Jump to content

Laneno seme

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 31 December 2016 - 00:33

Sasvim slucajno sam otkrio za mene blagotvorno delovanje,obzirom da sam poceo da ga koristim za nesto sasvim drugo
O cemu se zapravo radi, otkrio sam da laneno seme ako se konzumira samleveno pre svakog obroka, ima antidepresivno dejstvo,sto sam posle malo istrazujuci i citajuci i potvrdio...
naime poceo sam ga koristiti zbog nekih drugih problema, preporucio mi je prijatelj da sameljem jednu kolicinu semena, i uzimam supenu kasiku ili dve pre svakog obroka...
posle nekog vremena, popravila mi se koncentracija, koja je inace bila na ne bas zavidnom nivou (sto od depresije, sto od lekova koje pijem), dobio sam energije i volje da preguram dan, i nisam bio tako depresivan kao inace,zapravo osecao sam se sjajno...
posle nekog vremena kada sam resio to za sta sam zapravo i koristio laneno seme prestao sam ga ga konzumiram,i primetio sam pad raspolozenja i gubitak energije itd... i kasnije sam povezao dva i dva...
raspitao sam se malo kod strucnih ljudi i znalaca i potvrdili su mi da je laneno seme zapravo jako dobro i blagotvorno  za zdravlje,jedna od retko zdravih namirnica...
dakle recept je krajnje jednostavan, prvo i osnovno seme morate samleti u mikseru mlinu kako god ali mora biti samleveno jer ako jedete celo zeludac ga ne moze svariti i nemate nikakve koristi od njega dakle evo ukratko nesto o lanenom semenu(nadam se da cete imati snage procitati sve ovo):

● proteini koji se apsorbuju u velikom procentu (25% sastava lanenog semena), uz kompletan sadr�aj svih amino-kiselina

●B vitaminski kompleks, kalijum, magnezijum, cink – svi od velikog značaja za gubljenje kilograma

●ulje lanenog semena (oko 50% sastava lanenog semena), koje sadr�i veliku količinu alfa-linoleične kiseline (ALA) – esencijalne masne kiseline koja se delimično konvertuje u EPA(EPA)i DHA (DHA) omega 3 masne kiseline u vašem telu.

A postoji čak i još pozitivnih svojstava lanenog semena!
Laneno seme ne sadr�i gluten – tako da ako ste alergični na pšenično brašno ili patite od celijakije, samleveno laneno seme je jedna od najboljih alternativa pšenici.
Dodatno, laneno seme je bogat izvor lignana.

Šta su to lignani, pitate se?
Oni predstavljaju tip fito-estrogena sa moćnim antioksidantnim, anti-tumorskim, antivirusnim, antigljivičnim i antibakterijskim svojstvima, i 100 puta su moćniji od sledećeg najboljeg izvora – pšeničnih mekinja.
Fascinantno, ali lignani su takođe zaslu�ni za poboljšanje memorije i zdravlje mozga.
I taman kada ste pomislili da smo završili, evo…

Još 10 zdravstvenih prednosti lanenog semena

moćno laneno seme:
1. Poboljšava kardio-vaskularno zdravlje, spuštajući vaš krvni pritisak, „loš“ holesterol (LDL)i vrednosti triglicerida;

2. Laneno seme preventivno deluje na nastanak arterijskih krvnih ugrušaka koji mogu dovesti do šloga, infarkta miokarda i tromboza;

3. Pospešuje rad vašeg imunog sistema, smanjuje nivo zapaljenja u organizmu, olakšava neke simptome alergija i astme;

4. Laneno seme poboljšava vid i percepciju boja, nudeći dobru zaštitu od makularne degeneracije kao posledice starenja;

5. Seme lana poboljšava zdravlje zglobova i povećava apsorpciju kalcijuma;

6. Poma�e u br�em zaceljivanju oštećenja i povreda, skraćujući vreme oporavka iscrpljenih mišića;

7. Laneno seme blagotvorno deluje na čireve, iritabilne poremećaje creva i poboljšava zdravlje debelog creva, smanjujući tako rizik od nastanka karcinoma kolona;

8.  Semenke lana značajno podi�u vaše raspolo�enje i poma�u u pojedinim slučajevima kod depresije;

9. Laneno seme ojačava krte nokte i poma�e kod suve/isperutane ko�e. Ekcema, psorijaze, alopecije i peruta;

10. Seme lana smanjuje intenzitet pre-menstrualnih simptoma (PMS) i smanjuje učestalost i jačinu valunga – pozitivno dejstvo od neprocenljivog značaja ukoliko ste �ena;

ili opsirnije na:
http://dijetaplus.co...prednosti-prm/

ja sam probao i radi, najbolja stvar je ta sto ga mozete koristiti uz terapiju, nije kao kantarion koji zna praviti probleme kada se pije uporedo sa AD...
jedino sto bih jos dodao je da posto sameljete seme drzite ga hermiticki zatvoreno...
laneno seme je jeftino a delotvorno...zeleo sam da ovo podelim sa vama :)

#2 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 31 December 2016 - 01:02

ono sto bih licno izdvojio je cink...
deficijencija cinka u organizmu dovodi do niza problema, pocev od pada imuniteta, pa do problema sa psihom, jer nas mozak je bogat cinkom,a telo ga ne proizvodi u opste i mora se unositi u dovoljnim kolicinama svakodnevno putem hrane ili suplemenata...
iskoristivost kod lanenog semena je puno veca nego kod suplemenata koji su ako naravno zelite kvalitetne skupi a morate dobro ih dobro kombinovati da bi obezbedili svega par posto njihove iskoristivosti i apsorpcije u organizmu...
dakle cink je kljucan za zdravlje mozga i nervnog sistema i njihovo pravilno funkcionisanje i zdravlje ...

drugo Omega 3 masne kiseline, pored sijaset blagotvornih efekata da krenemo samo od srca...omega 3 masne kiseline ulaze u membrane nervnih celija i omogucavaju njihovu medjusobnu komunikaciju, sto je naravno uslov za njihovo pravilno funkcionisanje i zdravlje...

"Omega 3 masne kiseline smanjuju upalne procese, kao i faktore rizika povezanih sa razvojem hroničnih bolesti kao što su srčana oboljenja, rak i artritis. Simptomi nedostatka omega 3 masnih kiselina su izrazit umor, loša memorija, suva koža, srčani problemi, promene raspoloženja, depresija i slaba cirkulacija."

#3 ĐeneĐene

ĐeneĐene

butterfly wannabe

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,744 posts

Posted 31 December 2016 - 01:07

odlično je laneno seme
ja ga stavljam u ovsene redovno

mada ja generalno imam drugačiji pristup tim stvarima
zašto bih jeo laneno zbog cinka na primer zar nije bolje da uzimam cink izravno

#4 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,825 posts

Posted 31 December 2016 - 06:03

WOW, bravo na svemu ovome, tek sad vidim! Hvala na informacijama !!! :D

#5 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 31 December 2016 - 08:54

View Post2Bavailable, on 31 December 2016 - 01:07 , said:

odlično je laneno seme
ja ga stavljam u ovsene redovno

mada ja generalno imam drugačiji pristup tim stvarima
zašto bih jeo laneno zbog cinka na primer zar nije bolje da uzimam cink izravno
Problem sa cinkom je sto se iz suplemenata jako malo apsorbuje a to ti niko ne govori vec ti prodaju po lepoj ceni,a iz lanenog semena gotovo sve... tako da sto se cinka tice puno je bolje i jeftinije sa lanenim semenom...

#6 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 31 December 2016 - 08:55

View Postruzza, on 31 December 2016 - 06:03 , said:

WOW, bravo na svemu ovome, tek sad vidim! Hvala na informacijama !!! :D/>
Bogu hvala meni je pomoglo slucajno sam otkrio i pitam se otkuda da mi jr tsko dobro i da sve funkcionise kako treba... :)

#7 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 31 December 2016 - 09:01

I da nisam fanaticni pobornik prirodnih lekova
Pobornik sam onog sto zapravo radi posao i ima najvise pozitivnih nego negativnih efekata...
U ovom slucaju to je laneno seme :)

#8 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,403 posts

Posted 31 December 2016 - 09:06

Ja sam pio ulje lanenog semena kao izvor Ω3 masnih kiselina, ali nije mi pomogao... :( xO, koje dijagnoze ti imaš?

#9 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 31 December 2016 - 14:56

Probaj sa semenom melji i jedi..
Ja anksiozno depresivni poremecaj imam..panicne napade i posttraumatski...i maltene sam na granici sa psihozom..malo je falilo da dobijem ap letos

#10 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,403 posts

Posted 31 December 2016 - 15:34

View Post~xO~, on 31 December 2016 - 14:56 , said:

Probaj sa semenom melji i jedi..
Ja anksiozno depresivni poremecaj imam..panicne napade i posttraumatski...i maltene sam na granici sa psihozom..malo je falilo da dobijem ap letos

Hvala na receptu. :) Želim ti da ti ta kombinacija pomaže za sva vremena.

#11 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 31 December 2016 - 18:18

Ja i baba uzimamo oko godinu i po. Ako se dobro sećam da sam pročitao da je oko 35 g nominalno za dan, ja uzimam možda i više ali nzm jer bude da ne jedem a nekad jedem više dnevno, takođe i roditelji uzimaju u manjim količinama. Mora da se samelje kao što već i piše gore. Krenuo sam pre svega zbog omega 3 i što ima proteina, nisam ništa osetio ma da nisam ni očekivao to jedino od lekova  očekujem.

#12 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 01 January 2017 - 04:40

View PostApoptosis, on 31 December 2016 - 15:34 , said:

Hvala na receptu. :)/> Želim ti da ti ta kombinacija pomaže za sva vremena.
Hvala ti puno dragi Apo :)

#13 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 01 January 2017 - 04:41

View PostNibrist, on 31 December 2016 - 18:18 , said:

Ja i baba uzimamo oko godinu i po. Ako se dobro sećam da sam pročitao da je oko 35 g nominalno za dan, ja uzimam možda i više ali nzm jer bude da ne jedem a nekad jedem više dnevno, takođe i roditelji uzimaju u manjim količinama. Mora da se samelje kao što već i piše gore. Krenuo sam pre svega zbog omega 3 i što ima proteina, nisam ništa osetio ma da nisam ni očekivao to jedino od lekova  očekujem.
Sve je to na duze staze ali definitivno ne odmaze

#14 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 01 January 2017 - 12:30

Naravno da ne odmaže, laneno seme je jedan od primera super zdrave hrane i cenovno povoljne :D

#15 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 01 January 2017 - 18:30

Pomaze na duge staze...ovo stanje u kome smo nije doslo preko noci pa nece ni otici preko noci treba poraditi na zdravlju :)

#16 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,403 posts

Posted 01 January 2017 - 19:59

View Post~xO~, on 01 January 2017 - 18:30 , said:

Pomaze na duge staze...ovo stanje u kome smo nije doslo preko noci pa nece ni otici preko noci treba poraditi na zdravlju :)

Jel piješ još nešto od psihofarmaka?

#17 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 01 January 2017 - 20:54

Nista...samo laneno seme jedem pre obroka

#18 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 01 January 2017 - 22:58

View PostApoptosis, on 01 January 2017 - 19:59 , said:

Jel piješ još nešto od psihofarmaka?

Cek apo jel pod psihofarmacima podrazumevas lekove?
U tom slucaju da
Zoloft 50mg 1+0+0
Ksalol 0,25mg 1+1+0

#19 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,403 posts

Posted 02 January 2017 - 07:48

View Post~xO~, on 01 January 2017 - 22:58 , said:

Cek apo jel pod psihofarmacima podrazumevas lekove?
U tom slucaju da
Zoloft 50mg 1+0+0
Ksalol 0,25mg 1+1+0

Da. :)

#20 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,271 posts

Posted 04 January 2017 - 00:34

Ali definitivno mi je bolje od lanenog semena...u svakom smislu :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users