Jump to content

Travari

travari alternativna medicina biljke travar čajevi

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Primal Pain

Primal Pain

Manic Depressive

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 21 November 2017 - 20:07

Verujete li da travari mogu da pomognu ljudima sa psihičkim problemima?

#2 Riot

Riot

Fuck vegan, go cannibal

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 879 posts

Posted 21 November 2017 - 21:10

Ne.

#3 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,759 posts

Posted 21 November 2017 - 21:12

Mislim da ne mogu.

#4 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 468 posts

Posted 21 November 2017 - 21:20

Verujem da priroda može svaku bolest da izleči jer i mi ljudi smo deo prirode pa ako priroda može sebe da obnavlja zašto ne bi mogao i čovek.
Međutim tehnologija , hemija , zagađenje itd narušavaju prirodu i narušavaju zdravlje čoveka.
To je moj generalan stav .
Mislim da će biti sve teže sačuvati pamet , usled tehnologije , hemije i zagađenja koji ulaze u lanac ishrane i lečenja od relativno skoro , dakle kratko vreme i ko  zna kakav uticaj imaju na zdravlje i genetiku.

Lično sam uverenja da život u šumi može dovesti do oporavka od psih bolesti .
Mislim da sve bolesti dolaze od slabog imuniteta, i uticaja okoline , tj hrane i zdravstva na naše majke i bake.

A ko zna možda ima nešto i u kosmosu , neko zračenje , na zemlji obično kažu ima Galofaka (neka prehrana za brži rast kostiju kod stoke i veću kilažu)

#5 Dreamcatcher

Dreamcatcher

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 408 posts

Posted 21 November 2017 - 21:37

ne verujem...

mene je jedna baba navukla bila na neke trave koje su odstojale u flasi rakije i morao sam da pijem svakog jutra casicu,dve ,a pre toga nikada nisam pio alkohol ,gadim ga se i danas...

mada ovo moje je bilo za neku vrstu dermatoloskog problema koji nije resen ni posle litra radze ... kod psihe tek ne moze da pomogne

matora witch... .

lecim preko skypa na daljinu mjau pf xax uroke i ostale vrachke ,ubod crnog kamena ili prokletstvo besne gliste ako si je nagazio posle jesenje kise ...opasne stvari ljudi

#6 DownTown_Queen

DownTown_Queen

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 490 posts

Posted 21 November 2017 - 22:23

Zavisi kod kog travara nabavljas robu. Aj sto omase gramazu pa ti daju manje nego ono... cujem da prodaju neku travu pregazenu na Kosovu, izmesanu sa svakojakim drugim biljkama, da poludis jos vise.

#7 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 468 posts

Posted 21 November 2017 - 22:31

View PostDownTown_Queen, on 21 November 2017 - 22:23 , said:

Zavisi kod kog travara nabavljas robu. Aj sto omase gramazu pa ti daju manje nego ono... cujem da prodaju neku travu pregazenu na Kosovu, izmesanu sa svakojakim drugim biljkama, da poludis jos vise.

:) ovo zvuči kao marihuana

od nje stvarno može da se rikne s umom ,   depresija -panika , zbogom pameti ili pameti ima previše a nema zadovoljstva ....potrošeno na opijate

#8 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,788 posts

Posted 21 November 2017 - 22:36

Kad bi taj travar imao završen medicinski fakultet i bio barem magistar farmacije e to bi bila druga priča. Taj bi znao što radi. Ali da mi polupismeni travar slaže antidepresiv, hvala lijepo, ne bih ja. Imam za to moje papričice :D

Ja vjerujem da se lijek za svaku bolest koju imam nalazi unutar 10 km od mene ali jbg, kad ne znamo za njega.
Nama rečeno kad nam fali C vitamina da pijemo čaj sa limunom a u crvenoj paprici ima 10 puta više C vitamina nego u tom čaju. Ali ne vrijedi ljudima reći, Kaufland nas naučio da kupujemo limun kad smo bolesni :P Njima se ne isplati da mi sami uberemo našu domaću papriku.

Za moje psihičke bolesti jednako se nalazi lijek u krugu od 10 kilometara. Ljubav bi rješila sve ali ne da se na recept :(
Meni kad sam u prirodi Xanax ne treba. Treba mi u gradu. Ne treba ni Brufen, ne boli glava kad ozebem u šumi i ne "prehladim se" kad se vratim kao ledenica. Ali razbolim za 5 minuta u nekoj usaftanoj smrdljivoj čekaonici.

#9 DownTown_Queen

DownTown_Queen

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 490 posts

Posted 21 November 2017 - 22:56

View PostGraničniHisterDistimić, on 21 November 2017 - 22:31 , said:

:) ovo zvuči kao marihuana

od nje stvarno može da se rikne s umom ,   depresija -panika , zbogom pameti ili pameti ima previše a nema zadovoljstva ....potrošeno na opijate

Mislim da moze da pomogne koliko i da odmogne. I stvarno je do travara :D

#10 Panov lavirint

Panov lavirint

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 22 November 2017 - 17:42

Ne.

#11 Rodja

Rodja

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 384 posts

Posted 22 November 2017 - 18:16

Marihuana može samo da odmogne, nikako da pomogne.
A travke ne-pobrljavke i neke vrste biljaka verovatno mogu malo da pomognu, mada to najbolje znaju ljudi koji cene i poznaju prirodu. Mi gradski tipovi previše lako odbacujemo dejstvo biljaka. To je do skepticizma (''ma, to je sve šarena laža!''), nedostatka volje (''nemam vremena da prokuvavam/cedim/sušim/nabavljam taj zeleniš''), kao i psiho-fizičkoj neokrenutosti prirodi.

Npr. luk važi za jedan od najboljih prirodnih lekova. Ne verujem da postoji biljka koju piješ 3x dnevno 7 dana i izleči te depresije ili anksioznosti, ali sigurno da nešto pomaže. Npr. kamilica ima umirujuće dejstvo, ali gradski tip će pre da zgrne jedan bromazepam, ''brže je i jače''.

#12 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 468 posts

Posted 22 November 2017 - 18:21

hvala ti Rođus , podseti me na kantarion , idem da zveknem jednu čašu nebili došao sebi .

malaksah danas od depresije

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users