Jump to content

Antipsihotik koji najvise spusta seksualni nagon?

sex seks seksualni nagon hiperseksualnost bipolar borderline bpd bd antipsihotici

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 Bezimeni_

Bezimeni_

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 11 March 2019 - 11:37

Pozdrav ljudi!

Znam da sam vec postavljao slicnu temu, ali ona je bila opsta. Ovog puta zelim da usko specifikujem pitnanje, tj. da ga fokusiram na antipsihotike, NAROCITO na atipicne antipsihotike (jer njih nameravam da isprobavam).

Naime, imam ogroman problem sa pre pre pre pre preeeevisokim seksualnim nagonom kog mrzim iz dna duse.
Do sada su mi od svih lekova SAMO antipsihotici ista pomogli u tome, a probao sam samo 3 antipsihotika do sad, a to su: Aripiprazole (Zolprix/Bipodis), Risperidone (Rispolept), Quetiapine (Seroquel), i od njih jedino Risperidone zaista dobro regulise taj moj problem, no Risperidone izgleda necu moci da uzimam jer mi pogorsava depersonalizaciju i jos neke simptome.

Zanima me koji je to vama antipsihotik (narocito ako je atipicni, tj novije generacije) najvise uticao negativno na seksualni nagon?

Hvala puno unapred!!!

#2 archaic_tiger

archaic_tiger

GTA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,740 posts

Posted 11 March 2019 - 12:48

Ono što treba da znaš,Bezimeni,jeste da nije sve uvek samo u vrsti antipsihotika,već i u dozi/količini u kojoj se isti primenjuje na pacijenta...

Jeste li ti i tvoj psihijatar ikada eksperimentisali sa različitim dozama ova 3 antipsihotika (ili bi psihijatar jednostavno onako,"na svoju ruku",otprilike određivao koliko će da ti prepiše)?

#3 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,630 posts

Posted 11 March 2019 - 15:54

Ne mora biti niti antipsihotik. Mirtazepin (AD) provjereno ubija libido.

#4 Bezimeni_

Bezimeni_

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 11 March 2019 - 20:13

@archaic_tiger, hej pozdrav! :) Da, naravno da to znam i Aripiprazole i Quetiapine sam izucio uzduz i popreko do skoro maksimalnih dozvoljenih doza i nazad i tako par puta. Cak i kombinovao njih sa raznim drugim lekovima koji su imali nekakav efekat na mene, pa da vidim da li ce kombinacija ista uraditi ali ne...samo Risperidone radi posao i to jako dobro, ali eto videcu hocu li moci ovaj treci put podneti Risperidon-ovo pogorsavanje depersonalizacije, anksioznosti i anhedonije.

@M&M, to hocu da cujem takodje, hvala ti na preporuci, to je jedan lek koji merkam odavno ali nikako da se skanim da ga probam. E sad ne znam na sta mislis kada kazes "provjereno"? Koliko je to statisticki uverljivo? Svi kukaju kako im recimo Citalopram unisti libido, a meni apsolutno ni jedan SSRI ni na kojoj dozi nije ni dotakao libido.
E sad recimo, ako tebi ili nekome koga ti znas SSRI nisu puno smanjili libido ali zato ga je Mirtazepin ubio, onda je to ipak jedna mala ali veoma vredna informacija za mene, i daje mi jos vise motiva da probam Mirtazepin.

Hajde narode navalite slobodno, sta god vam je ubilo ili dosta smanjilo libido, nalistajte, a narocito atipicne antipsihotike.

#5 s_marsa_pala

s_marsa_pala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 708 posts

Posted 11 March 2019 - 21:08

Cao Bezimeni, ja imam jedno pitanjce ako si voljan da mi odgovoris? Da li si bio kod seksologa u vezi tog konkretnog problema sa pojacanim libidom? :)

#6 Bezimeni_

Bezimeni_

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 11 March 2019 - 21:53

@s_marsa_pala, Hej cao :) Naravno da sam voljan da odgovorim.
Nisam bio kod seksologa, a to je prvenstveno zbog toga sto je vecina njih bazirana na psihologiji a ne na psihijatriji i neurologiji. Tako da, kao neko ko zivi sa svojim problemima 30 godina i izucava, zapisuje, poredi, analizira, cak i uposluje vestacku inteligenciju da obradi te podatke svojih simptoma, usudio bih se da kazem da ZASIGURNO ZNAM (ne zelim da zvucim arogantno ili bilo sta slicno, al prosto znam to podjednako dobro kao sto znam da volim kupus a ne volim pihtiju) da moji problemi nisu psiholoske prirode, vec neuropsihijatrijske.
E sad kada bih naisao na nekog seksologa koji se bavi farmakoterapijom ovih problema ili TMS terapijom ili slicno, onda bih rado otisao kod njega.

Zasto pitas Marsovko? :)

#7 s_marsa_pala

s_marsa_pala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 708 posts

Posted 12 March 2019 - 00:08

To mi je prvo palo na pamet kada sam procitala tvoj post, da pitam cisto da vidim da li si mozda razmisljao da potrazis resenje i u tom pravcu. Ali vidim da si i vise nego temeljan oko te teme, ne sumnjam da obuhvatas problematiku sa vise strana. Ja ti konkretno ne mogu pomoci, mogu samo da ti prenesem ono sto sam cula od druga, njemu Bensedin smanjuje libido.

I znam da je jedan bivsi imao jedan oblik erektilne disfunkcije (tvrdi da nije imao problem sa padom libida) kad je poceo da pije beta blokator za srcane aritmije koje su bile posledica anksioznosti. E sad, ne znam da li ti nesto od ovoga moze pomoci, ali vise od toga ne znam sto se tice uticaja farmakoterapije na libido.

E da, hvala ti na odgovoru, nadam se da ces uspeti da pronadjes resenje za sebe! :)

#8 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,630 posts

Posted 12 March 2019 - 00:50

View PostBezimeni_, on 11 March 2019 - 20:13 , said:

@M&M, to hocu da cujem takodje, hvala ti na preporuci, to je jedan lek koji merkam odavno ali nikako da se skanim da ga probam. E sad ne znam na sta mislis kada kazes "provjereno"? Koliko je to statisticki uverljivo?

Evo ovako, imao sam jednu fazu, kada sam se oporavljao od pokušaja suicida, naravno da tada nikakve "djevojčice" nisu ni mogle doći u obzir, a ja napaljeniji od vojnika na noćnoj straži. :biggrin:

Preružno je za reći (ali i ponavljam se, jednom sam pisao već o tome, jest da su se ljudi zgrozili ali i moje je stanje bilo grozno) meni ti je libido išao do te granice da sam u nekoj svojoj fazi "ludila" imao čak ideju da si odrežem genitalije samo da riješim taj problem. Mislim da sada možeš razumjeti kako je to stvarno bilo ozbiljno. :(

Malo sam guglao i eto došao do Mirtazepina, rekoh hajde da vidim sa doktorom. On mi se na kontroli nešto oćkao/nećkao a onda sam ja pomalo onako "ozbiljnim tonom" ispalio - Doktore ako vi to meni ne prepišete evo ja ću nakon što zatvorim za sobom vrata vaše ordinacije silovati prvo žensko biće koje susretnem.

Čovjek se isprepadao. :D

Opalio mi 45mg i meni je već nakon dva tjedna sve postalo "ravno", ono nije bilo nikakvih problema sa erekcijom, sve je fizički funkcioniralo samo što mene bilo što vezano za žene, erotiku ili sex uopće nije diralo niti najmanje.

Ma da mi je tada Scarlett Johansson sjela u krilo rekao bih joj da se makne jer je teška i da mi noge trnu. :D

Eto meni je tada (kada je stvarno bilo potrebno) pomoglo. Naravno puno je toga individualno ali na kraju krajeva spasilo je moje genitalije :lol:

#9 Aruena

Aruena

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,395 posts

Posted 12 March 2019 - 07:34

Ja kapiram da tebe doktori uopšte ne leče od tog problema.
Ne možeš tek tako uzeti neki antipsihotik, mora se naći dobra kombinacija lekova koja će to držati pod kontrolom.

#10 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,630 posts

Posted 12 March 2019 - 09:15

Ne kapiram jedino zašto baš antipsihotici kada neki AD-ovi puno jače to blokiraju. Mislim što, utopit se u haldolu pa će jedina "izlučevina" biti ona slina što ti curi iz usta niz bradu.

Naravno, ne mogu ja ništa preporučivati, nije ni po pravilima foruma, no moje je iskustvo da sam svojedobno pio i Ferrarije kada sam se skidao sa Xanaxa i baš sam lijepo bio napaljen, valjda od tog prestanka uzimanja Alprazolama. :)

#11 Bezimeni_

Bezimeni_

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 12 March 2019 - 12:39

@s_marsa_pala, Drago mi je da me razumes i nema na cemu. Moj slucaj je podjednako ekstreman kao M&M-ov, i svaki komentar tipa "ma to je tebi nesto psiholoski" me tera da tog nekog prebijem od batina :P (salim se naravno ali me zaista iritira, mada naravno da se ne ljutim zapravo, jer znam da je to iz dobre namere receno).

@all
Verujte ljudi samo oni koji su imali ovo kao M&M i ja mogu da znaju to, veruj te mi ne postoji nacin da covek sa normalnim ili cak jako visokim libidom moze to da razume, potrebno je imate PRE PRE PREEE VISOK, na nekom posebnom nivou divljeg libida da be se shvatilo zasto mi rizikujemo da pijemo antipsihotike i zasto zelimo da odrezemo penis itd.
Ista stvar je i kada mi pokusavamo mentalno zdravim ljudima sa malo znanja o mentalnim bolestima da objasnimo da smo depresivni/anksiozni bioloski a ne samo psiholoski.

@M&M, hej druze, meni je ovo tvoje iskustov JAAAKO znacilo. Zaista cenim ovakve informacije, jer ja sam U ISTIM cipelama bio, hteo da odrezem svoj penis nekoliko puta i udarao se u medjunozje pesnicom u nekim najgorim trenucima da bih spasao svoj dignitet, moral i zivot.
Definitivno sledece na listi za probati je Mirtazapine, ali nesto sumnjam da ce meni konkretno pomoci.

Reci mi molim te, da li si probavao SSRI antidepresive???
I drugo pitanje da li si tada izgubio i romanticna osecanja prema zenama ili samo seksualna?
Kod mene je to srecom odvojeno jako, pa kad mi Risperidone spusti libido meni romanticna privlacnost, zelja za vezama i slicno ostaje tu hvala Bogu.

@Aruena, Veruj mi kad ti kazem - been there done that, probao sam toliko toga. Razlog zasto se fokusiram na AP je zato sto su oni JEDINI koji su smanjili moj libido (narocito Risperidone), a situacija je bila ozbiljna kao sto mozes procitati gore.

Opet ponavljam, ljudi ne shvataju da insistiranje protiv postupaka M&M-a i mene bi bilo kao kada bi neko dosao nama svima i rekao "ma nisi ti depresivan/anksiozan/psihotican to ti si ti sve umislio/la, samo se bre trgni i proci ce samo od sebe!".
Sit gladnome ne veruje, uvek bilo i bice.

#12 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,630 posts

Posted 12 March 2019 - 12:59

Iako, vjeruj mi, najbolji lijek nisu antipsihotici već... :rolleyes:

No naravno ako nemaš za Jebemajster piješ kiselu s ledom. :D

#13 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,630 posts

Posted 12 March 2019 - 13:11

Ako sam ti išta pomogao, drago mi je da sam pomogao. :)

Međutim, ne znam koliko godina imaš i vidim da spominješ dignitet i moral. Gle u sexu (normalnom sexu a ne u snimanju snuff filmova) nema ničega nemoralnog i ponižavajućeg sve dok oba partnera uživaju.

Ja sam bio u specifičnoj situaciji, nije sa možeš baš... Ako si poluživ (samo i neki poluživi očigledno imaju jači libido) baš i ne dolaziš u doticaj sa suprotnim spolom (naravno govorim "suprotan spol" jednostavno zbog svoje orijentacije, nemam ništa protiv da to kod nekoga bude i isti spol).

U svim drugim životnim epohama (pazi ovo - "epoha", lol) libido mi nije predstavljao nikakav problem. Hvala bogu izdivljao sam se za tri života i mogu mirno u penziju. :biggrin:

Pomalo mi je (na kraju krajeva) čak i nekako tužno da se ubijaš kemijom.

Ok, možda bi to i bilo dobro pitanje, nisi ništa pričao kako stojiš s partnericama/partnerima.
Jesi li druželjubljiv ili si povučen, da li si duboko ili ortodoksno religiozan?

Možda si čak od toga trebao krenuti, jer u konačnici možda upravo tu problem leži, a ne u psiho-kemizmu. ;)

#14 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,758 posts

Posted 12 March 2019 - 13:43

Koliko sam tabletica isprobao ja se nešto ne sjećam da mi je od određenog lijeka libido bio bitno smanjen. Libida nije bilo dok sam trošio jaču mješavinu, oko 15 tabletica dnevno, ali nije bilo ni života. To je vegetiranje.
Mislim da je Mirzaten (AD) smanjio libido ili se tada potrefilo da ne vidjeh lijepih žena ;)

Svi me na forumu znaju već da sam napaljeni dida od 60 godina i da mi je sex najbolji lijek za sve.

Razumijem te. Nije lako.
Meni je sex fiziološka potreba.
Ako mogu birati, radije sam napaljen nego biljka a teško je naći neku mjeru, neko sretno rješenje.

Jaki antipsihotici poremete sve aspekte života. Obitelj, posao, odnose sa ljudima, sve.
Kad popusti nemaš ništa i trebaš sve više, sve jače jer život postane neizdrživ.

Mi nismo dovoljno stručni da bi pomogli. Pitaj endokrinologa za savjet. Ako može malo smanjiti testosteron to bi bilo najzdravije rješenje.

Manji libido, bistar mozak, bolja koncentracija.

#15 archaic_tiger

archaic_tiger

GTA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,740 posts

Posted 12 March 2019 - 16:12

View PostBezimeni_, on 11 March 2019 - 21:53 , said:

Nisam bio kod seksologa, a to je prvenstveno zbog toga sto je vecina njih bazirana na psihologiji a ne na psihijatriji i neurologiji. Tako da, kao neko ko zivi sa svojim problemima 30 godina i izucava, zapisuje, poredi, analizira, cak i uposluje vestacku inteligenciju da obradi te podatke svojih simptoma, usudio bih se da kazem da ZASIGURNO ZNAM (ne zelim da zvucim arogantno ili bilo sta slicno, al prosto znam to podjednako dobro kao sto znam da volim kupus a ne volim pihtiju) da moji problemi nisu psiholoske prirode, vec neuropsihijatrijske.

Ali Bezimeni,valjda ti je jasno da su upravo seksolozi vrsta psihijatara koja se je u svojoj karijeri (i to u sasvim sigurno u daleko većoj meri od svojih kolega) susretala sa slučajevima kao što je tvoj...Prema tome,gotovo da nema šanse da oni (između ostalih,psihoterapijskih metoda kojima se služe) ne prepisuju i farmakoterapiju.

U skladu sa time,malo mi je čudno odakle ti informacije o tome da su u pitanju stručnjaci čiji se pristup ne bazira na neuropsihijatriji,već u daleko većoj meri na "običnoj" psihologiji i to je to...Na kraju krajeva-sve i da to jeste tako,glavni razlog za to verovatno leži u činjenici da popriličan broj seksualnih poremećaja zapravo i ima psihološko poreklo (što uopšte ne mora da znači da bi pomenuti pristup pokušali da primene i na tebi lično). Prema tome,malo pokušaj da prebrodiš predrasude i da nateraš sebe da makar odeš na tih početnih par razgovora,jer kad sve sabereš i oduzmeš-šta te košta...Za razliku od "običnih" psihijatara koji slučajeve nalik tvom viđaju s vremena na vreme,prosečan seksolog se verovatno sa time susreće svako malo (a to njegovo iskustvo bi,ako ništa drugo,trebalo da predstavlja dovoljan razlog da ipak budeš makar malo poverljiviji i fleksibilniji po ovom pitanju).

#16 Bezimeni_

Bezimeni_

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 13 March 2019 - 16:20

@M&M, ovaj moj stav nema veze sa religijom. Nisam religiozan (mada nisam ni ateista, agnostik sam).
Prosto smatrao bih velikim zivotnim neuspehom i losom odlukom i nemoralnim PREMA SEBI da pogazim moj princip koji kaze da ne treba TEK TAKO sa nekom devojkom spavati, samo radi seksa jer sam napaljen kao zivotinja a da mi se ni ne svidja ovako.
Na moju veliku zalost, seksualno me privlace bas onakve kakve ovako ne volim, a one koje ovako volim me seksualno ne privlace. No, antipsihotici su tu da iseku libido i resen problem.

Imam 30 godina i nisam ni najmanje asocijalan, naprotiv, potpuno normalan, drustven, mnogo prijatelja, i nikada niko nije ni pomislio da sam mentalno bolestan od raznih simptoma dok im nisam rekao (naravno ovo za hyper-libido simptom ne govorim nikome, sem najuzem krugu muskih prijatelja). To sto nisam imao nikada devojku je posledica, izmedju ostalog, upravo ovog problema jer nisam zeleo da udjem u vezu pa da dodjem u iskusenje da prevarim, sto bi bilo DALEKO gore od samo toga da sad ovako dok sam single spavam sa nekom samo zbog seksa. Ali oba su losa i oba ne zelim.

Takodje Risperidone poceh ponovo uzimati pre nekoliko dana i vec primecujem normalizaciju veliku (obicno mi treba 2 nedelje da bude pun efekat).
Tako da, hvala na dobrim namerama, razumem ja druge koji to gledaju spolja i ne znaju sta sam sve naucio o sebi, testirao, video, analizirao, promisljao, teoretisao, zakljucivao...ne znaju da ja ovo svoje stanje zaista poznajem kao svoj dzep i jos bolje. Zato i kazem - meni je potrebna hemija. Tacka.

@Macak, Hvala na preporuci, ali antiandrogeni koji smanjuju testosteron su mi poslednji izbor, za bas ne daj boze. Oni zapravo imaju mnogo vise fizioloskih posledica po zdravlje nego antipsihotici.
Ljudi koji uzimaju antipsihotike cesto ne shvataju da nisu oni ti koji toliko remete normalnost svakidasnjice, vec cesto, nazalost sama bolest koja i dalje povremeno "probija" kroz lekove. Antipsihotici nisu TOLIKO strasni ukoliko je umerena doza, ishrana dobra i fizicki se krece. Mogu biti stetni dosta, naravno, tu je tardive dyskinesia, dystonia, i gomila drugih potencijalnih simptoma, ali ja nemam izbora.
Antiandrogeni bi mi smanjili misicnu masu, mozda i smanjili gustinu kostiju, mozda cak i glas stanjili, itd, ja zaista to ne zelim. Bez obzira sto mrzim taj seksualni aspekat muskosti, ja sam zadovoljan sto sam musko i zelim takav i da ostanem a ne da se raspadnem i jos ne daj boze da se isfeminiziram :S (ajd da sam mator pa da me i briga, jer sto covek stari to mu testosteron opada, ali sad u 30-toj da uzimam antiandrogene, previse je).

@archaic_tiger, da ali prvo - svi seksolozi na koje sam naisao u Srbiji se baziraju na psihologiji i jako malo na psihijatriji. Drugo, seksualna zavisnost iliti hypersexuality je jako neizucena teritorija u globalu a kamoli u Srbiji gde sve kaska po 20 godina za svetom. Sve sto oni mogu da mi kazu ja to vec znam sa interneta (bez da zvucim arogantno, vec prosto tako je, sve se danas moze izuciti, podaci su tu, samo je potreban heavy research), a sve ono sto oni ne znaju i ne mogu da mi kazu mogu naci na odredjenim sajtovima i klinickim studijama koje govore o raznim off label terapijama (koje su iskreno bile gomilu puta korisnije nego stnadardne konvencionalne kao npr SSRI antidepresivi). Tako da ne vidim ja tu neku poentu, jer svakako sam dobar sa mojim psihijatrom, ima poverenja u moje razumevanje sopstvene simptomatologije, zeli da mi prepise sta god ja predlozim uz da me upozori i objasni...zasto bih se bakcao pa isao jos kod jednog koji to mozda nece da radi?
E sad mozda mooozda ako neki seksolog iz Srbije radi sopstvene studije sa ljudima koji imaju ovaj problem, onda u tom slucaju, to moze biti korisno jer on ce imati svoje podatke kojih mozda ni nema na internetu.
Tako da razmotricu to kad budem malo vise pri novcu, ali apsolutno ne ocekujem nista narocito od toga jer vec sam bio kod 5-6 psihijatara i definitivno mi je ovaj drugi po redu najbolji...bio i ostao.

#17 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,758 posts

Posted 13 March 2019 - 17:38

Simptome koje spominješ uz Antiandrogene su ekstremni. Testosteron se može dosta precizno "podešavati" malim dozama. Toliko malim da ih ne osjetiš u tom smislu kako si napisao. Ne reguliraju se hormoni prekidačem da ima ili nema.
Problem je tebi što bi endokrinolog tražio prvo nalaze i pročitao na prvu zašto imaš višak testosterona.

Asociraš me na bivšeg prijatelja.
Ja sad imam osjećaj da ti već manipuliraš testosteronom zbog mišićne mase i gode ti svi simptomi povišenog testosterona osim napaljenosti.
Ljudi zbog mišića kupuju testosteron na crno ili ga dižu raznim kemikalijama a onda traže kako bi smanjili napaljenost.

Dugoročno to ima gadne posljedice.

Zbog nabijanja mišića si spreman postati impotentan prije nego što izgubiš nevinost ili rizikuješ rak prostate kao moj bivši prijatelj.

Napisao sam ovo više svom pok. prijatelju nego tebi. Lako je moguće da griješim.
Ako griješim ispričavam se.

#18 s_marsa_pala

s_marsa_pala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 708 posts

Posted 13 March 2019 - 18:00

Izvini unapred, nemoj mi se uvrediti jer mi nije cilj to. Ovo mi je zapalo za oko "Na moju veliku zalost, seksualno me privlace bas onakve kakve ovako ne volim, a one koje ovako volim me seksualno ne privlace. No, antipsihotici su tu da iseku libido i resen problem." - mislim da bi trebao o tome popricati sa nekim psihoterapeutom, ako vec nisi.

Nisam bas najbolje shvatila, kazes da nisi imao devojku, a da li si ikada imao seksualni odnos? Izvini ako sam previse indiskretna, ne moras da mi odgovoris na pitanje. Ja kao zensko iz svega pisanog rekla bih da ti je seks resenje tog problema. Barem pokusaj, nista te ne kosta.

Da sam na tvom mestu pored te farmakoterapije pokusala bih vezu sa nekom od tih devojaka koje ti prijaju, ali te ne privlace u seksualnom smislu. Mozda ti je potrebno da je dozivis iz drugog ugla, ne mora napaljenost da te spici samo na prvu i moze se desiti da dodje vremenom i ta vrsta privlacnosti.

#19 Bezimeni_

Bezimeni_

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 14 March 2019 - 12:49

@Macak, Zao mi je da cujem to za tvog preminulog prijatelja.
Sto se mene tice - jok, steroide nikad ne bih uzimao niti bilo kakav ti ptestosterona sem EVENTUALNO kad ostarim dosta pa zelim da budem na nivou na kome sam bio pre zbog kostiju i zdravlja (takozvani Testosterone Replacement Therapy).
Testosteron sam merio 3 puta i slobodni i totalni, i oba su savrseno prosecni za moje godine. Tako da nije do toga. Ako bih vec da nagadjam rekao bih da je nesto ozbiljno zeznuto u dopaminskim receptorima mog limbickog sistema u mozgu. Ovo moja reakcija na Risperidone donekle i potvrdjuje.

@s_marsa_pala, ne ljutim se naravno :) Sto se tice toga da idem kod psihoterapeuta zbog tog svog cudnog i podeljenog ukusa, to je kao kada bih isao kod terapeuta zato sto ne volim paradajz a volim kupus, i sad kao ajd kako da spojim to da volim i paradajz i kupus :D Tako bar ja gledam na to.

I ne brini sto me pitas privatne stvari, nisam za dzabe anoniman :D tako da ti mogu reci sta god zelis :) Ne nisam imao seksualni odnos, niti devojku (bilo je jako tesko to neuraditi za 30 godina, jako jako iscrpljujuce tesko).
I veruj mi, kosta, kosta me mnogo. Kosta me postovanja samog sebe i svojih principa, ato je, bar za mene, preskupa skupa cena.

E sad posto mi Risperidone spusti libido ali ga ne ubije totalno (bar na ovoj dozi), ja bih mogao da hocu da imam seks, nije da sam impotentan na Risperidonu, daleko od toga, vec samo samo interesovanje za njega i impulsivnost u tom smislu dramaticno opadne, sto je bas ono sto mi treba.
Tako da, ako nadjem devojku koja mi se svidja jednom, onda cu MOZDA i imati seks. Ako ona nece da ima seks, SUPER! JOS BOLJE! :P Ionako smatram da sam trebao da se rodim aseksualan ali se tu desio neki genetski "bug" i ipak je seksualnost usla u moj bioloski sastav, na moju zalost :P
Ali pre nalazenja devojke ja moram da resim svoje psihicko stanje, PRVENSTVENO ovo za hiperseksualnost. Evo cetvrti dan na Risperidone-u i vec osecam dramaticno poboljsanje a hvala Bogu Depersonalizacija i anhedonija se nisu pogorsale kao pre!!! No necu da se radujem prerano.

A sto se tice romanticne privlacnosti i emocija, to mi je veoma izrazeno kad nisam depresivan/depersonalizovan/anksiozan ali to naravno ne zelim da uklanjam, to je divna stvar i to zelim da zadrzim.

"Mozda ti je potrebno da je dozivis iz drugog ugla, ne mora napaljenost da te spici samo na prvu i moze se desiti da dodje vremenom i ta vrsta privlacnosti."
^Vidi, vidi se da temeljno razmisljas i da imas dobre namere, i sve sto ti pricas ima smisla za mnoge ljude, ali veruj mi za MENE ovakvog ne. Ne zelim da vidim devojke koje volim iz tog odvratnog zivotinjskog ugla. Ono kad mi je libido nizi onda da, taj ugao je onda mnogo pitomiji i normalniji...ali iz ugla na kojeg gledam na one druge, ne pada mi na pamet da to radim sve i da mogu, a ne mogu :D

Tako da, ako se taj neki normalan pitom seks desi izmedju mene i devojke koju cu voleti, OK, nista strasno...prihvatam...ali ako se nikada ne desi apsolutno ce me BOLETI UVO, cak bih i preferirao to.
Dakle, kad i ako budem koristio online dating, tamo u seksualnost kategoriju filtera ukucam "aseksualne devojke" i etoooo :) Resen problem :)

Previse insistirate na tome da trebam da zadrzim seksualnost, a ja 1.niti vidim ISTA istinski korisno i dobru u seksu sem pravljenja dece 2.ne zelim da imam decu.

Tako da, razumite, svi ti saveti, hvala, dobronamerni su, sve je to lepo i fino ZA VAS, ali za mene, jok, ja sam takav kakav sam i to se promeniti nece.

Znate kako kazu, open mindedness je bitan, ali mora se nekada biti i rigidan oko necega kako bi zadrzali karakter, licnost, i uopste svoj identitet. (rekoh "znate kako kazu", lol, a ja sad ovo smislio on the fly :D)

#20 s_marsa_pala

s_marsa_pala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 708 posts

Posted 14 March 2019 - 14:31

Respect, za stavove i drzanje do sebe. :) ipak svako od nas zna sta je najbolje za njega. :)

Hvala na razumevanju i jos jednom, za svaki slucaj, izvini ako sam te necim uvredila. Skakljiva je tema, a moja dobra namera odvede ponekad na pogresan put.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users