Jump to content

* * * * * 2 votes

shizoidni poremecaj licnosti [Schizoid personality disorder]

shizoid schizoid sizoid

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#41 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 03 November 2016 - 20:00

View Postsecerlema, on 03 November 2016 - 19:55 , said:

Pa to otprilike i radim...

Jedino me strah a citala sam da se to desava, da sizoidni ponekad hoce da predje u sizotipalni, a strah me jer vec imam istoriju psihoza (sumanute ideje, paranoja...)

Neće, ne plaši se. Čim si svesna te opasnosti, rizik je zanemarljiv.

#42 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 03 November 2016 - 20:03

View PostApoptosis, on 03 November 2016 - 20:00 , said:

Neće, ne plaši se. Čim si svesna te opasnosti, rizik je zanemarljiv.

Pa i nije bas jer jbg, bila sam svesna i opasnosti od psihoze pa mi ipak dosla...

Ne znam ni kako vise sebi da pomognem, uredno pijem lekove  pa opet bude ponekad belaja...

#43 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 03 November 2016 - 20:06

Čuvaj sedative za belaj dane. Meni to pomogne.

#44 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 03 November 2016 - 20:20

View PostApoptosis, on 03 November 2016 - 20:06 , said:

Čuvaj sedative za belaj dane. Meni to pomogne.

Meni jedino pomaze da se odaljim od ljudi na neko vreme, to mi je najbolji lek...To je klasicno za ovaj poremecaj...

Inace mi je sad ok, potrefili mi terapiju i u Palmoticevoj se stvarno trude tako da ce odmah da reaguju ako vise pogorsanje (za razliku od Laze)

#45 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 04 November 2016 - 08:28

View Postsecerlema, on 03 November 2016 - 20:20 , said:

Meni jedino pomaze da se odaljim od ljudi na neko vreme, to mi je najbolji lek...To je klasicno za ovaj poremecaj...

Inace mi je sad ok, potrefili mi terapiju i u Palmoticevoj se stvarno trude tako da ce odmah da reaguju ako vise pogorsanje (za razliku od Laze)

Ako, ne daj BOŽE, bude belaja kod mene, tražiću da me smeste u tu Palmotićevu. Svi je hvale.

#46 Kosta73

Kosta73

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 05 November 2016 - 21:52

View Postsecerlema, on 03 November 2016 - 20:20 , said:

Isto i kod mene. Mada tada ponekad odem na internet i chatujem. Jedno je onako kad razgovaramo uživo a drugo preko Neta.

#47 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 05 November 2016 - 22:05

View PostKosta73, on 05 November 2016 - 21:52 , said:

Isto i kod mene. Mada tada ponekad odem na internet i chatujem. Jedno je onako kad razgovaramo uživo a drugo preko Neta.

ja ne znam, ja sam online aktivna ovde i na redditu i ne fejsu se ponekad cujem sa par ljudi... Mimo toga, na dnevnoj bazi komuniciram sa jednim kolegom na poslu, ponekad upoznajem nove ljude najcesce strance sa kojima nemam nista osim sto pricamo o poslu...

Privatno, osim porodice, vidjam neko drustvo jednom u par meseci...

kako ti Kosto stojis sa druzenjem? jedino ja i ti na forumu ima ovu dijagnozu...

#48 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 06 November 2016 - 07:40

Ja se ne čujem ni sa kim van foruma, a uživo ni sa kim sem mame i tate i SMSom sa par članova porodice.
Imam paranoidnu shizofreniju, nemojte dozvoliti da spadnete na moj nivo.

#49 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 06 November 2016 - 10:21

Ne znam Api, ja sam sad stabilnija nego ikad pre.Stabilnija u smislu da nekako funkcionise, mradim itd itd.  Uvek mi bude bolje kad dobijem puno dozu Risperidona...

Ubijaju me te neke stvari, negativni simptomi jelte ali ja tu nista ne mogu...

Za druzenje, ja uopste nisam smatrala za veliki problem sto to retko vidjam ljude sve dok mi nije receno da to jeste problem...Umara me strasno da budem oko ljudi, da se druzim, najlepse mi je samoj...

#50 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,053 posts

Posted 06 November 2016 - 10:42

Interesantno, ja imam gap, depresiju i agorafobiju, i zadnjih 3-4 godine nikako ne volim da se družim uživo, nego samo preko interneta, i to najviše ovdje na forumu. Moji mi govore da to nije dobro i ne mogu da vjeruju da ja, koja sam imala stvarno puno društva, da sam prekinula sve veze sa tim društvom. Ali, meni najviše odgovara da sam sama, svako druženje uživo mi je opterećenje. Puno sam se povukla u sebe...

#51 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 06 November 2016 - 13:03

Shizoidi nemaju humora ni duše tako reći. Ravna crta, niti se smeju niti im je nešto interesantno. Pričaju kad ih upitaš nešto. Pišaju,seru, jedu, i to je sve od jednog težeg oblika shizoida. Nemate shizoidni poremećaj.
To što ste povučene, ta asocijalnost,može biti plod raznih bolesti.

#52 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 06 November 2016 - 14:05

View PostApoptosis, on 06 November 2016 - 13:03 , said:

Shizoidi nemaju humora ni duše tako reći. Ravna crta, niti se smeju niti im je nešto interesantno. Pričaju kad ih upitaš nešto. Pišaju,seru, jedu, i to je sve od jednog težeg oblika shizoida. Nemate shizoidni poremećaj.
To što ste povučene, ta asocijalnost,može biti plod raznih bolesti.

Meni je data dijagnoza u bolnici, a pre toga sam radila testove kod fantasticnog psihologa i na osnovu toga mi je data dg...

#53 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 06 November 2016 - 15:25

Znači da ipak nije isto što i negativni simptomi shizofrenije. Ovo što sam opisao sam ja, moji simptomi.
Jako mi je malo znanje o poremećajima ličnosti pa smešam sa shizofrenijom.
TI si prva i jedina koju znam sa tom dijagnozom.

#54 Kosta73

Kosta73

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 06 November 2016 - 21:49

View Postsecerlema, on 05 November 2016 - 22:05 , said:

ja ne znam, ja sam online aktivna ovde i na redditu i ne fejsu se ponekad cujem sa par ljudi...

...kako ti Kosto stojis sa druzenjem? jedino ja i ti na forumu ima ovu dijagnozu...

Hvala na pitanju, u realnom životu baš nikako. Osim roditelja, nemam bliske rodbine. Ona dalja smatra da sam nekakav čudak, razmaženi metiljavko, mamin sinčić, napola mentol. Ali ko ih jebe. A ono dva-tri prijatelja što sam imao iz srednje i sa faxa i to je puklo s vremenom. I oni su u nekim dubiozama, neostvareni, poluostvareni, frustrirani. S vremenom sam prestao da kontaktiram sa njima jer ne mogu da nosim svoje nevolje, plus još slušam tuđe. U međuvremenu sam našao nova interesovanja, ovde na forumu sam našao nov krug ljudi sa kojima mogu manje-više otvoreno da komuniciram i pričam o svojim problemima.
I povremeno odem na ove grupe za samopomoć mada one ne mogu zameniti pravog stručnjaka ali pošto je teško doći do istih, ako ništa iskukam se i bude mi malo bolje bar za neko kraće vreme.

#55 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 08 November 2016 - 18:37

View PostKosta73, on 06 November 2016 - 21:49 , said:

Hvala na pitanju, u realnom životu baš nikako. Osim roditelja, nemam bliske rodbine. Ona dalja smatra da sam nekakav čudak, razmaženi metiljavko, mamin sinčić, napola mentol. Ali ko ih jebe. A ono dva-tri prijatelja što sam imao iz srednje i sa faxa i to je puklo s vremenom. I oni su u nekim dubiozama, neostvareni, poluostvareni, frustrirani. S vremenom sam prestao da kontaktiram sa njima jer ne mogu da nosim svoje nevolje, plus još slušam tuđe. U međuvremenu sam našao nova interesovanja, ovde na forumu sam našao nov krug ljudi sa kojima mogu manje-više otvoreno da komuniciram i pričam o svojim problemima.
I povremeno odem na ove grupe za samopomoć mada one ne mogu zameniti pravog stručnjaka ali pošto je teško doći do istih, ako ništa iskukam se i bude mi malo bolje bar za neko kraće vreme.

Mene rodbina stalno pita sta je sa mnom, nemam snage da pricam sa njima na skajpu, fejsu, vajberu... Ja se vadim na posao i na to da nemam vremena.

Moja drustvo je relativno ostvareno, ne trzam se previse oko njihovih problema, jedino mi smeta sto sam vec okarakterisana kao baba devojka koja za par godina najdalje treba da se uda, a ja se jedva sastavila

#56 Kosta73

Kosta73

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 09 November 2016 - 10:57

@Secerlema, ja o braku i deci više i ne razmišljam. Nekada sam maštao o tome ali više ne jer sam svestan da sam šiz i da bi se to putem DNK prenelo na moje potomstvi. Hvala bogu, roditelji ne insistiraju na tome.
   A za prijatelje, upravo sam pročitao jedan Deridin citat. I kad bolje razmislim i bolje što nemam prijatelje. Bolje nemati prijatelje nego imati lažne prijatelje.
   Ni sa bivšim kolegama se više ne čujem.

#57 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 09 November 2016 - 12:12

View PostKosta73, on 09 November 2016 - 10:57 , said:

A za prijatelje, upravo sam pročitao jedan Deridin citat. I kad bolje razmislim i bolje što nemam prijatelje. Bolje nemati prijatelje nego imati lažne prijatelje.

potpisujem.

#58 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 09 November 2016 - 20:34

Ni sa bivšim kolegama se više ne čujem.

citat mora da je iz "Politika prijateljstva"?

#59 Kosta73

Kosta73

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 11 November 2016 - 21:35

View PostApoptosis, on 09 November 2016 - 12:12 , said:

potpisujem.

View PostDejzi, on 09 November 2016 - 20:34 , said:

citat mora da je iz "Politika prijateljstva"?
@Apoptosis, @Dejzi, jeste, "Politika prijateljstva".

#60 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 12 November 2016 - 15:37

ja o braku i deci više i ne razmišljam.

Takođe, em sam asexualan, em ne želim stvarati defekte.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users