Jump to content

* * * * * 1 votes

Nesanica

nesanica spavanje

• Please log in to reply
713 replies to this topic

#701 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted 19 May 2017 - 19:42

I koliko dugo tako spavaš?Koliko mjeseci?

#702 uliksasa

uliksasa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts

Posted 19 May 2017 - 19:48

Ne znam. Prestala sam da brojim.

#703 uliksasa

uliksasa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts

Posted 20 May 2017 - 02:17

Meni bi odgovaralo 4 sata sna a 20 budnosti. To bi mi bilo idealno. Sutra par zadataka: Popravka elektricnih zica na kuci(a to znaci max ljubaznost prema majstorima), peglanje kosulja, pranje vesa, pranje sudja, i ucenje sa djecom.
Lijepo je cak kad imas noc nespavanja da planiras dnevne aktivnosti. A muz? Pa nemam pojma sta ce on dok se ne probudi. Vidjela sam ga na kratko jer je spavao jer je bio "umoran". Ali opet bilo bi idealno 4 sata spavanja. Slusam relax muzilu violina i piano i lezim. Muz u svojoj sobi spava a ja sam u djecijoj. Nekako lijepo mirisu. Mislim dosla sam na ovaj forum s teskim suicidnim odlukama. A sad uz vasu pomoc, centra srce i doktorice ....
Ne mogu definisati sta osjecam. Ali znam da sam zahvalna ovoj divnoj zajednici. Jos da se izborim za 4 sata sna.E gdje bi mi bio kraj? ;)

#704 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted 21 May 2017 - 10:55

Ja naprosto ne mogu da vjerujem niti da pobjedim strah od slijedećeg:
1. bojim se da će lijekovi kad tad zakazati tj da neću više moći zaspati uz pomoć lijekova
2. bojim se da NIKAD al NIKAD neću zaspati prirodnim putem bez lijekova.
Ja naprosto ne mogu da vjerujem da mi psihijatri ne mogu pomoći ovde.Jer u petak ja pričam u vezi nesanice i lijekova,ona priča kako je divno što sam krenuo na posao bla bla.I pored svega zna da spavam samo 4 sata,napiše istu terapiju kao  i do sada.
A ko mi može drugi pomoći,ako oni ne mogu.
Sinoć sam popio 15 mg olanzapina i spavao samo do 1:30 otišao do toaleta, trpio sam do 2:30 i popijem još 50 mg prazine.Zato jutros ne mogu sebi da dođem od ošamučenosti.Izašao sam iz kreveta oko 9 ujutru a mogao sam još spavati.
Od koga potražiti pomoć,šta raditi??

#705 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,789 posts

Posted 21 May 2017 - 16:37

Jedne veceri mi bilo lose i odem kod psihica. Odveli me do kreveta i dali infuziju i ne sjecam se sta jos u infuziji. Zaspo sam skoro odmah. Probudio se u neko doba noci i otisao kuci nastaviti spavanje u svom krevetu do zore.
Lijepo se naspavao.
Idi kod dr. i trazi da ti pomogne.

#706 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted 21 May 2017 - 17:06

Kod kojeg doktora kad neće niko da me uzme kao pacijenta,jer sam kao kompleksan slučaj navodno?
Neće ni jedan ovde psihijatar da uzima pacijenta od drugog pacijenta nego samo kaže da se obratim svom psihijatru jer nisam hitan slučaj.
A s mojim psihijatrom nema šta nisam gutao od lijekova.

#707 uliksasa

uliksasa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts

Posted Yesterday, 02:52

Sutra sam kod doce. Rjesavam ovaj problem nesanice. Kedva cekam!!!!!!
Ja nju obozavam. Ona se javlja i na poruke i na pozive i na hitne kontrole.
Divna je. Sad jos dva sata pa peglanje kosulja za muzevo odijelo. Jer moraju biti svjeze ispeglane.

#708 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted Yesterday, 19:02

Ajde pa javljaj šta je bilo.
Meni izgleda dobro djeluje 6 mg bromazepama,obori me odmah i spavam u komadu,ali pitanje je dokle.
Jel ti to privatni psihijatar?

#709 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,789 posts

Posted Today, 13:38

View Postpparazzo79, on 21 May 2017 - 17:06 , said:

Kod kojeg doktora kad neće niko da me uzme kao pacijenta,jer sam kao kompleksan slučaj navodno?
Neće ni jedan ovde psihijatar da uzima pacijenta od drugog pacijenta nego samo kaže da se obratim svom psihijatru jer nisam hitan slučaj.
A s mojim psihijatrom nema šta nisam gutao od lijekova.

Idi prvom dežurnom psihijatru i reci mu;
Ja sam kralj planete. Ne postoji na svijetu ništa važnije od mog zdravlja. Iako sam kralj planete, ponizno vas molim da mi pomognete jer više ne mogu izdržati.
Nemoj mu se prenemagati, glumiti, nemoj ni slučajno ništa slagati jer čak i ja vidim kad slažeš.

Uvijek imaš pravo na drugo mišljenje drugog stručnjaka iste struke.

Na to sam se nedavno pozvao kod liječnice opće prakse, nije mi dala prijeći kod drugog psihijatra iako je očito da mi je sve lošije otkad sam kod ovog. Sad odjednom mogu kud hoću.
Ako si ti njemu kompleksan slučaj to nije doktor za tebe. Traži drugog koji će pojednostavniti.

#710 uliksasa

uliksasa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts

Posted Today, 14:54

Pa Update:
Navece calixta 30 mg i 200 mg lamictala. Spavala cijelu noc ko klada

#711 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted Today, 16:12

Znaci ostade samo ja sa neriješenim slučajem nesanice.
Razmišljam da i ja popijem tu istu terapiju da vidim hoću li zaspati.

#712 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 865 posts

Posted Today, 17:46

Ocigledno te uspavljuju benzodiazepini, ali se stvara brza rezistencija. Mozda da pitas lekara da ti prepise lyricu, ona deluje slicno na gabu, a ne stvara rezistenciju. Ne prepisuje se zbog toga ali iskustva kazu da regulise spavanje. Sve standardno si vec probao

#713 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted Today, 19:26

Imam lyricu kod sebe ali od psihijatrice kad mi je propisana nije mi napisano da se uzima uvečer nego preko dana.I prvi put čujem od tebe da regulise san.

#714 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 865 posts

Posted Today, 20:22

Uzima se kako je prepisana, redovno i uvek u isto vreme. Deluje brzo ali kao i svaki drugi lek treba da prodje neko vreme da dostigne terapeutski efekat. Meni je bila prepisana umesto anksiolitika, zbog jake anksioznosti i besa. Nisam je pio, ali sam se raspitivao i kazu doktori da deluje bas tako, kao anksiolitik i kod vecine ljudi je primeceno da im regulise san, iako joj nije to namena. Nema velikih nuspojava sem gojenja, moze dugo da se koristi i ne stvara toleranciju niti zahteva povecanje terapije. Mozda je ljudima regulisala san i zbog toga sto se prepisuje za neuropatsku bola, kada odagna bol bolje se i spava. Ali pricao sam sa lekarom i on kaze da je verovatno do njenog opustajuceg efekta, jer za san pomaze kada se pije u dozi od bar 150mg dnevno i redovno i to koliko sam razumeo pojacava duboku fazu sna koja je najbitnija.
Svakako, posavetuj se sa lekarom, dosta lekova koristis i ne ubacuj lyricu na svoju ruku ili bar neke ukidaj a druge uvodi, ali sve postepeno jer za svaki treba vreme

Also tagged with nesanica, spavanje

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users