Jump to content

Lamotrigin (LAMICTAL)

• Please log in to reply
243 replies to this topic

#241 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 784 posts

Posted 08 July 2018 - 21:58

View PostBezimeni_, on 08 July 2018 - 19:20 , said:

Lamictal:  Jedina nuspojava koja mozda i nije do Lamictal-a je veoma kratak fitilj (da li je neko ovo imao kao nuspojavu Lamictal-a?).

Lamictal pijem godinama, sada pijem 125 mg dnevno. Ranije mi je bio kratak fitilj za sve i svašta..danas toga nema. Ne znam da li je to bilo zbog Lamictala...ili zbog stresa..

Nemam nikakvih nuspojava što se njega tiče.

Nije mi ni smanjen a ni povećan seksualni nagon. Sasvim je normalan.

Lamictal, kao stabilizator raspoloženja je ODLIČAN lek!

#242 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,009 posts

Posted 09 July 2018 - 08:10

Meni ništa nije ubio. Naprotiv, pre to nisam imala, sad kao imam.

#243 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 179 posts

Posted Yesterday, 21:08

View PostAruena, on 08 July 2018 - 20:33 , said:

Meni su svi psihofarmaci, osim Maprotilina, jako smanjivali seksualni nagon.
Blago tebi :( meni jedino ama JEDINO sto mi je ikada smanjilo seksualni nagon su antipsihotici, i hvala nebesima i onima koji su ga izmislili!

View PostCicina gazdarica, on 08 July 2018 - 21:58 , said:

Lamictal pijem godinama, sada pijem 125 mg dnevno. Ranije mi je bio kratak fitilj za sve i svašta..danas toga nema. Ne znam da li je to bilo zbog Lamictala...ili zbog stresa..

Nemam nikakvih nuspojava što se njega tiče.

Nije mi ni smanjen a ni povećan seksualni nagon. Sasvim je normalan.

Lamictal, kao stabilizator raspoloženja je ODLIČAN lek!
Da izgleda taj kratak fitilj je bio prolazna nuspojava sad sam ok sto se toga tice...

Ali pazite sad ovaj baksuzluk! - Jedina trajna nuspojava Lamictal-a (koju sam vec ispitao, i male su sanse da nije do Lamictal-a) je povecan seksualni nagon!
Dakle ajmo ponovo u slow motion-u: ....JEDINI lek koji sam ikada probao da mi pomaze sto se tice depersonalizacije (moj drugi najomrazenijem simptom), u isto vreme je JEDINI lek koji sam ikada probao da mi povecava hipersekusalni nagon (moj najomrazeniji simptom).
Pa mene neko troluje....ovo je neka skrivena kamera, ovo se ne desava!!! *hysteric laughter*

Bas je steta jer stvarno Lamictal se cini da radi jako dobro za dosta stvari - anhedonija, depersonalizacija, anksioznost, brze razmisljanje, fluentnije govorim, derealizacija...bas bas sjajan lek. Tako da sam sad u procesu pojacavanja antipsihotika (Seroquel-a) na dozu koja je dovoljno visoka da bi sredila hiperseksualni nagon ali ne dovoljno visoka da bi mi pogorsala depersonalizaciju i anhedoniju...ughhhh...

#244 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,009 posts

Posted Yesterday, 22:52

Mislim da je njegov limit upravo taj nagon. Tj. bićeš stabilan/stabilna sve dok nekoga ne poželiš.

I smatram da je to normalno. Lek koji bi nas činio robotima nije lek. Poenta ovog leka je da ga ne osetiš. Epileptičarima takođe - ako bi oni uzimali nešto što bi ih uništilo za vjeki vjekov, šta bi imali od toga?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users