Jump to content

Moćni B vitamini

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 borimsedokraja

borimsedokraja

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 08 July 2017 - 12:43

Neki dan sam probao B12 vitamin u količini od 5000 mcg, deset dana za redom vratila mi se energija poboljšao san  dosta smireniji i opušteniji, poboljšane kognitivne sposobnosti sve u svemu značajan napredak za moje anks. depresivno stanje. Premda na našem trištu ima samo oblik kao cijanokobalamin koji je navodno i otrovan i slabo se apsorbira njega sam probao ali sam sad naručio preko IHerb a oblik metilkolbamin, javim rezultate.

Nastavljam s testiranjem ostalih vitamina B skupine

B3

http://shabbygoat.co...epression-cure/

b6

#2 Dreamcatcher

Dreamcatcher

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 408 posts

Posted 08 July 2017 - 12:45

Sve je to lepo ali samo doziranje bi trebalo da bude odmereno.,..Vitamine unosimo i preko hrane tako da bi veca kolicina uneta tabletom dala dodatni trosak ,a visak vitamina bi ispiskio.

#3 borimsedokraja

borimsedokraja

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 08 July 2017 - 13:09

Je da se hranimo kao nekada bez pesticida i NPK
http://ecochildsplay...-the-nutrition/

#4 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,710 posts

Posted 08 July 2017 - 13:18

meni velike doze vitamina b12 stvaraju nervozu i nesanicu

#5 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,403 posts

Posted 08 July 2017 - 13:21

Slažem se sa Zeus20.

Pio sam Methylcobalamine 1000 μg, po par tabletica dnevno, i baš mi nije prijao.

Trnci, glavobolje, ništa lijepo.

#6 Dreamcatcher

Dreamcatcher

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 408 posts

Posted 08 July 2017 - 13:22

Pio sam od Un versala ANIMAL PACK...nocu sam u wc piskio fluroscentno

#7 borimsedokraja

borimsedokraja

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 18 July 2017 - 12:37

Jedni tvrde da je vitamin b12 potpuno siguran dok drugi tvrde da može doći do ozbiljnih zdrastvenih problema, činjenica je da me je isti digao iz kroničnog umora smanjila se "magla mozak" poboljšala koncentracija, nabavio metilkolbamin 5000 mcg ali ću ga povremeno koristiti jer ne želim na sebi testirati a ujedno ću ga dilati starim i nemoćnima :),kako sve više i više čitam došao sam do saznanja da vitamini jedino mogu dati puni učinak kad su u sinergiji. Moj sljedeći test je vitamin D, koenzimirani B kompleks(Now Foods),vitamin C pojačano, B3 i B6 pojačano, folna kiselina kao Folat pojačano, magnezij,cink , selen i omega 3. Bolje probati nego ne probati :d_sunny:

#8 Marginalna

Marginalna

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted 07 December 2017 - 21:48

Ja koristim vitamin B sa pauzama. Ko jede dosta mesa, njega najcesce tako i unosi. Citala sam cak negde da pomaze u lecenju sizifrenije zbog pozitivnog ucinka na mozak. E sad naravno treba dozirati da se ne pretera. Predpostavljam da ko od toga ima nesanicu, da je zapravo uneo visak.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users