Jump to content

- - - - -

Depresija i religija?

• This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1 Zephyr

Zephyr

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 151 posts

Posted 05 January 2018 - 22:06

Pozdrav svima. Unapred se izvinjavam ukoliko ovakva tema već postoji.
Zanima me vaše mišljenje da li depresivne osobe mogu biti religiozne? Kada kažem religiozne, mislim verujuće. Koliko to može da pomogne? Ukoliko veruju u Boga i spasenje, u pokajanje i večni život, da li im to olakšava ovo bitisanje ovde i sada? Zamoliću za vaša iskustva i uverenja?
Ja nisam vernik, moj lični stav je da je to potpuni apsurd i besmisao. Uveren sa da je čitav život beamislen, beznačajan i bezvredan, da smo samo prolazni skup materije i energije koji je u ovoj kombiaciji omogućio biohemijske reakcije u našim mozgovima (što nazivamo mi svest) i da će sa našom smrti to da se ugasi, tako da je na dugoročnom univerzumskom planu nevžno da li smo postojali ili ne.
Hvala na razumevanju i na odgovorima.

#2 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 05 January 2018 - 23:05

Dobro došli, Zephyr.

Nažalost, ne možemo da diskutujemo o ovim stvarima. No, nemojte da vas to omete da pišete na drugim temama. :)

2.18 Na forumu je zabranjeno:

- reklamiranje
- ulaženje u psihološki profil drugih korisnika
- proganjanje članova preko foruma (stalkovanje)
- širenje vjerske, rasne i nacionalne netrpeljivosti
- netrpeljivost i nervoza prema drugim Članovima
- bahatost i nekontrolisano ponašanje
- vređanje i prozivanje članova
- vulgarnosti i psovanja
- prijetnje
- međusobni razgovori (chat varijante) između dva ili više člana (na sajtu postoje privatne poruke koje za ovo služe). Izuzetak su forumi za neobavezne razgovore (nedepresivni dio DF-a - Pričaonica).
- upotreba CAPS-LOCK (velikih slova, jer se na forumu smatraju deranjem i vikanjem)
- beskonačno ponavljanje jednog te istog stava u nekoj temi sa ciljem povećanja broja postova
- otvaranje topica sa temom najave suicida - u slučaju da se tako osjećate odmah pozovite hitnu pomoć ili idite u dežurnu bolnicu
- otvaranje tema sa religijskim ili političkim sadržajem
- otvaranje tema ili objavljivanje topica vezano za bilo kakvu vrstu zlouporabe lijekova, kao i traženje ili nuđenje lijekova na prodaju ili kupnju
- traženje ili davanje savjeta, odnosno preporuka vezano o vrsti terapije koju bi netko trebao uzimati, kao i traženje ili davanje savjeta vezano uz doziranje  lijekova - za takve savjete molimo obratite se isključivo Vašem liječniku
-davanje savjeta o sprovođenju autodestruktivnih i destruktivnih radnji (samopovređivanje, izgladnjivanje, nasilje prema drugim licima - članovima D.F.a, kao i slične radnje)
- davanje savjeta i razmjenjivanje iskustava vezano uz pokušaje samoubojstva, kao i davanje prijedloga o potencijalnim metodama izvršavanja samoubojstva
- najava i svjesno (s izravnom ili neizravnom namjerom) planiranje nasilnih radnji prema drugim licima koja nisu članovi ovoga Foruma, a koje radnje su kažnjive i predstavljaju kaznena djela prema važećim Krivičnim/Kaznenim zakonima
- otvaranje tema ili objavljivanje postova vezano uz zlouporabu opojnih droga

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users