Jump to content

* * * * * 1 votes

Psihoza neorganska nespecificna F29

Psihoze

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#41 Hyperdrive

Hyperdrive

BITCH BOŽIJA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,555 posts

Posted 26 November 2017 - 01:37

Dissociative identity disorder. Ne znam kako ga kod nas zovu, ali to je ono što je popularno kao "više ličnosti". I da, zaista postoji. Imala sam tu nesreću da poznajem dve osobe koje su ga imale, od kojih se jedna vodila kao bipolarni I, a druga kao blagodepresivna. :blink:

#42 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,005 posts

Posted 26 November 2017 - 02:23

Tako kad si u horoskopu blizanac u blizancu. Svi u te dane rodjeni ko da ni ne znaju tko sam kad.

#43 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,803 posts

Posted 26 November 2017 - 17:58

To je moja prva dijagnoza bila. Terapija je bila risarom, zbog kog sam imala strasne nuspojave, gubila se, stvari mi ispadale iz ruke na kraju (jer su mi i dali jos injekciju haldola), a kad sam bila u bolnici sam samo bila preosetljiva, i puno plakala, a to je njima izgledalo kao da je psihoza. Posle toga sam pila risar godinu dana, do tog nemilog meseca kad sam dobila injekciju zbog panicnog/psihoze (ne znam da li su ukocenost i vristanje, previse emocija, pa sam se pogubila tad psihoza ili samo panicni napad?). Mislim da sam ipak imala hipomaniju, sa elementima depersonalizacije. A tu dg i terapiju pre toga sam imala jer sam se onako ponasala u bolnici, ali sam samo, na ispitivanjima govorila da imam mnogo misli u glavi, stvarno nisam znala kako da objasnim da su mi razne misli jurile kroz glavu, najvise razne brige. Posle, dok sam isla na terapiju kod psihicke, tamo sam cutala vecinu vremena, a dg i terapija su ostale iste godinu dana. Stvarno nisam mogla da se otvorim, nisam znala kako drugacije da odg na pitanja, nisam znala sta da pricam, kako da opisem emocije, niti da ista verbalizujem na pravi nacin... I eto, zbog svega toga sam imala tu sifru/dg.

#44 Kosta73

Kosta73

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 303 posts

Posted 30 November 2017 - 08:23

I mani su dali tu dijagnozu kada sam ležao u bolnici.

#45 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 330 posts

Posted 01 December 2017 - 17:54

Meni su prvo dali F23.8 kada sam lezao u bolnici

#46 Iimitless

Iimitless

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,251 posts

Posted 02 December 2017 - 21:08

Moja prva dijagnoze psihoze...

Meni su u izvestaju napisali  da mi zbog prisustva negativnih i pozitivnih simptoma i sklonosti shizogeniformnim oboljenjima daju dijagnozu psihoze. A doktorka mi licno rekla da ne znaju sta mi je tacno.

#47 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 330 posts

Posted 03 December 2017 - 18:43

I ja sam imao pozitivne simptome a i negativne u smislu anhedonija,avolicija i povlacenje iz drustva prosle godine

Also tagged with Psihoze

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users