Jump to content

- - - - -

predstavljanje

f25.2

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Voodoo

Voodoo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 14 March 2018 - 16:41

Pozdrav svima!
E, ovako- lecio sam se u dnevnoj bolnici 4 meseca, uspesno, bio sam par dana i na zatvorenom odeljenju dok su mi konsolidovali terapiju, pijem rispolept, eftil i lorazepam... uputna dijagnoza mi je bila F 20.0- Schizophrenia paranoides, da bi na kraju lecenja postavili dijagnozu- F 25.2 .
povucen sam, trudim se da izbegavam izlazak iz kuce, ako bas mora onda izadjem, smetaju mi nadraziji zvucni, i ovo budjenje proleca nikako mi ne prija... bojim se da cu se vratiti na staro kad nisam izlazio i do osam meseci iz kuce, ja teoretski znam da bi trebao da se prepustim spoljasnjem svetu i da pohrlim napolje, ali tesko je , zbilja, u okolini sam gde slabo koga poznajem, mozda i to ima znacaja, nedostaje mi ziva komunikacija, dok sam aktivan preko neta i drustvenih mreza...uvek imam neku zanimaciju od slusanja radija, knjige, do gledanja filmova, tv sam batalio... puno duvanim do dve pakle dnevno.
sto se tice tih senzancija i zvukova koji mi smetaju a cesto ih dozivljavam kao iluzije tj. ono sto cujem moj mozak preformulise i drugacije do mene dopre, toga je bilo vec duze vreme, mislim cak i pre puberteta. rekao bih da tu ima i genetika, u porodici ima slucajeva koji su se lecili od psihickih bolesti.
povrh svega toga, nadam se boljem i srecan sam.

#2 harnemo

harnemo

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 14 March 2018 - 16:48

Welcome :)

#3 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 14 March 2018 - 17:11

ćaoćao

baš sam nešto čitao o tim zvukovimaa koji smetaju
https://forum.schizo...patients/111284
kažu čak da taj problem ima naziv - misfonija

i ja pušim oko 2 pakle dnevno btw

bitno je da nemaš psihozu a za ostalo ćeš se snaći

#4 Voodoo

Voodoo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 14 March 2018 - 17:18

hvala na dobrodoslici!
hehe , a ja bas mislim da su me video igrice dokusurile :D

#5 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 14 March 2018 - 17:23

a pa onda nemoj igrice haha

jel imaš koga od starog društva? sa nekim makar kaficu da popiješ?
govoreći iz ličnog iskustva - važno je što pre krenuti u resocijalizaciju nakon stabilizacije

koliko godina imaš?

#6 Voodoo

Voodoo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 14 March 2018 - 17:27

sad me zbuni?! kako nemam psihozu, pa zar 25.2 ne spada u psihoze? i u dnevnoj sam bio u sekciji za psihoze...
imam 30 ljeta
ostvario sam kontakte u dnevnoj, i druzim se povremeno s tim ljudima, prija mi njihovo drustvo , razumemo se...
ne druzim se sa starim drustvom, ponekad razmenimo poruke, s par osoba sam i dalje u kontaktu, sta ce mi vise prijatelja....sto rece jedna pesma- ' al neko nema ni to' ...
koliko ti imas godina DjeneDjene?

#7 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 14 March 2018 - 17:39

nemaš trenutno pozitivne simptome nisi akutno psihotičan
na to sam mislio

meni je 35a

po meni je druženje sa normalcima mnogo bolje nego druženje sa mentalcima
normalci te povuku malo za sobom i ako ništa možeš da vidiš koliko si napredovao
da se ne družim sa njima verovatno bih i dalje imao problema sa higijenom na primer

a mentalci... pa ima nas svakakvih i nije ok družiti se sa nekim samo zato što sličnu muku muči
trebalo bi da rastemo kao ličnosti i da to radimo zajedno sa ljudima koji imaju sličan životni žar
ovako kad si sa mentalcima samo zato što si i ti mentalac... nekako mi to zaludno

ovo ja nako sam za sebe izvinjavam se što ti kradem temu dobrodošlice

#8 Voodoo

Voodoo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 14 March 2018 - 17:59

...slobodno kuckaj sta ti padne na pamet- ja sam u peace fazonu :rolleyes:  a i ima smisla to sto govoris, to su nam govorili i na terapijama, slicno, .smem li pitati kad je tebi bolest krenula, pubertet?pre?posle?

#9 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 14 March 2018 - 18:07

Dobrodosao pij redovno lekove i ne boj se nista

#10 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 14 March 2018 - 18:16

u 17. sam imao prvi triger i postao sam paranoičan i sumanut
ali to je bio samo početak haha posle je krenulo baš žestoko
i tako do 32. kada počinjem da se lečim
sada patim od kognitivnih i negativnih simptoma ali nije ONOLIKO strašno koliko je bilo pre lekova

#11 Voodoo

Voodoo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 14 March 2018 - 19:17

da Goksy, nista bez lekova naravno, pijem ih sad vec ima sesta godina rispolept i lorazepam, a eftil su mi skoro dodali.
da DjeneDjene, to obicno krece u pubertetu, tako su i doktori rekli, mada ja pamtim da sam te moje dozivljaje imao i ranije, i strahove samo je eskaliralo u pubertetu...

#12 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 688 posts

Posted 02 May 2018 - 18:21

Dobrodosao... :)

u slicnim smo g#####a..

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users