Jump to content

- - - - -

da li imam psihozu

psihoze

• Please log in to reply
224 replies to this topic

#41 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 20 October 2017 - 21:02

ĐeneĐene, on 20 October 2017 - 21:02 , said:

reče svaki sumasišavši ikada

ekskjuz mi... nisam razumeo, ako moze obrazlozenje ?

#42 WANNABE

WANNABE

gabrijelin rob

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,631 posts

Posted 20 October 2017 - 21:04

rekao sam da nije ništa neobično što paranoičar smatra da nije paranoičan
inače i ne bi bio paranoičan

#43 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 20 October 2017 - 21:04

:D kaze da je sve ok

#44 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 20 October 2017 - 21:06

to je ono sto  pokusavam da objasnim ima ljudi koji su u psihozi a veruju da su zdravi kod mene je da ja smatram da imam psihozu pa u vezi sa tim sam se i obratio na ovom forumu ljudima koji mozda imaju vise iskustva sa psihozama nego ja a koji su voljni da mi pomognu savetom sta raditi dalje

#45 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 20 October 2017 - 21:07

ĐeneĐene, on 20 October 2017 - 21:04 , said:

rekao sam da nije ništa neobično što paranoičar smatra da nije paranoičan
inače i ne bi bio paranoičan

To je ono sto sam rekao,,, kad se molis bogu to se zove molitva, a kada ti bog odgovara to se zove sizofrenija , pokusaj da skapiras ovo pa ces skapirati i mene da nista ne umisljam i da nisam paranoicar

#46 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 20 October 2017 - 21:09

Goran 88, on 20 October 2017 - 21:06 , said:

to je ono sto  pokusavam da objasnim ima ljudi koji su u psihozi a veruju da su zdravi kod mene je da ja smatram da imam psihozu pa u vezi sa tim sam se i obratio na ovom forumu ljudima koji mozda imaju vise iskustva sa psihozama nego ja a koji su voljni da mi pomognu savetom sta raditi dalje

pa mislis da imas psihozu jer kad citas simptome psihoze , sve se podudara sa tvojom "pricom" odnosno tvojim problemima... ali isto tako sve to isto imas i u anksioznosti , ovde mozes da dobijes samo "savete" ili misljenje, a da bi neko utvrdio zaista sta je sa tobom, psihijatar mora dobro da te poznaje, a ne da ti zalepi dijagnozu cim si ispricao pricu... zato sam rekao da u 30% slucajeva se daju pogresne dijagnoze

#47 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 20 October 2017 - 21:14

Skenderbeg, on 20 October 2017 - 21:09 , said:

pa mislis da imas psihozu jer kad citas simptome psihoze , sve se podudara sa tvojom "pricom" odnosno tvojim problemima... ali isto tako sve to isto imas i u anksioznosti , ovde mozes da dobijes samo "savete" ili misljenje, a da bi neko utvrdio zaista sta je sa tobom, psihijatar mora dobro da te poznaje, a ne da ti zalepi dijagnozu cim si ispricao pricu... zato sam rekao da u 30% slucajeva se daju pogresne dijagnoze
da ja mislim ali ce psihijatar to i utvrditi mada mi je bolje samo me cudi da od alkohola mi se to sve izdesavalo pa sam pomislio da je mozda alkohol pokrenuo psihozu

#48 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 20 October 2017 - 21:18

Goran 88, on 20 October 2017 - 21:14 , said:

da ja mislim ali ce psihijatar to i utvrditi mada mi je bolje samo me cudi da od alkohola mi se to sve izdesavalo pa sam pomislio da je mozda alkohol pokrenuo psihozu

hoce alkohol, ja imam ortaka koji ono pijucka, s vremena na vreme i nekad mu se desi da dobije napad panike kad popije, cuka lupa, znoj, dlanovi, strahovi da ce umreti itd,itd...

#49 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 20 October 2017 - 21:23

Skenderbeg, on 20 October 2017 - 21:18 , said:

hoce alkohol, ja imam ortaka koji ono pijucka, s vremena na vreme i nekad mu se desi da dobije napad panike kad popije, cuka lupa, znoj, dlanovi, strahovi da ce umreti itd,itd...
ok  mislim da vise alkohol nikada necu okusiti :tatice_03:

#50 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 20 October 2017 - 21:24

Goran 88, on 20 October 2017 - 21:23 , said:

ok  mislim da vise alkohol nikada necu okusiti :tatice_03:

to i on kaze uvek posle napada, onda je miran mesec dana, pa opet krene da pije :)

#51 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 20 October 2017 - 21:29

Ali vidi gorane, sa psihijatrom moras da si iskren maksimalno, kako bi ti utvrdio dijagnozu, i opet ponavljam moras najmanje 2,3 meseca da ides, a ne odes kod psihijatra, ispricas pricu i on odmah da zakljucak i lupi dijagnozu, to je neozbiljno...i opet ponavljam iz tog razloga se cesto desava da pacijent dobije skroz neku levu dijagnozu

#52 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 20 October 2017 - 21:36

Skenderbeg, on 20 October 2017 - 21:29 , said:

Ali vidi gorane, sa psihijatrom moras da si iskren maksimalno, kako bi ti utvrdio dijagnozu, i opet ponavljam moras najmanje 2,3 meseca da ides, a ne odes kod psihijatra, ispricas pricu i on odmah da zakljucak i lupi dijagnozu, to je neozbiljno...i opet ponavljam iz tog razloga se cesto desava da pacijent dobije skroz neku levu dijagnozu
ja sam sa psihijatrom uvek bio iskren kako bi psihijatar imao uvid u moju bolest da ne bi dao pogresnu dijagnozu ako on/ona smatra da ja imam problem  naravno da cu traziti da mi prepise neke lekove verovatno antispihotik

#53 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 20 October 2017 - 22:41

Goran 88, on 20 October 2017 - 21:36 , said:

ja sam sa psihijatrom uvek bio iskren kako bi psihijatar imao uvid u moju bolest da ne bi dao pogresnu dijagnozu ako on/ona smatra da ja imam problem  naravno da cu traziti da mi prepise neke lekove verovatno antispihotik

Koliko se dugo poznajete ti i psihijatar?

#54 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 23 October 2017 - 15:16

Skenderbeg, on 20 October 2017 - 22:41 , said:

Koliko se dugo poznajete ti i psihijatar?
kako mislis koliko se dugo poznajemo pa vidi psihijatar nema potrebe da te poznaje ti odes kod njega i pricas mu problem koji imas i on na osnovu tvojih simptoma daje ti dijagnozu i lekove koje treba da pijes

#55 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 25 October 2017 - 15:38

e ovako danas sam bio kod psihijatra pa me zanima vase misljenje ovo je specijalisticki izvestaj i on glasi:Dolazi sam tvrdi da je od januara samoinijacitivno  prestao da pije lekove jer su mu se strahovi da komunicira sa ljudima  povukli.U poslednje vreme ponovo ima problem  kada je u grupi ljudi.Ima osecaj da ljudi lose misle o njemu i da  komentarisu njegovo ponasanje  iako ne cuje da to zaista i cine.Ima strah  od gubitka kontrole.Jos  ne izbegava  socijalne kontakte  ali  mu je neprijatno.Sam se javlja za terapiju  zato sto je shvatio da se problem ponovo pojavio.Ne cuje glasove ali  to sto cuje naziva eho  svojih misli.Ispred ociju mu  prolaze crne senke ljudi .Svestan je da  su to halucinacije i da to nije realno.
Psihicki status:Svestan komunikativan,verbalizuje postojanje  perceptivnih obmana prema kojima postoji ocuvan test  realnosti,u misljenju se odnosi  inutavnog mehanizma nastanka.
Terapija:Risperidon tbl  2 mg 1+0+1
Lorazepam tbl 2.5 mg 3x1
Dijagnoza:Psychosis non organica,non specificata F29

#56 WANNABE

WANNABE

gabrijelin rob

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,631 posts

Posted 25 October 2017 - 15:58

sad nemoj da prekidaš terapiju na svoju ruku "kad ti bude bolje"
ako imaš problema s lekom nađi lek koji ti više odgovara mada nemaš mnogo opcija kad su antipsihotici u pitanju

#57 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 25 October 2017 - 16:00

ĐeneĐene, on 25 October 2017 - 15:58 , said:

sad nemoj da prekidaš terapiju na svoju ruku "kad ti bude bolje"
ako imaš problema s lekom nađi lek koji ti više odgovara mada nemaš mnogo opcija kad su antipsihotici u pitanju
ne naravno da necu

#58 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,770 posts

Posted 25 October 2017 - 16:01

Goran 88, on 25 October 2017 - 15:38 , said:

e ovako danas sam bio kod psihijatra pa me zanima vase misljenje ovo je specijalisticki izvestaj i on glasi:Dolazi sam tvrdi da je od januara samoinijacitivno  prestao da pije lekove jer su mu se strahovi da komunicira sa ljudima  povukli.U poslednje vreme ponovo ima problem  kada je u grupi ljudi.Ima osecaj da ljudi lose misle o njemu i da  komentarisu njegovo ponasanje  iako ne cuje da to zaista i cine.Ima strah  od gubitka kontrole.Jos  ne izbegava  socijalne kontakte  ali  mu je neprijatno.Sam se javlja za terapiju  zato sto je shvatio da se problem ponovo pojavio.Ne cuje glasove ali  to sto cuje naziva eho  svojih misli.Ispred ociju mu  prolaze crne senke ljudi .Svestan je da  su to halucinacije i da to nije realno.
Psihicki status:Svestan komunikativan,verbalizuje postojanje  perceptivnih obmana prema kojima postoji ocuvan test  realnosti,u misljenju se odnosi  inutavnog mehanizma nastanka.
Terapija:Risperidon tbl  2 mg 1+0+1
Lorazepam tbl 2.5 mg 3x1
Dijagnoza:Psychosis non organica,non specificata F29
Doktorka ti je debil.
Imam halucinacije. Za nešto tvrdim da jesu a za nešto se prepirem sa doktorkom da nisu haludže(sa ovom novom tek ima da se pobijem oko toga).
Strahova trista.
I imala sam jedno vreme f29... Ali ali... Ovo tvoje. NIJE GUBITAK SVETI, TJ OČUVANA TI JEBREANOST so nije psihoza.
Menjaj doktora.

Ja i skenderberg se nažalost pontipu ideja skoro slažemo.

#59 WANNABE

WANNABE

gabrijelin rob

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,631 posts

Posted 25 October 2017 - 16:05

nema potrebe praviti se da imamo psihijatrijsko znanje
kao što vidiš napisala je da je test realnosti na halucinacije očivan pa mu je dala f29
dakle ima psihozu

ja sam u trećoj epizodi znao da sam psihotičan pa mi to nije pomoglo da prestanu ideje veličine i ideje odnosa

#60 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,770 posts

Posted 25 October 2017 - 16:20

ĐeneĐene, on 25 October 2017 - 16:05 , said:

nema potrebe praviti se da imamo psihijatrijsko znanje
kao što vidiš napisala je da je test realnosti na halucinacije očivan pa mu je dala f29
dakle ima psihozu

ja sam u trećoj epizodi znao da sam psihotičan pa mi to nije pomoglo da prestanu ideje veličine i ideje odnosa
E više stvarno ne znam... Al ono imala sam i ja f29... Ali nisam bila svesna svoje... Psihoze

Also tagged with psihoze

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users