Jump to content

* * * * * 1 votes

Psihoza neorganska nespecificna F29

Psihoze

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 23 November 2017 - 09:04

psihoza mi je data na osnovu halucinacija i strah od ljudi  mislio sam da ljudi  misle lose o meni uglavnom i imam neprijatnost kada sam u drustvu mada mi je prosle godine drugi psihijatar rekao da  je to socijalna fobija ali ajde.

#22 Pastirr

Pastirr

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 141 posts

Posted 23 November 2017 - 11:02

Goksy, on 23 November 2017 - 09:04 , said:

strah od ljudi  mislio sam da ljudi  misle lose o meni uglavnom i imam neprijatnost kada sam u drustvu.

Ovo imam i ja . čini se da mi samo još halucinacije fale za psihozu :P ( ako su baš nužne :P )
Kakve si halucinacije imao?

#23 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 23 November 2017 - 13:07

Imao sam halucinaciju kada spavam osetio sam dodir kao da mi je neko dodirnuo ledja onda dim iz laminata 2 senke ljudi ali samo glavu i ramena jbg
Koja je tvoja dijagnoza koji su tvoji simptomi?

#24 Pastirr

Pastirr

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 141 posts

Posted 23 November 2017 - 18:04

Goksy, on 23 November 2017 - 13:07 , said:

Imao sam halucinaciju kada spavam osetio sam dodir kao da mi je neko dodirnuo ledja onda dim iz laminata 2 senke ljudi ali samo glavu i ramena jbg
Koja je tvoja dijagnoza koji su tvoji simptomi?

Moja dijagnoza je "samo" depresija. davno sam zadnji puta išao kod psihijatra pa se više ne sjećam koji mi je F ona dala. Neka vesela debela žena koja se samo smješkala i govorila aha, aha, na sve šta joj ja kažem.  inače psihijatrica me je uputila kod psihologa koji mi se podsmjehivao malo malo. Njemu sam baš govorio kako nemam skoro nikakvih poznanstava, da uvijek imam dojam da ljudi misle najgore o meni čim pola minute pričaju sa mnom, da sam maksimalno nervozan kada pričam sa novim ljudima itd. i da mislim da mozda imam soc. fobiju. Psiholog se i na to samo nasmijao. Nije naravno rekao zašto misli da nemam soc. fobiju. ugl. i on je potvrdio da imam samo depresiju. ne sjećam se kakvu :P . niti me zanima. jako sam skeptičan što se naših psihijatara tiče. Po ovome šta si ti napisao na ovom topicu čini se da je i tvoja psihijatrica podjednak retard kao ovi moji.
vjerojatno je veća šansa da ćeš na lotu dobit neg da će ti ona dati točnu dijagnozu. Rekao si da ti doktorka ne želi reći nešta više o tvojoj bolesti.
Kod nje "Psihoza neorganska nespecifična" u prijevodu vjerojatno znači = "Nemam blage veze šta mu je" :P

Kod tebe je dio sa halucinacijama jedino neobičan...
Koliko si puta imao halucinacije? I kada je to počelo? Probaj to što detaljnije opisati ovdje. Ja o psihozama i halucinacijama znam jednako puno kao i tvoja psihijatrica (tj. apsolutno ništa) ali imaš na forumu dosta ljudi sa takvim problemima pa mozda dobješ koji koristan savjet.

#25 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 24 November 2017 - 10:44

Pastirr, on 23 November 2017 - 18:04 , said:

Moja dijagnoza je "samo" depresija. davno sam zadnji puta išao kod psihijatra pa se više ne sjećam koji mi je F ona dala. Neka vesela debela žena koja se samo smješkala i govorila aha, aha, na sve šta joj ja kažem.  inače psihijatrica me je uputila kod psihologa koji mi se podsmjehivao malo malo. Njemu sam baš govorio kako nemam skoro nikakvih poznanstava, da uvijek imam dojam da ljudi misle najgore o meni čim pola minute pričaju sa mnom, da sam maksimalno nervozan kada pričam sa novim ljudima itd. i da mislim da mozda imam soc. fobiju. Psiholog se i na to samo nasmijao. Nije naravno rekao zašto misli da nemam soc. fobiju. ugl. i on je potvrdio da imam samo depresiju. ne sjećam se kakvu :P . niti me zanima. jako sam skeptičan što se naših psihijatara tiče. Po ovome šta si ti napisao na ovom topicu čini se da je i tvoja psihijatrica podjednak retard kao ovi moji.
vjerojatno je veća šansa da ćeš na lotu dobit neg da će ti ona dati točnu dijagnozu. Rekao si da ti doktorka ne želi reći nešta više o tvojoj bolesti.
Kod nje "Psihoza neorganska nespecifična" u prijevodu vjerojatno znači = "Nemam blage veze šta mu je" :P

Kod tebe je dio sa halucinacijama jedino neobičan...
Koliko si puta imao halucinacije? I kada je to počelo? Probaj to što detaljnije opisati ovdje. Ja o psihozama i halucinacijama znam jednako puno kao i tvoja psihijatrica (tj. apsolutno ništa) ali imaš na forumu dosta ljudi sa takvim problemima pa mozda dobješ koji koristan savjet.
pa halucinacije sam imao par puto vidjao sam senke jedanput dim iz laminata takodje  jedanput ali cesto sam vidjao musice pred ocima pa sam to povezao sa psihozom.Onda su mi se pojavile misli recimo kada udjem u autobus da ljudi misle lose o meni i da komentarisu moje ponasanje mada je to vise imam misli da ljudi ne primete kod mene da imam psihozu  i imam strah da budem medju ljude,a kada se nadjem u grupu ljudi vrhunac straha traje do nekih 5 minuta i tada je bukvalno neizdrzivo posle se taj strah smanjuje i onda nemam problem a i primetio sam kada sam sa nekim  onda je sve u redu i pomalo izbegavam kontakt oci u oci sve ove simptome koje imam i koje sam imao sam povezao sa psihozom ili shizofrenijom.Halucinacije sto se tice video sam jednom svetla kao far od kola toliko su bila jaka medjutim to je bilo samo jedno nemam sada neke halucinacije osim povremenih musica pred ocima .Od terapije pijem Ripolept i Lorazepam i malo mi je bolje inace dobro funkcionisem.

#26 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 24 November 2017 - 14:24

Da napomenem da mi se i musice pred ocima smanjuju valjda je antipsihotik poceo da deluje

#27 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 290 posts

Posted 24 November 2017 - 14:43

Vidi. Ako na osnovu tih simptoma ti imas psihozu ja je takodje imam. Imam crne tacke, strah od ljudi, trip da ljudi pricaju o meni. Takodje sam jednom kad sam se probudio vidio neko kao malo crno stvorenje na ormaru prije par god. Glasove sam isto cuo. Kao da me neko doziva u snu... Kolikk mg risara pijes?

#28 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 24 November 2017 - 15:11

Pijem rispolepta 2mg dva puta dnevno ujutru i uvece

#29 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 24 November 2017 - 15:14

Koja je tvoja dijagnoza da uporedim mozda ja i nemam psihozu mozda mi je pogresno data dijagnoza

#30 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 290 posts

Posted 24 November 2017 - 15:20

Mene je 1mg obaljivao. Ujutru sam morao da se kupam hladnom vodom da bih se osvijestio. Kao da me je neko macom udario kad se probudim. Cak me je auto udarilo dok sam bio pod dejstvom. Moj dr kaze da sam ja specifican tip licnosti. A stoji od prije par god f60.3. Dok mi je jedan ljetos prilikom hospitalizacije dao f41.2.

#31 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 24 November 2017 - 15:28

Znaci i ti si imao halucinacije a nemas psihozu onda je meni pogresno data dg.psihoze

#32 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 24 November 2017 - 15:30

Mene ne obara od 2 mg ali  od lorazepama sam sav osamucen i u pocetku terapije sam povracao od njega ali dzabe kada mi doktorke ne veruje ona misli da ja necu da pijem lekove jbg

#33 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 290 posts

Posted 24 November 2017 - 15:31

Podji za dr misljenje ako vec nisi.

#34 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 24 November 2017 - 15:34

Pa nisam ali izgleda da cu morati mozda zapravo i imam psihozu mozda je i nemam da imam psihozu ne bih bio svestan da je imam

#35 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,081 posts

Posted 24 November 2017 - 15:36

Ja mislim da psihijatar dijagnozu psihoze ne daje samo na osnovu simptoma nego tvog cjelokupnog stanja i dojma.Kao način govora,ponašanja,načina života,izgleda,opcenito sveokupnog dojma.

#36 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 24 November 2017 - 16:35

Ja mislim da psihijatar daje dg.na osnovu simptoma koje pacijent ima

#37 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,081 posts

Posted 24 November 2017 - 21:27

Psihoza,shizofrenija nisu samo simptomi,tu propada cjelokupna ličnost,i to se osjeti na pacijentu.

#38 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 25 November 2017 - 09:06

Ja mislim da samo kod shizofrenije licnost propada tj.dolazi do cepanja licnosti

#39 Hyperdrive

Hyperdrive

PLAŠIM LJUDE

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,490 posts

Posted 25 November 2017 - 22:01

I kod DID.

#40 tirkiz

tirkiz

Napredni član

• Members