Jump to content

- - - - -

Usamljenost

• Please log in to reply
497 replies to this topic

Poll: Da li ste usamljeni ? (223 member(s) have cast votes)

Da li ste usamljeni ?

1. a./ Da, cesto i to mi smeta (116 votes [52.02%])

Percentage of vote: 52.02%

2. b./ Povremeno (55 votes [24.66%])

Percentage of vote: 24.66%

3. c./ Ne, puno je ljudi oko mene (12 votes [5.38%])

Percentage of vote: 5.38%

4. d./ Volim samocu, ne smeta mi kad sam sam/a (40 votes [17.94%])

Percentage of vote: 17.94%

Vote Guests cannot vote

#481 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 19 January 2017 - 17:06

originalno ime, to mi nikad ne bi palo na pamet. Moja mačka se nije zvala Pis ali uopće nije reagirala na pis, pa je i moja mama mrzila kad joj se mota oko nogu, a mislim da je prvo što je ikad čula ta maca bilo pis, pa možda i ona misli da se zove pis, ipak je to čula jedno 100 puta od moje mame u kratkom roku :D

mogla bi tako puno pričati o mačkama haha

#482 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 615 posts

Posted 19 January 2017 - 20:21

View Postkruška, on 19 January 2017 - 17:06 , said:

originalno ime, to mi nikad ne bi palo na pamet. Moja mačka se nije zvala Pis ali uopće nije reagirala na pis, pa je i moja mama mrzila kad joj se mota oko nogu, a mislim da je prvo što je ikad čula ta maca bilo pis, pa možda i ona misli da se zove pis, ipak je to čula jedno 100 puta od moje mame u kratkom roku :D

Hahahha, bice da je tvoja macka zbunjenija od moje :D

View Postkruška, on 19 January 2017 - 17:06 , said:

mogla bi tako puno pričati o mačkama haha
I ne samo o mackama kako ja vidim :P :D

#483 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 19 January 2017 - 21:00

i onda ljudi kažu da sam šutljiva, nemaju pojma :D

#484 Peti Element

Peti Element

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 574 posts

Posted 19 January 2017 - 21:16

View Postkruška, on 19 January 2017 - 21:00 , said:

i onda ljudi kažu da sam šutljiva, nemaju pojma :D

Kaže lik...upoznao sam devojku koja toliko mnogo i brzo priča da sam mislio da će na kraju da kaže: Pre upotrebe pažljivo pročitajte uputstvo. Za informacije o indikacijama, merama opreza i neželjenim dejstvima obratite se svom lekaru ili farmaceutu.

:lol: :lol: :lol:

#485 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 19 January 2017 - 21:18

haha :D :D :D ja ne pričam brzo samo nekad puno, jer se ljudi moraju upoznati sa svakom mojom misli :P

#486 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,786 posts

Posted 19 January 2017 - 22:44

Imao sam dragu koja je pricala brze nego sto ja mogu slusati :(
Nisam uspjevao sortirati sve te informacije po vaznosti jer njoj su krpice vaznije nego ogrebotina uzduz auta koja jednako kosta.

#487 Peti Element

Peti Element

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 574 posts

Posted 20 January 2017 - 10:37

View PostMacak, on 19 January 2017 - 22:44 , said:

Imao sam dragu koja je pricala brze nego sto ja mogu slusati :(
Nisam uspjevao sortirati sve te informacije po vaznosti jer njoj su krpice vaznije nego ogrebotina uzduz auta koja jednako kosta.

Haha, kralj!

Naučićeš vremenom kako se "boriti" .....ja sam postao šampion sveta u konfrontaciji i zasipanju dosadnih sagovornika besmislenim
informacijama, nemilosrdnim vraćanjem na teme koje ih ne zanimaju...prekidanjem u pola rečenice, završavanjem njihovih priča, viceva.....
Neverovatno me mrze. Ali također me ne smaraju više idiotarijma. Naprosto ih dotučem.

A jel ovo ima veze sa usamljenošću?

Naravno, sečem sebi grane na kojima sedim i sve je manje ljudi oko mene. Ali zaista nije bitno koliko ću kafa popiti danas. Bitno je sa KIM ću to da radim?

Lep dan nam želim. Pokušajte nekoga da naterate da vam se osmehne. Obožavam to da radim. Nepoznatu devojku, ženu....ne tražeći nikakvu konverzaciju i upoznavanje.
Pokloniti nekome malo pažnje. Možda stvoriti privid željenosti i potrebe. Sačekati da se pogledi susretnu i blago se osmehnuti. Tako prija!!!

#488 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 13 March 2017 - 20:17

Čitam ovo
I, naravno, uvek se moramo vratiti na suštinsko pitanje. Šta je sa našim interesovanjem za sebe same? Jesmo li sebe zanemarili pa nam se zato čini da nas drugi zanemaruju? Jesmo li sebe napustili pa nam zato izgleda da nas drugi napuštaju? Jesmo li sebe odbacili pa zato verujemo da nas drugi odbacuju? Usamljenost nije odnos drugih prema nama već nas prema drugima i prema sebi samima. Ko održi i razvije živo interesovanje za sebe i ljude oko sebe nikada se neće osećati usamljenim jer nikada to neće ni biti.

i pitam se imam li interesa prema ikome i prema sebi, neki ljudi su mi dobri, ali kad mi je zadnji put neko bio baš zanimljiv

#489 Alenko

Alenko

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 08 April 2017 - 23:18

šta da kažem što već nije rečeno u ovoj temi. I baš sam došao u ovu jer me spopala usamljenost. Iako sam danas bio vani sa rajom 2 puta. Možda mi fali neko žensko društvo.Možda su mi ljudi jednostavno dosadili. Ko će mu znat. Ostaje samo borba, i ne predavanje.

#490 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,434 posts

Posted 22 May 2017 - 21:21

View Postkruška, on 13 March 2017 - 20:17 , said:

I, naravno, uvek se moramo vratiti na suštinsko pitanje. Šta je sa našim interesovanjem za sebe same? Jesmo li sebe zanemarili pa nam se zato čini da nas drugi zanemaruju? Jesmo li sebe napustili pa nam zato izgleda da nas drugi napuštaju? Jesmo li sebe odbacili pa zato verujemo da nas drugi odbacuju? Usamljenost nije odnos drugih prema nama već nas prema drugima i prema sebi samima. Ko održi i razvije živo interesovanje za sebe i ljude oko sebe nikada se neće osećati usamljenim jer nikada to neće ni biti.

Ovo je interesantan citat...

Meni se je ranije često dešavalo da me,čak i u trenucima samoće,neki čudan osećaj interesovanja za druge ljude (te kroz to i neki neobičan osećaj "privrženosti" prema njima) drži u stanju poleta i entuzijazma čak i onda kada bi mi socijalni život kao takav bio-čista nula. Međutim,najgore od svega jeste što je poslednjih godina i to počelo da se menja...Interesovanje za ljude mi postaje sve manje živo,a ljudi kao takvi-sve "bezbojniji" i udaljeniji. O sebi i "interesovanju za sebe" već i da ne govorim-tu tek ne znam šta bi imalo da mi bude interesantno i vredno pažnje...Sve u svemu,ovaj citat kao da na neki način implicira činjenicu da osećanje suštinske razočaranosti u određene (da ne kažem mnoge) ljudske osobine i te kako može da generiše osećaj usamljenosti,čak i onda ako je jedinka u realnom svetu okružena ljudima sa svih strana...

#491 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 615 posts

Posted 09 July 2017 - 22:11

Sjedim na terasi, bas me obuzeo nekakav osjecaj usamljenosti pomijesan sa osjecajem tuge, tako je bezveze, saram ovako forumom ne bi li skrenuo misli, zabavio mozak....

#492 vihoni

vihoni

Član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 117 posts

Posted 21 July 2017 - 02:51

Beograd noću u mojoj glavi, polugole devojke djuskaju, ti u sobi 3 sa 3 negde bre bogu iza tregera pa i dalje negde. prebdivaš noć, sav nikakav i usamljen do kostiju. Oznojen mokra voda. Nije ti od ničeg, prilično si deprimiran, malo jecaš malo negativno razmišljaš. Strah živi u tvojoj glavi...osećaš 2 posto mozga i 98 posto jebenog straha.
Kroz mali prozor sobe, tu u tami, čuješ one 20, 21 god, kolko si i ti imao do malopre(bukvalno), vraćaju se iz provoda, dečko nešto priča, ona se smeje glasno kao da neće prestati nikad. Govorim u sebi zavedi je, krni joj žvaku, navijam pa pomislim. Prijatelju moj, to ti je sve slatko što beše u životu. I tebi a i njoj. sutra će te pojesti mašinerija zvana Krvavi život.
Napolju je neko slavlje, a meni se umire...

#493 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 21 July 2017 - 14:06

View Postvihoni, on 21 July 2017 - 02:51 , said:

Beograd noću u mojoj glavi,  ti u sobi 3 sa 3 negde bre bogu iza tregera pa i dalje negde. prebdivaš noć, sav nikakav i usamljen do kostiju. Oznojen mokra voda. Nije ti od ničeg, prilično si deprimiran, malo jecaš malo negativno razmišljaš. Strah živi u tvojoj glavi...osećaš 2 posto mozga i 98 posto jebenog straha.
Kroz mali prozor sobe, tu u tami, čuješ one 20, 21 god, kolko si i ti imao do malopre(bukvalno), vraćaju se iz provoda, dečko nešto priča, ona se smeje glasno kao da neće prestati nikad.
Napolju je neko slavlje, a meni se umire...

kako je ovo dobar opis usamljenosti

#494 Karudijan

Karudijan

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 22 posts

Posted 22 October 2017 - 10:22

Pravo da vam kažem, nekad mi itekako prija da budem sam. Bar nekih pola dana.
Mada nekad ume i da bude zajebano kad ostanem sam na ceo dan. Više iz razloga što onda o svakakvim glupostima razmišljam. Nekada sam i lnao da se organizujem kada ostanem sam. Umeo sam da čitam neku knjigu,gledam neki film,seriju,surfujem oo netu,rasim u phoroshopu nešto...
Sada sve manje i manje volje i za to.

#495 Marginalna

Marginalna

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 07 December 2017 - 16:59

Mene je ivot naterao da zavolim samoću... Ja sam i sama i usamljena. Nemam prijatelje, kilometrima oko mene nema nikoga, iako ranije nije bilo tako, puno sam izlazila i imala svoje drutvo. Ljudi su nestali kada je nastala kriza u mom ivotu. Kako su se nesrećni događaji ređali, meni su se ljudi činili dalji... Kada pričam o problemima pogotovo, jer nisam nailazila na saosećanje... Nikad... Tako sam se godinama ja povlačila, a kada je zbog ćutanja i trpljenja dolo do pucanja svi su nestali, ljudi koji me znaju od malih nogu, sa kojima sam odrasla, nestali...

#496 Carpe_diem

Carpe_diem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 11 December 2017 - 10:34

ja sam usamljena jer nemam pravih prijatelja - ne prica mi se s celofanom...neki put sam pretroma izaci pa izgubih neke prijatelje...onda nemas ni ljubav...uzmes knjigu seriju i tako...

#497 nobadi

nobadi

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 11 December 2017 - 11:34

Ovo sam napisao u trenucima kad sam osetio prazninu, bila je to letnja noc, otvoren prozor i napolju se po provi put nije culo nista, ni auto, ni ljudi, ni psi, nista...

Prolazili su dani, u mojoj maloj sobi,
Prlazili sati, dok vreme me drobi
Sunce je umiralo, noc polako stize,
i sa njome tama, sve blize i blize

Sam sa svojim mislima, prava je to kazna,
ovaj zivot je zlocin, a dusa je prazna
voleo sam, zeleo, disao i pisao,
ostala je apatija i po koja misao

#498 Marginalna

Marginalna

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 11 December 2017 - 12:21

To je jako lepo što si napisao, mogu da osetim tu melanholiju bez primesa nekog preterivanja...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users