Jump to content

- - - - -

Loš san pun nocnih mora- isprekidan

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 549 posts

Posted 19 May 2018 - 17:52

Molim vas ljudi dajite prijedloge koje su vam tablete bile najbolje za potpun san, bez tegobe u snu, budjenja i nocnih mora dakle 7, 8 sati cistog sna bez mucenja, a ne budjenje pa spavanje. Molim vas pisite iskustva i koje tablete preporucujete za dobar san... Lijep pozdrav, inace za nesanicu pijem seroquel 25mg malo me i osamuti ujutro, a i nije neka tableta za nesanicu, mozda neko zna neku bolju?... dajte nesto strikno za san da trazim kad odem psihijatru.

#2 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 664 posts

Posted 19 May 2018 - 18:01

Za takve lekove ne znam, moguti reći da takođe proveriš da li nemaš nekih drugih smetnji pri spavanj, a da nije do psihe, kod mene je taj slučaj, a budim se dvocifren broj puta, imam paralize sna i ustanem umoran.

#3 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,363 posts

Posted 19 May 2018 - 18:20

svasta sam probala i svasta su mi lekari davali i najbolje sam spavala od leka koji se zove Maprotilin, to je nesto sto podize nivo noradrenalina. To sam onako uzimala maltene u krevetu jer me brzo osamuti... ali mi je za par meseci skoro upropastio bubrege... pocela sam cela da oticem i neke rane dobila i svasta nesto i nesmem vise da to pijem... pomagao mi je i ksalol tj xanax ali od njega zaspim pa se budim 3-4 puta... ako je fizicki sve uredu probaj da pijes uvece mleko, da izbegavas kafu i kokakolu i alkohol, da radis neki sport ako mozes, da jedes laganu veceru itd. ja sam ti expert za nesanicu, ali na zalost imam preko 50 godina a da problem nisam resila... sad ne pijem nikakve lekove i isto spavam kao i pre...

#4 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,363 posts

Posted 19 May 2018 - 18:34

svasta sam probala i svasta su mi lekari davali i najbolje sam spavala od leka koji se zove Maprotilin, to je nesto sto podize nivo noradrenalina. To sam onako uzimala maltene u krevetu jer me brzo osamuti... ali mi je za par meseci skoro upropastio bubrege... pocela sam cela da oticem i neke rane dobila i svasta nesto i nesmem vise da to pijem... pomagao mi je i ksalol tj xanax ali od njega zaspim pa se budim 3-4 puta... ako je fizicki sve uredu probaj da pijes uvece mleko, da izbegavas kafu i kokakolu i alkohol, da radis neki sport ako mozes, da jedes laganu veceru itd. ja sam ti expert za nesanicu, ali na zalost imam preko 50 godina a da problem nisam resila... sad ne pijem nikakve lekove i isto spavam kao i pre...

#5 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 549 posts

Posted 19 May 2018 - 18:37

Kakav moze biti fizicki problem uzrok nesanice? Za to jos nisam cuo.

View PostNibrist, on 19 May 2018 - 18:01 , said:

Za takve lekove ne znam, moguti reći da takođe proveriš da li nemaš nekih drugih smetnji pri spavanj, a da nije do psihe, kod mene je taj slučaj, a budim se dvocifren broj puta, imam paralize sna i ustanem umoran.

Koji je fizicki problem tebi uzrok nesanice?

#6 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,240 posts

Posted 19 May 2018 - 19:04

Remeron je meni bio lek od koga sam spavala celu noć mrtvim snom.
Samo jako diže apetit i ima tedenciju da mu sedativna komponenta oslabi posle nekog vremena, mada ne mora.

Remeron je meni bio lek od koga sam spavala celu noć mrtvim snom.
Samo jako diže apetit i ima tedenciju da mu sedativna komponenta oslabi posle nekog vremena, mada ne mora.

#7 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 664 posts

Posted 19 May 2018 - 20:03

Koji je fizicki problem tebi uzrok nesanice?

Brojni problemi disanja, anomalije duž disajnog puta, rad srca, ima možda još.

Meni je Remeron isto držao dubok san, praktično bio mi je samo kao neko sredstvo za uspavljivanje ništa kao antidepresiv, samo imao sam ove probleme pa mi on nije bio rešenje, samo me je držao u snu do pred gušenje i onda se ređe ali burnije probudim.

#8 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 posts

Posted 20 May 2018 - 17:28

Meni je pomogao Nipan, ja isto muku mucim sa tim.

#9 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 21 May 2018 - 17:17

Meni je za san nezamljenljiv Leponex, probao sam i ne mogu da zaspim bez njega. Sto se tice nocnih mora, nikad ih nijesam, nekim cudom, imao sem jednom, prije pola godine kad sam sanjao da mi policajci pucaju u grudi - odmah sam se probudio. Prvi i jedini put da sanjam da me je neko ubio. Pogledam u sanovnik, kaze - snaci ce te nesreca. A snasla me je svakako, pa udari zivote, ako mozes jace...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users