Jump to content

Zavoleti sebe?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

#1 sugar

sugar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 10 June 2010 - 14:08

Zdravo svima! Nova sam ovde na forumu  icon_blushing.gif ..... Moj problem je anksiozno-depresivni poremecaj. Znam, znam, ima puno vas koji se sa tim borite, tako da nisam "lonely case" sto se tog dela problema tice, ali postoji jos "mali milion "stvari koji meni donosi ovo moje stanje. Navescu neke od njih
1. nemam samopostovanja
2. nemam samopouzdanja
3. slabo mi je pamcenje
4. imam utisak da neke stvari samo ja ne razumem (u prevodu, mislim kako sam glupa)
5. bezvoljnost
   I dok ovako nizem sve ove probleme, cini mi se da sam se oduvek osecala ovako, samo sto je depresija malo vise naglasila sve to. O nacinima izlazenja iz depresije sam citala puno, ali sta ako ovo nije samo posledica depresije, ako sam ja zaista ovakva i kad depresije nema samo sto to na to ne obracam paznju u tolikoj meri. Evo, ilustrovacu to jednim primerom- zavrsila sam ekonomski fakultet (mislila sam, sve se vrti oko te ekonomije pa bi bilo fino da ja tu "pohvatam" konce posto do tada pojma nisam imala), i sad kad treba da trazim posao ja imam NEVIDJENU frku jer nista ne kapiram!!! Sestra je igrom slucaja nasledila ocevu firmu (otac nam je preminuo prosle godine) i kad god ona pokusava da mi objasni kako neke stvari funkcionisu u poslovanju ja nista ne mogu da skontam. Cak, i ako se desi da nesto ukapiram, posle pola sata nemam pojma sta mi je objasnjavala. Samim tim ne smem ni da se usudim da trazim posao.
   Godinama se bavim modernim plesom, i imam svoje plesne grupe, ali ubija me u pojam to sto je sav entuzijazam nestao, sto to ne radim iz ljubavi, sto prema toj decici nemam neki osecaj privrzenosti koji ostali treneri imaju. Previse sam nekako ozbiljna i ne znam da im pridjem, a to mi smeta. Uostalom, takva sam i ovako u zivotu. Zato se i plasim zasnivanja sopstvene porodice jer mislim da bih svoju decu ucinila jako nesrecnom.... Toliko se osecam ruzno i nenormalno kad se ljudi oko mene odusevljavaju malim bebama, i decicom. Zasto ja nemam taj osecaj, nego kao neki monstrum?
  Nekako ni za sta u zivotu nemam neka interesovanja, ne postoji oblast za koju bih mogla da kazem da me zanima (tuzno, zar ne)? Kad u razgovoru cujem da neko voli to i to, neko nesto drugo, da uzivaju u tome, ja se osecam jako lose. Zavidim im, ali ne u smislu da im ne zelim da to nesto imaju, osecaju, nego zato sto je meni sve to strano!
Jooj, mogla bih jako dugo  da pisem o svim tim svojim "demoncicima", ali bih volela da cujem neki vas komentar dragi forumasi!

#2 sugar

sugar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 10 June 2010 - 15:38

QUOTE(sugar @ 10 Jun 2010, 03:08 PM) View Post
Zdravo svima! Nova sam ovde na forumu  icon_blushing.gif ..... Moj problem je anksiozno-depresivni poremecaj. Znam, znam, ima puno vas koji se sa tim borite, tako da nisam "lonely case" sto se tog dela problema tice, ali postoji jos "mali milion "stvari koji meni donosi ovo moje stanje. Navescu neke od njih
1. nemam samopostovanja
2. nemam samopouzdanja
3. slabo mi je pamcenje
4. imam utisak da neke stvari samo ja ne razumem (u prevodu, mislim kako sam glupa)
5. bezvoljnost
   I dok ovako nizem sve ove probleme, cini mi se da sam se oduvek osecala ovako, samo sto je depresija malo vise naglasila sve to. O nacinima izlazenja iz depresije sam citala puno, ali sta ako ovo nije samo posledica depresije, ako sam ja zaista ovakva i kad depresije nema samo sto to na to ne obracam paznju u tolikoj meri. Evo, ilustrovacu to jednim primerom- zavrsila sam ekonomski fakultet (mislila sam, sve se vrti oko te ekonomije pa bi bilo fino da ja tu "pohvatam" konce posto do tada pojma nisam imala), i sad kad treba da trazim posao ja imam NEVIDJENU frku jer nista ne kapiram!!! Sestra je igrom slucaja nasledila ocevu firmu (otac nam je preminuo prosle godine) i kad god ona pokusava da mi objasni kako neke stvari funkcionisu u poslovanju ja nista ne mogu da skontam. Cak, i ako se desi da nesto ukapiram, posle pola sata nemam pojma sta mi je objasnjavala. Samim tim ne smem ni da se usudim da trazim posao.
   Godinama se bavim modernim plesom, i imam svoje plesne grupe, ali ubija me u pojam to sto je sav entuzijazam nestao, sto to ne radim iz ljubavi, sto prema toj decici nemam neki osecaj privrzenosti koji ostali treneri imaju. Previse sam nekako ozbiljna i ne znam da im pridjem, a to mi smeta. Uostalom, takva sam i ovako u zivotu. Zato se i plasim zasnivanja sopstvene porodice jer mislim da bih svoju decu ucinila jako nesrecnom.... Toliko se osecam ruzno i nenormalno kad se ljudi oko mene odusevljavaju malim bebama, i decicom. Zasto ja nemam taj osecaj, nego kao neki monstrum?
  Nekako ni za sta u zivotu nemam neka interesovanja, ne postoji oblast za koju bih mogla da kazem da me zanima (tuzno, zar ne)? Kad u razgovoru cujem da neko voli to i to, neko nesto drugo, da uzivaju u tome, ja se osecam jako lose. Zavidim im, ali ne u smislu da im ne zelim da to nesto imaju, osecaju, nego zato sto je meni sve to strano!
Jooj, mogla bih jako dugo  da pisem o svim tim svojim "demoncicima", ali bih volela da cujem neki vas komentar dragi forumasi!

#3 divlja ruza

divlja ruza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,373 posts

Posted 10 June 2010 - 15:55

A draga.. nisi jedina... preporucila bi ti da malo kopas po forumu naci ces jako puno dobrih ideja za poboljsanje stanja i vidit tude borbe i ishode... a ako te neko full zanima imas pp pa napises doticnoj osobi.

vazno je imat nekog ko ce nam dati savjete pa makar ovako virtualno.

a napredak uvik moze postojat samo treba biti uporan...

ljubim

#4 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,786 posts

Posted 10 June 2010 - 19:32

QUOTE(sugar @ 10 Jun 2010, 03:08 PM) View Post
1. nemam samopostovanja
2. nemam samopouzdanja
3. slabo mi je pamcenje
5. bezvoljnost

6. najruznija si na svetu
7. najgora si u svemu
8. pitanje je zasto si se uopste rodila?
9. cemu sav trud kad nista ionako nema smisla
10. sve u zivotu je samo niz brodoloma,
11. nemas maste, snova, planova
12. prijatelji, sta je to?
13. ljubav? to se tebi nece nikad desiti...

tako....
moze do u beskraj....

Sugar, da nadjes ti lepo psihoterapeuta i krenes u okrsaj sa depresijom ili vec kojim god pooremecajem raspolozenja... sto pre....

postoje neki razlozi, a tu gde zivis nije ih tesko naci odmah cim krocis na ulicu, koji izazivaju takva stanja....
ko zna sta se sve nakupilo...
moras to da izbacis iz sebe

ti dobro znas, racionalno, da nisi ni glupa ni zaboravna ni ruzna
i da su tvoji potencijali mnogo veci od ovih koje sada pokazujes i osecas kao nedovoljne...
ajde u akciju

ali korak po korak
od malih ciljeva ka vecim...
ne daj se
i dobro nam dosla!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#5 sugar

sugar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 10 June 2010 - 21:10

QUOTE(ruzza @ 10 Jun 2010, 08:32 PM) View Post
6. najruznija si na svetu
7. najgora si u svemu
8. pitanje je zasto si se uopste rodila?
9. cemu sav trud kad nista ionako nema smisla
10. sve u zivotu je samo niz brodoloma,
11. nemas maste, snova, planova
12. prijatelji, sta je to?
13. ljubav? to se tebi nece nikad desiti...

tako....
moze do u beskraj....

Sugar, da nadjes ti lepo psihoterapeuta i krenes u okrsaj sa depresijom ili vec kojim god pooremecajem raspolozenja... sto pre....

postoje neki razlozi, a tu gde zivis nije ih tesko naci odmah cim krocis na ulicu, koji izazivaju takva stanja....
ko zna sta se sve nakupilo...
moras to da izbacis iz sebe

ti dobro znas, racionalno, da nisi ni glupa ni zaboravna ni ruzna
i da su tvoji potencijali mnogo veci od ovih koje sada pokazujes i osecas kao nedovoljne...
ajde u akciju

ali korak po korak
od malih ciljeva ka vecim...
ne daj se
i dobro nam dosla!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#6 sugar

sugar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 10 June 2010 - 21:40

Mislila sam da niko nece nista odgovoriti, ali sam bas prijatno iznenadjena sto je neko obratio paznju i na ovaj moj pateticni tekstic.... Hvala vam na tome, i hvala na savetima, ali ja sam vec bila kod psihijatra, tacnije odlazim i dalje, pijem cak i AD ali mi se stanje bas nesto i ne poboljsava. Znate ono kad mrzite da ustanete iz kreveta, kad vas nista ne dotice, kad ni sa kim niste bliski, kad treba da radite jer imate dosta godina (uskoro 30 dazed012.gif ) a vas je strah da potrazite bilo kakav posao i tako  ukrug, ukrug, ukrug.....
Vidim ljudi se izvlace iz depre zbog ljubavi prema bliznjima, prema prijateljima, prema deci..... Imaju neka interesovanja pa ih to povadi, a ja sam kao "tabula rasa"..... Vec neko vreme citam postove na ovom forumu ne bih li se pronasla u nekoj prici, nasla neko resenje, ali ne, njega nema.  zz_banghead.gif

#7 someone_new

someone_new

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 280 posts

Posted 10 June 2010 - 22:48

"Oko tridesete" je, sama po sebi, jedna prekretnica. Drustvo namece odgovarajuca ocekivanja, mi sami pred sobom takodje. Poklapaju li se uvek? Bas i ne. Treca je stvar realnih trenutnih zivotnih mogucnosti. A danasnje drustvo bas i ne nudi mnogo, zar ne? Sem uniformnog zivljenja u "oko tridesete", zelje za porodicom koju navodno svi treba da imamo (pogotovo ako smo zene), poslom koji treba svi da radimo, i interesovanjima koja cemo sa zarom obavljati u slobodno vreme. Pravi jedan moderan CV, gde svi uzivamo u timskom radu, spremni smo da se prilagodjavamo ljudima, nemamo nikakvih strahova itd itd.

Sta se desava ako se trenutno ne nalazimo u potpunosti u modelu koji nam se nudi i ocekuje da mu se povinujemo?
Imamo dve mogucnosti:
1. osecati se anksiozno-depresivno jer pokusavamo da se uklopimo u postojece trendove zivljenja (sa dodatnim pritiskom sto smo "u tridesetima" u kojima stvari navodno treba da su vec definisane) a bas nam i ne ide - pa dolazimo do zakljucka da nesto sa nama nije u redu i samim tim gubimo samopouzdanje, osecamo se "glupima" itd itd
2. osecati se vrlo normalno i smatrati da je sasvim ok da ne moramo biti uklopljeni u servirani nacin zivljenja, i da je sasvim ok da jos trazimo svoja interesovanja, da je sasvim ok da jos nismo spremni za porodicu i da je ok da ne zelimo da prihvatimo slepo ono sto nam se nudi - vec trazimo ono sto bismo mi voleli i sto bi nas ispunjavalo.

Dakle, mozes da biras da li ces se osecati depresivno-anksioznom i nenormalnom, ili ces se osecati sasvim normalnom ali svesnom pritiska sredine, svesnom pritiska tridesetih i svesnom cinjenice da ti mozda zelis da napravis malo drugaciji raspored kockica, uprskos svim tim pritiscima.
Koje kockice i kako, to je vec druga prica, svakom svojstvena na samo njegov nacin.

#8 Larisa

Larisa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 posts

Posted 11 June 2010 - 11:49

QUOTE(sugar @ 10 Jun 2010, 10:40 PM) View Post
Vidim ljudi se izvlace iz depre zbog ljubavi prema bliznjima, prema prijateljima, prema deci..... Imaju neka interesovanja pa ih to povadi, a ja sam kao "tabula rasa"..... Vec neko vreme citam postove na ovom forumu ne bih li se pronasla u nekoj prici, nasla neko resenje, ali ne, njega nema. zz_banghead.gif

Ne zamaraj se time, ljudi se ne izvla?e iz depre zbog ljubavi prema blinjima, prema prijateljima i prema djeci, nego samo FUNKCIONIRAJU zbog njih, jer moraju, pogotovo zbog djece, jer su odgovorni za njih. Zbog svih tih navedenih blinjih i voljenih, ljudi se pokuavaju izvu?i iz depre i vratiti se u dobro stanje.

Tako probaj i ti, polako... Pije AD-e, ide kod psihijatra, pri?ekaj, bit ?e pomaka, samo polako. Glavno je da se ne optuuje i ne osje?a krivicu zbog toga kako se osje?a.

Ve?ina nas se bori i bori i bori (evo, ja npr. s anksiozno?u, jednu bitku dobije ona, jednu ja, i tako stalno, ali ne odustajem, alim se - preteno ovdje - do besvijesti, ali ne odustajem). Zato polako, i ne daj se, do?i ?e bolji period, izdri...

#9 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,628 posts

Posted 11 June 2010 - 12:38

Pozdrav smile.gif

Auf, nemas pojma kako sam se pronasla u tvom postu. Posebno u dijelu smopostovanja i u tom dijelu "tabula rasa"... ne mogucnosti da se osjeti prvrzenost.
Ja sebe ne prihvatam zbog svega navedenog (da ne upotrjebim neku puuuno ruzniju rijec)!

Ali kad procitam tvoj post shvatim da je nemoguce da smo takvi.... Niko nije sasvim glup! Niko nije sasvim bezosjecajan! niko nije sasvim...uzasan!
Svi imaju vrline! Imas ih i ti, sigurno!
Zavrsila si ekonomski fax??? Glupa osoba ne moze zavrsiti takav fakultet!
Bavila si se modernim plesom??? WOW, za to treba velika spretnost! Malo ko to moze!
A privrzenost...ma naice i ona kad pobjedimo depru!
Sve je to bolest.... Ne postoji ni jedna osoba bez vrlina!
Sretno smile.gif

#10 sugar

sugar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 14 June 2010 - 17:55

Ponekad se divim kako ljudi sa foruma koji su inace uglavnom depresivni znaju da daju tako optimisticne savete. Pa mi onda zaista ne bude jasno zasto su ovde na forumu ako su vec tako pozitivni. Naravno, ne mislim nista lose, i super je sto je to tako, ali onda gde je meni tu mesto. Da kukam konstantno i smaram, te ovo mi fali, te ono mi fali....  A kad se samo setim kako sam nekada imala volju, planove i sl., a sad, verovali ili ne, plan mi je da pozivim do decembra jer mi je sestra trudna i tad joj je termin, pa da onda nekako nestanem.   sadangel.gif  

Sinoc me je zvao momak sa kojim sam raskinula proslog septembra. Bas mi je drago da me se seti ponekad, ali kako zna da boli osecaj da je neko tvojih godina tako pun zivota, da mu je dan od 24h prekratak za sve sto zeli, koji obozava svoj grad, svoju zemlju, svoje prijatelje, koji ima energije da prsti na sve strane....... a ja, nemam te emocije, i tu energiju i to boli..... Kako bih volela da osecam sve to! Kako bih volela da sam takva! Sad mi pade na pamet kako sam ja u sustini sve ono sto ne volim kod drugih..... Bljak...  zz_banghead.gif

#11 Tetreb

Tetreb

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Posted 14 June 2010 - 22:24

QUOTE(Nedja @ 11 Jun 2010, 01:38 PM) View Post
Pozdrav smile.gif

Auf, nemas pojma kako sam se pronasla u tvom postu. Posebno u dijelu smopostovanja i u tom dijelu "tabula rasa"... ne mogucnosti da se osjeti prvrzenost.
Ja sebe ne prihvatam zbog svega navedenog (da ne upotrjebim neku puuuno ruzniju rijec)!

Ali kad procitam tvoj post shvatim da je nemoguce da smo takvi.... Niko nije sasvim glup! Niko nije sasvim bezosjecajan! niko nije sasvim...uzasan!
Svi imaju vrline! Imas ih i ti, sigurno!
Zavrsila si ekonomski fax??? Glupa osoba ne moze zavrsiti takav fakultet!
Bavila si se modernim plesom??? WOW, za to treba velika spretnost! Malo ko to moze!
A privrzenost...ma naice i ona kad pobjedimo depru!
Sve je to bolest.... Ne postoji ni jedna osoba bez vrlina!
Sretno smile.gif

Eh... da covek moze tako da razmishlja bilo bi divno... ustvari znam da JA nemogu...
Sta vredi sto ZNAM da vredim kada se NE OSECAM vredno...
Ja sam chovek realan, dobro procenjujem situacije, obichno znam dali cu u necemu da uspem ili ne i znam koliko mogu i vredim a opet vrlo chesto ne pokusam ne zato sto mislim da necu uspeti vec jer nevidim poentu uspeha...
Izvinjavam se sto ovako upadam u razgovor ali sam se dosta prepoznao u svemu ovome pa me povuklo da se i ja malo zalim smile.gif

#12 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 14 June 2010 - 22:28

QUOTE(sugar @ 14 Jun 2010, 06:55 PM) View Post
Ponekad se divim kako ljudi sa foruma koji su inace uglavnom depresivni znaju da daju tako optimisticne savete. Pa mi onda zaista ne bude jasno zasto su ovde na forumu ako su vec tako pozitivni. Naravno, ne mislim nista lose, i super je sto je to tako, ali onda gde je meni tu mesto.

Ja sam na ovom forumu prilicno dugo i veruj mi da mene cak pogadja nekad taj preterani optimizam, jer osecam da nije realan.

#13 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,628 posts

Posted 14 June 2010 - 22:44

QUOTE(spirit @ 14 Jun 2010, 11:28 PM) View Post
Ja sam na ovom forumu prilicno dugo i veruj mi da mene cak pogadja nekad taj preterani optimizam, jer osecam da nije realan.

Razumijem... I sama o tome razmisljam!
Ali u slucaju sugar sam se potpuno pronasla...znam kako je kad mrzis sebe. Pocinje od toga kako izgledas, preko inteligencije, osjecanja, postupaka... analiziras, okreces..i sve ti je pogresno! A kad procitam da neko slicno razmislja... shvatim da niko ne moze biti tako uzasan kako mi mislimo za sebe! To je nemoguce!!
Samo sam htjela ukazati na to.
pozz

#14 Rei1

Rei1

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 298 posts

Posted 15 June 2010 - 00:06

Mislim da nam je svima tako urodjeno da optimisticno dajemo savete kada nemamo sta drugo ili kako drugacije pomoci.
Uglavnom ti saveti dodju kao fraze ali nekad i kao ohrabrenje da znas da nisi sam u svemu ovome.
I drugi su vecno na zivotnim borilistima....bore se, borba traje.
I ja nekako gubim volju za sve, za bilo kakav korak....o ljubavi prema sebi i prihvatanju sebe i da ne govorim.
I ima toga da se trudim zbog blinjih,ali nekada ni to ne pomae....pomislim,zato bih se trudila zbog nekoga,na svoju tetu...
pa nita,nastavljam da glumim da sam ono to elim da budem,a ne ono to jesam.....
Nema tu pomo?i sa strane,samo u nama samima...ponovo izgleda kao fraza,ali tako je.

#15 someone_new

someone_new

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 280 posts

Posted 15 June 2010 - 02:39

Depresivni ljudi u stanju su da daju optimisticne savete drugima, jer logicki aparat nema potrebe da zakazuje kada su drugi u pitanju. No kada je u pitanju pogled u sebe i resenje sopstvenog problema, logicki aparat je u kvaru, jer je lakse ne videti sta ne valja u sopstvenim postupcima, nego menjati te iste postupke.

Zato bi bilo vrlo konstruktivno da dolazi do interakcije i u obrnutom smeru, pa da se daju saveti i tim ljudima koji "dele savete". Njima malo pozitive ne bi skodilo uopste, bas naprotiv.

#16 divlja ruza

divlja ruza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,373 posts

Posted 15 June 2010 - 06:03

A to ti je ono, ne mozes pomoc sebi po ides pokusat pomoc drugima...

Evo npr- ja sam opet u dobroj fazi... jednostavno kad ,,iskljucim ,, mozak i ne mislim previse se dobro osjecam.. cim si dopustim razmisljanje raspolozenje pada...  mozda ima neka zamka u tome ...hm... wink.gif

#17 sugar

sugar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 15 June 2010 - 11:20

Vidis, ja uvek polazim od toga da sta ja ovakva kakva sam koja ni sebi ne mogu pomoci da delim savete drugima..... Mada kad bi svi na ovom forumu tako razmisljali verujem da bi se forum brzo ugasio... muzizena.gif  Pa dakle, nije ni to sustina.
Nego, u glavi mi se vec danima vrzma jedna ideja, mozda ce zvucati smesno ali ja bih je bas volela podeliti sa vama.... Razmisljala sam da na jednom cd-u nasnimim neke afirmacije koje bi se odnosile na ona podrucja koja mi u zivotu lose idu pa da to pustam sebi uvece kad legnem da spavam. Mozda bih na taj nacin nekako uspela da resetujem svoju podsvest?  rolleyes.gif

#18 malamaca

malamaca

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 15 June 2010 - 11:56

QUOTE(sugar @ 15 Jun 2010, 12:20 PM) View Post
Nego, u glavi mi se vec danima vrzma jedna ideja, mozda ce zvucati smesno ali ja bih je bas volela podeliti sa vama.... Razmisljala sam da na jednom cd-u nasnimim neke afirmacije koje bi se odnosile na ona podrucja koja mi u zivotu lose idu pa da to pustam sebi uvece kad legnem da spavam. Mozda bih na taj nacin nekako uspela da resetujem svoju podsvest?  rolleyes.gif

To ti upoce nije losa ideja, samo ako namjeravas sama praviti afirmacije moras paziti na oblik recenice. Ja sam sebi napisala sama izjave o onome sto me najvise muci i preokrenula to u pozitivno, to su uglavnom izjave koje mi podizu samopouzdanje i svaki put kada ih procitam osjecam se dobro, to citam svaki put kada imam pad raspolozenja. Ja tako?er pisem sve pozitivno sto mi se deslio tijekom dana i svoje male uspjehe i to mi dosta podize i raspolozenje i samopouzdanje. To sam pocela raditi prije tjedan dana i vec sam zadovoljna, raspolozena, imam vise enegije, a prije tjedan dana sam bila toliko depresivna da mi se nije dalo ustat iz kreveta iz toga razloga sam i odlucila napisat sve to.

#19 sugar

sugar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 15 June 2010 - 12:08

Pokusavala sam ja sa necim slicnim, tj. pisala te pozitivne izjave ali nekako nisam uspevala u to da poverujem, pa sam zato pomislila da bi ako to snimim na cd-u imalo neki bolji efekat u smislu da mi malo dopre do podsvesti jer se moja svest svemu tome podsmeva....

#20 malamaca

malamaca

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 15 June 2010 - 12:37

QUOTE(sugar @ 15 Jun 2010, 01:08 PM) View Post
Pokusavala sam ja sa necim slicnim, tj. pisala te pozitivne izjave ali nekako nisam uspevala u to da poverujem, pa sam zato pomislila da bi ako to snimim na cd-u imalo neki bolji efekat u smislu da mi malo dopre do podsvesti jer se moja svest svemu tome podsmeva....

Ovisi kakve si recenice pisala, ja sam jednom davno pisala sebi :"Ja imam samopouzdanja" i citala to sebi sto je bilo potpuno nerazumno za moj mozak, ali sad pisem ovako:"Ako su te ljudi vrije?ali i odnosili se lose prema tebi to ne znaci da s tobom nije nesto uredu, to znaci da s njima nije nesto uredu."Ili:Ja sam vrijedna svoga truda, ja se trebam truditi oko sebe, ja se zelim truditi oko sebe", imam ih jedno oko 40. Inace se takve izjave prave u sadasnjem vremenu, ali ja ih napravim i u buducem kao na primjer : "Ja mogu izabrati da odbacim negativne misli o sebi, ja biram da odbacim negativne misli o sebi, ja ih sada odbacujem" tako da u ovu izjavu vjerujem dok je procitam i sve je manje briga za misljenje drugih ljudi, uglavnom pravi realne izjave i ne?e ti biti tesko u to povjerovati. A sto se tice snimanja na CD svejedno ti je to hoces li ti citati ili slusati na CD-u, bitno je da bude tvoj glas i bitno je da se na to koncentriras. Jesi li pokusala sa ovim http://socijalna-anksioznost.blogspot.com/