Jump to content

AGORAFOBIJA

agorafobija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 sutra je novi dan

sutra je novi dan

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 08 May 2010 - 19:17

Vec neko vrijeme citam ovaj forum ali nakon danasnjeg dana odlucila sam se napokon logirati i opisati sta se sve meni desava. mozda postoji jos netko sa slicnim problemom i da mi neko dobar savjet kako i sta dalje.Ugl,po tome sta sam procitala patim od agorafobije. I to uznapredovalom stadiju. Zalosno za jednu skoro 30-ogodisnju samohranu majku. Sve je pocelo jos prije 7 godina kad sam isla u Rijeku,tj dok sam prolazila kroz tunel. Iz cistog mira me je pocelo gusiti i sva sam se pocela tresti. Kako imam problema sa stitnjacom,sve sam pripisala simptomima tog ludog organa. medjutim ne tome nije stalo. Slijedeci put mi se javilo kad sam sa bivsim isla u grad. Opet iz cistog mira me gusilo i nikako nisam mogla naci izlaz iz te situacije. Kao da me je netko zatvorio u kutiju bez zraka.Od tada se to javljalo cesce i cesce,da bi danas ,nakon 7 godina,dovela se do toga da mi je najdraze biti  kod kuce i ne usudim se otici niti 1 km dalje od moje kuce. Nekad mi je bilo normalno svako popodne otici sa djetetom u setnju,a danas nema te sile koja bi me na to prisilila. Cim se malo maknem dalje,pocne me gusiti i.....ne mogu to ni opisati. Kao da se ne desava to meni,nesto kao nestvarno.... Uzasno patim zbog toga,a ne znam kako si pomoci.Tako da sam spala na relaciju posao-kuca. Cijeli taj problem me uzasno muci i osjecam se kao da tonem u depresiju. Molim vas recite mi kako da pobjedim to,kako da si pomognem. Vjerujem da ima jos slicnih slucajeva koji su uspjesno izlijeceni. Pomozite molim vas,ne zelim ovako provesti zivot. Biti zatvorenik vlastite kuce style_emoticons/default/zz_banghead.gif Zelim opet zivjeti punim plucima

#2 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 10 September 2010 - 22:26

ja mislim da agorafobija moze da se izleci samo ako je neko uporan i ima snagu i volju za to.

#3 betty_blue

betty_blue

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 14 September 2010 - 19:43

QUOTE(sutra je novi dan @ 8 May 2010, 08:17 PM) View Post
Vec neko vrijeme citam ovaj forum ali nakon danasnjeg dana odlucila sam se napokon logirati i opisati sta se sve meni desava. mozda postoji jos netko sa slicnim problemom i da mi neko dobar savjet kako i sta dalje.Ugl,po tome sta sam procitala patim od agorafobije. I to uznapredovalom stadiju. Zalosno za jednu skoro 30-ogodisnju samohranu majku. Sve je pocelo jos prije 7 godina kad sam isla u Rijeku,tj dok sam prolazila kroz tunel. Iz cistog mira me je pocelo gusiti i sva sam se pocela tresti. Kako imam problema sa stitnjacom,sve sam pripisala simptomima tog ludog organa. medjutim ne tome nije stalo. Slijedeci put mi se javilo kad sam sa bivsim isla u grad. Opet iz cistog mira me gusilo i nikako nisam mogla naci izlaz iz te situacije. Kao da me je netko zatvorio u kutiju bez zraka.Od tada se to javljalo cesce i cesce,da bi danas ,nakon 7 godina,dovela se do toga da mi je najdraze biti  kod kuce i ne usudim se otici niti 1 km dalje od moje kuce. Nekad mi je bilo normalno svako popodne otici sa djetetom u setnju,a danas nema te sile koja bi me na to prisilila. Cim se malo maknem dalje,pocne me gusiti i.....ne mogu to ni opisati. Kao da se ne desava to meni,nesto kao nestvarno.... Uzasno patim zbog toga,a ne znam kako si pomoci.Tako da sam spala na relaciju posao-kuca. Cijeli taj problem me uzasno muci i osjecam se kao da tonem u depresiju. Molim vas recite mi kako da pobjedim to,kako da si pomognem. Vjerujem da ima jos slicnih slucajeva koji su uspjesno izlijeceni. Pomozite molim vas,ne zelim ovako provesti zivot. Biti zatvorenik vlastite kuce zz_banghead.gif Zelim opet zivjeti punim plucima

Draga Sutra je novi dan -- evo, ja sam nova na forumu isto kao i ti i sli?ni problemi s agorafobijom me mu?e s duljim razmacima ve? nekoliko godina, zapravo skoro deset godina. I meni sumnjaju na titnja?u, koju nisam ila pregledati, no ne vjerujem da je u tome stvar, jer se meni agorafobija uvijek aktivira u okolnostima posebnih mentalnih napora i psihi?ke iscrpljenosti... Ovo je ve? ?etvrti put u deset godina. Moe se nekome ?initi malo, ali ako uzme u obzir da mi je svaka "epizoda" trajala po nekoliko mjeseci, onda ti je jasno kako ivim.
Pita kako to rijeiti -- uvjerena sam po onome to ?itam, a kako i osje?am da postoji neki unutarnji konflikt koji ti moda ne kui da se doga?a i nesvejsno se ne eli suo?iti s time. Dakle, mora promijeniti to neto to te smeta i moda ?e ti biti bolje. Moja zadnja velika epizoda agorafobije je trajala 6 mjeseci, a pojavila se prije 5 godina nakon to sam saznala da moj tadanji de?ko ima enu i dijete s kojima ivi u drugom gradu. Raspao mi se ?itav svijet, bila sam paralizirana. No kada sam nala drugog de?ka, s vremenom mi je postalo bolje. ?ak i u najgorim trenucima sam se prisilila i?i na neku rekreaciju. Volim klizanje i jednom sam ?ak molila oca da ide samnom jer sam mislila da ?u se sruiti i umrijeti nasred ceste, ali sam ila.... Dodue, ovih dana sam opet u tako looj fazi da ne mogu i?i niti na sport, ali barem se proe?em po umi gdje me nitko ne vidi kako teturam kada me uhvati panika. Meni je ina?e isto kao i tebi, kad iza?em iz ku?e mi je jo nekako dobro, ali to vie odmi?em od ku?e sve mi je loije. Na podforumu o anksioznosti (tema: Pani?ni poreme?aj sam opisala kako izgleda moj odlazak na posao ve? dva tjedna, pa si pro?itaj). Dok, s druge strane, kada se vra?am ku?i i to sam joj blie sve mi je bolje.
Iskreno, ne znam kako ?e nam to pro?i, ali bude sigurno. Svatko od nas ima svoj mehanizam oporavka. Bitno je samo ne forsirati se i i?i malim koracima neprijed. etnja pet minuta -- pet minuta, bolje i to nego nita.
No teko je biti pametan, jer iskreno, ne znam kako ?u sutra do?i do posla, nakon to sam danas imala pani?ni napad u kancelariji... Ali javit ?u kako je bilo. Vjerujem da ?e biti bolje smile.gif Dr'se