Jump to content

- - - - -

pije li neko beta blokatore?

beta blokator propranolol

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 21 July 2017 - 21:02

po ovom članku bi trebalo da pomogne u odlučivanju
ja baš s tim imam veliki problem (štob rekla moj dr ambitendentan sam i ambivalentan :D )
propranolol je dobar zato što prolazi blood-brain barijeru pa utiče i na centralni nervni sistem ne samo na srce

Blocking noradrenaline seems to allow people to better assess their confidence in an action. The drug, called propranolol, is currently used to treat high blood pressure, but it may also prove useful for treating psychiatric symptoms like some of those seen in OCD and schizophrenia.
It’s possible that some people without conditions like these may also benefit from cutting the amount of noradrenaline in their system.  “There’s quite some variability in metacognition,” says Hauser. “It is likely to have an effect in real life decision-making. Whether you trust what you’re writing, whether you’re confident in what you’re saying – all our actions involve metacognition.”
“Good metacognition is useful for a range of reasons – being aware of our skills and abilities is important for guiding learning and collaborating with others,” says Fleming. He says it would be interesting to see if the same drug might improve our insight into our performance in other aspects of cognition, such as memory.
https://www.newscien...s-may-help-ocd/

ako sam dobro shvatio ovaj lek ne utiče na nivo norepinefrina već prosto blokira njegovo delovanje
ali u članku kažu da baš snižava nivo pa ne znam šta sad da mislim

#2 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 21 July 2017 - 21:10

Ne pijem, ali cisto sumnjam da ista magicno radi taj lek. Cuj, odlucivanje, nema od toga nista.

#3 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,969 posts

Posted 21 July 2017 - 21:39

probao za anksioznost. nije mi uopće pomogao.
samo uspori puls tj. djeluje na fizičke simptome i smanjuje adrenalin.
manje se znojiš i srce manje lupa u stresnim situacijama. psihički uopće ne djeluje.
nešto kao light benzo

#4 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 21 July 2017 - 22:18

pih

#5 Hyperdrive

Hyperdrive

Maledetta primavera!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,224 posts

Posted 21 July 2017 - 22:29

Meni je neko rekao da pomažu kod bruksizma i nemirnih nogu. Za ovo što je ovde napisano ne znam.

#6 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,198 posts

Posted 22 July 2017 - 05:13

Ja sam pio Propranolol.

Isto, samo fizički pomaže.

Pri tom, zbog blokiranja akcije noradrenalina može dovesti do depresije dugoročno.

Ovim lekom sam se otrovao i pokušao suicid.

#7 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,890 posts

Posted 22 July 2017 - 07:06

Moj brat je pio beta blokatore jedno vreme, imao je ubrzan puls i povišen pritisak uzrokovan stresom na  poslu... sad ne pije više koliko znam..

#8 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 19 May 2018 - 13:47

Citam o propranolu i kazu da istrazivanja pokazuju da moze da utice na zaboravljanje traumaticnih dogadjaja. Bas ima clanaka sa zapada i iz nasih krajeva. Jel ima neko misljenje o tome? Bas bih voleo da cujem vas stav.

#9 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 19 May 2018 - 23:56

Ja ga pijem,veruj,osim sto smanji puls,pritisak i malo napetost,nije ni za sta.

#10 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 20 May 2018 - 01:08

Sta ja znam....sve tragam za nekim lekom da nam malo razbistri misli i spreci neke krize. Jos kad bi imao neki temeljan ucinak bilo bi fino.

#11 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 20 May 2018 - 02:23

E da....moze li se u toku dana kombionovati rivotril i propranolol ili bromazepam i propranolol?

#12 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 20 May 2018 - 08:34

joj ljudi vi ste ovo skroz pogresno razumeli
prvo... tema je u psihozama s razlogom
u temi sam postavio pitanje vezano za JEDNO istrazivanje
nije nista utvrdjeno

tamo neki beta blokator nece "malo razbistriti glavu i spreciti krize" jbt svi bi ga pili

#13 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 20 May 2018 - 11:02

Procitao sam i to na pocetku, jer to jos nisam cuo, pa me zainteresovalo. Drugo misljenje na koje sam naisao zvuci, barem meni, da to moze biti nezgodno, jer blokiranje delovanja norepinefrina moze da nam onemoguci da imamo tu neku pozitivnu tremu pred donosenje odluke koja nam omogucava da sve sagledamo. Ne znam....tako sam ja bar shvatio. Mada....lepo je doneti odluku bez da ima onih nasih 1000 zasto i 1000 zato kad treba da se odluci :).

Ja sam ova druga misljenja dao, jer sam mislio da je ovde najpogodnije. A i vidim da ste svi nesto napisali, pa da dobijem pravo misljenje.

#14 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 20 May 2018 - 11:06

ok ok :)
samo reko da ne pomisle ljudi da je propranolol neki cudotvorni lek il tako nesta

#15 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 26 May 2018 - 12:02

Jos jedno pitanje na ovom postu. Ne znam gde da postavim. Izvinjavam se unapred. Jel moze da se izazove zavisnost od propranolola?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users