Jump to content

- - - - -

Izbjegavajući poremećaj

• Please log in to reply
180 replies to this topic

#21 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 03 June 2014 - 14:14

i ja sam gledala na internetu i baš mi se čini kao da to imam, mada nisam sigurna, koje simptome ti imaš?

#22 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 03 June 2014 - 14:22

Prema onome sto pise na internetu, ja imam i histeroicni i narcisticki i izbegavajuci i sizofreni poremecaj licnosti i.... tako dalje, postavila sam sebi dijagnozu i manije i psihoze i depresije, pri tom imam gangrenu sestice, znam sigurno iako ne boli da je gangrena, i upalu slezine.... Ma da ne smaram i ne nabrajam, postavila sam sebi ukupno 847 sifara ili dijagnoza i sve to zahvaljujuci blagodetima interneta. Ziveo net, ponajvise google!!!!!!!!!! Ziveo! Ole....................

#23 harnemo

harnemo

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 03 June 2014 - 14:43

View Postkruška, on 03 June 2014 - 14:14 , said:

i ja sam gledala na internetu i baš mi se čini kao da to imam, mada nisam sigurna, koje simptome ti imaš?

Pa od prilike sve ono sto moze da se procita na netu. Nekad sam jako puno znao da fantaziram uz muziku, gotovo po ceo dan. To je kao neka vrsta stita karakteristicna za tu vrstu poremecaja. Tesko mi je da se javim recimo na telefon, da izadjem do prodavnice, da se prosetam pored Save... Prvo sam to pripisivao lenjosti, pa socijalnoj anksioznosti, ali izgleda da nije ni jedno ni drugo.

Evo neke stranice koje sam ja bookmarkovao:
http://psychcentral....order-symptoms/
http://www.socialanx...and-avpd-94565/ (DRUGI post)
http://www.mentalhel...pe=doc&id=10284
http://psihoterapijs...ra-perspektiva/ (na SRPSKOM)

#24 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 03 June 2014 - 16:04

U principu dijagnoze su tu da bismo znali kako da se lečimo od onoga što nas muči. Nije toliko važno da li na papiru piše ovaj ili onaj F, važno je kakva je terapija.
Te ako mislite stvarno da imate avpd, pravac psihoterapija ako vam je dostupna.
Sad jebiga, ja sam laik ali bih očekivala da se zajednički simptomi avpd i soc. anks. recimo mogu na isti način rešavati.

Takođe mislim da razumem i poriv za samodijagnostifikovanjem - kad vam je dugo loše i neshvaćeni ste čak i od strane svojih lekara, pitate se koji vam je kurac, etc, etc, pa se nađete u nečemu i - aha! to je to, kad bi samo i moj lekar znao, ja bih bio zdrav/a...

Ali Matilda je ipak u pravu, postoje stvari koje lekari (dobri) mogu da vide a mi ne, i za šta net nije dovoljan.
Ja nemam inače te tendencije, naprotiv, ja svoje simptome umanjujem (kad sam prvi put čula za dijagnozu graničnog u poliklinici - bila sam u fazonu 'ma daaaaj nemam ja to!'). Ali mislim da mogu da skapiram vaše pobude- SAMO, oprez.

#25 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 03 June 2014 - 16:22

Ma ja sam skroz ozbiljna, ja se stvarno pronalazim u ova cetiri navedena poremecaja licnosti, da ne pricam o maniji za koju niko osim mene ne zna. Ja se zapravo sprdam sama sa sobom, cesto mislim kad bi bila hospitalizovana duze od godinu da bi mi nakacili i vise od ovoga.

Ali, takodje mislim da dijagnoza nije vazna. Meni su eto dali polu dijagnou depresije, a polu psihoze, na stranu sve ono u cemu sam se jos pronasla. Vazno je da je problem, uzrok moje boljke jedan jedini, i manifestovao se kao psihoza i kao depra, a i kao manija, mada sam to sama zakljucila. Znaci, uzrok je isti, osvescena sam i radim na tome da ga eliminisem.

A sto se tice terapije, sve psihicke bolesti, koje god da su, se lece istim Ap, istim Ad, istim stabilizatorima, nema onog, za poremecaj licnosti jedan anksiolitik, a za anksiozne drugi, isti su. Tako da, Harnemo, mozda ti mislis da ti nisu pogodili dijagnozu, ali sasvim je moguce da su ti pogodili terapiju.

Trenutno sam cinicno i ironicno nastrojena prema samoj sebi, nemojte licno shvatati onaj moj post gore, jer je upucen meni. Stvarno imam trip da postavljam sebi dijagnoze, jbg i to je deo mog stanja, no hard fillings.

#26 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 03 June 2014 - 16:44

Ja nemam baš običaj da postavljam sebi neke dijagnoze, ali razlog zašto mislim da je moj psihijatar nešto izostavio je što mi je dijagnoza samo depresija, što je smješno ja naprosto bježim od ljudi, neugodno mi je u svakoj socijalnoj situaciji pa makar to bio samo prolazak pored stranca, ljudi u depresiji nemaju takve probleme, očito da je još nešto u pitanju. Iako imam potrebu za druženjem svaki put kad mislim da se neću svidjeti toj osobi ili da se ona meni neće svidjeti povlačim se, mrzim ići gdje ima puno ljudi, osjetljiva sam, bojim se kritike, a ovo što piše o maštanju to mi je bila glavna aktivnost cijeloga života.

#27 harnemo

harnemo

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 03 June 2014 - 16:57

View Postkruška, on 03 June 2014 - 16:44 , said:

Ja nemam baš običaj da postavljam sebi neke dijagnoze, ali razlog zašto mislim da je moj psihijatar nešto izostavio je što mi je dijagnoza samo depresija, što je smješno ja naprosto bježim od ljudi, neugodno mi je u svakoj socijalnoj situaciji pa makar to bio samo prolazak pored stranca, ljudi u depresiji nemaju takve probleme, očito da je još nešto u pitanju. Iako imam potrebu za druženjem svaki put kad mislim da se neću svidjeti toj osobi ili da se ona meni neće svidjeti povlačim se, mrzim ići gdje ima puno ljudi, osjetljiva sam, bojim se kritike, a ovo što piše o maštanju to mi je bila glavna aktivnost cijeloga života.

Po mom misljenju, glavna osobina ovog tipa licnosti je preterana osetljivost na kritiku i vrlo izrazena samo-kriticnost. S obzrimo da mali zivotni nesupesi tako bole, logicno je da se osoba povlaci. Stoga, ne samo da takva licnost izbegava drustvo vec generalno izbegava zivot. Procitaj ove sajtove koje sam preporucio, tu pise dosta o tome.
Ne znam da li to vazi za tebe ali ja sam recimo osoba koja uvek negde kasni. Sad ne znam da li se to 100% moze pripisati poremecaju ali verujem da ima veze. Takodje prokrastiniram level 10. Lose stvari iz proslosti, koje su realno nebitne, vrtim u glavi u nedogled jer me i dalje bole...

#28 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 03 June 2014 - 17:08

Znaš kako, možda on prosto nije procenio da je to patološki problem.
Recimo moja dr kaže da ja imam neku opsesivnu crtu, opsesivne sklonosti, ili kako god, ali je kod mene to dovoljno slabo da se ne tretira kao patologija.

Ja iz tvojih postova stičem utisak da imaš neki problem s ljudima svakako, ali mislim da mi laici teško možemo razlučiti te neke nijanse. Da li je socijalna anksioznost, da li je avpd, da li je nisko samopouzdanje, da li je samo povećana izbirljivost kad su ljudi u pitanju.
harnemo je pomenuo primer telefona- meni je eto telefon baš noćna mora. Ranije sam proživljavala neke blaže napade panike svaki put kad bi me zvao neki nepoznat broj. Ili ono, obaviti neki razgovor telefonom... tri dana bih se spremala psihički za to. A inače mislim da su moji kontakti s ljudima uživo, komunikacija, druženje, etc van ikakve patologije. I sad neko ko bi me video uz telefon bi bio u fazonu da sam ozbiljan slučaj, a ko bi me video kako komuniciram s ljudima u pabu bi bio u fazonu da nemam problem.

S druge strane recimo granični poremećaj koji ja imam mnogi povezuju sa posesivnošću, preteranom zavisnošću od partnera i sl. A ja ne da nisam bila posesivna nego se moj bivši par puta pobunio što ga ne smaram.

Inače i ja kasnim, odlažem probleme, s osetljivošću na kritiku sam se borila godinama dok se nisam konačno i izborila. Ali nemam avpd. Nije mi cilj da umanjim vaše probleme, samo hoću da kažem kako je lako pronaći se u mnogim simptomima nečega.

Ja sam u poliklinici radila neke testove za dijagnostifikovanje poremećaja ličnosti... Da li imate vi mogućnost da negde radite te testove?

U krajnjem slučaju, mislim da vam oboma ne bi škodila neka kognitivno-bihejvioralna terapija, koji god da je naziv boljke.

#29 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 03 June 2014 - 17:17

Ja rijetko kasnim, kad kasnim to je zbog drugih okolnosti, npr. bus mi kasni i sl. rijetko kad da je mojom krivicom. Pa izbjegavajući društvo izbjegava se i život, mislim rijetko možeš na nešto otići, a da ne sretneš ljude, ja bi se bavila nečim ali mi je opet nezgodno zbog ljudi, samo kod mene je slučaj da kad se sprijateljim s nekim što se rijetko dešava, da mi je onda lakše ići negdje. Recimo na fakultetu kad sam imala prijatelje bilo mi je lako ići na predavanja, a na drugom fakultetu kad nisam imala izbjegavala sam ići i na testove osim kad baš moram. Čitala sam sa tih sajtova ne znam iskreno da li se uklapam u sve ovo samo znam da imam neki problem s ljudima.
Moj problem s ljudima ako nije patološki onda ne znam kako izgleda patološki problem :D, sprječava me da živim, jer se ne mogu zaposliti zbog ljudi, taj strah od razgovora preko telefona vrlo mi je poznat, nekad mi bude neugodno nazvati vlastitu mamu, izbjegavam odlaziti na sva mjesta gde ima puno ljudi ako sam sama, s nekim mogu. Kad sam sama onda baš volim da budem doslovno sama, mrzim biti sama među drugim ljudima. Nemam priliku da radim te testove. Išla sam na KBT, nije pogodila srž moga problema pa ni sama terapija nije bila uspješna. Ali vrlo vjerojatno idem u Mostar sljedeće godine pa potražim nekog ozbiljnijeg psihologa ili psihijatra.

#30 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 03 June 2014 - 22:33

A koliko si dr-u pričala o tome? Ono što htedoh reći jeste da je moguće da on nije uvideo dokle to sve ide i skapirao da je problem u tolikoj meri.

#31 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 03 June 2014 - 22:54

Govorila sam koliko sam mogla sa njim se čovjek mora otimati za riječ. On mene nije ni pitao koje simptome imam nego mi stavljao riječ u usta, a zna da izbjegavam ljude on misli da je to problem depresije tj. da nemam želju da se družim, a to nije tako imam želju samo me prati taj strah i neugoda, nešto me sprječava da budem s ljudima loša iskustva valjda ne znam.

#32 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,867 posts

Posted 25 February 2016 - 21:39

Čudi me da se malo više ne piše na ovoj temi... :huh2:

"Guglajući" preko Interneta,na jednom sajtu sam pronašla dosta detaljan i razrađen opis izbegavajućeg poremećaja ličnosti (ili,kako sam još videla da se negde drugačije kaže-"inhibiranog poremećaja ličnosti").U pitanju je,ako sam to dobro razumela,opis ovog poremećaja prema DSM-V sistemu (iz 2012.godine).

APD (Izbegavajući poremećaj ličnosti / Inhibirana ličnost / Anksiozni poremećaj ličnosti) F60.6

A. Prisutni su upadljivi poremećaji u funkcionisanju ličnosti:

1. Prisutni su poremećaji u funkcionisanju same ličnosti:

a) Identitet. Postoji nisko samopouzdanje,koje je udruženo sa doživljavanjem sebe kao socijalno neadekvatnog i nedoraslog.Sopstvena ličnost se doživljava kao nedovoljno vredna pažnje drugih ljudi,i kao inferiorna u odnosu na druge.Stalno je prisutno izuzetno preterano osećanje velikog stida,kao i neadekvatnosti.

b) Ponašanje. Nerealni standardi u pogledu vlastitog ponašanja udruženi su sa velikom odbojnošću prema tome da se osoba truda da ostvaruje bilo kakve ciljeve u životu;da preuzima bilo kakve lične rizike,kao i da se angažuje u bilo kakvim novim aktivnostima koje bi uključivale komunikaciju sa drugim ljudima.

2. Prisutni su poremećaji u funkcionisanju u sferi međuljudskih odnosa:

a) Empatija. Osoba je izrazito preokupirana mogućnošću da doživi bilo kakvu kritiku ili odbacivanje od strane drugih,i na to je veoma osetljiva.To je udruženo sa iskrivljenim doživljavanjem načina na koji ga vide drugi,što znači da je u njegovoj glavi slika koju drugi imaju o njemu gotovo uvek-negativna.

b) Intimnost. Osoba oseća odbojnost da stupa u bilo kakvu komunikaciju sa ljudima,osim u slučajevima ako je potpuno uverena (tj.ako je "zagarantovano") da će ti ljudi misliti pozitivno o njoj.Što se tiče odnosa sa suprotnim polom,ovakvim odnosima uvek "upravlja" veliki strah osobe da će biti ponižena ili ismejana od strane partnera,što na kraju često dovodi do neke vrste neravnopravnog odnosa u vezi.

B. Prisutne su brojne patološke crte ličnosti,i to u sledećim domenima:

1. Težnja ka izolaciji od ljudi,koju karakterišu:

a) Povučenost. Osoba ne izražava otvoreno svoje misli u socijalnim situacijama.Sklona je da izbegava socijalne kontakte i društvene aktivnosti.Kada ipak do socijalnih kontakata dođe,u njima postoji nedostatak inicijative.

b) Izbegavanje bliskosti. Osoba izbegava ulazak u bilo kakve bliske ili romantične veze,vezanost sa drugim ljudima,kao i ulazak u intimne odnose koji su seksualne prirode.

c) Anhedonia. Kada su u pitanju životna iskustva,postoji smanjeni kapacitet da se u njima uživa,kao i smanjena energija za angažovanje u životnim aktivnostima. Postoji smanjeni kapacitet da osoba oseti zadovoljstvo u nečemu,ili da se zainteresuje za bilo šta.

2. Prisustvo negativnih emocija,koje karakteriše:

a) Anksioznost. Često je prisutno intenzivno osećanje nervoze,napetosti,ponekad čak i panike-a sve to najčešće kao reakcija na socijalne situacije. Postoji strah od negativnih posledica ranijih loših iskustava,kao i od mogućnosti doživljavanja negativnih iskustava u budućnosti.Osoba je prestrašena i ugrožena svaki put kad se pojavi nesigurnost bilo kakve prirode.Postoji izraziti strah da se osoba pred nekim ne osramoti.

Postoje još 3 dodatna uslova za APD:

C. Poremećaji u funkcionisanju ličnosti i u crtama ličnosti su relativno stabilni sa proticajem vremena,i relativno konzistentni (nepromenjivi) u različitim situacijama.

D. Poremećaji u funkcionisanju ličnosti i u crtama ličnosti se ne mogu pripisati trenutnoj fazi razvoja u kojoj se pojedinac nalazi,kao ni normama koje nameće socio-kulturno okruženje.

E. Poremećaji u funkcionisanju ličnosti i u crtama ličnosti nisu nastali usled posledica upotrebe psihoaktivnih supstanci (npr. upotreba droge ili medikamenata),niti su prouzrokovani nekim trenutnim medicinskim stanjem (npr. trauma).
_____________________________________________________________________________________

(Ako nekog to interesuje,evo i web-stranice gde sam ovo "izguglala"; tu su navedeni DSM-V kriterijumi za ovaj,ali i za neke druge poremećaje ličnosti:
http://www.psi.uba.a...aterial/dsm.pdf ).

#33 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 684 posts

Posted 02 March 2016 - 15:54

Vidis da se o poremecajima licnosti iz A klastera i ne pise, mozda je zato jer su A  i C su manje zastupljeni od B, takodje manje bi i pisali o tome, pogotovo ia A pre bi posecivali neki forum natprirodnih pojava.
Kao i drugi poremecaji licnosti razlozi nisu razjasnjeni, misli se da su kombinacija, genetskih, hemijskih, psiholoskih, socioloskih i sl, tako da se ne moze "oboleti" neke niti se od uvek provlace, dijagnoza poremecaj licnosti se moze dobiti tek od punoletstva.
U dsm-5 ima oko 6 str o ovome, ali je sve onako uopsteno po stavkama, kontam da ni psihijatru nije puno od pomoci, ako nije imao slucaj ranije, mislim da je najbolje za ocenu saradnja psihijatra i psihologa. Meni je psihoterapeutkinja rekla da da imam izbegavajuci, ne nesto jak i ako ja misli mmoze li biti gore od ovoga haha.
Statsisticki, u nesto kasnijem dobu se smanjuju problemi u poredjenju sa onima iz B. Izbegavajuci moze da  dovede do sizofrenije i gotovo ga uvek prate opsesivno-kompulsivne misli ili radnje, to je podatak sa jednog domaceg sajta.
Nesto najsire o tome sam nasao na dva srpska sajta, pisano onako razumljivije kao nekako u saradnji osobe i psihologa. Jedan od ta dva teksta je blog i tu su ljudi sa izbegavajucim nekako opisani kao zle podmukle zmije koje bi ujele izla ledja, ja nemam bas takvu predstavu, mozda je to pisano na da se privuku pacienti haha. Kao i za sve druge stvari (sem u vezi leba i rakije) na srpskom nema puno, vise ima na engleskom.
Ovaj poremecaj je veliki problem u partnerskim vezama i velik deo njega se racuna u tome i ako gde god sam citao ne obraca se puno paznje na to, na jednom isto domacem sajtu je bila kao neka podela od par tipova ovog poremecaja u ljubavi, sve ove sjatove sam dosta ranije citao pa nisam sad trazio linkove, cini mi se da sam kucanjem nekih osnovnih reci za ovo, lako naisao na njih.
Velika i nerealna, nejasna preosetljivost u komunikaciji je karakteristika ovoga, tolika da je ljude sramota pricati o tome. Prisutna je velika rigidnost, koja i nije teska za odrzavanje jer je u ugalvnom glavi, iz kombinacije da nas drustveni zivot je nikakav.
Izbegavajuci nema tako jaka stanja kao npr granicni, pa veliki deo ljudi se i ne obraca psiholozima, cesto se ode kad bas zagusti, kad pukne veza, posao ili sl, ako uopste osoba dodje do tih stvari u ovako "lepom" drustvu. Niko sam sebi ne moze i ne ume odrediti da ima bilo koju dijagnozu, isto npr. meni kad je tek posle dosta poodmakle terapije receno da ima to, nista nisma imao puno od tog saznjanja, bilo je bitnije sto sam u jednom trenutko skontao da trebam pomoc strucnjaka.
Jedno vreme sam dsota citao o ovome pa znam da sam znao jos  stvari al ne secam se sad. Ja na savom putu u ovome nisam bas nesto napredovao, skontao sam neke stvari ali kao da idem po starom.

#34 justice

justice

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 142 posts

Posted 02 March 2016 - 18:12

Nemam dijagnostikovan izbegavajuci poremecaj licnosti, ali se pronalazim u dosta stavki koje je navela archaic_tiger. Mada, ja sam mislio da je to sto ja imam neka vrsta socijalne fobije. Ali kao sto neko rece ne treba sebi postavljati dijagnoze preko interneta.

#35 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 684 posts

Posted 02 March 2016 - 21:16

pa kao poremecaj licnosti siri je od socijalne fobije, a moze se reci da u sebi sadrzi nju, tako mislim da bi mnogi koji imanju nesto od ta dva, citanjem se prepoznali u oba, kao i  i u anksioznosti koja je vezane za izbegavajuci (tako se i zvao) a ima je i u soc. fobiji

#36 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 07 March 2016 - 00:03

Ne znam ja. Ja se vežem za jednu osobu ostalo izbegavam baš kao što je opisano.
Zbog ekstremnih promena raspoloženja soc. fobija mi je u periodima depresije. U UP fazama nema nijednog straha.

#37 Tovar

Tovar

MAGARE

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 974 posts

Posted 08 March 2016 - 03:17

Naučio sam da izbjegavam sebi davati dijagnoze, ali ovo brat-bratu imam. Iz teksta koji je kopirala Archaic svaku karakteristiku imam, i to u većoj mjeri. Baš sam nedavno naišao na poduži tekst o ovom poremećaju ali sad ne mogu pronaći.

#38 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,867 posts

Posted 08 March 2016 - 19:25

View PostNibrist, on 02 March 2016 - 15:54 , said:

Velika i nerealna, nejasna preosetljivost u komunikaciji je karakteristika ovoga, tolika da je ljude sramota pricati o tome. Prisutna je velika rigidnost, koja i nije teska za odrzavanje jer je u ugalvnom glavi, iz kombinacije da nas drustveni zivot je nikakav.
Izbegavajuci nema tako jaka stanja kao npr granicni, pa veliki deo ljudi se i ne obraca psiholozima, cesto se ode kad bas zagusti, kad pukne veza, posao ili sl, ako uopste osoba dodje do tih stvari u ovako "lepom" drustvu. Niko sam sebi ne moze i ne ume odrediti da ima bilo koju dijagnozu, isto npr. meni kad je tek posle dosta poodmakle terapije receno da ima to, nista nisma imao puno od tog saznjanja, bilo je bitnije sto sam u jednom trenutko skontao da trebam pomoc strucnjaka.

Ovo svakako jeste veoma otežavajuća okolnost.Naime,ovde teško da ima bilo kakvih "ekstremnih situacija" koje bi za osobu mogle da predstavljaju preko potrebni "wake-up call"-u smislu da osoba konačno otvoreno kaže sebi:"Došlo je vreme! Ja zaista moram pod hitno da potražim pomoć za ovo"...Kod ovog poremećaja je to retko.Ovde nema tih nekih ekstremnih situacija-tipa da osoba nekog uvredi,povredi,da napravi neki žestoki haos ili dramu,ili da se socijalno izblamira...(Štaviše,ovaj tip ličnosti se praktično nikad i neće socijalno izblamirati,iz prostog razloga što on,jednostavno-konstantno i sistematično izbegava sve moguće situacije koje bi uopšte potencijalno i mogle da dovedu do toga).Dakle,takoreći jedini problem kod ovog poremećaja jeste unutrašnja,subjektivna patnja ovakve osobe.E sad,što se tiče te neke okoline-eh,pa sad okolina... :dry: Na njih ovaj poremećaj teško da će ikad uticati ili ih naterati da se zamisle o tome šta se to dešava sa ovakvim čovekom,i dešava li se uopšte nešto-štaviše,mnogima će najčešće i odgovarati da imaju ovakvu "nevidljivu" osobu u svom okruženju-to je nešto što ljudi vole...Vide da se taj neko ne nameće,ne ugrožava ih,vide da beži od svega...i njima-puna kapa.Tako da je osoba najčešće,nažalost,poprilično (da ne kažem čak i-potpuno) sama u ovom svom poremećaju (a sve to zahvaljujući činjenici da je APD po svojoj prirodi toliko "neprimetan" i neupadljiv poremećaj).

#39 Tovar

Tovar

MAGARE

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 974 posts

Posted 09 March 2016 - 02:08

Prosto savršen post, savršenije nisi mogla opisati situaciju Archaic.
Samo me zanima..Otkud ti tako precizan uvid u ovaj poremećaj? Imaš ga i ti? (ako smijem na "ti")

#40 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,867 posts

Posted 13 March 2016 - 14:35

A nego šta nego imam...

:11565:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users