Jump to content

- - - - -

Usamljenost

• Please log in to reply
506 replies to this topic

Poll: Da li ste usamljeni ? (226 member(s) have cast votes)

Da li ste usamljeni ?

1. a./ Da, cesto i to mi smeta (117 votes [51.77%])

Percentage of vote: 51.77%

2. b./ Povremeno (56 votes [24.78%])

Percentage of vote: 24.78%

3. c./ Ne, puno je ljudi oko mene (13 votes [5.75%])

Percentage of vote: 5.75%

4. d./ Volim samocu, ne smeta mi kad sam sam/a (40 votes [17.70%])

Percentage of vote: 17.70%

Vote Guests cannot vote

#501 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,208 posts

Posted 14 March 2018 - 08:41

View PostMarginalna, on 07 December 2017 - 16:59 , said:

Mene je �ivot naterao da zavolim samoću... Ja sam i sama i usamljena. Nemam prijatelje, kilometrima oko mene nema nikoga, iako ranije nije bilo tako, puno sam izlazila i imala svoje dru�tvo. Ljudi su nestali kada je nastala kriza u mom �ivotu. Kako su se nesrećni događaji ređali, meni su se ljudi činili dalji... Kada pričam o problemima pogotovo, jer nisam nailazila na saosećanje... Nikad... Tako sam se godinama ja povlačila, a kada je zbog ćutanja i trpljenja do�lo do pucanja svi su nestali, ljudi koji me znaju od malih nogu, sa kojima sam odrasla, nestali...

draga, nisi jedina, ako ti je to ikakva uteha... isto je i kod mene... neznam sta da ti kazem, trebalo bi kao da se aktiviramo ali znam da je to nemoguce... zao mi je... tuga...

#502 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,788 posts

Posted 14 March 2018 - 13:36

Ovo vise nije usamljenost, vec sve jaci strah od samoce. Samoce i zatocenistva. Samo sa porodicom kontakta. Niceg "mog", da kazem "moja drugarica", da imam ljudski kontakt, prijateljski. Volim svog decka i sad kad smo zajedno, ali... Damn, boli...  On radi, a ja jedem govna za kompom, i teram se da se iscupam iz letargije, ali nikako ne ide. Ide, ali ekstremno traljavo, a fizicka aktivnost ne ide nikako, cak vise ne mogu ni sa deckom da izadjem. Nadam se bar da cu ovog vikenda moci...

#503 focus

focus

overthink

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 261 posts

Posted 14 March 2018 - 15:39

Mrzim usamljenost. Ipak, nedavno iskustvo mi je stavilo do znanja da moram da prigrlim samoću i da naučim da samujem, jer, svi su prolazni u našem zivotu, osim nas samih. Užasna istina..

#504 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,232 posts

Posted 14 March 2018 - 19:06

kad god se osjećam loše osjećam se usamljeno, ide jedno s drugim, nisam sama ali kao da jesam, na poslu sam sama to mi i odgovara, ali kad dođem kući opet sam sama, idem sama šetati, idem sama u prodavnicu, na kraju opet visim na ovom laptopu sama, isto mi je kad živim s roditeljima ili nekim drugim na kraju uvijek pričam s ljudima preko interneta, a gdje god maknem idem sama u 90% slučajeva

#505 Riot

Riot

Cvetak zanovetak.

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,199 posts

Posted 15 March 2018 - 00:05

View Postkruška, on 14 March 2018 - 19:06 , said:

kad god se osjećam loše osjećam se usamljeno, ide jedno s drugim, nisam sama ali kao da jesam, na poslu sam sama to mi i odgovara, ali kad dođem kući opet sam sama, idem sama šetati, idem sama u prodavnicu, na kraju opet visim na ovom laptopu sama, isto mi je kad živim s roditeljima ili nekim drugim na kraju uvijek pričam s ljudima preko interneta, a gdje god maknem idem sama u 90% slučajeva

Razumem te skroz, i to je zaista velik problem. A najgore od svega je što ne zavisi samo od tebe, već se prosto poređaju neke okolnosti, i bukvalno ne možeš ništa da to promeniš, a znaš da ti trebaju priajtelji, ljudi, neko da pogura, razume.
Ponekad je dovoljno samo jednu osobu naći da se poboljša kvalitet života, da se otvore nove prilike.
Ako već imate takve ljude...koji vas čuvaju od kandži praznine, izolacije, usamljenosti, koji vas zasmejavaju i poklanjaju vam iskrenost, i sa kojima barem na kratko zaboravite na probleme....čuvajte ih...i nepuštajte....jer se na neke osobe samo jednom u životu naiđe, i neke prilike se više nikada ne mogu ponoviti.

#506 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,208 posts

Posted 15 March 2018 - 12:56

mislim da sam dostigla svoj maksimum u usamljenosti... ovako je dosta tesko... nemam nikoga... imam ja sestre od strica, rodjenog brata, imam i muza, imam neke rodjake, neke prijatelje nazovi iz studentskih dana ali od tih ljudi NIKO nit me zove nit me pita kako sam, niti me primecuje...
mozda previse kukam pa dosadjujem?
a eto oni meni NIKADA nisu bili dosadni, nikada... uvek sam se javljala kad je nekom tesko... uvek sam se mislila kako su.. sama sa sobom sedim i mislim kako su...

a ja? ne postojim? ne vredim da me se iko seti? ne vredim da disem ovaj vazduh? sto ne umrem onda? sto ne crknem? sto ne nestanem...
ovako sami ljudi ne treba da zive

#507 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,002 posts

Posted 15 March 2018 - 22:08

View Postruzza, on 15 March 2018 - 12:56 , said:

ovako sami ljudi ne treba da zive
Tako je. Trebaju uciniti sve sto se moze da se to stanje promijeni.
Ja vise nemam inspiracije. Ne znam sto jos nisam probao.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users