Jump to content

Socijalna fobija i fakultet.. što napraviti?

škola/fakultet

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 24 November 2012 - 09:36

Imam uzasnu soc fobiju, u biti imam je samo medu poznatim ljudima a nepoznatima nemam, i zbog toga ne dolazim na faks. Tj. dolazim samo 2-3 puta tjedno... i to jedva... na rubu sam na više nivoa  - doma me pokušavaju kontrolirat što ima samo neg. utjecaj na mene. Faks mi visi o niti. Psiha mi visi o niti.
MEĐUTIM, do faksa mi je JAKO stalo, i UOPĆE mi nije problem učit. :( Samo pohađat.
Jučer sam zamolila jednu profesoricu da mi izađe u susret,, odjebala me da sam previše izostala i da niš od tog, da zamrznem godinu i riješim problem pa onda studiram dalje. Fora je u tome što;
1.) moj problem će se teze riješit ako ja zamrznem godinu još više ću se izolirat
2.) mogu učit
3.) pad godine bi me satrao psihički

zena je PSIHOLOG.. i bila je toliko bahata! :o

i radi se o predavanjima samo (u njenom predmetu), zar im stvarno znači da dodjem tamo, spavam, imam ipod u ušima,prtljam po smartphoneu ili rješavam krizaljku ili spavam.. i sad to više vrijedi nego opravdani izostanci zbog jebene bolesti

Što da radim? ja sam mislila dalje ići na predavanja, skupljala sam snage cijeli 10 i 11mj da se pojavim i razgovaram. sram me to da se pročuje po faksu, koji je mali, nije neki veliki, pa sam mislila 'budem,budem'

znam da to ničemu ne vodi, al dal će stvarno pomoć da padnem godinu?!?! nije mi jasno, da imam leukemiju, drukcije bi me tretirali. onda bi mi rekli 'bravo, voljni ste učit, dopustit cemo vam'... a ovako ko me jebe.

i sama je rekla da je hospitalizacija da je to drugo onda, ja joj rekoh da bi ja i mogla bbit hospitalizirana ali jer se trudim nisam

i opcenito, ne znam što cu... ovo je samo odgadjanje, mislila sam dat semestar pa u 3mj vidit ako se ne uspijem sredit morat cu zamrznut faks... al eto... :(

#2 Tovar

Tovar

MAGARE

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 974 posts

Posted 24 November 2012 - 11:34

Ljudi su takvi, imaju(ili glume da imaju) razumijevanja za sve osim za psihicke bolesti(ako se anksioznost moze nazvati bolescu). Odvratna licemjernost..Ja ne znam sta bih ti predlozio kad je fakultet u pitanju. Ako mozes izvuci godinu sa tim izostancima probaj. Ako ne mozes, jbg. , nek ode jedna godina, nista katastrofalno. Trci, obuci trenirku, sportske tenisice i trci na ovom tmurnom vremenu. Pomoci ce ti. Slusaj glazbu. Nemoj se uvjeravati da si anksiozna, velikim dijelom si sama kriva za to stanje. Govorim iz vlastitog iskustva. Sretno.

#3 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 24 November 2012 - 12:14

View PostHajdukovac, on 24 November 2012 - 11:34 , said:

Ljudi su takvi, imaju(ili glume da imaju) razumijevanja za sve osim za psihicke bolesti(ako se anksioznost moze nazvati bolescu). Odvratna licemjernost..Ja ne znam sta bih ti predlozio kad je fakultet u pitanju. Ako mozes izvuci godinu sa tim izostancima probaj. Ako ne mozes, jbg. , nek ode jedna godina, nista katastrofalno. Trci, obuci trenirku, sportske tenisice i trci na ovom tmurnom vremenu. Pomoci ce ti. Slusaj glazbu. Nemoj se uvjeravati da si anksiozna, velikim dijelom si sama kriva za to stanje. Govorim iz vlastitog iskustva. Sretno.

hvala ti :) da ne bi bilo problem da je 'još jedna' da prije tog nisam bila na krivom fakultetu i pogubila godine.. mislim s jedne strane imam veliko znanje al tko to gleda?! to je nedovršen faks.

kuzim što misliš... imaš pravo.. dzabe je meni da mi i izađu u susret ako će u 2semestru u 3 mjesecu biti ISTO... znam da je to jedna kapljica. dugoročno mi je upravo to provlačenje neki put i odmoglo. al neki put su me baš kočili, ionako sam dosta napaćena.

probat cu se izvuć. samo se opako bojim svoje psihe, ovo vučem godinama kao trakavicu... doma su mi puni nerazumijevanja, misle da imam shizu ili nešto :(

#4 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 24 November 2012 - 12:18

Slažem se sa Hajdukovcem. Pokušaj nekako da objasniš roditeljima da razgovaraju sa profesorima na faksu.
Pokušaj da prođeš nekako tu socijalnu fobiju sama, a ako ne ide, pokušaj sa psihologom prvo. On će kroz razgovor sa tobom oceniti  da li je potrebno pravo lečenje.

Važno je da želiš da ti bude bolje, stavi zdravlje na prvom mestu. Ostalo je sve sporedno. Razgovaraj sa tvojima, moraju da shvate da imaš samo poremećaj, a ne neku tešku psih.bolest.

Čuvaj se, i piši, tu smo svi da te podržimo.

#5 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 24 November 2012 - 13:25

View PostDžudi, on 24 November 2012 - 12:18 , said:

Slažem se sa Hajdukovcem. Pokušaj nekako da objasniš roditeljima da razgovaraju sa profesorima na faksu.
Pokušaj da prođeš nekako tu socijalnu fobiju sama, a ako ne ide, pokušaj sa psihologom prvo. On će kroz razgovor sa tobom oceniti  da li je potrebno pravo lečenje.

Važno je da želiš da ti bude bolje, stavi zdravlje na prvom mestu. Ostalo je sve sporedno. Razgovaraj sa tvojima, moraju da shvate da imaš samo poremećaj, a ne neku tešku psih.bolest.

Čuvaj se, i piši, tu smo svi da te podržimo.

moji to neće shvatit, oni misle da ja imam shizofreniju :D što nije toliko bitno kako se zove ali je bitno da pretjeranom kritikom, etiketiranjem itd mi samo pogoršavaju. proglašavaju me psihički bolesnom i onda je to meni bubica u glavi koja mi pojačava SF..
uglavnom, mislila sam se maknut od njih
neće to ništa riješit, znam, al čisto da lakše dišem.

Sumnjam da se sa ovom profom da razgovarat :o A što se ostalih tiče, ne znam više ništa. :(

inače, idem psihoterapeutu. tj tek sam bila 5x. jesam malo bolje otkako idem, al fobija je nešto što imam godinama, razvijem priču u glavi tko što misli o meni i to je to, ta priča mi je 'recept' po kojemu se ponašam. sad kad ovako opisujem toliko GLUPO zvuči da ja to ne mogu prekinut al ja toliko jako to razvijem da je to moja stvarnost. SF nemam na javnim mjestima, pa čak bi i izlazit mogla i sve to al i to ne idem često jer sam previše opterećena stanjem na faksu i sl i onda mi se sve vrti oko toga. kad moram na faks 24 h prije imam grčeve u trbuhu, knedlu u grlu itd. onda tamo dođem i  opterecujem se što nikog ne znam. kako sam čudna. onda se čudno ponašam. pa zaključim da svi naravno misle da sam čudna... dakle ne radim ništa da taj ciklus prekinem, dapače, samo ga pojačavam i najviše se mučim sa odlaskom a polu izbjegavam. lakše bi mi bilo ili da potpuno idem ili da potpuno ne idem.
Moja obitelj me etiketirala kao crnu ovcu i što sve ne, i imam osjecaj da se samo ponašam prema tom receptu. I mama i sestra su mi izrazito uspješne poslovno, pravi karijeristi, i onda sam im ja neko ruglo, bez obzira što sam inteligentnija od njih obje, meni to nije bitno al tako je uvijek bilo, uspješnija itd veći potencijal, ali.. ispala sam ruglo. pravo ruglo. I to mi je uvijek u mozgu kad krenem na faks. Otpočetka sam izbjegavala tamo jer sam mislila kako sam promašaj jer sam starija od većine na faksu jer mi je to 2. faks a prošli sam rastezala jer mi je to obiteljska branša a ja sam eto išla njihovim stopama a to sam mrzila i nisam na vrijeme odustala... ugl.. onda sam na 1.god tako izbjegavala ljude, jedva izvukla godinu, uz puno sreće i pun k ispričnica, mislim, potpisi su bili u igri. i krenula ova godina i opet isto. ... e sad više ne mogu tako.
uostalom i ako izvučem.. kakvo je to studiranje... :o bojim se i predrasuda na faksu i zato nisam htjela ništa trazit, neka prava.

ma ovo je pravo sranje

dio mene ni ne zeli izvuc jer se osjeca kao da ne zasluzuje, to je taj isti dio koji si ni ne dopušta da ode na faks.. koji se doveo u ovu situaciju po 3000. put. ne znam što da kazem.

strah me da se ne nastavi sve to, nemam snage tu priču prekinut. a ako padnem godinu moglo bi me dodatno slomit.

#6 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,383 posts

Posted 24 November 2012 - 17:23

Heidi ovdje ću ti napisati samo onaj dio koji bi možda nekome mogao biti od koristi, a dalje ću "tamo" i tako dugujem taj odg. Ja bi ti objasnila kako je bilo meni. Ja sam svoje bube u glavi nazivala mislima koje mi govore nešto što pod testom realnosti apsolutno pada u vodu. I kod mene je postojalo vrijeme kada ja bube nisam propitivala ili bolje rečeno nisam im dala pravu vrijednost, pa su za mene bube bile ili istina ili možebitna istina. To vrijeme je iza mene... srećom, ali bube me i dalje redovno posijećuju ;)

Kad bi te ja sada zamolila da mi opišeš svoja čudna ponašanja i nabrojiš ih, posve sam sigurna da u njima ne bi bilo ništa čudno ili bolje rečeno neljudski. Znači mogla si zbog nervoze biti ukočena, možda treskati nogom, možda reći nešto neprimjereno, ali to je sasvim normalno, sasvim nečudno i sasvim ljudski. Da si recimo daš zadatak da pratiš ponašanja ljudi oko sebe vidjela biš da ih jako puno ima "čudnih" samo u tvom okruženju. Samo ti isti ne iscrpljuju sami sebe analizama i samoanalizama, najviše iz razloga što nemaju ispred sebe perfekcionistička mjerila koja je potrebno zadovoljiti. Priča ima svoju dubinu sasvim sigurno, ali da biš došla do točke u kojoj se možeš baviti njome, moraš prvo totalno izbanalizirati problem. Dakle odvojiti krive poruke od pravih i naučiti šta sa tim krivima onda. Savijetujem ti da baciš oko malo na topice o opsesijama, a ostatak ti složim tamo. Eto, mašem ;)

#7 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 24 November 2012 - 20:15

View Postpukla_ko_kokica, on 24 November 2012 - 17:23 , said:

Kad bi te ja sada zamolila da mi opišeš svoja čudna ponašanja i nabrojiš ih, posve sam sigurna da u njima ne bi bilo ništa čudno ili bolje rečeno neljudski. Znači mogla si zbog nervoze biti ukočena, možda treskati nogom, možda reći nešto neprimjereno, ali to je sasvim normalno, sasvim nečudno i sasvim ljudski. Da si recimo daš zadatak da pratiš ponašanja ljudi oko sebe vidjela biš da ih jako puno ima "čudnih" samo u tvom okruženju. Samo ti isti ne iscrpljuju sami sebe analizama i samoanalizama, najviše iz razloga što nemaju ispred sebe perfekcionistička mjerila koja je potrebno zadovoljiti. Priča ima svoju dubinu sasvim sigurno, ali da biš došla do točke u kojoj se možeš baviti njome, moraš prvo totalno izbanalizirati problem. Dakle odvojiti krive poruke od pravih i naučiti šta sa tim krivima onda. Savijetujem ti da baciš oko malo na topice o opsesijama, a ostatak ti složim tamo. Eto, mašem ;)

mudro zboriš :) inache, dosta je meni to jasno, al šta sad kad mi gori pod petama. mislim jbt moram gubit još jednu godinu na faksu zbog ovog a mentalno sam sasvim sposobna učit. pa to je horor :(
kako sad stvari stoje ni nemam što ić na faks jer sam ga već sjebala :o

a što radim čudno?
pa čudno je da izbjegavam ljude, ne dolazim, kad dodjem ne pričam s nikim :) to je sve čudno! svi bi se slozili :(

ali danas mi je psih rekao nešto stvarno pametno... što ide u korak sa onim što mi mnogi govore...doduše laici al ipak.. da nije samo SF.. rekao je da mu se čini da ima i komponenta da pokušavam biti 'neovisna' na taj način da se drzim podalje. jer mene stvarno neka 'sila' osim fobije vuče OD LJUDI. kao da ima nešto slatko u tome :o makar mi uništava zivot, pogotovo to na faksu jel.
my way or highway očito.

#8 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,803 posts

Posted 25 November 2012 - 15:08

I ja imam soc. fobiju i jos svasta nesto ... Isto se osecam kao ti kad odem u skolu (a jos idem vanredno, pa prvi put vidim profesore kad izadjem na ispit, to je vecernja skola, samo srednja), a i ranije, kroz celo skolovanje sam to dozivljavala... Ako si svesna svojih unutrasnjih problema, onda je vreme da ih resavas. Kokica je dobro rekla:

Dakle odvojiti krive poruke od pravih i naučiti šta sa tim krivima onda.  

Ja sam, inace, pauzirala ucenje i prijavljivanje ispita na neko odredjeno vreme, dok se ne sredim u glavi  toliko da mogu da uzmem knjigu u sake i odem na ispit i predstavim se u sto boljem svetlu tamo..

#9 Guest_element8 (Gost)

Guest_element8 (Gost)
  • Guests

Posted 26 November 2012 - 18:06

Ne znam koji fax studiras ali ne moras bas sada .danas.sve. ..

buducnost skolovanja je online studiranje kao u kini i indiji...Stanovnistvo raste,veca potraznja za resursima,nemogucnost vremena za sve...

#10 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 26 November 2012 - 18:08

View Postelement8, on 26 November 2012 - 18:06 , said:

Ne znam koji fax studiras ali ne moras bas sada .danas.sve. ..

buducnost skolovanja je online studiranje kao u kini i indiji...Stanovnistvo raste,veca potraznja za resursima,nemogucnost vremena za sve...

okej. :o

ziher će netko priznat online diplomu hahahahahaha

#11 Guest_element8 (Gost)

Guest_element8 (Gost)
  • Guests

Posted 26 November 2012 - 18:29

Na Balkanu se i dalje ceni zvanje ,ne znanje kao na zapadu...a i ovde kasnije hvatis da diplima nema nikakve veze sa poslom koji ces raditi kasnije.Ja sam zeznuo fax iz razloga jer sam soc anx i razumem te, isao sam nekoliko meseci i video da se na faxu kotiraju isto oni nadprosecno inteligenti i oni ispod proseka...obrazovanje je danas u svetu prenaduvan balon gde je institucijama bitnije da ti uzmu novac ,a ne nauce nista.Na kraju ces raditi 10god samo da bi vratio ulozene pare u obrazovanje.

jel postoji mogucnost kod tebe na faxu raditi neke stvari vanredno ?

ne uzimas medikamente?

#12 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 26 November 2012 - 19:43

Ja nisam ništa ulozila u obrazovanje (od para). ne placam faks, imam stipendiju, i naravno, nisam radila tokom studija, al to i nije velika para. a poslije bez diplome su perspektive za posao nikakve.. tako da ne vjerujem u ovo da cu radit 10 godina polsije da bi isplatila troskove studiranja, ali trenutno me zaboli za to.. bitno mi je završit faks.

nema mogucnosti vanredno. da ima, ne bi bilo ovog problema, bila bi vanredno dok se ne sredim. heh.. jbga

uzimam, al ne djeluju na ovo. pijem zoloft. sa njim kao i bez njega :o

i ne znam što bi se rijesilo sa 'online diplomom' ako bi i dalje imala SF. mislim, necu se valjda i zaposlit online, zenit online i umrijet online?! sorry nije mi jasno takvo razmisljanje.. nimalo.. i jos to kao prolazi pod normalno.. :o

nema to veze sa Balkanom.. nikakve.

#13 Guest_element8 (Gost)

Guest_element8 (Gost)
  • Guests

Posted 26 November 2012 - 19:49

Online studiranje se odnosti na to da predavanja i vezbe pratis preko neta ,a ispit polazes na faxu,.,

i nema veze sa Balkanom naravno, sa civilizacijom Balkan vec nekoliko vekova nema veze

#14 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 26 November 2012 - 20:11

View Postelement8, on 26 November 2012 - 19:49 , said:

Online studiranje se odnosti na to da predavanja i vezbe pratis preko neta ,a ispit polazes na faxu,.,

i nema veze sa Balkanom naravno, sa civilizacijom Balkan vec nekoliko vekova nema veze

ma znam, al takvu diplomu ne bi ni htjela... šta cu uvijek poslodavcima objasnjavat taj 'cudan' način kako sam dosla do nje... nit mi je potrebno.. rade cu nekako rijesit ovu SF.. i to je to :o
osim toga, online fakulteti se placaju, a ovdje imam i stipendiju.. nit postoje u hrvatskoj, osim nekih sumnjivih ekonomija

trenutno me jedino zanima kako i da li spasiti ovu godinu. Za ostalo ima vremena.

#15 nice girl

nice girl

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 497 posts

Posted 26 November 2012 - 21:51

@Heidi Nazalost profesori (da i profesori psihologije!) su samo obicna ljudska bica , nekad nazalost veoma nerazumna, za stvari koje bi oni sami, ako nista drugo trebali tako dobroooo i u tancine da razumiju i da se suosjecaju.

Socijala fobija je veoma cest fenomen u danasnjem drustvu i tolike ljude drzi zatocenicima u sopstvenim kucama , stanovima. Zivotima.

To sto je toliko bahata, i zasto insistira na dolascima na predavanja (iako se veliki broj studenata smara i smatra predavanja beskorisna i kao nuzno zlo) govori da je zena ne od sustine vec od forme i  pravila. Nefleksibilna.
Iz iskustvaznam da je to je najgora osobina za profesora da bude nefleksibilan, neosetljiv na potrebe studenta i insistrira na formalnosti. Pogotovo u tvom slucaju, pa socijalna fobija nije neka misterija, pobogu, zar ne bi trebala ona tebe da razumije i ponudi/pruzi podrsku umjesto sto te fakticki tjera na pad godine i  u jos vece psihicke probleme.
Nijesam pametna....Zena je obican panj. Mozda da opet probas pricat sa nom i da joj  pokusas objasnis da bi zamrzavanje godine i izolacija doveli samo do pogorsanja, i osjecaja bezvrijednosti, a nikako do sredjivanja situacije... Ako htjedne taj dembel saslusat sto imas rec...

View Postderpina., on 25 November 2012 - 14:47 , said:

Koji bezobrazluk sa tvoje strane, e. Da neces mozda da ti ona zavrsi fakultet?
Pa nije ti ona mama da ti progleda kroz prste.
Mucila se godinama da dodje na to mesto na kom je sad i treba da dopusti da njom manipulise neka klinka?
Prokleto preuzmi odgovornost za svoje postupke i ne okrivljuj nekog (nesto) za to!

I to sto ni sa kim ne progovaras nije velika stvar. Zamisli, neko ce misliti da si cudna.
Nisi tamo dosla da se druzis vec da ucis. Da ispunis obavezu.

Dozvolila si da bolest upravlja tobom i jos bi da se izvuces na nju. Ne ide.

(zadnje boldovano) Toliko o tvome razumijevanju ljudi i bolsesti. Toliko o tvojoj "mentalnoj" sirini , toleranciji i naprednim razmisljanjima. Socijalna fobija je za potcjenjivanje i manipulisanje i ljudi  " dozvoljavaju" da ona manipulise njima i "izvukuju"  se  na nju??

(podvuceno boldovano) Pricas o odgovornosti kad se radi o propustanju casova (usled ocigledno jakom slucaju SF, a palamudis gluposti kad se radi o 4-tom pobacaju. Licemjerstvo je oblik duhovne bolesti takodje. To razumijem i ne osudjujem te. Sad jedan kompliment na  engleskom, znam da volis : “Honestly, if you were any slower you'd be going backwards.” :D

#16 derpina.

derpina.

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 posts

Posted 26 November 2012 - 22:18

View Postnice girl, on 26 November 2012 - 21:51 , said:

(zadnje boldovano) Toliko o tvome razumijevanju ljudi i bolsesti. Toliko o tvojoj "mentalnoj" sirini , toleranciji i naprednim razmisljanjima. Socijalna fobija je za potcjenjivanje i manipulisanje i ljudi  " dozvoljavaju" da ona manipulise njima i "izvukuju"  se  na nju??

(podvuceno boldovano) Pricas o odgovornosti kad se radi o propustanju casova (usled ocigledno jakom slucaju SF, a palamudis gluposti kad se radi o 4-tom pobacaju. Licemjerstvo je oblik duhovne bolesti takodje. To razumijem i ne osudjujem te. Sad jedan kompliment na  engleskom, znam da volis : “Honestly, if you were any slower you'd be going backwards.” :D

Smorila si me, nisi vise atrakcija za ispucavanje moje negativne energije. :(
Zastoooo? :11565:

#17 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 26 November 2012 - 22:29

View Postnice girl, on 26 November 2012 - 21:51 , said:

@Heidi Nazalost profesori (da i profesori psihologije!) su samo obicna ljudska bica , nekad nazalost veoma nerazumna, za stvari koje bi oni sami, ako nista drugo trebali tako dobroooo i u tancine da razumiju i da se suosjecaju.

Socijala fobija je veoma cest fenomen u danasnjem drustvu i tolike ljude drzi zatocenicima u sopstvenim kucama , stanovima. Zivotima.

To sto je toliko bahata, i zasto insistira na dolascima na predavanja (iako se veliki broj studenata smara i smatra predavanja beskorisna i kao nuzno zlo) govori da je zena ne od sustine vec od forme i  pravila. Nefleksibilna.
Iz iskustvaznam da je to je najgora osobina za profesora da bude nefleksibilan, neosetljiv na potrebe studenta i insistrira na formalnosti. Pogotovo u tvom slucaju, pa socijalna fobija nije neka misterija, pobogu, zar ne bi trebala ona tebe da razumije i ponudi/pruzi podrsku umjesto sto te fakticki tjera na pad godine i  u jos vece psihicke probleme.
Nijesam pametna....Zena je obican panj. Mozda da opet probas pricat sa nom i da joj  pokusas objasnis da bi zamrzavanje godine i izolacija doveli samo do pogorsanja, i osjecaja bezvrijednosti, a nikako do sredjivanja situacije... Ako htjedne taj dembel saslusat sto imas rec...

konačno pravi savjet :) hvala. mislim da cu u svakom slučaju opet sa njom pričat.. a sad krenut ici .. samo ne znam dal cu opcenito biti u stanju ići na faks.. meni je to kao kad ulazis u vodu pa probavaš prstima od noge dal je hladna... ne zelis zaronit cijelu nogu ili cijelo tijelo. tako je meni sa faksom. mozda i nije toliko do SF, nego nekako dublji problem. Sa 1. faksom sam se jako razočarala, pišala sam krv na njemu, toliko učila, da bi vidjela da to nije za mene i morala sam odustat jer traje 6 god a ja sam tek 2 dala, i osjećala sam se kao u zatvoru. cijele dane učenje nešto što me ne zanima.. a dugo nisam to htjela priznat jer sam nonstop gledala 'necu izgubit ovo što sam ulozila'.
i onda kad mi je došlo do grla, i kad sam rekla.. koji ku ja to radim.. ja robijam na tom faksu
onda sam upisala ovaj, koji sam godinama htjela.
medutim, kad sam krenula na faks, bila sam toliko ljuta&deprimirana što moram ispočetka.. da sam se osjecala kao potpun promašaj. još sam doma slušala o tome kako se zbog mene ne moze u penziju i sl priče. tad kad je počeo faks čvrsto sam odlučila
da više ni kunu neću uzet od mame, da ću si osigurat tijekom cijelog faksa da imam novce. pa sam počela radit. to je bilo na jesen na 1.god faksa, uz faks sam radila i nekako mi je ići na faks bila bolna točka, previše je u meni bilo bijesa što sam opet 1.godina. oduvijek sam bila tašta i osjetljiva na uspjeh, i onda sam se osjecala baš osramoceno. plitko, jadno, znam.
ugl onda mi je posao uspio, i vidjela sam da ću si prilično lako uspjet osigurat da sama sebe financiram tokom cijelog faksa a da k tome imam i dovoljno vremena za odmor i učenje.. i eto sad kad to mogu, kad se mogu posvetit faksu jer sam si osigurala da imam povremen i dobar posao.. sad ne mogu opet.

i ugl... taj početak, mi je bio kao neka... distrakcija... kao radim, jer se nisam htjela pomirit sa novim početkom i da se ne moze drukcije nego ispočetka. i onda se s nikim nisam upoznala na faksu.
i ugl taj otpor prema tome je ostao. nije mozda ni cudno da imam SF medu ljduima ako dodjem samo 2x tjedno i nikog ne poznam. A uporno nisam išla svaki dan. onda se oni poznaju a ja nikog.. mala je grupa, nije smjer na faksu sa puno upisanih.. tako da i to pridonosi.

uglavnom, u meni je ostao taj bijes.. i tuga.. i sve to.. i što je najgore CIKLUS.. KRUG... sram ->izbjegavanje -> sram -> upadanje u još veće probleme -> još veći sram -> još veće izbjegavanje... to je ono što me najviše koči.
jer sad sam u puno goroj poziciji nego 1.10. 2012. prije 2 mjeseca, kad si nisam sranja na faksu napravila. i logično da su loši osjecaji pa i SF, panika, grčevi itd jači jer se osjecam LOŠA jer sam u problemima, jer ako se probam 'izvuč' na faksu dobit ću samo 'čitanja bukvica'.. čak i ako se uspijem izvuć to će biti toliko stresno. Znam da sam to sve sama izazvala. Najviše okretanjem prošlosti, analizom u beskraj što sam kad trebala... perfekcionizmom. tako da dio mene ni ne zeli izvuć faks, jer sam umorna. OD SEBE. jer da mi sutra sve RESTART i da se vrati sve na početak od 1.10. ja bi se opet tako i ponašala. U meni je problem. u mojoj glavi, u pogrešnim porukama u njoj. A iscrpljena sam. I zato sam rekla, još ovaj semestar ću probat izvuć, ako drugi semestar bude isto, zamrznut ću. Posvetit se drugim stvarima, radit i izlazit, pa za par mjeseci nazad. Mozda to pretjerano definiranje kroz uspjeh na faksu pomogne.

tj da se prestanem definirat. da se suočim sa neuspjehom.

hmmm.. sad kad malo razmislim... ovo čak ni ne zvuči ko SF, što sam već čula.. prije kao neki ponos,prkos..blabla..spojeno sa SF...om... jer npr... ja nemam strah od javnog govora... bar ne neki da bi ga izbjegavala u besvjest... idu mi takve stvari dobro... ali meni ego,ponos,kompleksi, što već.. neda da se tamo sa ljudima upoznam. Ljutnja. Baš sam sjebana, boze sacuvaj.

#18 nice girl

nice girl

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 497 posts

Posted 26 November 2012 - 22:55

View Postderpina., on 26 November 2012 - 22:18 , said:

Smorila si me, nisi vise atrakcija za ispucavanje moje negativne energije. :(
Zastoooo? :11565:

ti imas energiju? to je novost... :blink:

iz tvojih postova nazalost samo unutrasnje mrtvilo, nistavnost i prostota izviru.

Ali kontam...ti to zoves "energija" ? Hhmm, Ok, kako god ti paše....U svakom slucaju, hvala sto si odlucila da me se okanes :wicked: .

#19 derpina.

derpina.

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 posts

Posted 26 November 2012 - 23:03

View Postnice girl, on 26 November 2012 - 22:55 , said:

ti imas energiju? to je novost... :blink:

iz tvojih postova nazalost samo unutrasnje mrtvilo, nistavnost i prostota izviru.

Ali kontam...ti to zoves "energija" ? Hhmm, Ok, kako god ti paše....U svakom slucaju, hvala sto si odlucila da me se okanes :wicked: .

Ali ti mene vidim nisi...

#20 arika_

arika_

Član

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 760 posts

Posted 18 February 2013 - 08:16

Molim te pogledaj moj odgovor na temi Šizofrenija i fakultet...možda bi bolje pasao ovdje... :)