Jump to content

Molim vas za pomoc.

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Makedonac

Makedonac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 26 November 2018 - 18:05

Pozdrav svima,prvo cu da se izvinim zbog gramatickih gresaka sto cu imati u tekstu,ali valjda cete razumeti.Novi sam na forumu,dolazim iz Makedonije,pa naisao sam na forum i mislim da bih mogao pomoci.E sad u cemu je moj problem.

Pre 3-4 mjeseca,kad sam otisao kuci ujutro i probao da zaspim,javili su mi se neki nekontrolisane random misle. Uplasio sam se u momentu,mislio sam da ludim,i od tog jutra kad sam se razbudio,pocinje ova katastrofa. Moram priznati da tog perioda nisam spavao,po 3 4 sata,alkohol non stop,inace imam 23 godina. Pre nekoliko godina sam bio malo anksiozan,umisljao sam bolesti,leukemije,tumore i svashta. Da predjem na stvar, od tog jutra kad sam se probudio kao da mi se promjenila svjesnost,ne znam jel derealizacija,depersonalizacija il sta god. Emocije nemam,osecam samo strah u grudima. E sad,najveci problem su moje prisilne misle. Javljaju mi se misle kao "kako se sve ovo dogadja", "gde sam,ko sam" itd svakakvih bezveze filozofskih misle. Stalno analiziram te misle i to me dovodi do taj osecaj nerealnosti,nestvarnosti, pravim stalno mentalne slike proslosti ili buducnosti,i strah me da nikad se nikada necu doziviti kao ranije,i kako bih zaboravio sve ovo. Jel moze neko pomoci,bio bih vrlo zahvalan. Nemogu ovo vise da trpim,hocu da budem opet stari ja.

#2 Tougenkyou

Tougenkyou

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 261 posts

Posted 26 November 2018 - 18:11

Za pocetaak, prestani da pijes alkohol. Kad ti se razbistri malo glava, onda mozes lepo da sednes i da analiziras sta valja/ne valja. Ovako je nekako bez poente da mislis o svemu tome a kazes da pijes svaki dan.

#3 Makedonac

Makedonac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 26 November 2018 - 18:13

Ma batalio sam alkohol skroz. Pio sam Asentru ,nije uticala,sad pijem evo trece nedelje Kalikstu,al rezultata jos nema..

#4 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,125 posts

Posted 26 November 2018 - 18:15

A kad si poslednji put uzeo pomenuti alkohol? I koja tačno dijagnoza stoji na izveštaju?

Dobro nam došao, u svakom slučaju. :)

#5 Makedonac

Makedonac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 26 November 2018 - 18:18

Pre 2 3 mjeseca,pio sam svaki dan al nisam se odvaljivao.. stoji f42.3 Druge mjesane anksiozne poremecaje.I ne znam vishe kako da izbacim ove misle iz glavu,i ovu bezvoljnost.Hocu opet da osjetim zivot kao sto je bio.Dobro vas nasao

#6 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,711 posts

Posted 28 November 2018 - 13:03

Dobrodošao.

Alkohol i nespavanje baš umiju da naprave haos u glavi.

Dobro je što si prstao, pokušaj sasvim umiriti tempo života i daj tabletama vremena da prodjeluju.

#7 Makedonac

Makedonac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 29 November 2018 - 12:49

Hvala vam na savjetima. Bio sam juce na kontrolu kod psihica,ukljucio mi Ansilan 10mg ujutro i uvece.. i plus Kalikstu 30mg uvece. Verovatno treba vremena za tablete da reaguju zato sto 4 mjeseca sam cuvao to u sebi i nisam nikome reko i skroz sam otiso down. Zelim svima da prodjemo ovo sto brze.

#8 Dobitak

Dobitak

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 29 November 2018 - 18:17

View PostMakedonac, on 29 November 2018 - 12:49 , said:

Hvala vam na savjetima. Bio sam juce na kontrolu kod psihica,ukljucio mi Ansilan 10mg ujutro i uvece.. i plus Kalikstu 30mg uvece. Verovatno treba vremena za tablete da reaguju zato sto 4 mjeseca sam cuvao to u sebi i nisam nikome reko i skroz sam otiso down. Zelim svima da prodjemo ovo sto brze.
Kako god sretno.Upamti da AD(anti depresivima) treba vremena da djeluju(2,3 sedmice) s toga bice u pocetku perioda kada neces osjecati poboljsanje nego nuspojave koje ce te jos vise sjebati ali poslije se stanje drastivno mjenja nabolje.Ja pijem citram od 15 mg i u pocetku kada sam pio 5 mg imao sam katastrofa nuspojave od mucnine,pojacani panicnih napada,zujanje,trnce itd da sam kontao da prekinem.Onda sebe ubjedim da moram istrajati i sada skoro mjesec poslije odkako pijem citram stanje ide nabolj.e.

#9 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,125 posts

Posted 30 November 2018 - 02:02

Ja se samo pitam kako je moglo da krene odjednom. Taj deo me plaši.

#10 Makedonac

Makedonac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 30 November 2018 - 12:04

Ne kapiram te,koji deo te plasi?

#11 Makedonac

Makedonac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 30 November 2018 - 12:26

Ako mislesh za pochetak ove katastrofe,nije odjednom,imao sam derealizaciju i ranije prvi put na oko 14 godina,pa sam umisljao boleste i izmisljao sam sebi simptome,pa sam se nekako izborio s tim. Jedno vece pre da mi se jave te misli,pred mojim ocima je jedan drug dobio neki napad ,sav se zgrcio i pao na zemlji,i onda ide taj PTSP 😀

#12 Makedonac

Makedonac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 11 March 2019 - 10:30

I evo mene nakon 2 mjeseca,opet na pocetku.Opet sam potonuo u tim mislima,u tu derealizaciju i filozofskih mislima kao kako se ovo dogadja,sta je svrha zivota i sve to. Ovih 2 meseca sam konzumirao alkohol u kombinaciju sa Kalikstu,i jel moguce da od to se ovo sve vrati. Jel ce ovo nekad da prodje? Isto kao na pocetku,strah u grudima,povraca mi se, nemam volju za nista,nista me ne interesuje..Pomoc molim vas.

#13 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,735 posts

Posted 11 March 2019 - 15:28

Alkohol, pogotovo ukoliko se pije u većim količinama nanosi štetu i kad ne piješ lekove. Kada se piju lekovi pogotovo antidepresivi, alkohol je zabranjen, mada da budem iskrena, ja popijem pola, pola male čašice likera..

Idi kod psihijatra, reci otvoreno za alkohol, i neka te ne plaši što ćete on grditi- to je za tvoje dobro.

Piši ovde, ratmenjujemo svi iskustva..i pomažemo jedni drugima.

Eto,moj dobronamerni savet je da odeš kod psih, sve mu kažeš i možda će ti promeniti antidepresiv i uvesti još nešto od lekova.

Drži se..sve najbolje ti želim

I opet ponavljam- reci psih za alkohol, zavisnost od alkohola se leči, važno je da si spreman na lečenje.

#14 Makedonac

Makedonac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 11 March 2019 - 16:32

Ma nisam ti ja neki alkoholicar,al svakodnevno sam pio po 3 4 piva,ili nekoliko casica vina.Znam da je zabranjeno,i taman sam mislio da sam se oporavio ,opustio sam se i evo me opet na starom. Ali jebiga,mladost ludost. I sad opet taj strah da nikad nece biti bolje i da cu uvek biti u ovaj zacarani krug.

#15 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,735 posts

Posted 11 March 2019 - 16:53

Jeste mladost-ludost :)  I kad se ne piju lekovi, mešanje pića je loše. Užas..kombinacija pivo, pa posle vino. To ovde zovemo "beton".

Biće ti bolje posle razgovora sa psihijatrom, kad počneš redovno, bez alkohola da piješ lekove i ukoliko stvarno želiš da budeš dobro.

I ne očekuj da ti odmah bude bolje! Ove naše F dijagnoze traju dugo, lečenje je dugo, a i kad ti konačno stave da si "izlečen" tj u remisiji, još neko vreme moraju da se piju lekovi.

#16 Makedonac

Makedonac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 11 March 2019 - 17:06

Hvala ti mnogo,nadam se da cemo se svi izvuci iz ove situacije. Sad sam svesan sta mogu AD u kombinaciju za alkoholom,tako da vishe ni jednu casicu piva necu popit.

#17 aenimabinned

aenimabinned

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 14 March 2019 - 00:39

Isto je se meni desilo 2011 ,samo sto sam ja uzeo travu  i alkohol.Nakon mjesec dana kad sam uzeo alkohol ,ponovno dosao pijan kuci i zaspao  :) . onda  mi se desio prvi panicni napad ,mjesec dana je proslo  i poceo sam piti AP..Kasnije  je bilo bolje ,onda zeludac i odgadjanje faksa.Mislim da je to kod tebe trenutno derealizacija ..Bio je prije jedan site gdje su ljudi pricali o psihickim problemima a mogo si i stavljat price i blogove,pojma nemam sta se desilo.Tu sam prvi put nasao ljude sa slicnim problemima ovdje nisam uspio.Generalno AP lijekovi su tu da pomognu al im treba neko vrijeme,alkohol i droga  u kombinaciji s  lijekovima ne..

#18 Makedonac

Makedonac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 14 March 2019 - 11:36

Ma resio sam da ne idem kod psihica, resio sam sam da se izborim sa ovim i znam da mi je to od alkohola.Produzicu sa terapiju i prestati sa nocnim zivotom i uvesti zdravu ishranu. Mozemo mi sve to da prodjemo,nista nije jace od nas.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users