Jump to content

- - - - -

Upomoc!!!!!

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#21 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 25 June 2018 - 15:05

Pa otidji kod psihijatra, zasto nisi poslusala sve ove savjete? Ljudi znaju kad je code red i kad je potrebna strucna pomoc.

#22 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 28 June 2018 - 17:10

Ank, glavni razlog zasto nisam otisla jeste taj sto sam mislila da ću sama da se izborim sa tim.
Ne zelim da mi daju neke teske lekove , bojim se toga...
Nikada nisam imala halucinacije niti misli da me neko proganja, da su svi protiv mene, niti sam umisljala da sam neko drugi ...
Moj problem jeste da uopste nemam osećanja  prema bliznjima, a nisam takva bila. Bas naprotiv... Imam problem sa mislima. Da  ću  sebe ili nekoga ubiti, jedva sam se kontrolisala da to ne uradim....:'( Konkretno, dosla mi je misao da se bacim  sa terase i doslo mi je to da uraadim.... A ne desava mi se to prvi put. Imam nesanicu  koja traje duze od mesec  dana.U prednjem delu glave mi pucketa non stop.Kao vatromet....
I desava mi se jedna jako neobična i  cudna stvar, posto sam vernik , kada se molim osećam da mi nesto izlazi iz glave i svuda po telu gde su rasporedjene cakre.  Ja sam svesna da to nije normalno ali to mi se desava samo kada krenem u sebi da citam molitvu ili psalme.... A tacno prvog Maja mi se desilo da kada sam ustala osećala sam veliku nestabilnost, kao da nestajem i drzala sam se za glavu non stop..... Uglavnom moraću otići.  E sada, interesuje me da li je neko imao iskustva sa psiholozima / psihijatrima sa VMA / VMC ?

#23 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 28 June 2018 - 17:59

a sta ces ti druze na psihoterapiju? kad imas sizofreniju, psihoterapija je obicno za neuroticare...

@malaplava , eto posto si vernik da ti kazem nesto...samoubistvo je jedini neoprostivi greh, .znas sta se desava sa ljudima kada umru? ti kad izvrsis samoubistvo , ti tad (zaspes) i cekas trenutak vaskrsenja, dal' cemo biti vaskrsnuti za 5 ili 50 hiljada godina , mrtvom coveku je to sekunda... dakle u sledecem trenutku tebe bog vaskrsava u drugom vaskrsenju i ides na sud.. na jezero ognjeno.. da se malo rostiljas... jer si pljunula na to sto ti je bog dao.. tako da batali tu pricu htela sam da se ubijem sa terase i ostalo... otices na vecno unistenje... cuti, izbori se.. trpi nekako ovaj zivot kakav god da je, jednog dana kada budemo bili vaskrsnuti, bicemo stvoreni bez ikakvih mana...

#24 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,830 posts

Posted 29 June 2018 - 13:04

Au. :wacko: :blink:

#25 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 29 June 2018 - 13:58

Ovo AU se pdnosi na moj ili Skenderbegov post?

#26 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 29 June 2018 - 17:58

Pusti ti nju, ona ne veruje u boga zato je to i napisala :) to je za nju "sajens fiksn"

- ja sam ti napisao sta ce ti se desiti ako izvrsis samoubistvo, pa ti sad gledaj da li se to isplati

- guglaj "jezero ognjeno"

#27 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 29 June 2018 - 18:39

Djuradju Skenderbegu, znadem ja sve to. :)

#28 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 675 posts

Posted 29 June 2018 - 20:14

Ako odeš kod psihologa ili psihoterapeuta, tu ne dobijaš lekove, ali će te najverovatnije uputiti da odeš i psihijatru. Sem toga što je bolje, psihoterapeuti imaju više vremena da se posvete nekome nego psiholozi, mana je što se plaća.  Deluje da imaš stvari koje trebaš da shvatiš i rešiš i da treba da se obratiš nekom ko će ti pomoći. Nije to ništa strašno, niti neki poraz, niti treba pridavati tome preveliku važnost, ja kad sma se javio reksli su mi da sam mogao doći i pre osam godina, može da bude i zanimljivo, a i većini nama je tek jedan od više stručnjaka pomogao ili razumeo ili se založio i tek posle nekog vermena.

#29 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 30 June 2018 - 12:25

Nibrist, juče  sam dobila uput za psihologa pa ćemo  videti sta ce reci.
Inače,   u porodici  se niko nikada nije lečio od psihičkih poremećaja.

#30 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,773 posts

Posted 30 June 2018 - 14:39

View Postmalaplava94, on 21 May 2018 - 18:44 , said:

Otkud znam. Ocajnik se hvata za slamku spasa. :/
Jos jedna stvar vrlo cudna. Pre svega ovoga sto mi se desilo, kad' god' bih u sebi citala molitvu osecala bih kako mi iz glave izlazi nesto. :/ I svuda gde su cakre u telu rasporedjene osecala bih to. Kao energija neka da izlazi. Jako cudna stvar , i nenormalna. :/
Prvo pomislim na Boga onda zamolim za nešto, pomolim onda me orevrnu peisilne misli onda pomislim da sam zaposednuta i onda sve ode u pičkj materinu, nisam psihotična. :)
Ovo je samo uteha da ne moea da znači ako jmamo lude misli i da smo psihotični.

Idi i kod neurologa. To je bila mogžja glavna greška i mesto gde sam PRVO trebala da odem.

#31 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 30 June 2018 - 15:36

Cijanid, poslusacu savet. :)

#32 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,773 posts

Posted 30 June 2018 - 18:26

:)

#33 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 10 July 2018 - 05:30

Zakazali mi za mesec dana. A meni lose bas...
Bas, bas lose...

#34 WANNABE

WANNABE

gabrijelin rob

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,632 posts

Posted 10 July 2018 - 08:01

standard

#35 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 10 July 2018 - 17:39

Danas sam izvadila  hormone, potajno se nadam da u tom grmu lezi zec.
A recite mi, da li je neko od vas imao sledeci simptom,  da ima dva suprotstavljena misljenja u glavi. Jedno dobro, jedno lose. Ali ne da cuje drugi glas. Vec njegova misao. Kao borba dobra i zla u vama?

#36 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 10 July 2018 - 18:07

View Postmalaplava94, on 10 July 2018 - 05:30 , said:

Zakazali mi za mesec dana. A meni lose bas...
Bas, bas lose...

Ako ti je tako lose, idi do lekara opste prakse i trazi uput za neku bolnicu. Ne moras na bolnicko lecenje nego samo tamo da te pregleda doktor. Bolje to nego da cekas mesec dana. Isto to reci i lekaru opste prakse: Lose ti je, ne mozes da cekas mesec dana....

#37 archaic_tiger

archaic_tiger

Danger On the Road

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,585 posts

Posted 10 July 2018 - 20:22

View Postmalaplava94, on 10 July 2018 - 17:39 , said:

Danas sam izvadila  hormone, potajno se nadam da u tom grmu lezi zec.
A recite mi, da li je neko od vas imao sledeci simptom,  da ima dva suprotstavljena misljenja u glavi. Jedno dobro, jedno lose. Ali ne da cuje drugi glas. Vec njegova misao. Kao borba dobra i zla u vama?

Da,to se inače zove sklonost ka ambivalenciji.

#38 slepi putnik

slepi putnik

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,030 posts

Posted 10 July 2018 - 20:24

Dobro te savetuje Limitless. Nije dobro cekati nista toliko dugo, pogotovo kada se ne osecas dobro. Za prvu pomoc svrati uvek ovde kada te preplave lose misli.

#39 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 11 July 2018 - 14:53

Sve mi analize uredne. Ipak je psiha.....:'(

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users