Jump to content

"Sleep is the best meditation." - Dalai Lama

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,112 posts

Posted 22 December 2017 - 21:28

spavanje, kuntanje, njorka...

šta mislite?

najbolja meditacija?

#2 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 22 December 2017 - 21:49

opaa ..sa velikih mudrosti , letenja po kosmosu kroz meditaciju ...političkog reklamiranja , došli smo do knjavanja kao top meditation practices....

elem ..ova Lama je znala to još davno ...reko mi Đura  sa trafike.

#3 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,112 posts

Posted 22 December 2017 - 23:06

nemam pojma.
primenjujem.
smorio sam se od izbezumljujuće budnosti :laugh4:

"...dragi moj melanholičaru, ono što je najbolje jeste i ostaje: mnogo spavati, u istinskom i simboličnom smislu! Tako ćemo opet imati svoje jutro! Majstorija životne mudrosti jeste umeti spavanje svake vrste umetnuti u pravi trenutak.”

Fridrih Niče

...

“Vrlo često jedini izlaz iz svega je spavanje.”

Bukowski

...

"Znaš one tipične ljude "Ej, petak je veče, šta ćeš da radiš? Samo ćeš da sediš tu?"
Pa da.
Zato što nema ničeg napolju. To je glupost. Glupi ljudi se muvaju unaokolo s glupim ljudima. Pusti ih neka se međusobno zaglupljuju."

Bukowski

...

"Pokušajte da shvatite pravu vrednost nečega i neće vam biti potrebno da se odričete – jednostavno, samo će vam ispasti iz ruku."

De Melo

#4 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,995 posts

Posted 22 December 2017 - 23:52

Nešto ne volim ovu moju hipersomniju, umara me toliko spavanje :D  volela bih kad uopšte ne bih imala potrebu za snom, ili bar kad bi mi bilo dovoljno 3-4 sata sna...

Ali dobro, neću da trolam temu, možda je spavanje preko potrebno onima koji mnogo razmišljaju i to o suštinskim, filozofskim pitanjima, pa mozak mora da nađe lufta, ne bi li posložio sve kako treba.... pojma nemam :unsure:

#5 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 23 December 2017 - 11:21

Ljudi i međedi spavaju zimi i priroda spava ...uživajte u poklonu .

Kad dođu vrućine , barem kod mene u  zgradi nema spavanja do 2, u najboljem slučaju svako veće do 24h ketim pored kompjutera  što je za mene izuzetno nezdravo .

Odlazak na spavanje pre 22 h je učinio od mene stabilnijeg  isto koliko i tablete , mislim

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users