Jump to content

Zivotinje nas lece!

kućni ljubimci Slike ljubimci zivotinje

• Please log in to reply
289 replies to this topic

#41 Zbunjena82

Zbunjena82

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 06 May 2012 - 20:39

super tema! ja imam macka koji se sa mjesec dana pojavio u dvoristu i bio opcinjen Pujdom.nikad se nije nakostrijesio,digao sapicu u njegovoj blizini i sl.Pujdo je dosta star i u pocetku je bio ljubomoran i cak ga jednom uhvatio i izbacio iz dvorista(nije ga povrijedio dok ga je nosio u zubima),medjutim sad se vec naviknuo na ovog ludog Macka, koji mu dodje skroz do kucice i igra se sa njegovom loptom.kad sam se onesvijestila u gluho doba noci on je svo vrijeme grebao na vrata i mjaukao,sto inace nema obicaj raditi,tako da sada ima pravo povremeno biti u kuci:-)
p.s.seka ima kornjacu i nevjerovatno kako se ta (jos uvijek) mala zivotinjica moze zavoljeti i kako je pametna i definitivno brza :-)

#42 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 922 posts

Posted 07 May 2012 - 19:51

View PostDragan-NS, on 04 May 2012 - 20:03 , said:

Cincile zive izmedju 12 i 15 godina, malo su zahtevnije za odrzavanje od drugih ljubimaca jer temperatura na kojoj su ne sme biti visa od 27 stepeni, tako da zbog Charlija klima radi i kada me nema kod kuce. preslatke su, drugarica ima cincilu koja se zove Stanislav, povremeno ih spojimo kako bi se druzile. Cincile inace nisu agresivne prema svojoj vrsti i istom polu tako da je preslatko gledati ih kako se preplicu jedna preko druge.

na slici koju kacim je moja macka zvana Gremlin, inace u pitanju je zenka koja je kada sam je nasao bila toliko mala sa velikom glavom i ogromnim usima da je zaista licila na gremlina iz filma i odatle joj ime. Sada ima dve godine vise fizicki ne lici na gremlina ali zato ime opravdava svojim ponasanjem :). naravno da gremlinu ne bi bilo dosadno ima i drugaricu pod imenom fleki, iako su vrsnjaci Fleki je mnogo manja ali zato na neki cudan nacin umiljatija, tacno zna kada i gde treba da se postavi, kako da se uvuce u krevet. Inace i gremlin i fleki su zavisnici od TV-a :)

evo ih pred Tv-omAttachment gremfleki.jpgAttachment gremfleki.jpg

I naravno jos jedna slika Charlia koga je gotovo nemoguce uhvatiti kako stoji mirno, ovo je jedna od redjih gde se vidi kako je sladak ovaj "mis".Attachment charlie1.jpg

e,nevjerojatno...ovo me nasmijalo skoro do suza.nemogu vjerovati da stvarno gledaju tv :D
a,činčila je zaista :heart:  jednom će biti moja ako ne na ovom,onda na drugom svijetu.......super je što žive dosta dugo,a ovo je zanimljivo što klima mora raditi za njih :D preslatki su svi

#43 bubika

bubika

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 162 posts

Posted 15 May 2012 - 08:32

Mislim da su zivotinje najbolji lek za ljude poput nas...pro osam meseci sam na poklon dobila malog,belog,maltezera...u pocetku sam se plasila da li cu ja to moci,da li cu uspeti da mu pruzim sve sto treba...ali on me je totalno digao...ljubav prema njemu je toliko velika i jaka da me ne mrzi u 1 sat nocu po najgorem nevremenu da ga izvedem u setnju...kada se probudim,prvo sto vidim su njegove prelepe okice i njegova njuskica na mom jastuku...kako covek da se ne nasmeje...e to pisem ja,kojoj je jutro bilo najmrskiji deo dana,jos jedan novi pocetak konstantnog mucenja...sada posle osam meseci zajednickog zivota sa divnim,malim,savrsenim stvorenjem moj dan je posve drugaciji...smejem se,igram se sa njim,uzivam u njemu....volim ga beskrajno i beskrajno sam mu zahvalana sto daje smisao svakom mom novom danu...

#44 Dead Like Me

Dead Like Me

Član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 posts

Posted 15 May 2012 - 22:10

Moja 2 najbolja prijatelja su nedavno nabavili štence ( mops i patuljasti hrt) i ne mogu da opišem zadovoljstvo koje mi predstavlja vreme provedeno uz njih i ljubav koju mi pružaju kao i ja njima... Oni su moja najlepša terapija! :)

#45 Dragan-NS

Dragan-NS

Napredni član

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 184 posts

Posted 16 May 2012 - 12:12

Kada sam depresivan ja, depresivna je i moja Flekica. Stvarno ne znam sta joj je bilo ali poza je za takmicenje.Attached File  flexi.jpg   179.71K   18 downloads

#46 derpina.

derpina.

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 posts

Posted 26 May 2012 - 12:16

Moj Kemal uzima pehar za peharom na izlozbama, da se pohvalim
Neverovatno je kako leci. I fizicke a i psihicke tegobe. :)
Otkrijem noge u sred noci, on mi legne preko nogu i hrce kao pravi. :)
Zezamo se: kakav prekrivac, Kemo rulz! :)
Inace, Kemal je muzijak foks terijera. Prvak rase, prvak junior, tralala... :)
Moj otac, inace grub covek, koji ne mari za tudja osecanja, jedan dan je jurio do Novog Sada da se Kemal pregleda. Nesto nije bio dobro, bio snuzden, nije hteo da jede i to... Sto za mene nikad ne bi uradio.
Nego, njegova 'boljka' tog dana je bila sto je mama otisla na posao.
Previse mu je nedostajala.
Dusa.

Ja bih jako volela da imam Chinchilu. Ali jako.
Zato Gorane, ako bude nekakvih mladunaca, molim na poklon :D

#47 bobo1

bobo1

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 07 June 2012 - 14:44

Dr. Oz Countdown (najbolje i najlošije ...) - od alternativnih metoda liječenja obje imaju veze s životinjama:
1) Apitherapy Venom (pčele te izbodu, ispuste svoj otrov i to navodno smanjuje bol, naročito kod artritisa)
2) Equine Assisted Therapy - jahanje konja pomaže kod anksioznosti i depresije.
Horses uncover psychological issues. Based on what patients project onto them you can actually help figure out whats going on with people. Use of horses help treat anxiety, depression and Autism, because they bring out honesty in us.

(Disclaimer: Dr Oz zna i pogriješiti, on je kardiolog; nemojte odmah svi navaliti i pokupovati sve konje :))

#48 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 14 July 2012 - 19:24

A pazite sad ovo:  zamislljam svoju bivsu dr.-ku kako se mota medju njima (a tesko bi je bilo razaznati iz raaaaznih razloga)  :lol:
http://www.rts.rs/pa...a smirenje.html

#49 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 28 September 2012 - 19:40

Da nemam moju kucu, postala bih pravi zatocenik ova cetiri zida.
Cak mi ne bi ni lanci trebali.
Nevidljivi konopi vec odavno vuku i razvlace od zida do zida.

Ona i ne bi morala da se seta, sama je (imale smo nas dve jednu zimu kad je bila jako bolesna, pa je bila u kuci i onda sam je pustala samo da to obavi) naucila da vrsi nuzdu gde treba, tako da je dvoriste cisto...barem sto se nje tice.

Pustila sam da me vodi...kroz vaduh...njenim tempom...i osetila takvu lakocu kretanja, takvu lakocu "nemisljenja", prosto, osim neba, zemlje, nje i mene, nije postojalo nista...
Ona je moj lek.
Onda smo sele na ivicu male provalije i gledale u nista...
Dan je bio na izdisaju, prelepi oblaci, jos uvek toplih letnjih boja...svetla grada...
Na ovom svetu postojale smo samo nas dve, moja mala Loki i ja...u nasem svetu....

Hvala joj...

#50 Majušna

Majušna

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 30 September 2012 - 09:31

Draga naša Alien... :heart:
Pročitala sam tvoju temu i tvoj prvi post me je oduševio... :)  Možda nisi ni svesna koliko pametnih stvari si napisala u njemu i koliko mnogo si pomogla ljudima koji su ga pročitali i koliko ćeš tek mnogima pomoći kada ga pročitaju... Hvala ti na tome... :)
I sama imam ljubimce koje mnogo volim... :)  Oni su naša mala blaga, naše utočište i stvorenjca koja mogu da nam poprave raspoloženje, pa čak i da nas spasu...

Hvala ti na tako divnoj temi! :)

#51 Ado

Ado

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 06 October 2012 - 20:00

Da li imate kucne ljubimce i da li vam je lakse uz njih... Volim pse i zelja mi je da imam jednog ali roditelji ni da cuju... Mislim da bi me to izvuklo iz kuce i mozda bi sve krenulo na bolje.... Sta vi mislite?

#52 bobo1

bobo1

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 06 October 2012 - 20:35

Hi Ado,
vidi Zivotinje nas lece!

#53 derpina.

derpina.

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 posts

Posted 06 October 2012 - 21:24

1. Imam svog Kemala, foks terijercica. Ljubav je to, jos uzvracena. Ne moze da skodi :)
Danas me je, recimo, nasmejao do suza. Vozimo se kolima, ja otvorila prozor, on izbacio glavu i hladi se.
Onda je i poceo da laje na ljude koji su prolazili.
Otvarali su prozore i vikali kuco kuco. :D
On kao da odgovara AVAVAVAVAVAVAVA :D
Dragisa :)

2. Bobo1, mnogo mi ides na 'rac sa svojim komentarima i linkovima.

#54 UpAndDown

UpAndDown

disillusionedNoMore

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 06 October 2012 - 21:57

Mislim da moze mnogo da pomogne, posebno kod stanja koja se popravljaju izlaskom iz kuce, fizickom aktivnoscu itd.

Probaj nekako da ih nagovoris. Znam neke ljude koji su bas iz istih razloga uzimali pse i nisu se pokajali. Pomoglo im je najvise u tim prvim koracima u borbi protiv depresije, anksioznosti, agorafobije i sl.

#55 milla85

milla85

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 472 posts

Posted 06 October 2012 - 23:15

Ja isto planiram kupiti francuskog buldoga samo dosta putujem pa ne znam kak bih sa njime, jos se predomisljam :ph34r2:

#56 psychologist

psychologist

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 06 October 2012 - 23:57

Ako se steknu svi uslovi kupi psa, obavezno. Makar ces sebi naci razlog da izadjes u park dva puta dnevno i odmah ce ti biti bolje. Oni mogu pomoci i onda kada se osjecas usamljeno, izgubljeno, nevoljeno. Samo budi spreman da mu se potpuno posvetis.
Srecno ;)

#57 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,637 posts

Posted 07 October 2012 - 10:40

Bas sam razmisljala-meni moji isto duugo nisu dali da imam psa. I razmisljam koliko se jadnih lutalica motalo oko nas kuce,trebala sam jednog od njih daavno udomiti i pomoci i njemu i sebi. A, ako se brines dobro oko psa i roditelji nemaju nista sa njim, nemaju ti sta zabraniti.
Pokusaj, ako nista, nemoj im govoriti vec samo dovedi cuku. Moguce da ce ga i oni zavoljeti brrzo. Moji su popustili kad sam imala 19 godina, sad imamo kujicu koju vole vise nego ja. Isto, sestra je donijela mace a da nikome nije nista rekla. Mama je galamila sat vremena i onda je maca sarmirala, sad je obozava :)

#58 Nora1

Nora1

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 21 posts

Posted 07 October 2012 - 18:30

Otkad imam kućne ljubimce sve mi je lakše..neizmjerna toplina i bezrezerva ljubav me svaki dan prate dok mi se motaju oko nogu,ušuškavaju negdje na trosjed..kad mi je teško okružim se njima i milujem ih..nevjerovatno je koliko pomažu ,ali i koliko osjećaju i tugu i nemire "gospodara"..oni gospodare mojim srcem..i da,liječe me..nemojte oklijevati..da sam ja znala imala bih ih oduvijek..

#59 Sersei

Sersei

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 posts

Posted 07 October 2012 - 19:26

Imam psa, Medu :) On je moje cudo...Cini mi se da jedini zna sta je sve u meni kada me pogleda...

A skoro sam nasla malu macu, djevojcicu po imenu Masha...i tako me usrecuje...ona je moja prava mala sreca...
Spava sa mnom, budi se sa mnom, mazi se, grebe me...i tako usrecuje...:)

#60 Vodafone89

Vodafone89

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 posts

Posted 08 October 2012 - 12:21

Ovaj :) iako vec ima tema :)
Zivotinje su zaista cudo i valjalo bi imati neku.. ja imam zutog debelog macka i nije bas nesto miroljubiv tj. nije bas neka maza.. Klasicna macka- mazi se kad oce.. A i oduvek tvrdim da je mutant jer se ponasa kao pas. ne grebe nego grize, prati mamu u prodvanicu, do kontejnera, nekad rezi.. mutant :D

A posto obozavam zivotinje, ja bih da usvojim neku kucu koja voli mace jer znam da ce mog mutanta apsolutno biti briga dokle god on ima svoje cinije sa hranom i paznju kad je zeli :)

I zato.. Ako resis da nabavljas zivotinju- probaj da je usvojis... Nekako, znas li koliko pasa i macaka ima koje niko nece? :( Sve zato sto nisi fensi i nisu rasni i nemaju mamu nekog sampiona... Pokusaj sa onim sto su ti vec rekli :)

Also tagged with kućni ljubimci, Slike, ljubimci, zivotinje

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users