Jump to content

KAKO SAVLADATI ANKSIOZNOST?

samopomoć

• Please log in to reply
149 replies to this topic

#141 tuzna*ja

tuzna*ja

Član

• Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 09 February 2013 - 16:37

Pile ja imam par stvari koje radim... Knjige ne mogu da citam, nemam nikakvu koncentraciju tako da ono u cemu uzivam je da pogledam nesto na tv-u, uglavnom neku komediju, svako vece se uspavljujem uz Prijatelje i uvek zaspim kao beba... Skoro sam pocela da vodim dnevnik sa simptomima koje osecam pa mi nekad bude lakse kad vidim da se neki svakodnevno ponavljaju i od njih mi nista nije bilo... A kad sam najgora ribam sve u stanu, gulicu zidove jednog dana :-)

#142 john

john

Baby

• Members
  • Pip
  • 11 posts

Posted 09 June 2013 - 21:42

meni uveliko pomazu suncane naocale dok ih nosim, ali ne mozes ih nositi po noci i u unutrasnjosti...to je problem.

#143 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 09 June 2013 - 22:10

fokusirati se na nesto drugo, kod mene pali

#144 drugarica2

drugarica2

Član

• Members
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 26 June 2013 - 13:00

Literarni rad mi je uvek bio pobednicki, a likovni luzerski. Iako je nekim ljudima lakse da razumeju crtez, ja sam pobednik I nikada pali ratnik u pisanju.Verujem u sebe I ovoga puta,iako kako neki kazu nista u zivotu nisam uradila. Ali ipak znajte, ko je za sve ,taj na kraju nije ni za sta. Mudrost se stice godinama, a godine su preda mnom.
    Odrasla sam u gradu koji poznaje svakog coveka toliko da mu lazima koji se prenosi udarom Kosave usadi strah u kosti, I da mu odraz u ogledalu postane mucan I tmuran. Odrasla sam sa tri osobe. Jednom, skolovanom, obrazovanom,neiskvarenom, postenom,dobrodusnom,nesigurnom I neuspesnom u nekim segmentima. Drugom, koja je zavrsila srednju skolu, zna da sve zna, ima vrline Milosa Bojanica I mane Vesne Rivas,uziva u ekramizaciji ostalih ukucana, dere se, vristi,histerise,kuka,zapomaze, pa cak I prosi I pozajmljuje. A treca osoba je teska prica… Rodjena zdrava, postala bolesna, ogorcena na ceo svet I zivot, tako nikad nedorasla krivi sve ostale za svoje tegobe I kivna ne da da joj se na bilo koji nacin pomogne. Sa ovom trecom sam delila krevet 4 godine. Gledala sam kako me sutira,balavi, grokce, stenje. Ko je tu kriv,vise se ne pitam. Bog sve prasta.

Mogla bih I knjigu da napisem, ali nemam strpljenja ni za ovo sto kucam jer su mi zivci odavno na godisnjem odmoru, a kada ih pozovem ili su nedostupni ili zauzeti. Moracu da promenim operatera.
Patim od dijagnoze koja se zove mesoviti anksiozni poremecaj sa elementima depresije. Da uprostimo, razni strahovi sa kojima ne znam da se suocim pa padnem u depresiju. Imam 23 godine. Ima nas dosta ovakvih, samo sto vecina cuti I krije. Ali ovo je sve izlecivo I za to je potrebna volja I podrska ljudi koje volim.
Medjutim, medju tim ljudima ima I onih koji misle da su strucniji od lekara,. Svestenih lica, sociologa… I sve sto znaju da mi kazu je:,,Nije ti nista, sama sebi stvaras problem”. Samo ko je prosao kroz slicno stanje moze da me razume, ali ja ne krivim nikoga, samo trazim da me niko ne osudjuje, da mi niko ne prebacuje, da niko ne vice, da se niko ne dere. Sve se moze postici dgovorom I pricom. Ljubav je vestina, koja oplemenjuje svakog coveka I mane brise, a pise vrline u covekovoj biografiji.
Borim se za sebe svakoga dana. Ja sam borac, ratnik, ovan I verujem u svetlo, a ne u tamu. Borba je jedini nacin da prebrodim ovo stanje I ispravim sve greske koje sam do sada pravila.

I ne zaboravite, tesko je leteti sa orlovima ako ste okruzeni curkama.

#145 john

john

Baby

• Members
  • Pip
  • 11 posts

Posted 01 July 2013 - 19:12

lijepo napisano!

#146 angelina

angelina

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Posted 01 July 2013 - 20:31

john, on 01 July 2013 - 19:12 , said:

lijepo napisano!

dodala bih...prekrasno napisano @drugarica2

#147 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 02 July 2013 - 00:30

setnja, spremanje po kuci, pisanje o tome. crtanje, spremanje ormara, fizičko iscrpljivanje

hobi bilo kakav

#148 Hipi

Hipi

Baby

• Members
  • Pip
  • 24 posts

Posted 01 August 2013 - 20:09

Meni najvise pomazu: Setnja, muzika, druzenje sa ljudima, bilo kakva fizicka aktivnost i ono najvaznije - citanje tema i iskustava drugih ovde, to dosta pomaze

#149 Anela

Anela

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 212 posts

Posted 21 May 2015 - 10:34

Mene hvata strah vec od same pomisli na borbu sa strahom :unsure:
I sad, dok sam iscitavala temu, poceo je onaj glupi osecaj, iz stomaka prema grudima.
Do sad, pokusavala sam vezbe disanja, u mirnom stanju, sve je ok, a kad panika uhvati, ne pomaze nista! Nikakva distrakcija, kakvo crno razmisljanje o banalnim stvarima, kada se borim za vazduh!
U odnosu na proslu godinu, puno sam aktivnija. Ponovo sam pocela da se bavim heklanjem, ucim da sijem, aktivno vezbam kuglanje. Pre neki dan, na poslednjem vidjenju sa psihologom, pricala sam o tome. Jos vise sam se uznemirila. Doktorka mi je rekla da ne vidi nikakvu emociju na mom licu, niti u govoru tela, da ja to radim zato sto volim, nego da pre lici na to da sam sebi zadala toliko stvari da bih skrenula misli sa problema koji imam, i da sam sebi bavljenjem sa toliko stvari istovremeno, dala prostora da ne uspem. Ono, na primer, krenula si da heklas, ali i da ucis da sijes. Ako zabrljas nesto sa heklanjem, eto, sijes. Ako zabrljas nesto sa sivenjem, eto, treniras kuglanje.
I svaki put se ta recenica provuce, na svakoj seansi, kako ne pricam sa emocijama, vec samo nabrajam. Samopouzdanje mi je sa nule spalo na minus beskonacno.

#150 Hudson

Hudson

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 340 posts

Posted 22 May 2015 - 00:01

http://dead-rainbow....gif-master-post

Also tagged with samopomoć

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users