bolnim iskustvima. Istraživanje Barkera i Dawsona iz 1998. proučilo je stupanj anksioznosti (tjeskobe) kod hospitaliziranih psihijatrijskih pacijenata. Rezultati su pokazali da je životinjska terapija znatno smanjila anksioznost kod pacijenata s depresivnim, psihotičnim i drugim poremećajima, i to više negoli uobičajena rekreacijska terapija. Znanstvenici smatraju da oboljeli doživljavaju životinjsku terapiju bezazlenijom od uobičajenih rekreacijskih aktivnosti te da mogućnost grljenja i maženja životinje suzbija stres.

by Igor Ognjenovićhttp://astrocentar.y... ... ivotinjama
http://www.vasezdrav.../i ... anak/194

Ceo tekst mozete procitati na https://www.themajka....php?f=14&t=312

#10 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,826 posts

Posted 22 March 2012 - 21:50

View PostAlien, on 20 March 2012 - 15:50 , said:

Odnedavno sam ostala bez leka sa kojim se "druzim" veoma dugo. I sada sam (nadam se, ipak, privremeno) ostala bez tog "stapa" kojim se potpomognem kada naidju losi dani (ili sati, ili minute).
Isto tako je odnedavno, zbog loseg vremena i one strasne zime, nas pas u kuci sa nama, danju je bila manje prisutna, ali je veceri i noci provodila sa nama.
Ja je jako puno mazim, milujem, pricam sa njom, uzmem njeno malo telo i privijem se uz nju ili je stavim u krilo i onda slusam njeno disanje. Ona dise tako pravilno, njen stomak se izdize kada uzdise i uvlaci se kad izdise vazduh. Prija mi taj pravilan ritam, prija mi njena toplina, prija mi osecaj ljubavi izmedju nas, osecaj poverenja i bezuslovnog predavanja.
Pa tako, otkad nemam moj tabletomanski spas, ja prigrlim moju kucu i posebno onda kada osecam strah, kada osecam da anksioznost narasta i preti da predje u panicni napad (a to jako dobro znam kako izgleda) onda privijem njeno telo uz sebe, mazim je, pricam joj, slusam je kako dise, gledam njene okice pune poverenja i ta neizmerna ljubav ucini da se strah polako istopi.
Ovo nije nikakvo naucno otkrice, znam i od ranije da zivotinje osete kada nam nije dobro i onda pomazu onako kako one mogu, ovo je tek slucajno saznanje da ta draga zivotinja moze da mi pomogne da se taj strah razveje

Zaista bih preporucila mnogima od vas da, ako vec nemate, nabavite nekog kucnog ljubimca, kucu, macu, pticicu (hrcke i zeceve ne preporucujem, pojedu vam pola kuce :) ) i potrazite utehu i mir u toj ljubavi.
I jos nesto, nikada necete biti sami, a njihova cista ljubav ce vam pomoci da istu takvu ljubav i sami osetite, a kada osecate ljubav, strahu mesta nema.
Eto, moja topla preporuka :heart:

Alien, genijalno, ja bas mislim kako moram da nabavim kucu neku (kao fol) za decu, i jedva cekam da resim neki problem s poslom pa da kupimo ili usvojimo neku malu kucu, i da se porodica poveca...
a tako si divno ovo opisala i jako mi je drago zbog tebe!!!!!! Divna si!!!!!!!!!!!!!

#11 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 22 March 2012 - 22:06

I jos malo teorije (u praksu ne sumnjam)...

Kontakt sa krznenim, čupavim, terapeutima, kako ih često zovu, nam vraća samopouzdanje, daje osećanje sigurnosti, motiviše i podseća na važnost brige o drugome, o sebi, o psiho-fizičkom balansu i zdravlju. Bude negujuća osećanja, ideju o tome da smo nekome važni. Maske koje imamo pred drugim ljudima nestaju pred životinjama jer njih ne moramo da fasciniramo pameću, sposobnošću, lepotom ili bilo čime drugim. Dovoljno je da obratimo pažnju, da iskažemo nežnost i oni je instinktivno vraćaju. Posećaju nas kako je to biti opušten, u skladu sa sopstvenim telom. Sa njima budimo unutrašnje dete u sebi, smejemo se, uživamo i učimo da uživamo u trenutku, da budemo i funkcionišemo u „sada-i-ovde“.

Terapija uz asistenciju životinja nije, naravno, panacea- „lek za sve“. Postoje ograničenja kao što su neke vrste alergija, ali i one koje se odnose na motivaciju same osobe (osobe koje ne žele i ne osećaju se prijatno u kontaktu sa životinjama ili imaju ekstremno izražen strah od određenih životinja) i mnoga druga. Zbog toga se ova praksa mora uvoditi oprezno, u dogovoru sa klijentima, uz jasno naznačene ciljeve i ograničenja. Takođe, mora se voditi računa o dobrobiti životinje kako ne bi bila izložena negativnom stresu ili mogućim povredama. Podrazumeva se da ove životinje zahtevaju stalan nadzor veterinara i posebne zdravstvene sertifikate.

Zbog svega ovoga- specifičnosti i kompleksnosti selekcije i treninga kako životinja tako i terapeuta, potrebe za njihovom standardizacijom i propisima za rad u institucijama te zdravstvenih specifičnosti klijenata i životinja- ovo predstavlja plodnu ali zahtevnu oblast koja tek treba da se uvede i prilagodi našim uslovima.

Ostatak teksta mozete procitati na http://epsihoterapij...ivotinja-2-deo/

Evo jednog jako lepog filma zasnovanom na istinitoj prici
http://www.youtube.c...h?v=rUNQjYe870A

Naravno, Amerika je premestila radnju na svoj teren, ali se sve zbilo u Japanu i na toj zeleznickoj stanici je podignut spomenik ovom prekrasnom, vernom psu.
A ovo je prica o pravom Hachiku
http://en.wikipedia....rg/wiki/Hachikō

View Postruzza, on 22 March 2012 - 21:50 , said:

Alien, genijalno, ja bas mislim kako moram da nabavim kucu neku (kao fol) za decu, i jedva cekam da resim neki problem s poslom pa da kupimo ili usvojimo neku malu kucu, i da se porodica poveca...
a tako si divno ovo opisala i jako mi je drago zbog tebe!!!!!! Divna si!!!!!!!!!!!!!

Da, ruzzo, samo moras da istreniras kucu da neke stvari radi napolju da ne bi imala jos jednog clana familije za kojim ces morati da cistis ;)
Ali znas sta je super, uvek mozes da kazes "odoh ja da prosetam kera" i bas te briga, ides, cunjas, lunjas, setas (sto je jako vazno) i pustis se da te to malo bice vodi kojekuda. Tako se stres bukvalno TOPI.
Bas jedva cekam da cujem utiske ako budes nabavila kucu :clap:

#12 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 922 posts

Posted 23 March 2012 - 10:32

View PostVodafone89, on 21 March 2012 - 15:00 , said:

@ little miss

mnogo toga covek kaze o sebi kroz stav o zivotinjama... kad bih mogla sve da ih zbrinem ,dovedem kuci ili makar uvek nahranim ja bi bila srecna... Kad onako prodjem na ulici i samo nekom kucetu kazem hej kuco i nasmejem mu se a ono zamase repom :) nema lepseg osecaja :)
i ja sam cudna po tom pitanju, ne shvataju svi ljudi to... a golubove hranim gde god i kako god mogu, kao i ostale zivotinje :)
I mislim da ne mogu nigde da izadjem a me neka zivotinja ne prati :)
uvek imam drustvo :)

isto! :D hehe,potpisujem!
ja za golubove čuvam stari kruh,izmrvim ga da bude kao pijesak i onda im ga dam.

** ALIEN **

pročitala sam ove članke,istiniti su,ja se slažem. a i pogledala sam video isječke filmova,nisam nikad čula za te filmove,voljela bih pogledati jednom.

često imam potrebu podijeliti nešto o životinjama kad se osjećam neshvaćeno u vezi toga.... e,pa sad ću tu.

kupila sam svome mačku njegovu prvu ogrlicu i prihvatio ju je iako je stariji. plava je,ima bijele šapice po sebi i zeleno zvono. ogrlica se ni ne vidi na njemu zato jer ima gustu,dugu dlaku,ali se zato zvonce čuje :D
baš sam sretna zbog toga i usrećuje me zvuk tog zvonca.

e,da,ljudi,jel vjerujete da poznajem osobu koja ne voli životinje?

#13 tamara

tamara

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 posts

Posted 23 March 2012 - 17:02

Divna tema!!
Obožavam životinje. Jedino mi one zaista najcrnje, najstrašnije trenutke ne može otkloniti pogled na ta divna, čupava (pernata ili dlakava, svejedno :) ) stvorenja. U zadnje vrijeme simpatija su mi mali pačići :D. Nažalost, nemam priliku otići na neku farmu zasada,pa ih samo gledam na youtube. Ali i virtualni susret sa tim trapavim stvorenjcima popravi mi mnoge loše dane.
A sada pitanje za dobre poznavatelje životinja : već duže vremena razmišljam da si kupim psa. "Problem " je u tome što sam nekako opsesivno uredna,odnosno bar pokušavam biti. A zbog mog stanja, u razdobljima kad sam jako loše, nekad mi je problem održavati čistoću i sama za sobom.Stan je jako mali. Koja bi pasmina bila dobra za mene ? Ili,ako znate neku udrugu za ljubitelje životinja gdje mogu dobiti informacije koje su mi potrebne ,molim vas link, broj..bilo što. Zaista ne mogu dočekati da u svoj život napokon primim lajavo stvorenjce ;),ali ne želim pogriješiti pri odabiru!

#14 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 23 March 2012 - 19:39

View Postlittle miss of sadness, on 23 March 2012 - 10:32 , said:

ja za golubove čuvam stari kruh,izmrvim ga da bude kao pijesak i onda im ga dam.

** ALIEN **

pročitala sam ove članke,istiniti su,ja se slažem. a i pogledala sam video isječke filmova,nisam nikad čula za te filmove,voljela bih pogledati jednom.

često imam potrebu podijeliti nešto o životinjama kad se osjećam neshvaćeno u vezi toga.... e,pa sad ću tu.

kupila sam svome mačku njegovu prvu ogrlicu i prihvatio ju je iako je stariji. plava je,ima bijele šapice po sebi i zeleno zvono. ogrlica se ni ne vidi na njemu zato jer ima gustu,dugu dlaku,ali se zato zvonce čuje :D

View Postlittle miss of sadness, on 23 March 2012 - 10:32 , said:

** ALIEN **

Verujem ti, jer i ja znam jednu gospicu koja ne voli zivotinje, tacnije ona nema zivaca da se bavi bilo cime osim same sobom, tako da bilo kakva obaveza tipa: hranjenje, pojenje, izvodjenje napolje, kupanje, cesljanje...ne dolaze u obzir.
Isto tako, ona nema nimalo zelje da pokaze trunku neznosti koju sigurno krije u sebi ni prema ljudima, a pogotovo ne prema zivotinjama, one su njoj prosto balast i svako ko ima kucnog ljubimca, po njenom shvatanju, je blesav jer gubi vreme na ta stvorenja.
Mene su uzasnule neke vesti koje sam cula pre par meseci: neki likovi (valjda su adolescenti) su nasli stene mesanca i odsekli mu sve cetiri noge i to sekirom. Zamislite taj uzassssss!!!!!!!!! Pa, ja bi ih oterala u zatvor, bez trunke razmisljanja. Jednom tako bespomocnom stvorenju uraditi tako monstruoznu stvar, zaista mi je nenormalno, pa se i pitam ko je tu lud: mi, koji volimo zivotinje (ili im bar ne cinimo zlo) ili ta banda koja moze da osakati psa. Necu da stavljam nikakv link, sve mi je to previse potresno.
Cesto se toga setim i onda uzmem moju malu kucu i milujem joj noge i sve me jeza podilazi od pomisli da bi njoj neko mogao tako nesto da uradi.
Nju nam je doneo mladji sin sa Fruske gore dok je jos bila stene, prosli smo svasta i bolesti i porodjaj (rodila je 4 kuce, jedno je mrtvorodjeno, dve smo dali, a malog Medu zadrzali, ali se on otrovao pre par meseci, nikad ga necu prezaliti, on se bukvalno upiskio od srece kad god me je video), ali je ona izvor srece, smeha, ma...ne bih je menjala ni za kakvog rasnog psa.
Ona je moja mala avlijanerka i prica na avlijanerskom jeziku :yes:

#15 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 922 posts

Posted 23 March 2012 - 20:05

ja to ne mogu razumjeti....nemogu. imam razumijevanja za svašta,ali za ovo nikako.
ova cura koju ja poznajem nikada nije imala kućnog ljubimca,ali mislim da to baš i ne mora biti razlog što ih ne voli. rekla je da ih se boji,da su prljavi....
pa,takve osobe nebi u zatvor nego na mučenje i u smrt.
ne,nemoj takve linkove,ja samo i kad čujem nešto takvo budem loše.

#16 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 23 March 2012 - 21:41

Pa da, svakako je lenjost jedan od razloga zasto ljudi ne drze domace zivotinje (cak ni oni koji zive u kucama).
Ako ne izdresiras zivotinju da fizioloske potrebe obavlja napolju ili na za to odredjenom mestu, svakako ce kuca biti usrana i upisana. Ako je ne kupas i ne cesljas, sigurno ce posvuda biti dlaka. Dakle, ne znam bas da li se ta tvoja bas toliko boji zivotinja ili je mozda lenja da prodje ceo jedan krug "zabavljanja" sa zivotinjom dok ona ne nauci sta treba.
Imala sam dosta "igranke" sa mojom kucom dok je nisam naucila da trazi da ide napolje.
Ali je sada sve o.k. :)

#17 Dragan-NS

Dragan-NS

Napredni član

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 184 posts

Posted 24 March 2012 - 00:47

I ja imam moje terapeute dve mace Gremlina i Fleki, cincilu po imenu Charlie. Cincila je luda po prirodi i ona je nocni prijatelj, kada me uhvati nesanica ili kada se kasno u noc ubacim u neki los modul uzmem je i stavim pored sebe na jastuk, ona se opruzi i krece seansa mazenja koja me opusta. Sa mackama je druga prica, nekada ih zovem mali kucni demoni posto su majsori da naprave haos ali ujedno su i dobri terapeuti. neverovatno je kada imam neke bolove macka ih oseti i legne bas na to mesto, kada pocne da prede osecam njene vibracije i to mi pomaze da odagnam misli od bola a i sam bol nekim cudom prodje. Sada je u planu Jack-Russel Terrier samo ne znam kako ce se stene uklopiti sa vec postojecim zivotinjama.

#18 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 922 posts

Posted 24 March 2012 - 09:52

View PostDragan-NS, on 24 March 2012 - 00:47 , said:

I ja imam moje terapeute dve mace Gremlina i Fleki, cincilu po imenu Charlie. Cincila je luda po prirodi i ona je nocni prijatelj, kada me uhvati nesanica ili kada se kasno u noc ubacim u neki los modul uzmem je i stavim pored sebe na jastuk, ona se opruzi i krece seansa mazenja koja me opusta. Sa mackama je druga prica, nekada ih zovem mali kucni demoni posto su majsori da naprave haos ali ujedno su i dobri terapeuti. neverovatno je kada imam neke bolove macka ih oseti i legne bas na to mesto, kada pocne da prede osecam njene vibracije i to mi pomaze da odagnam misli od bola a i sam bol nekim cudom prodje. Sada je u planu Jack-Russel Terrier samo ne znam kako ce se stene uklopiti sa vec postojecim zivotinjama.

imaš činčilu?? :D koliko je stara,što jede?možeš staviti kakvu sliku njenu?
ja mislim da će se štene dobro uklopiti sa tim životinjama baš zato jer je štene,naučit će da ne juri te dvije mačke,a niti činčilu,a oni će se već nekako naviknuti na njega. mislim da neće biti problema.

View PostAlien, on 23 March 2012 - 21:41 , said:

Pa da, svakako je lenjost jedan od razloga zasto ljudi ne drze domace zivotinje (cak ni oni koji zive u kucama).
Ako ne izdresiras zivotinju da fizioloske potrebe obavlja napolju ili na za to odredjenom mestu, svakako ce kuca biti usrana i upisana. Ako je ne kupas i ne cesljas, sigurno ce posvuda biti dlaka. Dakle, ne znam bas da li se ta tvoja bas toliko boji zivotinja ili je mozda lenja da prodje ceo jedan krug "zabavljanja" sa zivotinjom dok ona ne nauci sta treba.
Imala sam dosta "igranke" sa mojom kucom dok je nisam naucila da trazi da ide napolje.
Ali je sada sve o.k. :)

lijenost je jedan dio,smatram da ako nekog voliš ne može ti ništa biti problem. pa ja i neurednu životinju zagrlim,ne može me to odvratiti da ju ne pomazim.a,za životinju bih učinila svašta,ta ljubav me pokreće. išla sam za svog mačka na drugi kraj grada,samo radi njega,da mu nabavim ono što sam mu obećala. trpim da mi ostavlja dlaku po krevetu i tepihu samo da bude samnom,ako hoće može leći i na stol,samo da bude samnom.
zaista rjetko nailazim na ljude takvog tipa,ali isto tako i na ljude tipa mene,koji tom jačinom vole životinje :)

#19 tamara

tamara

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 posts

Posted 24 March 2012 - 13:15

pozdrav životinjoljupci ;)! pitanje : koje pasmine su najpodobnije za život u malom stanu ? Osobno, sviđa mi se bulldog,ali ne znam bi li takvoj zvjerkici bilo tijesno u ovoj mojoj garsonjeri ? Možda bolje neka manja pasmina? Nikad nisam imala psa, dobro bi mi došao savjet pri odabiru, da ne pogriješim

#20 Violinska

Violinska

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 24 March 2012 - 16:19

Identično radim i osjećam se ispunjeno i sretno kad milujem i grlim svoju kujicu, staru oko 4 godine, udomljena sa ulice prije 2 godine. Mješanka je njemačkog špica, pinča i boga pitaj čega ali je preslatka. Nešto najumiljatije i najmekše što sam ikad vidjela. A tek ta ljubav i privrženost, te oči pune povjerenja i topline. Ništa se ne može s tim porediti, ni jedan ljudski pogled nije takav. Prati me u stopu, po kući kad hodam ona uvijek ide za mnom. Osjeti sve moje muke i patnje, samo zbog toga mi je žao. što je sekiram svojim depresijama i nervozama. Pas osjeti sve, vjerujte. Zato je ona tu da me oraspoloži i kad mi je najteže njena toplina mi najbolje pomaže. Onda se i ja razveselim i sretne smo obje. Ima i ona traume jer je doživjela boga pitaj šta na ulici, i tako se dopunjavamo. Savršena je za mene. Sudbina nas je spojila, i tako se bojim da joj se nešto ne desi, da je ne izgubim. Standardni moji strahovi se i na nju odražavaju. Samo mi je žao što ona mora sve to da osjeti što ja osjećam. Nadam se da griješim, ali mislim zaista da psi znaju.

Also tagged with kućni ljubimci, Slike, ljubimci, zivotinje

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users